Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Meja alkohola v krvi kmalu 0.0

Meja alkohola v krvi kmalu 0.0


Jaz ni poleg 0.0 uvedel tudi, da ženska ne sme sama za volan in da je v javnosti lahko samo v spremstvu moškega in to mora biti primerno oblečena in zakrita!
[/quote]

Saj to bo kmalu. Ampak skupaj s tem bo tudi to, da nihče več ne bo nikoli smel več piti alkohola. Ortodoksni musliči ne pijejo nič alkota, tako da tudi ti ne boš smel niti kozarčka več. Sploh alkohola ne bo več kje za kupiti.

Me pa res zanima, če bi bila še vedno istega mnenja, ko bi tebe ali tvojega otroka sredi belega dne na prehodu za pešce zbil podivjani tip “z nekaj pira ali vina v riti”?

Najbolš, da sprejmejo zakon, ki bo prepovedal prisotnost voznika in potnikov med vožnjo.

Me pa res zanima, če bi bila še vedno istega mnenja, ko bi tebe ali tvojega otroka sredi belega dne na prehodu za pešce zbil podivjani tip “z nekaj pira ali vina v riti”?
[/quote]

Ne nakladaj!
Eno pivo ali z nekaj pira je velika razlika…
Pa tisti ki je na AD ali mamilih, a tisti so pa OK?

Očitno je bila tudi tvoja hčera nepotreben strošek in je popolnoma prav, da je tam kjer je!
[/quote]

Crknil boš v roku 3 let. Verjetno rak….
Ravnikar si si podpisal smrtno obsodbo…

Noben zakon žal ne more spremeniti stanja… Tisti, ki se bo usedel za volan pijan, se bo v vsakem primeru, pa naj bo meja 0,0, 0,2 ali 0,5…

Komentarji v tej temi so jasen dokaz, da je alkoholizem v Sloveniji velik problem.

Moje mnenje je, da naj ostane tako kot je bilo do zdaj, torej 0,5. Kdor se je tega držal do zdaj, se bo tudi v naprej. Kdor pa prekomerno pije in sede za volan, bo to počel še naprej, tudi, če bo nekoč 0,0.

Kazni za vinjenost za volanom pa bi lahko bile strožje! To vključuje visoko denarno kazen, odvzem vozniške ter ponovna napotitev na opravljanje vozniškega izpita in v hujših primerih tudi odvzem avtomobila.

Globoka drzava rabi denar. To je to. Vse sevrti okoli denarja.

Se strinjam. Če bereš ta mnenja, še te bolj zaskrbi in še bolj se bojiš ostalih udeležencev v prometu. Slej ko prej naletiš na pijanca.

Če nisi kak odvisnik, 0.0 ni noben problem, ko voziš. Če si žejen, pij vodo. Pivo ni pijača za odžejati. Še manj ostale alkoholne pijače.

Se pa vidi v tej temi, da bi resnično moralo biti 0.0. Glede na to kakšni pijanci so Slovenci, pa ne bi škodilo, če bi prepovedali prodajo alkohola ali ga vsaj 100 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} podražili. V tej smeri je rešitev. Totalna prevzgoja naroda.

Če bi spravili s cest vse alkoholike, psihične bolnike, živčne bolnike in odvisnike od drog, bi se kolone in zastoji zmanjšali za vsaj 70 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}. To bi bil balzam.

Ammm…. Ja, še to… Obvezno psihično testiranje na dve leti bi bilo potrebno uvesti. Toliko nestrpnih voznikov, kot je tu, ni skoraj nikjer. Vozim po tujini in vem.

Pa čas je, da se Slovenci zavedajo, da v naselju 50 km/h ne pomeni najmanj 50 km/h, na avtocesti 130 km/h pa ne najmanj 130 km/h. Tako vas večina vozi in potem nori, ker voziš po predpisih.

Ukinitev prodaje alkohola ali konkretna podražitev. To bi bil začetek dejanskega reševanja problemov. Višanje denarnih kazni ne pomaga.

