Najdi forum

Naslovnica Forum Politični čvek Marjanu se je sfuzlalo

Marjanu se je sfuzlalo

hahaha, ma dej se že enkrat odloč kaj sem, enkrat sem Hrvatica drugič pa srbkinja, a Slovenka pa ne morem bit (namreč to sem in sem ti že enkrat prav lepo razložila, ampak imaš očitno kratko lajtengo, pa brez zamere)???

a ti bi kar vojsko na meje pa po hrvatih, al kaj? Pejt mal na kakšno strelišče pa plačaj za streljanje v tarče. Sploh se ne čudim več, da je tolk vojn na tem našem modrem planetu, za prazen nič, v tem primeru bi se poklali za 3 njive, svašta.

ma dej, kdo je koga pretepal, če jih ne bi zaustavili naši, bi bili res tepeni od hrvaških specialcev.

me pa zanima zakaj samo Dragonja, tudi drugje imamo težave z mejo, pa ljudje potrpežljivo čakajo na rešitev, hodijo čez meje in jim po večini sploh ni potrebno več kazati listin, ker imajo dobre odnose z obmejno policijo.

daj nehaj, vse pa tudi JJ ne naredi slabo. Če bi se ozirali po J Jorasu (ki ima samo svoje interese) in Podobniku ( ki ima politične interese, vsake štiri leta serjejo na Dragonji)danes prav gotovo ne bi bili v Evropi, zaradi njiju se meče slaba luč na celo slovenijo. Ali ima pravico majhna skupinica ljudi delati nerede in zahtevati v imenu vseh državljanov vojsko na meji in medsoseske težke spore, NE.

Hodim na strelišče in plačujem za strelanje v tarčo. Hehe ninej lbezn, enkrat sm ti že rekel, da te rad provociram in ne nisem pozabil , da si slovenka(: Ne zamerim ti, k si mi simpatična(:

In še enkrat ne gre se za tri njive, gre se za princip! A te tri njive pa lahka Ustašem toliko pomenijo, nam pa ne? Oni lahko tam postavijo svojo policijo, mi pa ne? Kje je tukaj logika? Torej oni naredijo kar želijo, mi se bomo pa pametno povlekli, ker smo kao pametnejši in jim bomo popuščali, saj se izogibamo incidentom, spomonja me to na hlapca Jerneja…Ja no nekateri ste po srcu še vedno hlapci, sicer ne več samo dunajski, sedaj tudi zagrebški(: A smo država al ne? Smo samostojni? Imamo svojo policijo , vojsko, svoje zakone, nimamo pa jajc!!!Sploh pa naša policija, ki jo mi plačujemo! Imajo še previsoke plače za svoje nedelo!Kdo me bo pa branil, mene , moje pravice, ki mi jih daje država Slovenija, kot suverena, priznana itd,podelila, lahko zaupam še v tako državo?…, če se jutri meni kaj takega zgodi? Kdo me bo varoval? Naj zaupam v naš sistem? Kot smo videli nas že naši policaji pretepajo, čeprav je obstajal dokument s sodišča države slovenije, ki ga je izdala po naši zakonodaji, lahko zaupam v našo policijo? Naše zakone, ki jih sama policija ne spoštuje, saj je preprečila odstranitev korit, čeprav je piransko sodišče izdalo odlog o odstranitvi? Na koga naj se obrnem če bom v težavah? Na policaje? Definitivno ne, če se bo šlo za kak spor s USTAŠI, saj naši policaji nimajo jajc!!!

ne pozabi, da gre za meddržavni spor in ne spor med dvema sosedoma zaradi 2m2 zemlje, pa jima sodišče določi, kako naj ravnata, te pristojnost namreč naša sodišča imajo, pristojnosti odločanja o meddržavnih sporih pa ne.

veš iz malega lahko zraste preveliko in tega si prav gotovo ne želiš niti ti niti jaz.

To ni medržavni spor, ozemlje je naše in ni predmet pogajanj, oz. ne sme biti, sicer kot mi je znano je Janševa skupina uvrstila to kot predmet pogajanj…So sad….In s tem je dala Hrvaški zeleno luč, da morda pa je to njihovo ozemlje… Jaz si želim enkrat že tem ustašem stopiti na prste, grem koj prostovolno v prvo bojno vrsto! Praded je pokopan zaradi meje v Bovcu, bitka Soča, Ded je bil ranjen za slovenski Trst(torej spet meja), torej ne bi odšel v boj za Jorasa, šel bi zato da bi bil v ponos tistim mojim prednikom, ki so se borili za to kar imamo danes in takoj bi se sam za tisto, kar bi imel moj otrok!Tu v Sloveniji je premalo patrijotov, to je problem!!! Hrvat bi takoj jurišal s puško!!! To nas bo vedno delalo hlapce in slabše od drugih, ker dejansko smo narod HLASPCOV IN IZDAJALCEV, danes celo slavimo belogardiste, domobrance…Narobe svet!

