Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Meni je bilo pa všeč, da so bile trgovine včeraj zaprte

Meni je bilo pa všeč, da so bile trgovine včeraj zaprte

Hja, naša trgovina je odprta vse dni- tudi vikende, praznike… od 9. do 22.ure zvečer. Nimam kaj kot delati, to sem sprejela. Delam pa v turističnem kraju (od tu posledično tak delovni čas).
Za druge mi je pa res vseeno, če so ali niso odprte.

Joj, kako eni radi pretiravate.

Zaradi mene bi bilo idealno, če bi bile vse trgovine odprte med tednom do 23h, vikend zaprto. Enako črpalke, trafike. Čez vikend kaka dežurna črpalka, ostalo ne rabim.

Kolikor vem, so cerkveni logistali za zahtevo po referendumu in referendumsko kampanjo za zaprtje trgovin.
[/quote]

Joj kolk si boga. Koga briga, kaj oni hočejo. V prvi vrsti gre večini ljudi za to, da si en dan v tednu res fraj, ko tudi večina drugih služb ne dela in je veliko možnosti, da je tudi tvoj partner fraj, šolarji itak in tako je lahko družina vsaj en dan v tednu skupaj. Ker je večina dogodkov in prireditev ravno v soboto ali nedeljo, se jih lahko v nedeljo udeležiš. Če mi vse to prestaviš na sredo, bi bilo ravno tako ok in koristno za vse ljudi. Nima to nobene veze s cerkvijo. In kaj bo cerkev na slabšem, če bodo trgovine odprte? In kje bo pridobila, če bodo zaprte? Sem tudi sama delala v trgovini in ti povem, da hudo manjka tisti prosti dan, ko se res umiriš. Tudi če imaš prost dan med tednom, ni isto. Partner gre v službo, otroci v šolo, kup opravkov, ker na banko recimo ne morem v nedeljo, prijateljice nimajo časa za kavo, ker so v službah in tisti dan je eno samo dirjanje sem in tja, namesto da bi se usedla dol ali šla pohajat. Če pa ti vsega tega ne moreš razumeti in vidiš samo nek “upor” cerkvi, ker greš v nedeljo po nove čevlje, potem pa izvoli. Koza.

Joj kolk si boga. Koga briga, kaj oni hočejo. V prvi vrsti gre večini ljudi za to, da si en dan v tednu res fraj, ko tudi večina drugih služb ne dela in je veliko možnosti, da je tudi tvoj partner fraj, šolarji itak in tako je lahko družina vsaj en dan v tednu skupaj. Ker je večina dogodkov in prireditev ravno v soboto ali nedeljo, se jih lahko v nedeljo udeležiš. Če mi vse to prestaviš na sredo, bi bilo ravno tako ok in koristno za vse ljudi. Nima to nobene veze s cerkvijo. In kaj bo cerkev na slabšem, če bodo trgovine odprte? In kje bo pridobila, če bodo zaprte? Sem tudi sama delala v trgovini in ti povem, da hudo manjka tisti prosti dan, ko se res umiriš. Tudi če imaš prost dan med tednom, ni isto. Partner gre v službo, otroci v šolo, kup opravkov, ker na banko recimo ne morem v nedeljo, prijateljice nimajo časa za kavo, ker so v službah in tisti dan je eno samo dirjanje sem in tja, namesto da bi se usedla dol ali šla pohajat. Če pa ti vsega tega ne moreš razumeti in vidiš samo nek “upor” cerkvi, ker greš v nedeljo po nove čevlje, potem pa izvoli. Koza.
[/quote]

Lahko sem koza in tudi uboga, ampak referendum je še vseeno bil pod močnim vplivom cerkve.

Lahko sem koza in tudi uboga, ampak referendum je še vseeno bil pod močnim vplivom cerkve.
[/quote]
A te ni sram in ti ni nerodno, da na dobro argumentirano mnenje, izjavo nekoga, ti odgovoriš z nekim intelektualnim zmazkom? A te nic ne skbi za tvoje dobro ime? Ze velikokrat oz.kvecina tvojih objav je neargumentiranih, zgolj z nekim levicarskim nabijanjem, brez nobene vsebine.