Se strinjam. Če bereš ta mnenja, še te bolj zaskrbi in še bolj se bojiš ostalih udeležencev v prometu. Slej ko prej naletiš na pijanca.

Če nisi kak odvisnik, 0.0 ni noben problem, ko voziš. Če si žejen, pij vodo. Pivo ni pijača za odžejati. Še manj ostale alkoholne pijače.

Se pa vidi v tej temi, da bi resnično moralo biti 0.0. Glede na to kakšni pijanci so Slovenci, pa ne bi škodilo, če bi prepovedali prodajo alkohola ali ga vsaj 100 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} podražili. V tej smeri je rešitev. Totalna prevzgoja naroda.

Če bi spravili s cest vse alkoholike, psihične bolnike, živčne bolnike in odvisnike od drog, bi se kolone in zastoji zmanjšali za vsaj 70 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}. To bi bil balzam.

Ammm…. Ja, še to… Obvezno psihično testiranje na dve leti bi bilo potrebno uvesti. Toliko nestrpnih voznikov, kot je tu, ni skoraj nikjer. Vozim po tujini in vem.

Pa čas je, da se Slovenci zavedajo, da v naselju 50 km/h ne pomeni najmanj 50 km/h, na avtocesti 130 km/h pa ne najmanj 130 km/h. Tako vas večina vozi in potem nori, ker voziš po predpisih.

Ukinitev prodaje alkohola ali konkretna podražitev. To bi bil začetek dejanskega reševanja problemov. Višanje denarnih kazni ne pomaga.
Samo zato, ker si zdravljen alkoholik in ne moreš v trgovino, ne da bi postal živčen ob pogledu na police z alkoholom, še ni potrebno, da alkohol ukinejo s prodaje. Takšne kot si ti bi bilo potrebno zapreti nekam. Širiš samo negativno energijo in zagrenjenost. Kaj pa razna praznovanja, prazniki? Kaj misliš, da bomo zaradi tebe, ki si pač bil zapit (in še zdaj očitno ne moreš iz tega) vsi žurali ob soku in vodi? No way! Jaz rad kaj popijem in bom še naprej, res pa je, da takrat ne vozim, tebi pa privoščim, da te zbije kakšen pijanec!

Se strinjam. Če bereš ta mnenja, še te bolj zaskrbi in še bolj se bojiš ostalih udeležencev v prometu. Slej ko prej naletiš na pijanca.

Če nisi kak odvisnik, 0.0 ni noben problem, ko voziš. Če si žejen, pij vodo. Pivo ni pijača za odžejati. Še manj ostale alkoholne pijače.

Se pa vidi v tej temi, da bi resnično moralo biti 0.0. Glede na to kakšni pijanci so Slovenci, pa ne bi škodilo, če bi prepovedali prodajo alkohola ali ga vsaj 100 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} podražili. V tej smeri je rešitev. Totalna prevzgoja naroda.

Če bi spravili s cest vse alkoholike, psihične bolnike, živčne bolnike in odvisnike od drog, bi se kolone in zastoji zmanjšali za vsaj 70 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}. To bi bil balzam.

Ammm…. Ja, še to… Obvezno psihično testiranje na dve leti bi bilo potrebno uvesti. Toliko nestrpnih voznikov, kot je tu, ni skoraj nikjer. Vozim po tujini in vem.

Pa čas je, da se Slovenci zavedajo, da v naselju 50 km/h ne pomeni najmanj 50 km/h, na avtocesti 130 km/h pa ne najmanj 130 km/h. Tako vas večina vozi in potem nori, ker voziš po predpisih.

