Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Meni pa to zaprtje družabnega življenja paše

Meni pa to zaprtje družabnega življenja paše

in vas ne razumem – zdaj se tukaj oglašate… ja zaboga, kdo vam v normalno polno delujoči demokraciji prepoveduje,da se sami sebe zaprete, če vam to tako paše??? saj za to ne rabite nobenih ukrepov države… ostali ljudje imajo pravice in jim ostanejo, vsa pa tud nihče ne sili in se lahko sami sebe magari “zvežete” tud doma, če vam je to tak fino… sem uporabila ekstra izraz. zapri se ne hod nikamor, ostali pa lahko živijo normalno – ne pa dazdaj onanirate malodane tukaj, ker so še ostale zaprli in jim odvzeli temeljne demokratične pravice drugim, ki pa niso radi v hišnem zaporu cel življenje. Vam v normalnih razmerah demokracije nihče ne brani, da niti za kanček stopite na sonce, lohk se tud sami sebe zvežete, če vam paše.

in vas ne razumem – zdaj se tukaj oglašate… ja zaboga, kdo vam v normalno polno delujoči demokraciji prepoveduje,da se sami sebe zaprete, če vam to tako paše??? saj za to ne rabite nobenih ukrepov države… ostali ljudje imajo pravice in jim ostanejo, vsa pa tud nihče ne sili in se lahko sami sebe magari “zvežete” tud doma, če vam je to tak fino… sem uporabila ekstra izraz. zapri se ne hod nikamor, ostali pa lahko živijo normalno – ne pa dazdaj onanirate malodane tukaj, ker so še ostale zaprli in jim odvzeli temeljne demokratične pravice drugim, ki pa niso radi v hišnem zaporu cel življenje. Vam v normalnih razmerah demokracije nihče ne brani, da niti za kanček stopite na sonce, lohk se tud sami sebe zvežete, če vam paše.
[/quote]

Res je: če je družabno življenje prosto prepuščeno izbiri vsakega posameznika, lahko vsak najde sebi primerno obliko. Tisti, ki jim je bilo doslej “sitno”, da so jih drugi “pozivali” k družbanosti, imajo tudi v normalnih razmerah možnost izbire. Oz. zavrnitve druženja, če jim to ne ustreza.

Meni osebno je žal samo dejstva, da bodo te razmere blokirale odprtost v stikih še nekaj časa. Ljudje, ki se težko sprostijo izven štirih steh, bodo še previdnejši v odnosu do drugih in potrebno bo veliko časa, da bodo prešli občutek, da jih nekdo “ogroža”.

Res je: če je družabno življenje prosto prepuščeno izbiri vsakega posameznika, lahko vsak najde sebi primerno obliko. Tisti, ki jim je bilo doslej “sitno”, da so jih drugi “pozivali” k družbanosti, imajo tudi v normalnih razmerah možnost izbire. Oz. zavrnitve druženja, če jim to ne ustreza.

Meni osebno je žal samo dejstva, da bodo te razmere blokirale odprtost v stikih še nekaj časa. Ljudje, ki se težko sprostijo izven štirih steh, bodo še previdnejši v odnosu do drugih in potrebno bo veliko časa, da bodo prešli občutek, da jih nekdo “ogroža”.
[/quote]

Veš nimaš vedno izbire. V privat življenju pač ni panike. Pač ne hodiš popivat, žurat, če ti ne paše.
Ampak v službi pa zna biti to hudo zoprno. Pri nas so se vse te zabave dogajale v službi in nimaš preprosto možnosti umika. Jaz recimo sem bila totalna črna ovca, ker nisem hotela praznovati svojega RD v službi.
Še en sodelavec tudi ni želel pripravljat zabave v službi. Ko je imel okroglo obletnico, so mi že prej težili pa ni hotel. Pa so mi vseeno pisarno zasuli z raznimi traparijami, sami nabavili šampanjc. V glavnem toliko časa so težili, da je moral narediti fešto.

in vas ne razumem – zdaj se tukaj oglašate… ja zaboga, kdo vam v normalno polno delujoči demokraciji prepoveduje,da se sami sebe zaprete, če vam to tako paše??? saj za to ne rabite nobenih ukrepov države… ostali ljudje imajo pravice in jim ostanejo, vsa pa tud nihče ne sili in se lahko sami sebe magari “zvežete” tud doma, če vam je to tak fino… sem uporabila ekstra izraz. zapri se ne hod nikamor, ostali pa lahko živijo normalno – ne pa dazdaj onanirate malodane tukaj, ker so še ostale zaprli in jim odvzeli temeljne demokratične pravice drugim, ki pa niso radi v hišnem zaporu cel življenje. Vam v normalnih razmerah demokracije nihče ne brani, da niti za kanček stopite na sonce, lohk se tud sami sebe zvežete, če vam paše.
[/quote]

Kdo so zapečkarji, dežurni tu gor, ki jim je všeč represija, policijski čas, policijska država, diktatura, všeč jim je, da je vlada odvzela vse človeške pravice, da ne moreš k zdravniku, na avtobus, ne v šolo, pači ljubijo gajžlo vlade, s katero se pretepa na dnevnem redu, o tem čivkajo, pa ne samo ptiči, kdo so.