Včasih je res škoda, ker slovenci nimamo vsaj malo balkanske krvi…

mi trdimo, da je naše, oni trdijo, da je njihovo,( itak pa so ga prodali Slovencu in je vsaj po tej strani slovensko) in to je medržavni spor, ki ga pa eno Piransko sodišče ne more obravnavat.

poglej, dokler ni meje točno določena in je samo približna se ne moramo iti vojne zaradi J Jorasa ki mu bi očitno bolj odgovarjalo, da bi to zemljo kupil on. Če ga že tako moti, bi lahko sprožil spor zaradi predkuone pravice, saj je imel posest v najemu in zato bi mu predkupna pravica po vseh zakonih pripadala, ampak ne treba je naščuvati narod, kako je ubog, ker mu ne da ponos prestopiti navidezne meje, če bi ohranil dobre odnose, bi veliko lažje živel tudi sam. Ko bodo hrvatje v Evropi, pa še ta navidezna meja odpade in bo imel popolnoma neomejeno gibanje, ampak ne treba je srat na vse pretege in izvajat incidente hmmm le zakaj, če ni v ozadju politična igra Jelinčiča, Podobnika itd.

kako me spominja na kakšno zgodbo v črni kroniki, ko je sosed sosedu kopal grob, pa je na koncu sam noter padu.

Spet lupaš svoje, pa dej(: Ne gre se za Jorasa, gre se za celo mejo, gre se o zamrznjenem zerpu, v bistvu tud to nima veze…Gre se, da nam serjejo po glavi in se nam posmehujejo že od leta 91! Ko bomo razumeli kaj pomeni beseda čast, ponos, bo vse drugače, vendar slovenci teh dveh besedic ne poznamo… Poglej kako jo ustaše…. Poglej kako jo Srbi, protesti po beogradu, podporu Mitrovici, ki je odaljena od Beograda kok km? Mi smo repce, brez časti, brez ponosa, hlapci podložni in me je sram v takih primerih da sem slovenec in da imamo tako vlado, ki se poščije na vse naše vrednote…Bilo to politično ali ne, v vsakem primeru je to sramota! Mi pa še podpiramo Hrvaško veu, kažemo kako smo ustrahovani s strani Hrvaške…

Govori v svojem imenu, da si hlapec podložni in podobne traparije, in ne piši tega v množini!!!

ja ja, po tvojem bi morala vlada poslati vojsko na mejo in začeti vojno, ma daj prosim nehaj. Hrvaška ima ravno tako svoje interese kot mi in če se ne moremo zmenit z lepa se tudi z grda ne bomo, bi pa s tvojim predlogom pokazali, da spadamo na balkan in smo še daleč od Evrope (čeprav smo v njej). Ko bo Hrvaška v Evropi ne bo nobenih težav več, zato je naš interes, da se čim prej vključi v EU.

Jernej. zakaj jemlješ Srbe in Hrvate za vzor, če pa praviš, da so neciviliziran narod, a v tem primeru bi jim pa sledil al kako???

če sem hlapec zato, ker želim zgladiti spor na ciciliziran in miren način, pa naj bom, ker vem da sem to le v očeh nekulturnih nestrpnežev, ki bi radi s pestmi dokazali svoj prav, pa čeprav morda sploh nima prav.

Na Dragonji je bilo cca 200 ljudi/2000000, tj. 0,01 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} oz en promil, mislim, da smo še zelo normalen narod.
Še posebej če se primerjamo s Hrvati, ki na raznih mitingih (npr. podpora Gotovini – Split 1000000 ljudi – 20 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}) dosežejo število nekaj 10 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}.

Sicer pa se strinjam predhodniki, takšne stavari se ne rešujejo na takšen način.

To kar delajo Hrvaška je res žalostno. Na drugi strani Slovenija nobenemu hrvatu ne počne kaj takega kot to oni počnejo Slovencem, kar pomeni, da je Slovenija bolj normalna država. Sicer pa je tudi res, da se s priperljivim sosedom pač ne moreš zmenit, tudi če imaš enkrat sodbo sodišča, ali pa pogodbo; in tu imamo slovenci problem, ker soseda pač me moreš zamenjat.

Ideja o postavitvi koritov na most Dragonje ni slaba ideja, bolje da se pot zapre kot, da pa prihaja do konfilktov, ki se ponavadi ne končajo dobro.

Če pa bi bil jaz na Jorasovem mestu, pa bi hišo prodal Brajdičem ali Hodorovcem iz Grosupljega.

