Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Meni se Ikea sploh ne dopade

Meni se Ikea sploh ne dopade

Meni tudi Ikea ni všeč. Ljudje po večini nimajo lastnega mnenja ali okusa.

Večino stvari lahko prepelješ v normalno velikem karavanu.
Ne, pri nas ti niti slučajno ne pripeljejo brezplačno, od kod ti ta podatek? Zaračunajo mastno, če ne kupiš za par jurjev robe.
In še to ti vržejo na tla na cesto in jih ne zanima, dež, sneg, nič. Tudi dva metra do nadstreška ti ne prenesejo robe.
S tem, da vedno, ampak vedno manjkajo vijaki, navodila pa taka, da niti profi ne bi znal sestavit.
[/quote]

Niti en vijak ni manjkal, kvečjemu je bilo kaj viška, pri robi za nekaj tisoč €.
Navodila so ena za vse jeziku, torej so navodila za TELEBANE. Vsi koraki so narisani in vrstni red sestave, številke šraufov…..vse slikcami brez besedil, še opzorilne slikce so, da aj ne morš kiksnt: ))) Imaš jih na netu in še na papirju jih dobiš v vsakem paketu.
Tako enostavnih navodil kot jih ima ikea še nisem videl.
[/quote]

Tako je.
Navodila so podobna tistim, ki so priložena Lego kockam, npr. ko sestavljaš vesoljsko ladjo, hišo, avto, grad …
Naš mali je bil čisto navdušen, ko je visel navodila za sestavo omare … čist izi … kot pri legicah. 😉

Meni se zdi ikea tudi precenjena, imamo sicer nekaj omar pax, ki so visji cenovni razred. Smo nasli eno akcijo, ko je ikea castila dostavo na dom, pa cisto vse smo se v celovcu po slovensko zmenili. Meni se ne zdijo navodila tolk zlo izi, pa vcasih kaksno stvar pozabijo narisat. Kupila sem pa njihove obesalnike (kljuke), ki so se ob tezi otroske bunde zlomile… Kuhinjo imam sveo, kopalnico gorenje, dnevno sobo alples in razlika v kvaliteti je ocitna. V tujini je ikea sinonim za pohistvo, ki ga pogosto menjas.

Glede dostave v Sloveniji je pa moja izkusnja: gres v lesnino in si vse ogledas, potem pa v kaksnem manjsem zakotnem salonu, ki isto prodaja, to narocis. Dobis popust, brezplacno dostavo na dom in se montazo 🙂

vse skupaj je en pofl
….pohištvo je samo: stilles sevnica , bovec (na žalost propadel, a imel ekskluzivo za VB) in par italijanskih primerljivih stema dvema…ostalo so drva za skurit…

Sem bila v tisti v Celovcu. Nekaj postavitev je bilo prav lušnih, ampak kvaliteta me pa ni prepričala. npr.kuhinje, sem odpirala predale, nič ni lepo teklo, vse je bilo bolj tako tako, pa sem jih pogledala kar nekaj. Tudi nekaj omar sem probala.
Razumem, da so to razstavni modeli, samo me res zanima, ali je taka slaba kvaliteta ali so le slabo sestavljeni? Kako to izgleda, ko jih zmontira kupec?
Meni je delal mizar in res vse teče v nulo, gledala sem tudi GA kuhinje, več pa še nisem uspela. Morda sem le razvajena ali je res, da kvaliteta malo šepa?
Ikea me pa ni prepričala. Se morda motim?

Meni tudi ni všeč in nakladat o kvaliteti v Ikei je smešno. Ker ne, ni kvalitetno. Ampak momaxa, Dipa ipd. pa ravno tako ne maram.

Ko sva opremljala prvič, preden so prišli otroci, je tako pohištvo kar ok. Dovolj kvalitetno, pa otroci pač uničijo marsikaj. Ampak ko sva menjavala, sva kupila ali visoko kvalitetno ali po meri. Tako da se strinjam s tistim, da je to pohištvo za menjavanje.

Sem se ustavila tam, kjer je omenjeno, da je Ikea pohistvo malo visjega ranga. Absolutno ne. Je budget varianta, in to povsod na zahodu. Ce je treba Slovencem cez mejo, se ne pomeni, da je vec vredno.

In? Zdaj ga misliš imet 50 let? Viset v tej kvaliteti in obujat spomine na ‘barok’?

