Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Meni se Ikea sploh ne dopade

Meni se Ikea sploh ne dopade

Večino stvari lahko prepelješ v normalno velikem karavanu.
Ne, pri nas ti niti slučajno ne pripeljejo brezplačno, od kod ti ta podatek? Zaračunajo mastno, če ne kupiš za par jurjev robe.
In še to ti vržejo na tla na cesto in jih ne zanima, dež, sneg, nič. Tudi dva metra do nadstreška ti ne prenesejo robe.
S tem, da vedno, ampak vedno manjkajo vijaki, navodila pa taka, da niti profi ne bi znal sestavit.
[/quote]

A da bi za prevoz pohištva kupila karavana :). To bo pa drago pohištvo.
Nisem še imela težav z vijaki, navodili. Vedno smo vse komot sestavili. Pripeljali so pa tudi brezplačno, ker je bilo manj kot 30km iz trgovine.

ikeo primerjat z dipo?????? hahahah

pri meni zmaga lesnina, imamo marsikaj od njih, z vsem zadovoljni, tudi z roki, dostavo.

Aha. Verjetno je to ceneje kot najem kombija.
[/quote]

Za ceno sicer ne vem, vem pa da ponavad ti prevozniki določijo datum kdaj gredo v katero Ikeo, zbirajo naročila in potem pripeljejo več strankam kar so naročile.
[/quote]

GoOpti varianta za pohištvo :). Pametno.

Večino stvari lahko prepelješ v normalno velikem karavanu.
Ne, pri nas ti niti slučajno ne pripeljejo brezplačno, od kod ti ta podatek? Zaračunajo mastno, če ne kupiš za par jurjev robe.
In še to ti vržejo na tla na cesto in jih ne zanima, dež, sneg, nič. Tudi dva metra do nadstreška ti ne prenesejo robe.
S tem, da vedno, ampak vedno manjkajo vijaki, navodila pa taka, da niti profi ne bi znal sestavit.
[/quote]

A da bi za prevoz pohištva kupila karavana :). To bo pa drago pohištvo.
Nisem še imela težav z vijaki, navodili. Vedno smo vse komot sestavili. Pripeljali so pa tudi brezplačno, ker je bilo manj kot 30km iz trgovine.
[/quote]

Tole si se zdaj sicer gladko zlagala, ampak okej.

Ta komentar glede karavana je pa žalitev za tvojo inteligenco ali si res tako omejena?

A da bi za prevoz pohištva kupila karavana :). To bo pa drago pohištvo.
Nisem še imela težav z vijaki, navodili. Vedno smo vse komot sestavili. Pripeljali so pa tudi brezplačno, ker je bilo manj kot 30km iz trgovine.
[/quote]

Tole si se zdaj sicer gladko zlagala, ampak okej.

Ta komentar glede karavana je pa žalitev za tvojo inteligenco ali si res tako omejena?
[/quote]

Kaj sem se zlagala?
Mogoče to, da v avto ne gre omara? Ali mogoče ne verjameš, da ne bom za prevoz pohištva kupovala karavana?
Ali pa mogoče ne verjameš, da smo nabavili kar precej pohištva, vse v bližnjih trgovinah in vse sami sestavili in da so omare in take večje kose dostavili na dom in da prevoza ni bilo treba plačat (res si pa nismo izmišljevali in kupovali recimo v LJ, ki je daleč, ampak v okolici)? Pa ne boš verjela, tudi pralni stroj in štedilnik so dostavili na dom pa staro odpeljali.

Glede prevoza – mi smo iz Ikee v enem dnevu pripeljali komplet leseni del za kuhinjo: spodnji in zgornji del + mikro + pečico + pult + cokel oz. spodnjo zaključno lestev, od tega sta dve visoki omari (ena 40 cm, druga 60 cm in 238 cm višine), dve spodnji kotni omarici (120), tri spodnje omarice po 60 cm in eno spodnjo omarico 80 cm ter 6 zgornjih omaric (4×70, 2×90) ter vse ličnice.

Obenem smo pripeljali še 16 omaric Besta (10×120 cm in 6x60cm) z ličnicami oz. steklenimi vratci.

Vse je šlo v Peugeot Partnerja na streho in v prtljažnik s podrtimi zadnjimi sedeži ter na običajno prikolico 180 cm dolžine. Ob 16.00 sva bila tam, nabrala, plačala, zložila, zaščitila in privezala, ob 20.00 so bile vse škatle zložene v garaži).

Pred tem sva imela vse izdelke na njihovi spletni strani zložene v virtualno košarico, tako da sva izračunala težo paketov, da ne bi bil kak problem po cesti in s policijo.

