Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Matura po končanju gimnazije

Matura po končanju gimnazije

Včasih si lahko izbiral med maturo (sedaj splošna matura) in zaključnim izpitom (sedaj poklicna matura).

Ali imajo gimnazijci še vedno možnost izbire ali imajo samo možnost splošne mature?

nimajo izbire in kolikor vem je tudi včasih niso imeli.. te zaključni pa matura so bili na strokovnih 4 letnih šolah, vsaj včasih

Odgovor na objavo uporabnika
Zartrose, 10.05.2024 ob 10:09

nimajo izbire in kolikor vem je tudi včasih niso imeli.. te zaključni pa matura so bili na strokovnih 4 letnih šolah, vsaj včasih

Ja, smo imeli izbiro. Kar nekaj mojih sošolk, ki so imele težave pri matematiki, se je odločilo za zaključni izpit (tuji jezik, slovenščina in 2 izbirna predmeta). Tako je bilo pred 27 leti.

Odgovor na objavo uporabnika
Beh, 10.05.2024 ob 10:14

Ja, smo imeli izbiro. Kar nekaj mojih sošolk, ki so imele težave pri matematiki, se je odločilo za zaključni izpit (tuji jezik, slovenščina in 2 izbirna predmeta). Tako je bilo pred 27 leti.

aha, mogoče odvisno od gimnazije, se spomnim nekaterih, ki so rekli, da na njihovi pa ni bilo.. kolikor vem je sedaj fiksno, najbolje pa da pokličeš in vprašaš oz poguglaš pogoje izbrane gimnazije..

Mi nismo imeli nobene izbire (maturirala 25 let nazaj). Je pa res, da je bil na naši srednji šoli zgolj gimnazijski program. Na tistih šolah, kjer so imeli več programov pa verjamem, da je izbira bila.

Drgač, ko se vpišeš na gimnazijo, je prva stvar, ki ti jo povejo, da se dela državna matura. se pravi slovenski ( ali madžarski, italijanski na dvojezičnih območjih ), matematika, prvi tuj jezik, + 2 izbirna. Če že prileze mulc do 4 letnika in ima vse ok, itak de gre na maturo, sej je tako sprogramirano. Traparija pa je, da vsakega k ma 5 minut cajta vpišete na gimnazijo. Ni pointa bit zadosten 4 leta pa pol neki se it tmle pa jedva končat. Gimnazije bi jaz omejil in dal povdarek na srednje strokovne šole. Na gimnazije samo naravoslovna in jezična smer, ostalo brez veze.

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno 6731, 10.05.2024 ob 10:41

Drgač, ko se vpišeš na gimnazijo, je prva stvar, ki ti jo povejo, da se dela državna matura. se pravi slovenski ( ali madžarski, italijanski na dvojezičnih območjih ), matematika, prvi tuj jezik, + 2 izbirna. Če že prileze mulc do 4 letnika in ima vse ok, itak de gre na maturo, sej je tako sprogramirano. Traparija pa je, da vsakega k ma 5 minut cajta vpišete na gimnazijo. Ni pointa bit zadosten 4 leta pa pol neki se it tmle pa jedva končat. Gimnazije bi jaz omejil in dal povdarek na srednje strokovne šole. Na gimnazije samo naravoslovna in jezična smer, ostalo brez veze.

Ne gre za to, da komaj leze. Vse predmete ima 5 in 4, samo en, žal maturitetni, ji dela težave.

Ma ni problemapol.Jaz sembil jedva dober,pa sm maturo naredil. ok, to je bilo 20 let nazaj, ampak pri nas je bilo pravilo, če so te spustili naprej ,si maturo sto posto naredil. Kaj ji dela problem? Verjetno MAT ali pa ANG?

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno 6731, 10.05.2024 ob 13:13

Ma ni problemapol.Jaz sembil jedva dober,pa sm maturo naredil. ok, to je bilo 20 let nazaj, ampak pri nas je bilo pravilo, če so te spustili naprej ,si maturo sto posto naredil. Kaj ji dela problem? Verjetno MAT ali pa ANG?

ANG, sploh nima filinga, vsak test zabije, potem popravlja in HB popravi. Ampak kot bi bila na mrtvi točki. Škoda se mi zdi, da bi maturo zato slabo pisala ali celo ne naredila.

Odgovor na objavo uporabnika
Beh, 10.05.2024 ob 12:23

Ne gre za to, da komaj leze. Vse predmete ima 5 in 4, samo en, žal maturitetni, ji dela težave.

No to me pa res zanima da ima nekdo vse 4 in 5,  kater maturitetni ji potem dela težave?

V gimnaziji je praktično cel četrti letnik podrejen maturi. Gimnazijci rešujejo še stare mature, naš jih je rešil vse dosegljive in po vsem tem učenju misliš da ni sposobna spacat skupaj splošne mature? Mogoče mal premal zaupaš otroku al ga pa psihirate, da si več ne zaupa sam. Večina gimnazijcev naredi maturo brez težav, par luzerjev pač ne. Ne vem no, ampak jaz vas enostavno ne razumem.

Sploh veš kakšna je razlika med splošno in poklicno maturo z povezavi z vpisom na fakultete? Pa predvidevam da sploh nimaš 4šolca, ker ti so z maturami že začel, tko da ima še več kot dovolj časa da se pripravi za tist predmet, ki ji ne gre.

New Report

Close