Veš nimaš vedno izbire. V privat življenju pač ni panike. Pač ne hodiš popivat, žurat, če ti ne paše.
Ampak v službi pa zna biti to hudo zoprno. Pri nas so se vse te zabave dogajale v službi in nimaš preprosto možnosti umika. Jaz recimo sem bila totalna črna ovca, ker nisem hotela praznovati svojega RD v službi.
Še en sodelavec tudi ni želel pripravljat zabave v službi. Ko je imel okroglo obletnico, so mi že prej težili pa ni hotel. Pa so mi vseeno pisarno zasuli z raznimi traparijami, sami nabavili šampanjc. V glavnem toliko časa so težili, da je moral narediti fešto.
[/quote]

Lepo prosim no… če ti gre res vse tako na živce, lahko v normalnih razmerah to poveš iskreno, da ti gre na živce in te karkoli takega bolj spravlja v nesrečo in nezadovoljstvo. Skoraj sem prepričana, da ti ne bo nihče naredil praznovanja, če pa ti ga bo, imaš pa potem tudi glupe sodelavce… aja pa še vedno obstaja možnost, da si dopust vzameš na rd in ti noben ne teži… Samo moraš bit iskrena do sam sebe in se iskreno izražat v okolju… koristiti in se radostiti nad omejevanjem demokracije, ker ti ne maraš praznovati svojega rd in tega ne znaš rešiti brez takih ukrepov, je milo in zelo lepo rečeno huda stvar.

Lepo prosim no… če ti gre res vse tako na živce, lahko v normalnih razmerah to poveš iskreno, da ti gre na živce in te karkoli takega bolj spravlja v nesrečo in nezadovoljstvo. Skoraj sem prepričana, da ti ne bo nihče naredil praznovanja, če pa ti ga bo, imaš pa potem tudi glupe sodelavce… aja pa še vedno obstaja možnost, da si dopust vzameš na rd in ti noben ne teži… Samo moraš bit iskrena do sam sebe in se iskreno izražat v okolju… koristiti in se radostiti nad omejevanjem demokracije, ker ti ne maraš praznovati svojega rd in tega ne znaš rešiti brez takih ukrepov, je milo in zelo lepo rečeno huda stvar.
[/quote]

Česa ne razumeš?
Jasno jim poveš, da tega nočeš. Pa še vedno težijo. Jasno jim poveš, da ne piješ alkohola, še vedno težijo. Ti resno misliš, da en dan dopusta pomaga, da ti ne težijo?
Sodelavka je bila na porodniški, ko je bila 30. 5 mesecev po RD, ko je prišla nazaj v službo, so ji težili, da mora fešto naredit.
Pa kar se teh žurk tiče, nisem se mogla skrit v svojo pisarno, ker so mojo pisarno spremenili v zabaviščni prostor. Oz. v bistvu niti nimam pisarne v pravem pomenu besede, ker se uporablja za vse mogoče druge zadeve.

Kdo so zapečkarji, dežurni tu gor, ki jim je všeč represija, policijski čas, policijska država, diktatura, všeč jim je, da je vlada odvzela vse človeške pravice, da ne moreš k zdravniku, na avtobus, ne v šolo, pači ljubijo gajžlo vlade, s katero se pretepa na dnevnem redu, o tem čivkajo, pa ne samo ptiči, kdo so.
[/quote]

Veš, če človek ne žura, še ne pomeni, da je zapečkar.
Samo skrajno butasti bodo smatrali, da kdor ne žura, je zapečkar.
Jaz ne žuram, ne pijem alkohola, na kraj pameti mi ne pride 14 dni se pražit na Hrvaški obali. Zelo rada pa potujem, grem v gore, kolesarim. Zaplankanci pa pač zmorejo samo žuranje in to jim pomeni, da niso zapečkarji.