Ti, ki predlagaš karavana, ne boš verjela. LEtos sem nabavila vrtni komplet: dve klopi, mizo. Izdelovalec je cca. 45km stran od nas. Zadeva je bila razstavljena, vendar so bili paketi vseeno preveliki za v avto. Ne boš verjela. Dostavili so domov, navodila in potreben material so bili zraven. In prevoza ni bilo potrebno doplačat. Pač vozijo po Sloveniji raznorazen material, izdelke in ti pripeljejo.

Sem šla 2x v Ikeo. Ko sva opremljala stanovanje. Glede pohištva sem bila razočarana. Ni mi bilo všeč pa še pot stane. Tako da, avtorica, sva že dve. Podobne kložnge se da dobit tudi pri nas.


Ker sem od foha se Mömax-a in Dipo-ja in kompanije, na daleč izogibam! (junk kvaliteta) Ikea pa je ista pašta!

Meni se tudi Ikea dopade… in je ne moram primerjati z dipotom… momaxom…lesnino
V ikei imajo vse na zalogi.. ni treba naročit 3 mesece prej…

Ko smo kupovili kuhinjo smo najedli kombi…

Drugače ima pa Ikea skoraj 90{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} izdelkov tako narejenih da gre v avto…


Ker sem od foha se Mömax-a in Dipo-ja in kompanije, na daleč izogibam! (junk kvaliteta) Ikea pa je ista pašta!
[/quote]
To pravi vsak “tišler”. Seveda se ne more primerjat z ročno izdelanim pohištvom, samo za tako ceno ti noben ne naredi.


Ker sem od foha se Mömax-a in Dipo-ja in kompanije, na daleč izogibam! (junk kvaliteta) Ikea pa je ista pašta!
[/quote]
To pravi vsak “tišler”. Seveda se ne more primerjat z ročno izdelanim pohištvom, samo za tako ceno ti noben ne naredi.
[/quote]

Meni je mizar sestavljal kuhinjo in je korpuse zelo pohvalil. Izdelani natančno, dobra iverka, dobro okovje, lahka montaža … Se je odločil, da bo tudi sam korpuse kupil kar v Ikei in samo fronte naredil sam po svojih željah.
Neki stranki je montiral kuhinjo iz Dipota in je na koncu obupal, rekel, naj reklamirajo, ker je bilo tako šlampasto vse narejeno (da manjkajočih vijakov niti ne omenjamo), da je zgledalo vse vegasto in nikakor ni mogel poravnati visečih korpusov …
Navdušen je bil tudi nad ostalim pohištvom, da je zelo pametno in logično vse narejeno.

Glede kakovosti – njihov srednji razred, ki je v primerjavi z robo v slovenskih štacunah še vedno poceni, je že zelo dobra kakovost. Kuhinje itak. Samo tista res poceni šara je bolj tako tako.


Ker sem od foha se Mömax-a in Dipo-ja in kompanije, na daleč izogibam! (junk kvaliteta) Ikea pa je ista pašta!
[/quote]
To pravi vsak “tišler”. Seveda se ne more primerjat z ročno izdelanim pohištvom, samo za tako ceno ti noben ne naredi.
[/quote]

Za leseni del kuhinje sem dala v Ikei 4000 evrov… pri dan kuhen bi me prišel samo leseni del 9000evrov … v lesnini ni imel noben prodajalec časa… v ga kuhinjah bi me prišlo 9500… Tišlerji bi mi jo pa naredil za 15 000 ( se sploh nisem upala uprašati+ še to, da se rabiš za dobrega tišlarja naročit že 1 let v naprej…)

Vrjamem, da tišler naredi kuhinjo v piko in da je bolj kvalitetna… ampak za razliko 10 000 evrčkov si raje kupim še avto…

pribljižno ista postavitev ( razlika edino zaradi razlike v širini omaric, ki so na izbiro….) drugače pa visok sijaj…

nisem brala drugih ampak iz tvojega opisa se vidi, da ni problem v izdelkih IKEE, pač pa v tvojih nakupovalnih navadah.

IKEA ima povsem drugačen način, kvaliteta je pa največkrat boljša od trgovin, ki jih naštevaš.
največja prednost IKEE je seveda v tem, da izbereš-kupiš-odpelješ-sam sestaviš brez problema.

vse gre skupaj, kombiniraš, barve, vzorci, stili …

verjamem da je za tiste, ki so navajeni vodenega ogleda po trgovini s strani prodajalcev, tak sistem bolj naporen, ampak ko ga 1x pogruntaš, ni boljšega nakupovanja, kot je v IKEI


Ker sem od foha se Mömax-a in Dipo-ja in kompanije, na daleč izogibam! (junk kvaliteta) Ikea pa je ista pašta!
[/quote]
To pravi vsak “tišler”. Seveda se ne more primerjat z ročno izdelanim pohištvom, samo za tako ceno ti noben ne naredi.
[/quote]
Eh, narediti po naročilu z izbranom materialom je drago. Z materiali, ki jih uporabljajo “junk” firme, je pa najmanj 90{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} kvalitetneje narejeno, če to dela domači tišlar! V življenju sem sestavil toliko pohištva, da ga nekateri niste videli. Šrot je pač šrot, čeprav ima lepo ime!


