Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Meni je bilo pa všeč, da so bile trgovine včeraj zaprte

Meni je bilo pa všeč, da so bile trgovine včeraj zaprte

Kot vem se mi je to zgodilo prvič. Pa še to sam ozaradi reCaptcha Robota, ki je zahteval ponovno oddajo besedila. Ampak ti verjetno veš bolje …..

tak človek, ki “pozabi” na kruh, bi moral biti kdaj lačen!
[/quote]

Saj je…

Saj je…
[/quote]

…in prav je tako!

S tem se pa zelo STRINJAM. Zelo narobe se mi zdi, da se vedno pogovarja samo otrgovinah, kar se nedelj tiče…Saj tankat pa v oštarijo greš tudi lahko v soboto. Pa kelnarce niso nič “boge”, samo trgovke ne morejo kuhat družinskega kosila al kakšni argumenti so že bili ob tistem referendumu. Tista, ki dela na bencinski pa ni trgovka al kako?

tak človek, ki “pozabi” na kruh, bi moral biti kdaj lačen!
[/quote]

Tu predlagam župnikom, da hostije malo povečajo. Tržna niša.

Tu predlagam župnikom, da hostije malo povečajo. Tržna niša.
[/quote]

+zaračunajo zanje dodaten prostovoljni prispevek.

Kar se mene tiče, bi bilo čisto dovolj 2x mesečno, ampak to še ne pomeni, da zagovarjam, da vsi morajo enako.

tak človek, ki “pozabi” na kruh, bi moral biti kdaj lačen!
[/quote]

Človek, ki drugim privošči, da so lačni, ne bi smel v nebesa.

Človek, ki drugim privošči, da so lačni, ne bi smel v nebesa.
[/quote]

Saj ne bo šel, že zaradi drugih stvari, hehe

Nič me ne moti če so trgovine ob nedeljah zaprte. Imam sicer v bližini šiptarsko pekarno tako da če je nujno se dobi kruh tam. Pa tudi krhomat imam doma in kaka moka bi se tudi našla tako da ga lahko tudi spečem. Ne gledam toliko iz verskega vidika (ker konec koncev je mož delal včeraj) kot iz družinskega. Predvidevam, da imajo ob nedeljah zmanjšane ekipe, ki delajo zato več in so tam dlje časa. Po večini so to celo ženske z družinami. In vse to zaradi razvajenosti strank.

*** lupus pilum mutat, non mentem *** ** malus omnia in malum verit **

Vsi bi se privadili, da trgovine v nedeljo niso odprte. Niso, ne moreš kupiti tega in tega.

Res je bil včeraj bolj mir.

Kako pa v Avstriji nakupujejo ljudje, ko ni odprto ob nedeljah? Se zorganizirajo, da gredo prej.

Ne gre samo za trgovke, ampak za ves ostali folk, da bi se ob nedeljah dali kam drugam kot v trgovski center (tisti, ki to počnejo).

Pa če kak dan ne ješ kruha, te tudi ne bo konec.

Najbolj veseli so Albanci tega

Ker ne maram cerkvenega rovarjenja.
[/quote]
Če bi bile zaprte vsako nedeljo, to ne bi imelo nič skupnega s cerkvenimi prazniki.

Fino. Ampak zal se bodo spakirali po mestnih lokalih (kar je bolj ali manj isto) ali pa se vrgli pred TV/Racunalnik, kar je verjetno se slabse.

S tem se pa zelo STRINJAM. Zelo narobe se mi zdi, da se vedno pogovarja samo otrgovinah, kar se nedelj tiče…Saj tankat pa v oštarijo greš tudi lahko v soboto. Pa kelnarce niso nič “boge”, samo trgovke ne morejo kuhat družinskega kosila al kakšni argumenti so že bili ob tistem referendumu. Tista, ki dela na bencinski pa ni trgovka al kako?
[/quote]

Nekje je treba začeti. Tudi bencinske črpalke bi lahko zaprli, kafiče tudi.. Tiste, ki lahko. Določenih tako ne moreš – npr. bolnice, policija, domovi za ostarele, letališča…

