Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Menstruacija pri 12

Menstruacija pri 12

Za tiste, ki hitro dozorevate in pri 30ih izgledate dosti starejši, kot ste, ja, bo normalno. Drugače pa ste kar med zgodnjimi. Jaz in hči, obe dobili pri 14ih 🙂 Čim kasneje, tem bolje 🙂

Za tiste, ki hitro dozorevate in pri 30ih izgledate dosti starejši, kot ste, ja, bo normalno. Drugače pa ste kar med zgodnjimi. Jaz in hči, obe dobili pri 14ih 🙂 Čim kasneje, tem bolje 🙂
[/quote]

Ja, v tej temi pa res tolčem ven s svojo zgodnjostjo. :)) Marsikatera punca je bila pri 12 bolj razvita kot jaz – zgodnja menstruacija ne pomeni zgodaj razvitega telesa. Butara.


Mene je pa sorodnica udarila ko sem prvič dobila mens. Nikoli pozabljeno. Pa še vsem je povedala da sem dobila. Samo vložke sem jo prosila in nič več. Dala mi je bele hlače in taka sem okrog z njo morala na obisk, brez vložka. Kri na belih hlačah, vsem videno. Nikoli pozabljeno.
[/quote]

Kako ti verjamem. In vso bedo, strah, sram, gnus….. In te zapečati za vse večne čase.
Ga ni psihiatra, razumevajočega moža…. ki te reši iz takega šoka!!

Vedno je!!

Jaz sem imela dve starejši sestri. Stari 14, 13 let – jaz 11 let. Skupaj smo pisale na Anteno, kako naj nam zrastejo prsi :-)))!!
In Jaz – najmljajša sem dobila prva menstro.!! En dan smo bile same doma – od mene kri!!!
Pa smo hodile v šolo. 🙁
Jokale smo vse tri…….umrla bom!! Pa kako naj skrijemo pred mamo, očetom??

Pride mama domov – nas pomiri, mi da eno cunjo in naj grem ležat! Pač ‘si bolna’!!

To vse se dogaja okoli nas. Še danes! Samo nekje stran od mene!
[/quote]
To tvoje je spet nekaj drugo kot pa moje. Tvoje je bolj vaško, zaostalo po nekem čudnem principu.
Moje pa sramotenje, pred drugimi in odraslimi moškimi v tistem dnevu, naslednjem.
Sem bila osramočena, počutila sem se izdano, pa da ne sodim tam.
Nikoli mi ni povedala glede M in nikoli nisem nikogat vprašala, prav zaradi takega etiketiranja.
Obravnavala me je kot kugo in okrog raztrosila kot da ima otroka nalezljivo bolnega.
Očitno njeni gledalci vsega tega niso bili vredni da bi jo zaustavili, opozorili.
Moje je kaznovanje, potem še naprej v času bivanja doma nadzor nad vložki, brskanje po smeteh, sobah.
Bolano in bolno!
V njeni prisotnosti vedno ves čas sem imela vse pod kontrolo da ne opazi mojih rdečih dni.
Taki ženski je narava ali bog dal otroke? Močno so se ušteli, da brska po smeteh za vložki, bolano do amena.
Domet in smisel imeti otroke, obtoževanje, kaznovanje, mučenje…
V oš sem zbirala denar da bi mesečno imela za vložke, ker jih doma nisem imela na razpolago.
Pa podila me je v začetku iz hiše, poleti naj 5 dni preživim v gozdu ker sem nečista. Tako sem tudimorala in prejokala marsikatere dneve zunaj brez prave higiene, brez hrane… z bolečinami v mokrem ali vlažnem gozdu, na mokrem štoru sedet. Potem sem se ji konec oš postavila po robu in jo odrinila, če me bo še matretirala, da bom zunaj preživljala boleče menstruacije na štoru. Drugače me je mislila vezat zunaj, tam v tem gozdu.
Saj ni za pisat, ker je preveč nenormalno in noro, a bilo je tako.
Danes bi naredila drugače, če bi vedela za prijavo takrat ali si nisem upala ob taki gargameli.