Ukinitev prodaje alkohola ali konkretna podražitev. To bi bil začetek dejanskega reševanja problemov. Višanje denarnih kazni ne pomaga.
[/quote]

Samo zato, ker imaš sam probleme z alkoholom in ne moreš v trgovino, ne da bi ob pogledu na police z alkoholom postal živčen, še ne pomeni, da morajo alkohol ukiniti s prodaje. Prav tako tvoja zapitost nima veze z nami in če sam piješ samo zato, ker alkohol nujno potrebuješ, še ne pomeni, da bomo zdaj vsi žurali ob soku in vodi. Mi spijemo kaj za dobro voljo, ti pa zato, da nisi živčen in v tem je razlika. Takšne kot ti je potrebno nekam zapreti, ker nikoli ne boste ozdravljeni. Sam rad kaj popijem in bom še naprej, tebi pa želim in privoščim, da te do smrti zbije kakšen pijanec ker takšni ne spadate na ta svet. Pa na zdravje!

Kr neki. Kaj pa je to 0,5? Tist ki zarad 0,5 alkohola povzroč prometno nesrečo, ni sposobn za volan niti z 0,0. Ne vrjamem da bo to uspel. Če pa bo, bodo pa tud vrnil nazaj na 0,5, ko bodo vidl, da nesreč zarad tega ne bo nič manj.

Ta zakon je samo za polnjenje državne blagajne. Glede same varnosti nima nobene veze.

1 Na zdravje Hik

Samo zato, ker imaš sam probleme z alkoholom in ne moreš v trgovino, ne da bi ob pogledu na police z alkoholom postal živčen, še ne pomeni, da morajo alkohol ukiniti s prodaje. Prav tako tvoja zapitost nima veze z nami in če sam piješ samo zato, ker alkohol nujno potrebuješ, še ne pomeni, da bomo zdaj vsi žurali ob soku in vodi. Mi spijemo kaj za dobro voljo, ti pa zato, da nisi živčen in v tem je razlika. Takšne kot ti je potrebno nekam zapreti, ker nikoli ne boste ozdravljeni. Sam rad kaj popijem in bom še naprej, tebi pa želim in privoščim, da te do smrti zbije kakšen pijanec ker takšni ne spadate na ta svet. Pa na zdravje!
[/quote]

To mnenje pove vse o tebi. Želeti nekomu smrt, ker nasprotuje alkoholu, je res nizka. Kaže na odvisnost. Zakaj sicer taka jeza?

Alkoholiki pa ne povzročajo gorja le na cestah. Za štirimi zidovi še veliko več. Družine zaradi tega razpadejo.

Jaz spijem bistveno manj piva kot enega na dan, ampak ko si zaželim eno malo pivo, hočem imeti še vedno to možnost, ker mislim, da zaradi tega čisto nič manj varno ne vozim. Nevarni vozniki so tisti, ki se jim mudi, ki so živčni, ki so nestrpni, ki telefonirajo, jejo, kadijo, čvekajo s sopotniki. Kje je statistika, koliko nesreč povzročijo vozniki z alkoholom v krvi, ampak v okviru zakonske meje?
Imamo dober zakon, ki mu nič ne fali!

Jaz spijem bistveno manj piva kot enega na dan, ampak ko si zaželim eno malo pivo, hočem imeti še vedno to možnost, ker mislim, da zaradi tega čisto nič manj varno ne vozim. Nevarni vozniki so tisti, ki se jim mudi, ki so živčni, ki so nestrpni, ki telefonirajo, jejo, kadijo, čvekajo s sopotniki. Kje je statistika, koliko nesreč povzročijo vozniki z alkoholom v krvi, ampak v okviru zakonske meje?
Imamo dober zakon, ki mu nič ne fali!
[/quote]

In P. S. Zaradi tega ne bo alkoholizma nič manj, bo samo več pitja za štirimi stenami, ne več po gostilnah. Kaj točno boste torej s tem naredili za družine alkoholikov in za preprečitev alkoholizma.
In veste, kje je alkohol resnično prepovedan? V Iranu. Bravo!

Ne nakladaj!
Eno pivo ali z nekaj pira je velika razlika…
Pa tisti ki je na AD ali mamilih, a tisti so pa OK?
[/quote]

Zakaj pa ravno AD? Na vseh medikamentih piše kako je z vožnjo

In P. S. Zaradi tega ne bo alkoholizma nič manj, bo samo več pitja za štirimi stenami, ne več po gostilnah. Kaj točno boste torej s tem naredili za družine alkoholikov in za preprečitev alkoholizma.
In veste, kje je alkohol resnično prepovedan? V Iranu. Bravo!
[/quote]

In zakaj vlečeš prepoved alkohola v Iranu v to temo?