A te ni sram in ti ni nerodno, da na dobro argumentirano mnenje, izjavo nekoga, ti odgovoriš z nekim intelektualnim zmazkom? A te nic ne skbi za tvoje dobro ime? Ze velikokrat oz.kvecina tvojih objav je neargumentiranih, zgolj z nekim levicarskim nabijanjem, brez nobene vsebine.
[/quote]

Tebi pa levičarji precej po glavi hodijo. 😛

Dečko, vso sranje, ki so ga monovski provokatorji po moji glavi zlili – samo zato, ker imam drugačno mnenje od njih, mi pa že daje nekaj pravice, da še naprej odgovarjam ljudem po svoji volji.

Argumenti osebice, ki ji odgovarjam, so pa povsem mimo. Jaz imam drugačne podatke. In na poskuse žaljenja, ki so jasno razvidni iz pisanja te osebice, bom odgovarjala kot se bo zahotelo meni.

Tebi pa levičarji precej po glavi hodijo. 😛

Dečko, vso sranje, ki so ga monovski provokatorji po moji glavi zlili – samo zato, ker imam drugačno mnenje od njih, mi pa že daje nekaj pravice, da še naprej odgovarjam ljudem po svoji volji.

Argumenti osebice, ki ji odgovarjam, so pa povsem mimo. Jaz imam drugačne podatke. In na poskuse žaljenja, ki so jasno razvidni iz pisanja te osebice, bom odgovarjala kot se bo zahotelo meni.
[/quote]

Tale osebica ti je samo iz lastne izkušnje povedala, kaj pomeni prosta nedelja. Argumenti ti niso nič mimo, le snov za utemeljevanje svoje frustracije potrebuješ. A ti delaš ob nedeljah?

Tale osebica ti je samo iz lastne izkušnje povedala, kaj pomeni prosta nedelja. Argumenti ti niso nič mimo, le snov za utemeljevanje svoje frustracije potrebuješ. A ti delaš ob nedeljah?
[/quote]

Še enkrat povem, da je na referendum o zaprtju trgovin ob nedeljah imela Cerkev velik vpliv. Kaj je v tej izjavi takega, da moti neko trgovko, ki dela ob nedeljah in me zato imenuje koza?

Še enkrat povem, da je na referendum o zaprtju trgovin ob nedeljah imela Cerkev velik vpliv. Kaj je v tej izjavi takega, da moti neko trgovko, ki dela ob nedeljah in me zato imenuje koza?
[/quote]

Ker mora ta trgovka na edini dan v tednu, ko je vsa njena družina prosta, v službo, zato da taki kot si ti mislite, da ste cerkvi dali vetra. Zato trgovko to moti. Ker nimaš pametnega argumenta, ampak samo zdraviš svoje predsodke na račun drugih. Ne delam več v trgovini, btw. Pa tudi odgovorila mi nisi na vprašanje. A delaš ob nedeljah?

Ker mora ta trgovka na edini dan v tednu, ko je vsa njena družina prosta, v službo, zato da taki kot si ti mislite, da ste cerkvi dali vetra. Zato trgovko to moti. Ker nimaš pametnega argumenta, ampak samo zdraviš svoje predsodke na račun drugih. Ne delam več v trgovini, btw. Pa tudi odgovorila mi nisi na vprašanje. A delaš ob nedeljah?
[/quote]

Vsaka razprava s taro-s je bob ob steno. Itak da ne dela ob nedeljah.