Vse je v redu: v teh letih enkrat pride menstruacija. Tudi sama sem jo dobila, ko sem bila stara 12 let, pa sem bila ekstra suhcano dekletce. In spomnim se, da jo je takrat imelo že veliko sošolk (smo hodile na plavanje) in sploh nisem bila med prvimi.

Kupi si vložke, tiste najbolj tanke in najmanjše – bodo zadostovali. S svojimi vprašanji pa se obrni na odraslo osebo, ki ji lahko zaupaš: mamo, učiteljico ali koga drugega! Ni tak bav bav – enkrat na mesec približno boš morala nositi vložke, tako kot večina drugih žensk – tudi tvoje sošolke jo bodo nekje do 14. leta, če je še niso. Večja težava bi bila, če menstruacije ne bi dobila, tako pa si jo in je vse v redu.

Vsekakor me pa žalosti, da menstruacija še vedno predstavlja tak tabu in da obstaja dekle, ki ne ve veliko o njej. Jaz se o njej normalno pogovarjam tako z očetom kot z brati in otroki ter vsemi ostalimi, kaj šele z mamo.

Sem pa že imela izkušnjo, ko sem sodelavki omenila, da moram na stranišče, ker imam menstruacijo, pa je bila vsa zaprepadena, da se o ’tistih dnevih’ (tako je rekla, očitno ji je ‘menstruacija’ premočna beseda zanjo) ne govori. Sploh pa ne na glas. Pa je bila relativno mlada, malo čez 30 z otroki starimi ok. 10 let, ko bi človek pričakoval, da bi bilo že treba kakšno reči o teh temah… Res ne vem, mene je takrat to tako presenetilo, da sem ostala samo odprtih ust, pa mi je še danes žal, da se nisem z njo malo pogovorila … No, na srečo je imela dva sina in ne hčerke….

Za tiste, ki hitro dozorevate in pri 30ih izgledate dosti starejši, kot ste, ja, bo normalno. Drugače pa ste kar med zgodnjimi. Jaz in hči, obe dobili pri 14ih 🙂 Čim kasneje, tem bolje 🙂
[/quote]

Ja, v tej temi pa res tolčem ven s svojo zgodnjostjo. :)) Marsikatera punca je bila pri 12 bolj razvita kot jaz – zgodnja menstruacija ne pomeni zgodaj razvitega telesa. Butara.
[/quote]

Ja pa kaj si sedaj užaljena, no. Pred 20, 30 leti je bilo to pač “zgodaj” – spirjazni se. In tudi t.i. “mladostni geni” igrajo precejšnjo vlogo tudi pri tem. Jaz jih imam – se mi malo nad 40 precej pozna- vizuelno, kot drugače; naprimer podrobni zdravniški pregled( telesno stanje, krvna slika, kondicijsko stanje glede na obremenitvene teste), imam letos 12 let manj, kot povprečje populacije moje starosti. Pa nisem nek hudi športnik, vegi sploh ne, nikakor pa ne “hrček” na kavču:) Vstajam ob 5h, odšportam eno uro, potem zelo dobro zajtrkujem, oddelam dan in grem spat ob najkasneje 11h.