in vas ne razumem – zdaj se tukaj oglašate… ja zaboga, kdo vam v normalno polno delujoči demokraciji prepoveduje,da se sami sebe zaprete, če vam to tako paše??? saj za to ne rabite nobenih ukrepov države… ostali ljudje imajo pravice in jim ostanejo, vsa pa tud nihče ne sili in se lahko sami sebe magari “zvežete” tud doma, če vam je to tak fino… sem uporabila ekstra izraz. zapri se ne hod nikamor, ostali pa lahko živijo normalno – ne pa dazdaj onanirate malodane tukaj, ker so še ostale zaprli in jim odvzeli temeljne demokratične pravice drugim, ki pa niso radi v hišnem zaporu cel življenje. Vam v normalnih razmerah demokracije nihče ne brani, da niti za kanček stopite na sonce, lohk se tud sami sebe zvežete, če vam paše.
[/quote]

Ne, ne morete živeti normalno, 5000 novih primerov na dan, pa raje 10 000, 200-300 mrtvih dnevno, pa še smrti zaradi prometnih nesreč, zlomov rok, zastrupitev z alkoholom, hrano, zaradi sicer ozdravljivih rakov, razlitih slepičev, torej še kakih 50 na dan, ker zdravstvo ne bo delovalo več.

Saj po 2, 3 mesecih bi se precej umirilo, nato pa čez 3 mesece spet nov val…

Ko v Zanzibarju že sonce zahaja, pri nas je še noč. Palme, banane in kokos - otok cvetoč.

Sem recimo nekako univerzalna, a bolj ekstro kot intro bi rekla zase, pa s temi zurkami in popivanji v sluzbi, s sodelavci, s komerkoli, nimam nobenih tezav!

Zakaj?
Ker sem mocna oseba, ki ve, kaj hoce in cesa noce, tako da, ko recem ‘ne’, je NE.
Ce mi ze kdo tezi, je to kak dobro nalit model, samo te itak hitro skenslas.
Ne pijem alkohola in s sodelavci se ne grem nekih fest, na vsakih nekaj let grem na novoletno festo, ostalim se pa izognem, ce niso pod obvezno.

Vas noben lockdown ne resi, dokler ne podelate sami pri sebi, zakaj ste take mone, kot ste!
Zakaj jaz nimam s tem tezav?!

Ne, ne morete živeti normalno, 5000 novih primerov na dan, pa raje 10 000, 200-300 mrtvih dnevno, pa še smrti zaradi prometnih nesreč, zlomov rok, zastrupitev z alkoholom, hrano, zaradi sicer ozdravljivih rakov, razlitih slepičev, torej še kakih 50 na dan, ker zdravstvo ne bo delovalo več.

Saj po 2, 3 mesecih bi se precej umirilo, nato pa čez 3 mesece spet nov val…
[/quote]

lahko bi živeli normalno, z zaščitnimi ukrepi, ki omogočajo sočasno čimbolj normalno življenje brez zapiranj… tako kot živijo na švedskem in imajo kreeeepko manj smeti na milijon preb. kot mi.

samo da bo tebi jasno, ob zaprtem gospodarstvu, tudi zdravstva ne bo več – tudi za covid bolnike ne…. Od kod misliš, da pride denar v zdravstveno blagajno, da lohk tebe zdravjo… mal pameti ti neb škodilo.

Sem recimo nekako univerzalna, a bolj ekstro kot intro bi rekla zase, pa s temi zurkami in popivanji v sluzbi, s sodelavci, s komerkoli, nimam nobenih tezav!

Zakaj?
Ker sem mocna oseba, ki ve, kaj hoce in cesa noce, tako da, ko recem ‘ne’, je NE.
Ce mi ze kdo tezi, je to kak dobro nalit model, samo te itak hitro skenslas.
Ne pijem alkohola in s sodelavci se ne grem nekih fest, na vsakih nekaj let grem na novoletno festo, ostalim se pa izognem, ce niso pod obvezno.

Vas noben lockdown ne resi, dokler ne podelate sami pri sebi, zakaj ste take mone, kot ste!
Zakaj jaz nimam s tem tezav?!
[/quote]

tako je, podpis.

Sem recimo nekako univerzalna, a bolj ekstro kot intro bi rekla zase, pa s temi zurkami in popivanji v sluzbi, s sodelavci, s komerkoli, nimam nobenih tezav!

Zakaj?
Ker sem mocna oseba, ki ve, kaj hoce in cesa noce, tako da, ko recem ‘ne’, je NE.
Ce mi ze kdo tezi, je to kak dobro nalit model, samo te itak hitro skenslas.
Ne pijem alkohola in s sodelavci se ne grem nekih fest, na vsakih nekaj let grem na novoletno festo, ostalim se pa izognem, ce niso pod obvezno.