PRIMER JORAS, Klikaj levo in desno!

http://www.dnevnik.si/novice/izpostavljeno/25

Pa dobro, kaj je dokazal.. on? Da je psihično labilen bojazljiv slovenček ki z rožnim vencem joka in kliče svojega brata na pomoč. Sramota na kubik, treba bi ga bilo samo z rešilcem odpeljat naravnost na zaprt oddelek.
Jelinič in ostali so bili ok, ker se vidi da jim je mar za državo. Temu žabarju pa je očitno zmanjkalo denarja in hoče na vsak način nazaj v politiko… bruh!
Samo pravim, sreča da imamo Jelinčiča, on bi moral bit predsednik vlade, glede na to kakšna svinjarija se dogaja.

Pa dobro, kaj je dokazal.. on? Da je psihično labilen bojazljiv slovenček ki z rožnim vencem joka in kliče svojega brata na pomoč. Sramota na kubik, treba bi ga bilo samo z rešilcem odpeljat naravnost na zaprt oddelek.
Jelinič in ostali so bili ok, ker se vidi da jim je mar za državo. Temu žabarju pa je očitno zmanjkalo denarja in hoče na vsak način nazaj v politiko… bruh!
Samo pravim, sreča da imamo Jelinčiča, on bi moral bit predsednik vlade, glede na to kakšna svinjarija se dogaja.[/quote]

Saj je res da hočete vso sranje spravit v Ljubljano sam vsega pa ne bomo požrli. Marjan stanuje na dolenskem koncu.

Pa daj že enkrat klikni na svojo glavco in se zlajaj. Ti bo koristilo pa še za tvoje mnenje bom zvedel.

Pa dobro, kaj je dokazal.. on? Da je psihično labilen bojazljiv slovenček ki z rožnim vencem joka in kliče svojega brata na pomoč. Sramota na kubik, treba bi ga bilo samo z rešilcem odpeljat naravnost na zaprt oddelek.
Jelinič in ostali so bili ok, ker se vidi da jim je mar za državo. Temu žabarju pa je očitno zmanjkalo denarja in hoče na vsak način nazaj v politiko… bruh!
Samo pravim, sreča da imamo Jelinčiča, on bi moral bit predsednik vlade, glede na to kakšna svinjarija se dogaja.[/quote]

Saj je res da hočete vso sranje spravit v Ljubljano sam vsega pa ne bomo požrli. Marjan stanuje na dolenskem koncu.[/quote]

hahaha, njega pa kar imejte, še kakšnega vam pošljemo če čte.

Pa dobro, kaj je dokazal.. on? Da je psihično labilen bojazljiv slovenček ki z rožnim vencem joka in kliče svojega brata na pomoč. Sramota na kubik, treba bi ga bilo samo z rešilcem odpeljat naravnost na zaprt oddelek.
Jelinič in ostali so bili ok, ker se vidi da jim je mar za državo. Temu žabarju pa je očitno zmanjkalo denarja in hoče na vsak način nazaj v politiko… bruh!
Samo pravim, sreča da imamo Jelinčiča, on bi moral bit predsednik vlade, glede na to kakšna svinjarija se dogaja.[/quote]

Saj je res da hočete vso sranje spravit v Ljubljano sam vsega pa ne bomo požrli. Marjan stanuje na dolenskem koncu.[/quote]

hahaha, njega pa kar imejte, še kakšnega vam pošljemo če čte.[/quote]

Hvala za to.Mamo že svojih težakov dosti, ostanek pa si razdelte še po drugih koncih.

HUDIČ JE, ČE IMAŠ NA POTI DO SVOJE HIŠE “NEZAKONITO” POSTAVLJENA CVETLIČNA KORITA OD SOSEDNJE DRŽAVE. NE BI BILA RADA V JORASOVI KOŽI!

Janša in Sanader za sodelovanje
http://24ur.com/novice/slovenija/prijateljstvo-vecje-od-tezav.html

Srečanje Janša in Sanader na Obrežju:
Veliko več skupnih točk kot težav.
http://dnevnik.si/novice/slovenija/316564
Komentarji:, :-)))

Se mora slovenska meja res rešiti pri cvetličnih koritih??
http://dnevnik.si/novice/povej/316269

Dokler ne odstranijo cvetličnih korit….
Joško Joras začel gladovno stavko
http://dnevnik.si/novice/slovenija/316518

Sem brez besed!

od JJ itak ni za peičakovat večjih zahtev od Senaderja, kot vemo sta tesna prijatelja in imata veliko skupnih točk.

vendar pa vseeno mislim, da je Joško Joras spet ena žrtev političnih obcij pred volitvami, on se morda res bori zase, ker želi živeti v Sloveniji, okoli njega pa si politične točke pridobivajao tisti, ki znajo zadeve samo napihovat in imajo polne želodce. Naj gladovno štrajkajo z njim, če so jih že polna usta.

tudi če se korita odstranijo in za Joška Jorasa začnejo veljati nova pravila, ne bo meja med državama zaradi tega nič drugačna, vse je v rokah politikov ali arbitraž ali karkoli že. Sam Joško Joras ne bo spremenil meje, če tega ne storijo politiki obeh strani.