Tudi jaz se ne preseravam. Imam novo sedežno. Zaves nimam. Nobenega tepiha, preproge.

Spalnica je stara, edino jogiji so zamenjani. Zdaj bomo menjali kuhinjo. Elemente. Štedilnik, hladilnik je bil že enkrat.
V kopalnici pa pralni stroj.

Plus okna, streha, fasada………….. mislim?!!!!!!!??? A naj člouk dela samo za ta flet, zidove in opremo??? Kje je še vsa frštekarija, pa vodovodne cevi??? Pa ploščice??

Ikea? Top! Za začetek. Jo še ni bilo…….v Yugi. Smo dobili stanovanje :-)))) (vem ja, sanje danes)
sem iz kartonastih škatel – pa si se moral potrudit, da si jih dobil!! – naredila police za knjige. Za okraske…. ker sva imela denar samo za spalnico, štedilnik in pralni stroj.

Danes ima vse. Pa ne dam niti centa več v zidovje, opremo. Grem rajši po svoje 🙂 !

In? Zdaj ga misliš imet 50 let? Viset v tej kvaliteti in obujat spomine na ‘barok’?

Tudi jaz se ne preseravam. Imam novo sedežno. Zaves nimam. Nobenega tepiha, preproge.

Spalnica je stara, edino jogiji so zamenjani. Zdaj bomo menjali kuhinjo. Elemente. Štedilnik, hladilnik je bil že enkrat.
V kopalnici pa pralni stroj.

Plus okna, streha, fasada………….. mislim?!!!!!!!??? A naj člouk dela samo za ta flet, zidove in opremo??? Kje je še vsa frštekarija, pa vodovodne cevi??? Pa ploščice??

Ikea? Top! Za začetek. Jo še ni bilo…….v Yugi. Smo dobili stanovanje :-)))) (vem ja, sanje danes)
sem iz kartonastih škatel – pa si se moral potrudit, da si jih dobil!! – naredila police za knjige. Za okraske…. ker sva imela denar samo za spalnico, štedilnik in pralni stroj.

Danes ima vse. Pa ne dam niti centa več v zidovje, opremo. Grem rajši po svoje 🙂 !
[/quote]

Kaj ima tvoja zagrenjenost z Ikeo?

Ahaha, masiva???? Ti sploh veš kaj je masiva??
Ikea ima isto iverko kot ostali.

Sem bila parkrat v Ikei pa me ni prepricala. Je sicer poceni, ampak vredno pa nic. Kolegica je pri njih kupila mizo in stole. Parkrat se je usedla, pa je bilo vse zmahano. Torej poceni pohistvo za plitke zepe, temu primerna je tudi kvaliteta.

No, pa je padla ideja, da grem malce v Momax povohat. Hvala. 🙂

Moram priznati, da je avtorju te teme provokacija vec kot odlicno uspela.
Mimogrede, Dipo in Momax sta toliko slovenska kot Spar ali Lidl.

Ahaha, masiva???? Ti sploh veš kaj je masiva??
Ikea ima isto iverko kot ostali.
[/quote]
daj ne smeši se! imam pohištvo hemnes in nikjer nobene iverke, vse je masiva!

Ikea NI top kvaliteta pohistva. Je pa res, da je primerjalno gledano cenejsa kot pohistvo v Sloveniji. V Mömaxu sem gledala police, ki so bile zelo podobne policam v Ikei, pa so bile tam drazje, uporabljeni pa slabsi materiali.
Ikea ima tudi vec cenovnih razredov. Lahko dobis omaro za 100 eur, ki pa ne bo ravno nek vrhunec kvalitete, tista za 300 bo pa ze zelo solidna. Tudi kuhinje v visjem cenovnem razredu so precej ok, vem kar za nekaj kuhinj, ki so stare ze 10 let in se vedno zgledajo zelo solidno. Ni pa to pohistvo za 30 let.
Se nekaj je treba vedet. Na tako opevanem zahodu vecina ljudi najema stanovanja. In ce se selis vsake par let, kupis pohistvo, s katerim ne bo tezav z razstavljanjem, hkrati pa tudi ne bo skode, ce ga po 5 letih vrzes stran. Samo v Sloveniji je tako, da je vecina ljudi priklenjena na en mikrorajon in dozivi infarkt, ce se je treba preselit 5 km.
Seveda se trgovci pri nas bojijo konkurence, ker na to niso pripravljeni. Bo se zanimivo.