Vas noben lockdown ne resi, dokler ne podelate sami pri sebi, zakaj ste take mone, kot ste!
Zakaj jaz nimam s tem tezav?!
[/quote]

Ker mogoče teh žurk ne prirejajo na tvojem delovnem mestu?
Pismenost ni tvoja vrlina a ne?
Že parkrat sem jasno napisala, da gre za zadeve v službi. V službi, v službenem času. Štekaš ali še kar ne?
Ko težijo, da gremo na kuhančka, torej ven. Takrat ne grem. Pa bodo spet in spet težili, ampak ne grem. Če ti pa nekdo na tvojem delovnem mestu, v tvojem delovnem času to naredi pa ne moreš stran. A je res to tako težko dojeti ali kaj?

Česa ne razumeš?
Jasno jim poveš, da tega nočeš. Pa še vedno težijo. Jasno jim poveš, da ne piješ alkohola, še vedno težijo. Ti resno misliš, da en dan dopusta pomaga, da ti ne težijo?
Sodelavka je bila na porodniški, ko je bila 30. 5 mesecev po RD, ko je prišla nazaj v službo, so ji težili, da mora fešto naredit.
Pa kar se teh žurk tiče, nisem se mogla skrit v svojo pisarno, ker so mojo pisarno spremenili v zabaviščni prostor. Oz. v bistvu niti nimam pisarne v pravem pomenu besede, ker se uporablja za vse mogoče druge zadeve.
[/quote]

Ljudje ste res ubogi, brez hrbtenice, brez lastnega jaza, brez svoje lastne identitete, brez kancka odlocnosti v sebi,..,!!

Kako (pre)zivite taki, mi res ni jasno!

Sicer se pa spet vidi. Avtorica je temo naslovila na tiste, ki jim je všeč, da ni vseh teh žuranj.
Pa se morajo spet žurerji vmešavat. Tako kot vedno morajo tudi tja silit svoj nos, kjer niso povabljeni. Vedno znova vsiljivi.

Da ne omenjam tega,d a so ravni ti žurerji krivi, da imajo zdaj take stroge ukrepe. Celo poletje smo furali švedski model, samo se je pozabilo, da Švedi pač niso tak žurerski narod, zdaj pa imamo kar imamo. Zahvala gre žurerjem.

pa še nekaj mi je čudno, se mi je utrnilo sedaj…
vsi ti samotarji se, ki se oglašajo kako jim zelo paše da so sami, da nikogar ne rabijo, stikov, kako ironično pa iščejo stike po netu tukaj na forumu…
mislim če nekomu tako zelo paše biti sam – potem si predstavljam,da ne bo visel na enem forumu v debatah, ampak bo užival v samoti, v stvareh, ki jih sam počne doma in ne iskal stikov, pogovora v virtuali :))) zanimivo ane.

Ste res iskreni sami do sebe? se zdi,da ne…

Ljudje ste res ubogi, brez hrbtenice, brez lastnega jaza, brez svoje lastne identitete, brez kancka odlocnosti v sebi,..,!!

Kako (pre)zivite taki, mi res ni jasno!
[/quote]

Jaz se predvsem sprašujem kako tako nepismeni kot si ti preživite?
Sicer pa se je izkazalo tudi v tej temi: eni ste vsiljivi vedno. Avtorica je točno določenim ljudem to temo namenila. Samo eni se pač morate vedno in povsod vsiljevati. Če se v reali ne morete, se morate pa na monu.
Seveda je tvoja pravica v vsaki temi pisat. Samo s tem pač pokažeš, da si vsiljiva.

Ja, vsaj nekaj pozitvnega ob tej nesrečni koroni.
Ne bo teženja z novoletnimi žurkami. Pa pri nas je bil cel december kaos, ker so pod okni bile stojnice, tik pred vhodom celo šank s kuhancem. Cele horde pijanih pred vhodom in pod okni. Zdaj pa tega ne bo. Super. Pa nobenih službenih žurk.
Vsaj nekaj pozitvnega v tej grozni koroni.