Povej v katerem koncu Slovenije živiš, da imaš do Ikee več kot 2 uri? Ker jo imaš v Celovcu, Gradcu, Zagrebu ali Gorici.
Ja, izposodiš si kombi, tudi v avto se da nabasat ogromno, če podereš sedeže.
Jo bomo pa kmalu imeli v Ljubljani, juhej 🙂
[/quote]

Torej najamete kombi za it v Ikeoo?
Vedno sem se spraševala kako vozite pohištvo iz tujine v Slovenije. Ne vem, amapk najem kombija . To kar drago pride, a ne?
[/quote]

cca 100 paketov 860 kg….. v ponedeljek po mailu poslal spisek artiklov prevozniku s kombijem (večinoma se ukvarja s prevozi za ikeo celovec, vitesse…) V torek ob 16 uri imel vse doma v garaži.
Enega paketa ni bilo potrebno dvigniti. In vse to za 110 €. Niti centa nisem vplačal vnaprej.
Ko je bilo vse v garaži plačal račun od Ikee cca 2800 € točno toliko kot sem sam izračunal in sem imel denar že pripravljen in prevoz 110€.

Večino stvari lahko prepelješ v normalno velikem karavanu.
Ne, pri nas ti niti slučajno ne pripeljejo brezplačno, od kod ti ta podatek? Zaračunajo mastno, če ne kupiš za par jurjev robe.
In še to ti vržejo na tla na cesto in jih ne zanima, dež, sneg, nič. Tudi dva metra do nadstreška ti ne prenesejo robe.
S tem, da vedno, ampak vedno manjkajo vijaki, navodila pa taka, da niti profi ne bi znal sestavit.
[/quote]

Niti en vijak ni manjkal, kvečjemu je bilo kaj viška, pri robi za nekaj tisoč €.
Navodila so ena za vse jeziku, torej so navodila za TELEBANE. Vsi koraki so narisani in vrstni red sestave, številke šraufov…..vse slikcami brez besedil, še opzorilne slikce so, da aj ne morš kiksnt: ))) Imaš jih na netu in še na papirju jih dobiš v vsakem paketu.
Tako enostavnih navodil kot jih ima ikea še nisem videl.

Dipo, momax, lesnina je podn od podna in sploh ni primerljiva z Ikeo.

Alples je sicer kvalitetno, pa tudi spet ne tako zelo, saj se zlomi stranica mladinske postelje, pisalna miza…. V ceni je že montaža, nemogoče sam sestavit, je težko pohištvo za nest, premikat, sam 20 let isti program vse v rjavi barvi, dolgočasno. Dolgočasno otroško pohištvo, mladinske sobe…


A kej cenejšega ne najdeš? Mogoče odpad? Ker če ti v Ikei ni nič všeč, to so predvsem cene! Ker je roba v MOmaxu še en razred nižje kot je v Dipotu. Ti pa kar misli, da je to zaradi Ikee. Momax, pa to!


Povej v katerem koncu Slovenije živiš, da imaš do Ikee več kot 2 uri? Ker jo imaš v Celovcu, Gradcu, Zagrebu ali Gorici.
Ja, izposodiš si kombi, tudi v avto se da nabasat ogromno, če podereš sedeže.
Jo bomo pa kmalu imeli v Ljubljani, juhej 🙂
[/quote]

Torej najamete kombi za it v Ikeoo?
Vedno sem se spraševala kako vozite pohištvo iz tujine v Slovenije. Ne vem, amapk najem kombija . To kar drago pride, a ne?
[/quote]
A ja, vse je predrago. Kupi zabojčke pa sestavi pohištvo. Kombi pač ni drag, obstojajo tudi firme, ki vse naredijo. Po tvojem spisku dopolnijo vse kar rabiš, dodajo prevoz in montažo. Sploh ni drago. Ampak slovenceljni, to pa to. Dipo vam paše!

