Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Meditacija – kaj in kako hudiča?

Meditacija – kaj in kako hudiča?


Res je, ti nisi za to. Ker v tvoji glavi se lahko vsak sprehaja in bo še odmevalo. Imaš praznino, ki seva in to lahko zapolniš kvečjemu s slamo. Zato tudi nihče ne pričakuje, da boš razumel stanja višje zavesti, podzavesti itd.

Zdaj se pa požri :).
[/quote]
Saj prav , da se tolažiš, čeprav veliko ne pomag, malo pa mogoče le. Je pa tako kot sem napisal, najbolj se pa režim, ko ti “duhovni na višjem nivoju” zgražajo nad verniki, to je pa vic stoletja, ko čoknjeno očita čoknjenemu.😁

V starih časih so res imeli ta “višja stanja” ponekod, na vzhodu jih imajo še danes, ampak imajo prižgana tista kadila, ki jih ravno ne dobiš pri nas v trafiki, tako da je za razumet, kam vse jih popelje.😁😁 Medtem ko pri nas, mora pač bit pošteno usekano, če ni substanc, da se gre nečesa, kar mu paše kot kravi sedlo. Tako je, pa nič drugače, če vam je prav ali ne, da kdo to pove.😁😁😁

Nujno je, da mi tukaj na MONu začnemo z neke vrste MON-meditacijo, da se nekako discipliniramo in začnemo počasi izboljševati medčloveške odnose tako v realnosti, kot tudi tukaj v virtuali. Zato si pa poskusimo na začetku predstavljati, kot, da se vsi skupaj nahajamo v istem prostoru in da smo v resnici prijatelji. Lahko si predstavljamo tudi, da se sončimo na pol goli na nekem krasnem tropskem otoku ob neki čudoviti laguni. Smo popolnoma sproščeni in uživamo…

drug drugega programiramo

Ej, ni slabo :). Predvsem ta del, da se vsi sončimo na pol goli ahahaha.

Ej, ni slabo :). Predvsem ta del, da se vsi sončimo na pol goli ahahaha.
[/quote]Sončenje je sicer škodljivo, za nekatere še posebej, odvisno od genetike in drugih naključij, fračo zračit bi bilo pa za nekatere priporočljivo, da ne rečem nujno, ker sodeč po komentrajih, ki jih tu pišete, smrad udari v betico.😁


Dobro si, če ti to rat brez substanc (ker tistim menihom, ki to počno že stoletja na vzhodu, ne rata brez “dima” in vonja “cvetlic”😁), pol že imaš poštene klinične znake.

Sončenje je sicer škodljivo, za nekatere še posebej, odvisno od genetike in drugih naključij, fračo zračit bi bilo pa za nekatere priporočljivo, da ne rečem nujno, ker sodeč po komentrajih, ki jih tu pišete, smrad udari v betico.😁
[/quote]

Ljubosumen si, ker se mi lahko sončimo nagi :).

Ej, ni slabo :). Predvsem ta del, da se vsi sončimo na pol goli ahahaha.
[/quote]

Mora biti tudi malo fantazije, da si dobesedno v živo predstavljamo kako to izgleda. 🙂
Komur bi pa pasalo ima pa lahko tudi lahka poletna oblačila na sebi in v krasnem lokalu pije hladno pijačo popolnoma zastonj. MON časti.

drug drugega programiramo


Dobro si, če ti to rat brez substanc (ker tistim menihom, ki to počno že stoletja na vzhodu, ne rata brez “dima” in vonja “cvetlic”😁), pol že imaš poštene klinične znake.
[/quote]

Človek je v resnici cel kot vesolje in v sebi lahko prebujaš vse kar si želiš. Moč tvojih misli je močnejša od vsega.

drug drugega programiramo

Ljubosumen si, ker se mi lahko sončimo nagi :).
[/quote]
Vsak se lahko sonči nag, odvisno je pa od tega ali iamš kaj v betici ali ne in če imaš, pač tega ne boš počel. Saj pravim, fračo pa le daj malo na zrak, da se prelufta, ko smrdiš dneve in noči na monu, boš videla, da se ti bo izboljšalo. Zagotovo boš začutila olajšanje, kot ga ne bi pri nobeni meditaciji.😁

Človek je v resnici cel kot vesolje in v sebi lahko prebujaš vse kar si želiš. Moč tvojih misli je močnejša od vsega.
[/quote]
Jp, človekova domišljavost zna bit taka, človek pa nič drugega, kot vsako živo bitje, se rodi – vzklije, živi in se reproducira, kar je osnovni namen za zagotovitev ciklusa in umre.


Jp, človekova domišljavost zna bit taka, človek pa nič drugega, kot vsako živo bitje, se rodi – vzklije, živi in se reproducira, kar je osnovni namen za zagotovitev ciklusa in umre.
[/quote]

Človek ni samo materialno bitje, ampak v resnici mnogo več.

drug drugega programiramo

Človek ni samo materialno bitje, ampak v resnici mnogo več.
[/quote]
Itak. In zaradi česa naj bi to bil? Po čem sklepaš? Imaš kake dokaze za to? Evolucijski razvoj ne kaže nič v tej smeri, da bi bili kaj več od drugih živih bitij, ne?