Nekaj dejmo razcistit, tule nas je razlicnih starosti. Jaz 45+ imam rada svoj mir.
Pogresam to da se s partnerjem napokava v AD in spricneva…ne vem Takle cas Toskana recimo…
Da bi se mi to zgodilo ki sem bila stara tam 18- 28….bi se mi zmesalo.
Nekateri smo zurali…zurali in zurali… pa delali in zurali denarja je bilo dovolj .Od Iosa do Krete , Hvara…vse je bilo nase😆.. Doma viset je bil SMRTNI GREH.
Sedaj pa opazam , bi pa tisti zurali ki so imeli zgodaj otroke in so nekako zamudili to mladost.
In se vabijo…dobesedno. 2x 3x letno ok… ko se ti pa zacnejo vsiljevat s povabili ” kam gremo ta vikend”… ali pa a sta doma…
Nama pac v zivljenju ni bilo dano imet otrok, in sva nekako samozadostna. Sama lahko zurava in se imava fajn.
Zato me ti ukrepi neksj extra niti ne prizadanejo.

…to smo mi 😆 ce si ze pozabil. Mi ko” camimo” doma , dejansko camimo na terasi, na soncku v tisini. Gledalisce so mi veverice ki nabirajo orehe in se se med seboj sklofajo. Ali vrane ki zafrkavajo kanje v zraku. Cas imamo pospravit svoje bajturine nic vredne napram Ljubljanskim cebelnjakom. In to je svojevrste fitnes ko se spravis k delu. Enako velja za vadbo v naravi. Ce se ti je zahoce extra brezplodne vadbe gres listje grabit… ce se ti ne da, pa cakas na veter da ga odnese.
[/quote]

Malo več povej o kanjah vs vrane, če se ti da?

Ko v Zanzibarju že sonce zahaja, pri nas je še noč. Palme, banane in kokos - otok cvetoč.

Jaz se predvsem sprašujem kako tako nepismeni kot si ti preživite?
Sicer pa se je izkazalo tudi v tej temi: eni ste vsiljivi vedno. Avtorica je točno določenim ljudem to temo namenila. Samo eni se pač morate vedno in povsod vsiljevati. Če se v reali ne morete, se morate pa na monu.
Seveda je tvoja pravica v vsaki temi pisat. Samo s tem pač pokažeš, da si vsiljiva.
[/quote]

aja v tej temi se družite samo tisti, ki se ne marate družit in vam samo družba samotarjev paše… ostale pa izganjate… LOL
mogoče moraš pri sebi ti malo strpnost urediti, ker takole ne moreš ljudem diktirati, kje se smejo pojaviti in kje ne. tema je odprta za mnenja vseh- nikjer ni namenjena samo vam samotarjem… pa še če ste res samotarji – potem se niti med seboj ne družite :)))

problem je, ker ljudje morajo imeti, ker so navajeni, ker je modno, ker sosedova micka pa tudi ima/gre/počne, vse, tukaj in sedaj.
ko se kakšna meja postavi je pa hudo.

aja v tej temi se družite samo tisti, ki se ne marate družit in vam samo družba samotarjev paše… ostale pa izganjate… LOL
mogoče moraš pri sebi ti malo strpnost urediti, ker takole ne moreš ljudem diktirati, kje se smejo pojaviti in kje ne. tema je odprta za mnenja vseh- nikjer ni namenjena samo vam samotarjem… pa še če ste res samotarji – potem se niti med seboj ne družite :)))
[/quote]

Vem, da je pismenost tvoja slabost. Zato itak ne boš razumela komu je tema namenjena. Pač po stari navadi si spet vsiljiva in pač siliš tja, kjer nisi povabljena. Tako kot v reali, a ne?
Nič, želim ti še naprej, da uživaš.
Jaz grem pa ven na sonce, najprej malce sprehoda in teka po soncu. Potem pa še dve, tri ure bicikla pa bo lepo izkoriščen sončni dan.
Ti pa se še kar naprej prepiprajo po monu. Lep dan ti želim.


Vidiš. To je pa to. Minimalna komunikacija na socialni distanci. Skladno s situacijo v kateri smo. Saj tukaj ni nobenih poglobljenih debat, da bi človek zadovoljil svoje socialne potrebe.
Samo small talk.
Tako, da tvoja pripomba ni na mestu.

Moti me to zaprtje v občinske meje.
Na drugo se da prilagoditi, saj smo vsi na istem.

Si mogoče opazila, da kdo od tistih, ki jim ni do žurk, druženja, dejansko išče stik tu? Niti en nima stalnega nika. Kar pomeni, da ga ne moreš kontaktirat. Vsi pišejo v eni temi pod takim, v drugi temi pod drugim nikom. OZ. pišemo. Pa veš zakaj? Ker tako ostali ne morejo iskat stikov z nami. Ker nam ni do tega, da bi nas kdo kontaktiral, ker nočemo kakih debat druženj. Če je tema zanimiva, napišeš kaj, to je to.

New Report

Close