Zaradi take mentalitete je potem pri nas kar normalno, da folk okoli vozi nazgan in da so trezni postali nenormalni. Ce pijes ne vozi, pika.
Popolnoma podpiram znizanje dovoljene meje iz 0,24 na 0,1.
Prav tako bi se morale na drakonsko visino dvigniti kazni za uporabo telefona med voznjo.

Pa še kako imaš prav…slikic sploh ne opazim, včasih mi je še kakšna smešna …mama kadilka z otrokom v naročju le kako si otroci predstavljajo to sliko :). Če pa že imam namen kaj spiti je to doma, kjer lahko za nižjo ceno spijem bolj kvalitetno pijačo kot v lokalu in v količinah kot mi paše. In odkar so prepovedali cigarete tudi na kavo ne hodim več v lokale. Denarnica mi je hvaležna.

Zaradi take mentalitete je potem pri nas kar normalno, da folk okoli vozi nazgan in da so trezni postali nenormalni. Ce pijes ne vozi, pika.
Popolnoma podpiram znizanje dovoljene meje iz 0,24 na 0,1.
Prav tako bi se morale na drakonsko visino dvigniti kazni za uporabo telefona med voznjo.
[/quote]

Ej, se strinjam da če vozš, ne pij. Ampak npr 1 pir če ga kdo spije, pa tud ni ne vem kaj, no.
Če spijm 1 pir, se bp vsedm za volan, pri več spitih pa zihr ne.

Zato, ker ti poznaš dosti takih, še ne pomeni, da smo ostali isti.

Nikoli nisem pil in ne nameravam. Vem, kakšne grozote povzročajo alkoholiki ne samo na cesti, pač pa tudi po domovih. Nasilje, trpljenje celih družin,… Ne, hvala.

Pa ne vem, zakaj vas tako moti ta 0.0? Če piješ ne vozi. Preprosto. Pokliči taksi in žuraj – pij alko, kolikor te je volja, le voziti ne.
[/quote]

ja, me moti.
ker se boste bolj ali manj skrivajoči pijanci vseeno vozili opiti po naših cestah in veselo morili naše otroke, normalni ljudje pa si niti kozarca vina ne bi smeli privoščit pri kosilu.
in moti me, ker nas bi tak zakon pridružil vzhodnoevropskim državam, medtem ko v zahodni Evropi človek lahko povsem dovoljeno uživa alkoholne pijače v normalnih količinah.

ja, me moti.
ker se boste bolj ali manj skrivajoči pijanci vseeno vozili opiti po naših cestah in veselo morili naše otroke, normalni ljudje pa si niti kozarca vina ne bi smeli privoščit pri kosilu.
in moti me, ker nas bi tak zakon pridružil vzhodnoevropskim državam, medtem ko v zahodni Evropi človek lahko povsem dovoljeno uživa alkoholne pijače v normalnih količinah.
[/quote]

Ko se boš naučil brati, potem repliciraj. Dokler pa v mojem mnenju ne znaš razbrati, da NE pijem in nikoli NISEM, pa se prosim ne oglašaj.

Pika na i pa je, da me nazivaš z morilcem tvojih otrok. A zato, ker ne pijem? Če so alkoholiki po tvoje varni vozniki, potem prosim čim prej vrni izpit.

Pa kdo ti sploh brani alkohol? Pij ga, vendar ne vozi, ko piješ. Naroči taksi.

Doživel sem prometno nesrečo bližnjega že kot otrok. Pred mojimi očmi se je zgodila. Pijan voznik je zbil mojo sestro na prehodu za pešce in takrat je imel 0,5 promila alkohola v krvi. Pa kaj ti to govorim… Nima smisla.

Toliko, da nekateri ne lapate, da ste boljši vozniki, ker pijete. 🤦‍♂️

New Report

Close