Bolan pa je najbolj človeški um od vseh živih bitij, to pa ja. Živali ni videt, da bi premogle sprevrženost in vse bolne pogruntavščine, ki se jih ljudje gredo, ne?


Itak. In zaradi česa naj bi to bil? Po čem sklepaš? Imaš kake dokaze za to? Evolucijski razvoj ne kaže nič v tej smeri, da bi bili kaj več od drugih živih bitij, ne?

Bolan pa je najbolj človeški um od vseh živih bitij, to pa ja. Živali ni videt, da bi premogle sprevrženost in vse bolne pogruntavščine, ki se jih ljudje gredo, ne?
[/quote]

Dokazati ti tega ne znam, ker so to v osnovi osebne izkušnje. Trenutna stopnja našega evolucijskega razvoja je takšna kot je. Je pa človek najbolj divja zver na tem planetu.

drug drugega programiramo

Dokazati ti tega ne znam, ker so to v osnovi osebne izkušnje. Trenutna stopnja našega evolucijskega razvoja je takšna kot je. Je pa človek najbolj divja zver na tem planetu.
[/quote]Razumljivo, bolj je narobe v betici, več teh “izkušenj” lahko imaš, vedno bilo tako, veš to pa je dokazano. 😅

Razumljivo, bolj je narobe v betici, več teh “izkušenj” lahko imaš, vedno bilo tako, veš to pa je dokazano. 😅
[/quote]

Brez zamere, ampak ljudje z omejenim razmišljanjem se bodo absolutno strinjali s tabo.

drug drugega programiramo

Jaz ne znam. Vidim samo temo in slišim svoje misli, groza…..Sem ter tja svetlobo belo ali vijoličasto. Zato sem nehala. Sem eno leto poizkušala. Pa še čudno sem se počutila.


Pretiravaš. Če bi ob meditaciji človek postal odprt za ves univerzum, bi postal vseved. 🙂
Nekaterim je meditacija osnova življenja, pa še zaradi tega niso dosegli niti razsvetljenstva, kaj šele brezmejnega in vesoljnega vedenja.

Zato se ob meditaciji človek le sooči s sabo. A to zna res biti strašljivo, ko se zavemo, kaj vse smo v svojih dosedanjih letih življenja, potisnili in potlačili globoko v sebi.
Seveda nam vse to odseva tudi samo življenje in naši parnerski odnosi. A se tega običajno ne zavedamo, ker smo preveč neodgovorni ter fokusirani le na tisto kar odseva ogledalo in ne tisto, kar je povzročilo odsev.
[/quote]
Kakšen vseved. Meditacija ni to, da postaneš vseved, niti ne moreš to postati. Dobiš spoznanje ne pamet. Vseved je Bog.

Lahko, prosim, napišeš kaj bolj konkretnega o negativnih izkušnjah? Jaz sem probala meditirati in vizualizirati med vožnjo z busom. Zdelo se mi je, da se lepo umirim, v mislih si narišem lep dan – a kot nalašč je bil praviloma tisti dan, ko sem meditirala, cel pokvarjen. Je že šlo kaj narobe. Kakšna razlaga?
[/quote]
Enako jaz. Konstantno se mi to dogaja zato sem prekinila. Nekaj ni prav, če kdo pove kakšna je to blokada, če sploh, naj obrazloži. Hvala.

Očitno odlično obvladate meditacijo. Vse to kar opisujete se lahko dogaja. Prihaja do raznih fenomenov. Razne blokade popuščajo in na dan prihaja marsikaj iz globine duše. Je pa treba biti z meditacijo tudi previden, da ne bi bilo to čiščenje premočno. Organizem se čisti tako psihološko kot tudi fizično, na različnih nivojih. Zelo zaželena je tudi vegetarijanska prehrana. Pa seveda, treba je biti pazljiv, ker pri nekaterih ljudeh so učinki meditacije lahko celo premočni.

drug drugega programiramo


Enako jaz. Konstantno se mi to dogaja zato sem prekinila. Nekaj ni prav, če kdo pove kakšna je to blokada, če sploh, naj obrazloži. Hvala.
[/quote]

Ne vem, mogoče je to izravnavanje energij z drugimi ljudmi, ali pa z okolico. Stanja zavesti, ki se prebudijo z meditacijo niso vedno prijetna.

drug drugega programiramo

Tenbi se vidi, da ne veš, kaj meditacija zares je. Nič novega – večina ljudi, tudi tistih, ki se imajo za blazno resne meditatorje, tega ne ve, marsičemu rečejo meditacija, pa je vse kaj drugega kot to.

Ja, soočanje s sabo – kdo ali kaj pa si ti? Saj ne veš. Samo domnevaš in nekaj ‘misliš’. Človek pa ima nivoje, ki presegajo vse konstrutke, ki daleč presegajo vse, kar si ti zdajle lahko zamišljaš, ki presegajo um. Dokler nisi šel iz uma ven – in pri tebi je transparentno, da nisi – ne veš, o čem govoriš.