NE.JAZ SEM SE ODLOČIL, DA 2000 € ZAPRAVIM KJE DRUGJE,

SICER PA SAJ HRVATI NIMAJO EDINI MORAJA + TEGA PA ČE POMISLIM, DA GRE V TO JADRANSKO MORJE VSA KNALIZACIJA, PAČ NISEM TAKO PRASE, DA BI SE ŠEL ZA DOPUST, ZA KATEREGA DELAM CELO LETO ŠE SKOPAT V SKUPNI DREK

JAZ JADRANSKO MORJE VIDIM ŽE ZGOLJ KOT GREZNICO IN PROMETNO POT ZA TOVORNI PROMET

Boj z molkom

http://www.vest.si/2008/05/01/boj-z-molkom/

Sanader: “Predvsem vam moram povedati, da odnosov med državama in njihiov razvoj ne more narekovati noben posamezni, ne JOŠKO JORAS ne kdorkoli drug. Taklo Slovenija kot Hrvaška imata pristojne ustanove, skupne komisije te politično voljo in odločnost za iskanje rešitev, ker gre za prijateljski državi”, več glej v linku ….
http://dnevnik.si/novice/slovenija/316564

Komentarji:
Zapisal: modriN, 01.05.2008 ob 00:32
Naj spomnim, da je bila prvotna kontrolna točka kot mejni prehod veliko dlje v “notranjnost” Hrvaške, pa so “naše oblasti” to točko premaknile na sedanji položaj.
Takrat je bil predsednik vlade Lojze Peterle, obrambni minister pa Janez Janša. Sedaj si upa danes slednji izjaviti, da je J. Joras le žrtveno jagnje za dobrososedske odnose s kravatarji.
===========================================

Napisala sem samo en komentar, ostale preberite v linku.

Jaz dodajam še, da je bil Igor Bavčar, kaj že takrat???:-))) Zakaj umik??
Sam I. Bavčar je menda priznal, da so se umaknili, zakaj že?????
Tudi o tem je bilo kar nekaj napisanega tukaj!

Bom dodala še: Sta se morda bala hrvaških T.Franjovih ustašev???
Koliko sta prodala Hrvaški orožja, vesta onadva. Pa nekateri drugi tudi!

Joško Joras je res žrtveno jagnje, “zaradi naših političnih zajcev” v času osamosvajanje.

Saj ni važno, če navadna “raja” trpi. DA SE LE POLITIKI BREZ SKRBI LAHKO HODIJO NAMAKAT NA HRVAŠKO!
Glavno je TUDI, da sta si naš VLADAR in hrvaški VLADAR prijateljsko dobra, da si pomagata drug drugemu. A ne!??

Ja zgodovina se ponavlja!

In prav ti gospodje, imajo veliko povedati o prejšnjih vladarjih in še preprejšnjih tudi, kaj vse bi lahko pa ni bilo itd.
Svojih napak pa ne vidijo! Že tretjič vladajo po osamosvojitvi, pa narejenih kiksov še niso odpravili!!

P.s.
Vse je nekam zamrlo, kar mnogi koristijo praznike za “1. MAJ”, še dobro, da ga je uvedla leta 1948 SFRJ. Prej ga ni bilo, kljub temu, da ga po svetu praznujejo že od leta 1886.

Pa še naprej lepo praznujte, Joško, pa gladovno stavka.
Kako se bo to končalo? ŽALOSTNA ZGODBA!

Jelinčič in Lipa 1., maja 2008
http://www.vest.si/2008/05/01/jelincic-in-lipa/

Slovenska policija, 2. maja 2008, ob 16:00 uri
http://www.vest.si/2008/05/02/slovenska-policija/

Superman na Dragonji, 3. maja 2008
http://www.vest.si/2008/05/03/superman-na-dragonji/

Komentarji

P.s.
Naj bodo še tukaj shranjeni dogodki, ki so se dogajali v času prvomajskih praznikih leta 2008

Stampedo do Hrvatov 3. maja 2008 ob 16. uri – prerivanje
http://www.vest.si/2008/05/03/stampedo-do-hrvatov/

Pa še mal več za klikat.:-))
http://www.vest.si/category/politika

Kolone Slovencev, ki so se v teh dneh valile na Hrvaško, se niso obremenjevale z Jorasovim postom.

Prej slovenskih državljanov s hrvaškimi koreninami.

New Report

Close