Sem iz tiste peščice srečnežev, ki pred 30-imi leti, ko sem bila najstnica, ni jedla hormonsko in antibiotično nafilane hrane ( meso za potrebe smo gojili pri starih starših z naravnimi krmili ( silaža, kokoši koruza in pašnik), nobenih močnih industrijskih krmil ni bilo dodanih, niti antibiotikov, hormonov pa sploh ne za doseganje hitre zakolne teže), zelenjava tudi večinoma vsa pridelana v lastni oskrbi; ni bilo McDOnaldsov, burekov, kebabov in ostalega, česar še danes ne maram in ijih tudi takrat nisem, nikoli, niti danes nimam zamaščenih bokov, zadnjice , klobas po hrbtu in prsi DD, E , F, ( imam pa odlično naravno in dobrostoječo C :), kar pa imajo že prenekatere današnje najstnice. Kaj ti hočem s tem sporočit? Današnja generacija deklet dobiva menzes tudi tako zgodaj, ker poje vse preveč hormonsko napitane hrane, od fast fudov do baterijsko rejene “perutnine”. Pri hlerki v razredu že 5 sošolk pri 10-ih letih, so pa ko sumoborke…… Pri 12ih modrc številka D. No, to ni normlano, sploh ko vidiš njeno mamo, staro mamo, tetko, pa po fotrovi strani tudi vsi normalno grajeni in hranjeni, ženske čisto v normalnih merah tako v prsa, rito, boke….No, toliko na hitro, ker se mi ravno da tipkat.

zato ni treba nič z butarami zmerjat, ker počneš to neupravičeno.

Ja, ampak glede na napisano v uvodnem postu je dekle ravno na poti, da se začne stradat zaradi takih traparij.

jao, same se odločimo, kdaj jo bomo dobile, tumpika!
jaz sem jo dobila v 16. letu, izgubila v 44. … pa kaj?

Ja, v tej temi pa res tolčem ven s svojo zgodnjostjo. :)) Marsikatera punca je bila pri 12 bolj razvita kot jaz – zgodnja menstruacija ne pomeni zgodaj razvitega telesa. Butara.
[/quote]

Ja pa kaj si sedaj užaljena, no. Pred 20, 30 leti je bilo to pač “zgodaj” – spirjazni se. In tudi t.i. “mladostni geni” igrajo precejšnjo vlogo tudi pri tem. Jaz jih imam – se mi malo nad 40 precej pozna- vizuelno, kot drugače; naprimer podrobni zdravniški pregled( telesno stanje, krvna slika, kondicijsko stanje glede na obremenitvene teste), imam letos 12 let manj, kot povprečje populacije moje starosti. Pa nisem nek hudi športnik, vegi sploh ne, nikakor pa ne “hrček” na kavču:) Vstajam ob 5h, odšportam eno uro, potem zelo dobro zajtrkujem, oddelam dan in grem spat ob najkasneje 11h.

Sem iz tiste peščice srečnežev, ki pred 30-imi leti, ko sem bila najstnica, ni jedla hormonsko in antibiotično nafilane hrane ( meso za potrebe smo gojili pri starih starših z naravnimi krmili ( silaža, kokoši koruza in pašnik), nobenih močnih industrijskih krmil ni bilo dodanih, niti antibiotikov, hormonov pa sploh ne za doseganje hitre zakolne teže), zelenjava tudi večinoma vsa pridelana v lastni oskrbi; ni bilo McDOnaldsov, burekov, kebabov in ostalega, česar še danes ne maram in ijih tudi takrat nisem, nikoli, niti danes nimam zamaščenih bokov, zadnjice , klobas po hrbtu in prsi DD, E , F, ( imam pa odlično naravno in dobrostoječo C :), kar pa imajo že prenekatere današnje najstnice. Kaj ti hočem s tem sporočit? Današnja generacija deklet dobiva menzes tudi tako zgodaj, ker poje vse preveč hormonsko napitane hrane, od fast fudov do baterijsko rejene “perutnine”. Pri hlerki v razredu že 5 sošolk pri 10-ih letih, so pa ko sumoborke…… Pri 12ih modrc številka D. No, to ni normlano, sploh ko vidiš njeno mamo, staro mamo, tetko, pa po fotrovi strani tudi vsi normalno grajeni in hranjeni, ženske čisto v normalnih merah tako v prsa, rito, boke….No, toliko na hitro, ker se mi ravno da tipkat.

zato ni treba nič z butarami zmerjat, ker počneš to neupravičeno.
[/quote]