Seveda se učimo preko življenjskih izkušenj – samo večinoma se tu samo vrtiš v svojih umskih konstruktih, jih popravljaš in dograjuješ – ne greš pa dejansko na višje nivoje zavesti oz. morda le redko, ko se sem in tja morda zgodi kak preblisk.

Tebi bo to sicer težko sprejeti in slišati, ker je tvoj um težek, poln in pa blazno vase zaverovan. Meditacija je prazen um, je stanje čistega uma in čistega zavedanja. Meditacija je stanje onkraj um. V to se ne pride kar tako – in če si domišljaš, da se, si mečeš pesek v oči in samo še bolj kažeš, da ne veš, kaj meditacija je.

Meditacija je stanje pričevanja, vendar pa je ‘samoopazovanje’ tako velik pojem, da si tudi predstavljati ne moreš, kaj to vse zajema. Ni to samo vsakdanje življenje pa tistih par umskih konstruktov, idej, predstav, čustev in banalnosti, ampak poglabljanje opazovanja do te mere, da vidiš vse svoje ne samo osebne, ampak tudi kolektivne spomine, ki jih nosimo v sebi. Je doseganje pranivojev in kozmičnih nivojev. Za to so potrebne konkretne tehnike, energija in dolgotrajen, potrpežljiv, predan razvoj – ne pa malo vsakodnevnega modrovanja.

Saj drugače čisto pametno razmišljaš, samo se ne zavedaš, kako omejeno gledanje imaš, da je tvoj um kot pokrovka, v katero se vedno znova zaletiš s svojimi konstrukti. Samo je itak jasno, da tega ne boš mogel videt, ker pač nihče ne more, dokler dejansko ne stopi ven iz svojega uma in sreča višje ravni. Ti tam še nisi, zato se pač vedno znova zapleteš v ista modrovanja. Vsaj toliko znižaj aroganco in svoj ego trip, da ne pametuj o stvareh, za katere se na daleč vidi, da nimaš resnih izkušenj niti vedenja. Imaš ravno toliko nekega kobajagi vedenja, da si potem domišljaš, da je to to in da si nekaj blaznega našel. V resnici pa vedno znova kažeš, kako ujet si še v konstrukte razmišjanja, ki jih imaš seveda za edine pravilne. Si težek, moralističen in dokaj zadrt, daješ enoznačne in zakoličene izjave – kar nikakor ne spada v širjenje zavesti in prazen um, ki se lahko razpostre čez kozmos. Pri tebi se ‘kozmos’ konča z moralkami in zaverovanostjo v en prav, ki ti pač ustreza in tvojemu egu daje občutek varnosti pa tudi superiornosti. Že s to nefleksibilnostjo kažeš, da resne izkušnje z meditativno zavestjo nimaš.

ne bom debatirala dalje, ker je škoda energije. To je itak bolj namenjeno drugim kot tebi oz. tistim, ki imajo kolikor toliko odprt um. LP
[/quote]

Poenostavljeno… zelis povedati, da z meditacijo clovek postane ne-um-en.

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Ne vem, mogoče je to izravnavanje energij z drugimi ljudmi, ali pa z okolico. Stanja zavesti, ki se prebudijo z meditacijo niso vedno prijetna.
[/quote]
Kako to misliš, izravnavajo. Torej imam jaz premočno željo in se ta energija porezdeli drugam. Namesto, da imam jaz lep dan, ga ima sosed. Nič hudega. Samo zakaj ne ostane delček tudi pri meni. Sem enkrat meditirala, da sem zadela Loto in ga je zadel moj prijatelj. Hehe. Torej po domače, kar si jaz želim, dobi naslednji dan nekdo drug.


Enako jaz. Konstantno se mi to dogaja zato sem prekinila. Nekaj ni prav, če kdo pove kakšna je to blokada, če sploh, naj obrazloži. Hvala.
[/quote]
To ni meditacija. Meditacija bi naj bila utišanje ega in pričakovanj. Kar počneš, pa je ravno nasprotno. Zato sledi razočaranje.


Kako to misliš, izravnavajo. Torej imam jaz premočno željo in se ta energija porezdeli drugam. Namesto, da imam jaz lep dan, ga ima sosed. Nič hudega. Samo zakaj ne ostane delček tudi pri meni. Sem enkrat meditirala, da sem zadela Loto in ga je zadel moj prijatelj. Hehe. Torej po domače, kar si jaz želim, dobi naslednji dan nekdo drug.
[/quote]

A vidiš, to je pa ta naša fovšija. Tudi sosed si zasluži kakšen lep dan.
Vsak si želi, da bi vse dobil, vsi ostali pa nič. Slovenci bomo morali še ogromno delati na sebi, če se bomo hoteli kdaj znebiti naše fovšije.
Če bi fovšija gorela, drva ne bi bilo treba. 🙂

drug drugega programiramo


To ni meditacija. Meditacija bi naj bila utišanje ega in pričakovanj. Kar počneš, pa je ravno nasprotno. Zato sledi razočaranje.
[/quote]

Hm. Mar ni pricakovanje nekoga, da mu bo uspelo utisati pricakovanja, samo po sebi paradoksalno?

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

New Report

Close