*** lupus pilum mutat, non mentem *** ** malus omnia in malum verit **

S tem se pa zelo STRINJAM. Zelo narobe se mi zdi, da se vedno pogovarja samo otrgovinah, kar se nedelj tiče…Saj tankat pa v oštarijo greš tudi lahko v soboto. Pa kelnarce niso nič “boge”, samo trgovke ne morejo kuhat družinskega kosila al kakšni argumenti so že bili ob tistem referendumu. Tista, ki dela na bencinski pa ni trgovka al kako?
[/quote]

Nekje je treba začeti. Tudi bencinske črpalke bi lahko zaprli, kafiče tudi.. Tiste, ki lahko. Določenih tako ne moreš – npr. bolnice, policija, domovi za ostarele, letališča…

*** lupus pilum mutat, non mentem *** ** malus omnia in malum verit **

Človek, ki drugim privošči, da so lačni, ne bi smel v nebesa.
[/quote]

si tudi ne želim, ker tam ne bi videl nikogar od poznanih.

če so pa lenuhi lačni, me pa niti najmanj ne moti.

Nisem opazila, da bi bilo zaprto, ker ob nedeljah ne nakupujem oz zelo redko.
Če zdaj pomislim pa ja, je bilo manj prometa po ulicah.

Jah veš, kako je… malo napumpaš slovence z “ubogimi prodajalkami”, država zateži, nedelje so zaprte. Potem lahko odpustiš kakih 10{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} prodajalk (torej imajo trgovci manjše stroške z delavci), predvsem razne študentke ipd. (torej te, ki dejansko delajo ob nedeljah), kupci pa itak isto zapravijo (torej ves denar, ki ga imajo), samo pač druge dni.

Torej na zgodbico “ubogih prodajalk”, kupci ne morejo več nakupovat ob nedeljah, trgovci pa zaslužijo še več.

Če bi se komu zares šlo za prodajalke, bi se pogovarjali a naj bo nedeljsko delo plačano dvojno ali trojno, ne pa prepovedovali. In če se kateremu od trgovcev ne bi splačalo biti takrat odprti, bi že sami zaprli svoje trgovine.


Če bi bile zaprte vsako nedeljo, to ne bi imelo nič skupnega s cerkvenimi prazniki.
[/quote]

Kolikor vem, so cerkveni logistali za zahtevo po referendumu in referendumsko kampanjo za zaprtje trgovin.

kdor ne more plače zapravit med ponedeljkom in soboto je itak ni zaslužil s svojim delom…

Seveda, vsakdo lahko ima svoje mnenje. Me pa zanimajo tvoji argumenti, zakaj ti ne bi bilo všeč, da bi bile trgovine ob nedeljah zaprte.

Meni se je zdelo, da se je prav čutila ena taka umirjenost med ljudmi.
[/quote]

Umirjenost med ljudmi? Ker so bile trgovine zaprte? Pa saj se vam že blede no…

Nekje je treba začeti. Tudi bencinske črpalke bi lahko zaprli, kafiče tudi.. Tiste, ki lahko. Določenih tako ne moreš – npr. bolnice, policija, domovi za ostarele, letališča…
[/quote]

Zakaj ne? Bolnice in policija lahko delajo le za življenjsko ogrožene. Zvita noga, izpahnjen prst bo pač počakal do ponedeljka. V domovih za ostarele pač le nujna oskrba. Kuharice so tudi boge, imajo svoje družine in bojo doma. Starostniki bodo imeli ob nedeljah pač suhe, hladne obroke. Bodo preživeli.
Uboge prodajalke…?!?! Alergijo dobim ob tem stavku! Vsak si sam izbere poklic, a ne?

Pri nas v naselju je bil kolaps, imamo 3 pekarne, v vseh je bila dopoldan kolona ljudi daleč na cesto in preko nje.
[/quote]

Ne nakladaj!

Pozabili ste povedat, da je folk v soboto izropal vse police in da je bilo nabito polno. Da ne govorim danes….kot da bi za cel mesec zaprli.

New Report

Close