Vsaka razprava s taro-s je bob ob steno. Itak da ne dela ob nedeljah.
[/quote]

Za vse, ki ste že pozabili, da je Cerkev aktivno sodelovala pri referendumski kampaniji za zaprtje trgovin ob nedeljah:
‘… se je Sindikat delavcev trgovine Slovenije pri ZSSS pustil speljati na led in je organiziral zbiranje podpisov za predhodni zakonodajni referendum tudi ob pomoči drugih sindikatov ZSSS, NSi in škofovske konference.’
https://www.mladina.si/94817/nedelja-zaprto/

Za vse, ki ste že pozabili, da je Cerkev aktivno sodelovala pri referendumski kampaniji za zaprtje trgovin ob nedeljah:
‘… se je Sindikat delavcev trgovine Slovenije pri ZSSS pustil speljati na led in je organiziral zbiranje podpisov za predhodni zakonodajni referendum tudi ob pomoči drugih sindikatov ZSSS, NSi in škofovske konference.’
https://www.mladina.si/94817/nedelja-zaprto/
[/quote]

Nehaj žalit trgovke z dejstvi, no. Nekatere ne delajo rade v nedeljo, zato se moramo zdaj delat, da cerkev nič ni imela zraven.

Jcjcjcj

Zakaj ne? Bolnice in policija lahko delajo le za življenjsko ogrožene. Zvita noga, izpahnjen prst bo pač počakal do ponedeljka. V domovih za ostarele pač le nujna oskrba. Kuharice so tudi boge, imajo svoje družine in bojo doma. Starostniki bodo imeli ob nedeljah pač suhe, hladne obroke. Bodo preživeli.
Uboge prodajalke…?!?! Alergijo dobim ob tem stavku! Vsak si sam izbere poklic, a ne?
[/quote]

Se strinjam ja, da je tako. A povsod pač ne gre. V domovih bi te hitro obrnili, ker je sama oskrba predraga da bi jedli samo hladno hrano, pa tudi to mora nekdo pripraviti in potem pospraviti/pomiti.
Če mora delati v nedeljo, naj se mu vsaj izplača -torej naj bodo več plačane. Potem recimo bodo tudi trgovine same lahko odločale ali bodo imele odprto ali ne. Sem pa prepričana, da bo kakšna prodajalka z veseljem prišla v nedeljo delat, če bo imela npr. 200{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} bolj plačan dan.

*** lupus pilum mutat, non mentem *** ** malus omnia in malum verit **

Ker mora ta trgovka na edini dan v tednu, ko je vsa njena družina prosta, v službo, zato da taki kot si ti mislite, da ste cerkvi dali vetra. Zato trgovko to moti. Ker nimaš pametnega argumenta, ampak samo zdraviš svoje predsodke na račun drugih. Ne delam več v trgovini, btw. Pa tudi odgovorila mi nisi na vprašanje. A delaš ob nedeljah?
[/quote]

Hm….če delam ob nedeljah? K maši zagotovo ne hodim. 😉

Trgovki ni treba vsako nedeljo v službo. Lahko pa se obrneš na turistične delavce, ljudi v zdravstvu, policiji in še marsikje drugod, da ti pojasnijo, kako je z delom in življenjem. Cerkev je pa v referendumu o nedeljskem zaprtju trgovin bila močno zraven. In tega vsi tvoji poskusi, da spelješ debato kam drugam (vključno s poskusi žaljenja, kar ti je seveda nekaj povsem normalnega – imam namreč občutek, da se kar večkrat zatakneš za kakšno mojo izjavo in mi očitaš posrečene stvari, he he) ne bodo ovrgli.

Pa še navodila Cerkve svojim vernikom ob sedanjih volitvah – moliti morajo:
»Troedini Bog, večna modrost! Ti vse čudovito urejaš in vodiš. Prosimo Te za naše voditelje, da bodo skrbeli za našo državo in slovenski narod. V času, ko se pripravljamo na volitve, Te prosimo, da bi se jih vsi kristjani udeležili in odgovorno oddali svoj glas za vse, ki se zavzemajo za pravičnost in življenje, za družine in otroke, za okolje in versko svobodo. Naj voditelji ponosno in dostojno predstavljajo našo državo ter se zavzemajo za vse, ki so v kakršnikoli stiski. Naj vsi skupaj gradimo Božje kraljestvo na zemlji, ki je kraljestvo miru, pravičnosti in ljubezni. Amen. Marija, Pomočnica kristjanov, prosi za nas!«

Vidim, da bi imela militveno podporo katoliških vernikov, če bi kandidirala na volitvah. Ker se močno zavzemam za versko svobodo (seveda razumem vero kot nekaj intimnega vsakega posameznika), vključno s svobodo ateistov. Zmaga zagotovljena. Ampak, jaz bedak, ne kandidiram.