Torej najamete kombi za it v Ikeoo?
Vedno sem se spraševala kako vozite pohištvo iz tujine v Slovenije. Ne vem, amapk najem kombija . To kar drago pride, a ne?
[/quote]
A ja, vse je predrago. Kupi zabojčke pa sestavi pohištvo. Kombi pač ni drag, obstojajo tudi firme, ki vse naredijo. Po tvojem spisku dopolnijo vse kar rabiš, dodajo prevoz in montažo. Sploh ni drago. Ampak slovenceljni, to pa to. Dipo vam paše!
[/quote]

Zanimivo.
Vprašam kako je s prevozi. Dobim pa odgovor v tvojem stilu. Se ti zdi tvoj odgovor normalen? Brez zamere, ampak meni se ne zdi.
Meni se zdi, da si ena vzvišena, arogantna, samo všečna oseba. Vsaj obnašaš se tako.
Tvoj odgovor pove vse o tebi.
Pa nisem slovencelj, sem Slovenka. Mene ni sram recimo nabavljati v Sloveniji. Tebi je pa očitno sramota, če nekdo v Sloveniji nabavlja stvari, ki jih rabi. Zamisli se nad sabo. V Dipu pa še nisem nabavljala.


A ja, vse je predrago. Kupi zabojčke pa sestavi pohištvo. Kombi pač ni drag, obstojajo tudi firme, ki vse naredijo. Po tvojem spisku dopolnijo vse kar rabiš, dodajo prevoz in montažo. Sploh ni drago. Ampak slovenceljni, to pa to. Dipo vam paše!
[/quote]

Zanimivo.
Vprašam kako je s prevozi. Dobim pa odgovor v tvojem stilu. Se ti zdi tvoj odgovor normalen? Brez zamere, ampak meni se ne zdi.
Meni se zdi, da si ena vzvišena, arogantna, samo všečna oseba. Vsaj obnašaš se tako.
Tvoj odgovor pove vse o tebi.
Pa nisem slovencelj, sem Slovenka. Mene ni sram recimo nabavljati v Sloveniji. Tebi je pa očitno sramota, če nekdo v Sloveniji nabavlja stvari, ki jih rabi. Zamisli se nad sabo. V Dipu pa še nisem nabavljala.
[/quote]
Kaj pa tebe muči slovenceljka. In zakaj naj se človek zamisli nad sabo? A zato, ker je ena pisala da je najtabuljš pohištvo v Dipu? A zato! Ker ste slovenceljni seveda kar se da ohrni, potem namesto, da bi rekli, da ni denarja za Ikeo, osirate. Ti pa kar kupuj slovensko? Karkoli je že to! Od Mercatorja ( lastniki Hrvati) do Lesnine ( bogve kateri tuji skladi ali banke)….. Pri mizarjih??? A oni misliš,da ne hodijo po fronte v Ikeo??
PS : samovšečen je ena beseda! Toliko o Slovenkah in slovenščini!

Zanimivo.
Vprašam kako je s prevozi. Dobim pa odgovor v tvojem stilu. Se ti zdi tvoj odgovor normalen? Brez zamere, ampak meni se ne zdi.
Meni se zdi, da si ena vzvišena, arogantna, samo všečna oseba. Vsaj obnašaš se tako.
Tvoj odgovor pove vse o tebi.
Pa nisem slovencelj, sem Slovenka. Mene ni sram recimo nabavljati v Sloveniji. Tebi je pa očitno sramota, če nekdo v Sloveniji nabavlja stvari, ki jih rabi. Zamisli se nad sabo. V Dipu pa še nisem nabavljala.
[/quote]
Kaj pa tebe muči slovenceljka. In zakaj naj se človek zamisli nad sabo? A zato, ker je ena pisala da je najtabuljš pohištvo v Dipu? A zato! Ker ste slovenceljni seveda kar se da ohrni, potem namesto, da bi rekli, da ni denarja za Ikeo, osirate. Ti pa kar kupuj slovensko? Karkoli je že to! Od Mercatorja ( lastniki Hrvati) do Lesnine ( bogve kateri tuji skladi ali banke)….. Pri mizarjih??? A oni misliš,da ne hodijo po fronte v Ikeo??
PS : samovšečen je ena beseda! Toliko o Slovenkah in slovenščini!
[/quote]
No, sej bomo tudi v Ljubljani dobili Ikeo tko da se nebo mela nič več kej za pritoževat haha

Ikea pa kvaliteta..ne se hecat..v tujini imajo ikeo za poceni in ne tako kvalitetno pohistvo..je pa nacin zivljenja in kupovanja..in eni imajo celo zivljenje ikeo..mi pa mislimo,ker tega ni pri nas,da je ful super in oh in sploh
.je pohistvo in roba dosegljiva za mnozice..niti slucajno ni nivoju in ni neka strasna kvaliteta..povprecje,ki se komot primerja z rutarjem in lesnino,momaxom.

Meni je Ikeino pohištvo grdo. O kvaliteti ne bi razpravljala, ker ga nimam, mi pa deluje asketsko. Bila sem tam pa nič kupila. Mi je 100 x lepše Momax, Lesnina in Rutar.

New Report

Close