Dejte se ljudje že enkrat sprijazniti z resnico no. Ikea je pohištveni pofl ala mömax, dipo itd. v katerih kupuje nižji sloj prebivalstva in si domišlja da je modern in potem okoli pravi da je to masivno pohištvo.

Ahaha, masiva???? Ti sploh veš kaj je masiva??
Ikea ima isto iverko kot ostali.
[/quote]
daj ne smeši se! imam pohištvo hemnes in nikjer nobene iverke, vse je masiva!
[/quote]

[img] http://www.podsvojostreho.net/vsebina/sites/all/files/imagecache/bigpicture/urednik/07_TL-1163.JPG [/img]

To je masiva, ne tisto sranje tvoje.

zdaj mi pa povejte – katero pohištvo, ki je naprodaj v Sloveniji pa NI pofl. Izvzeti so mizarji, pa še to niti slučajno ne vsi.
Ikea je nižji do srednji rang kvalitete. Imaš pa recimo nekatere kose, kjer je iverka v celoti oblečena (tudi pri hrbtiščih, zadnji deli korpusov…), tako da je izhajanja formaldehida čim manj. Pri nas tega skoraj po trgovinah ne najdeš. Šparajo na račun cene. Vi pa kupite in mislite kak biznis ste naredili. Kar se ne vidi, je vseeno kakšno je – tudi pri mizarjih. Če vas pa strupi se pa ne sekirate, saj o tem nič ne veste. Tudi ne veste od kod izvirajo iverke za Dipo, Momax, veliko mizarjev… (ja, Rusija, iz tistih z radiacijo obremenjenih okrožij, ki jih civiliziran svet noče!!!, za nas je pa čisto uredu)
Ikea ima glede tega bolj urejeno zakonodajo. Res pa je, da ste lahko prepričani, da bo za Slovenijo dobro marsikaj, kar najdete v Italiji in bo tam ostajalo, Avstrijci niti povohajo ne, Slovenci bodo pa z vsem štirimi kupovali.


daj ne smeši se! imam pohištvo hemnes in nikjer nobene iverke, vse je masiva!
[/quote]

[img] http://www.podsvojostreho.net/vsebina/sites/all/files/imagecache/bigpicture/urednik/07_TL-1163.JPG [/img]

To je masiva, ne tisto sranje tvoje.
[/quote]
No potem me pa razsvetli, kakšna super naravna iverka mora biti tole:
http://www.ikea.com/at/de/catalog/products/40371763/
Kaj je zate potemtakem Massivholz?

[img] http://www.podsvojostreho.net/vsebina/sites/all/files/imagecache/bigpicture/urednik/07_TL-1163.JPG [/img]

To je masiva, ne tisto sranje tvoje.
[/quote]
No potem me pa razsvetli, kakšna super naravna iverka mora biti tole:
http://www.ikea.com/at/de/catalog/products/40371763/
Kaj je zate potemtakem Massivholz?
[/quote]

To je “massivholz”. Ne rečem da ni z lesa, ni pa to neka masiva. Ti je že nekdo zgoraj napisal da je Ikea nižji do srednji rang pohištva, masivno pohištvo pa ni poceni.


No potem me pa razsvetli, kakšna super naravna iverka mora biti tole:
http://www.ikea.com/at/de/catalog/products/40371763/
Kaj je zate potemtakem Massivholz?
[/quote]

To je “massivholz”. Ne rečem da ni z lesa, ni pa to neka masiva. Ti je že nekdo zgoraj napisal da je Ikea nižji do srednji rang pohištva, masivno pohištvo pa ni poceni.
[/quote]
Kaj zdej, a je masiva ali ne? Kolikor jaz vem masiva pomeni, da je iz celega lesa in nic drugega. Nima veze z dizajnom, ceno… in ikea ima kar precej modelov iz masivnega lesa, seveda pa to ni nek eksoticen drag les, ampak smreka ali bor. Vseeno pa je masiven les.
Ikea ima srednji rang po kvaliteti za nizko ceno, dipo, rutar, momax, lesnina imajo pa vecinoma nizji rang kvalitete za visoko ceno.

New Report

Close