Hm….če delam ob nedeljah? K maši zagotovo ne hodim. 😉

Trgovki ni treba vsako nedeljo v službo. Lahko pa se obrneš na turistične delavce, ljudi v zdravstvu, policiji in še marsikje drugod, da ti pojasnijo, kako je z delom in življenjem. Cerkev je pa v referendumu o nedeljskem zaprtju trgovin bila močno zraven. In tega vsi tvoji poskusi, da spelješ debato kam drugam (vključno s poskusi žaljenja, kar ti je seveda nekaj povsem normalnega – imam namreč občutek, da se kar večkrat zatakneš za kakšno mojo izjavo in mi očitaš posrečene stvari, he he) ne bodo ovrgli.
[/quote]

OMG, kolk s’ pa ti zoprna!

OMG, kolk s’ pa ti zoprna!
[/quote]

Ah, daj no. Jaz pa mislim povsem obratno.

Zivim v Nemciji. Tu trgovine niso odprte nobeno nedeljo. Mi zelo odgovarja tak “nepotrosniski” dan.

Problema se je potrebno lotiti, na pravem mestu. Ni problem v delu, ali nedelu na nedeljo. Glavni izvor zla, je kolektivna pogodba, oziroma izhodiščna plača 531e bruto.Kolektivne pogodbe so samo izgovor za legalno krajo najrevnejših.

Samo vprašam: ko je Mercator v Hipermarketu v Šiški podaljšal delovni čas do 10. ure zvečer…ali so se trgovke zelo bunile? Ker nisem nič brala o kakšnem bunjenju…. Če morajo potem še pospraviti, so doma kvečjemu ob polnoči. 🙁

Tvorci zla v Sloveniji delodajalci, politiki, in sindikalisti, točno po tem vrstnem redu.

Hm….če delam ob nedeljah? K maši zagotovo ne hodim. 😉

Trgovki ni treba vsako nedeljo v službo. Lahko pa se obrneš na turistične delavce, ljudi v zdravstvu, policiji in še marsikje drugod, da ti pojasnijo, kako je z delom in življenjem. Cerkev je pa v referendumu o nedeljskem zaprtju trgovin bila močno zraven. In tega vsi tvoji poskusi, da spelješ debato kam drugam (vključno s poskusi žaljenja, kar ti je seveda nekaj povsem normalnega – imam namreč občutek, da se kar večkrat zatakneš za kakšno mojo izjavo in mi očitaš posrečene stvari, he he) ne bodo ovrgli.
[/quote]

In zakaj ne delaš v nedeljo? Takole, iz protesta proti veri. Aja, ker ti paše bit fraj. Če ne veš, kako to izgleda, utihni. In nikamor nimam namena speljati debate. Mene ne briga, kaj ima cerkev s tem. Povdarjam tisto, kar vsakemu človeku koristi. In ravno bistra nisi, če primerjaš enega zdravstvenega delavca s trgovko. A ti moram razložit zakaj ali le premoreš toliko razuma?

In zakaj ne delaš v nedeljo? Takole, iz protesta proti veri. Aja, ker ti paše bit fraj. Če ne veš, kako to izgleda, utihni. In nikamor nimam namena speljati debate. Mene ne briga, kaj ima cerkev s tem. Povdarjam tisto, kar vsakemu človeku koristi. In ravno bistra nisi, če primerjaš enega zdravstvenega delavca s trgovko. A ti moram razložit zakaj ali le premoreš toliko razuma?
[/quote]

Kot ti je napisal že nekdo včeraj:

Vsaka razprava s taro-s je bob ob steno. Itak da ne dela ob nedeljah.

New Report

Close