Meni se ni treba nič sprijaznit, ker nimaš prav. Sploh te ne štekam, o čem govoriš. Imam hčerko v 7. razredu. Kakšne sumo borke? V kateri državi živiš? Kakšen modrc D? Teh še v 9. razredu nimajo, kaj šele v 7. in kaj šele v 5. Do najbližjega McDonaldsa imamo 50 km. Kaj je to kebab? Kdo se je pred 30 leti prehranjeval s fast foodom? Mogoče peščica otrok v Ljubljani, kjer je ta hrana obstajala, pri nas je ni bilo. Pri nas je bila vedno folklora doma pridelane hrane in še zdaj je. Vsaka hiša ima svoj vrt. Ampak ti si iz peščice srečnežev? V kateri državi? V Sloveniji sigurno ne.
Pišeš same nebuloze. Včasih in danes je menstruacija pri 12 letih nekaj popolnoma normalnega, noben odklon, kar ti je povedalo že ogromno žensk pred mano in za mano. V 5. razredu so deklice še piščančki, drobižki, ne sumo borci, te prosim. Ni današnja generacija prav nič drugačna od prejšnjih. Kdaj deklica dobi menstruacijo, je odvisno predvsem od genov. Kakšno velikost modrca imaš, pa res nikogar ne zanima.

poznam punčko, ki je dobila M, ko je bila stara 9 … jaz 16

Ja pa kaj si sedaj užaljena, no. Pred 20, 30 leti je bilo to pač “zgodaj” – spirjazni se. In tudi t.i. “mladostni geni” igrajo precejšnjo vlogo tudi pri tem. Jaz jih imam – se mi malo nad 40 precej pozna- vizuelno, kot drugače; naprimer podrobni zdravniški pregled( telesno stanje, krvna slika, kondicijsko stanje glede na obremenitvene teste), imam letos 12 let manj, kot povprečje populacije moje starosti. Pa nisem nek hudi športnik, vegi sploh ne, nikakor pa ne “hrček” na kavču:) Vstajam ob 5h, odšportam eno uro, potem zelo dobro zajtrkujem, oddelam dan in grem spat ob najkasneje 11h.

Sem iz tiste peščice srečnežev, ki pred 30-imi leti, ko sem bila najstnica, ni jedla hormonsko in antibiotično nafilane hrane ( meso za potrebe smo gojili pri starih starših z naravnimi krmili ( silaža, kokoši koruza in pašnik), nobenih močnih industrijskih krmil ni bilo dodanih, niti antibiotikov, hormonov pa sploh ne za doseganje hitre zakolne teže), zelenjava tudi večinoma vsa pridelana v lastni oskrbi; ni bilo McDOnaldsov, burekov, kebabov in ostalega, česar še danes ne maram in ijih tudi takrat nisem, nikoli, niti danes nimam zamaščenih bokov, zadnjice , klobas po hrbtu in prsi DD, E , F, ( imam pa odlično naravno in dobrostoječo C :), kar pa imajo že prenekatere današnje najstnice. Kaj ti hočem s tem sporočit? Današnja generacija deklet dobiva menzes tudi tako zgodaj, ker poje vse preveč hormonsko napitane hrane, od fast fudov do baterijsko rejene “perutnine”. Pri hlerki v razredu že 5 sošolk pri 10-ih letih, so pa ko sumoborke…… Pri 12ih modrc številka D. No, to ni normlano, sploh ko vidiš njeno mamo, staro mamo, tetko, pa po fotrovi strani tudi vsi normalno grajeni in hranjeni, ženske čisto v normalnih merah tako v prsa, rito, boke….No, toliko na hitro, ker se mi ravno da tipkat.

zato ni treba nič z butarami zmerjat, ker počneš to neupravičeno.
[/quote]

Meni se ni treba nič sprijaznit, ker nimaš prav. Sploh te ne štekam, o čem govoriš. Imam hčerko v 7. razredu. Kakšne sumo borke? V kateri državi živiš? Kakšen modrc D? Teh še v 9. razredu nimajo, kaj šele v 7. in kaj šele v 5. Do najbližjega McDonaldsa imamo 50 km. Kaj je to kebab? Kdo se je pred 30 leti prehranjeval s fast foodom? Mogoče peščica otrok v Ljubljani, kjer je ta hrana obstajala, pri nas je ni bilo. Pri nas je bila vedno folklora doma pridelane hrane in še zdaj je. Vsaka hiša ima svoj vrt. Ampak ti si iz peščice srečnežev? V kateri državi? V Sloveniji sigurno ne.
Pišeš same nebuloze. Včasih in danes je menstruacija pri 12 letih nekaj popolnoma normalnega, noben odklon, kar ti je povedalo že ogromno žensk pred mano in za mano. V 5. razredu so deklice še piščančki, drobižki, ne sumo borci, te prosim. Ni današnja generacija prav nič drugačna od prejšnjih. Kdaj deklica dobi menstruacijo, je odvisno predvsem od genov. Kakšno velikost modrca imaš, pa res nikogar ne zanima.
[/quote]

Kdaj dandanašnja deklica dobi mesntruacijo je zelo, precej in najprej odvisno , kakšno hrano je….. Geni so danes na drugem mestu….žal…..

Živimo na periferiji velikega mesta, McDonalds je stran od dveh osnovnih šol cca 100 in 300m zračnega radiusa. jih je polno tam, po vsakem pouku, ali pa med poukom, ko špricajo pouk, hodijo na futr, zmrdujejo se nad šolskimi kosili. In ja, spet žališ, nobenih nebuloz ne pišem, deklata so ko sumoborke, ker se naćirajo s fast futrom, predvsem pa s cukrom nabitimi pijačami vsaj 3x tedensko tam. Pridi pa se prepričaj na lastna čutila, ker nočeš razumet prebranega kot “res je”. Moja hči ima 3 sošolke z modrcem D. Kaj hčeš zdej sama sebi dokazat?

Ja, sem iz peščice srečnežev -in to v Sloveniji. Pa klofaj ti po tipkovnici, kolikor hočeš.

Pišeš zato nazaj, ker nočeš razumet prebranega, kot ja, je res in ker hočeš zapenjat in negirat vse, kar se tebi ne zdi možno, kar si prebrala? Pa še kako je možno in res.

Meni se ni treba nič sprijaznit, ker nimaš prav. Sploh te ne štekam, o čem govoriš. Imam hčerko v 7. razredu. Kakšne sumo borke? V kateri državi živiš? Kakšen modrc D? Teh še v 9. razredu nimajo, kaj šele v 7. in kaj šele v 5. Do najbližjega McDonaldsa imamo 50 km. Kaj je to kebab? Kdo se je pred 30 leti prehranjeval s fast foodom? Mogoče peščica otrok v Ljubljani, kjer je ta hrana obstajala, pri nas je ni bilo. Pri nas je bila vedno folklora doma pridelane hrane in še zdaj je. Vsaka hiša ima svoj vrt. Ampak ti si iz peščice srečnežev? V kateri državi? V Sloveniji sigurno ne.
Pišeš same nebuloze. Včasih in danes je menstruacija pri 12 letih nekaj popolnoma normalnega, noben odklon, kar ti je povedalo že ogromno žensk pred mano in za mano. V 5. razredu so deklice še piščančki, drobižki, ne sumo borci, te prosim. Ni današnja generacija prav nič drugačna od prejšnjih. Kdaj deklica dobi menstruacijo, je odvisno predvsem od genov. Kakšno velikost modrca imaš, pa res nikogar ne zanima.
[/quote]

Kdaj dandanašnja deklica dobi mesntruacijo je zelo, precej in najprej odvisno , kakšno hrano je….. Geni so danes na drugem mestu….žal…..

Živimo na periferiji velikega mesta, McDonalds je stran od dveh osnovnih šol cca 100 in 300m zračnega radiusa. jih je polno tam, po vsakem pouku, ali pa med poukom, ko špricajo pouk, hodijo na futr, zmrdujejo se nad šolskimi kosili. In ja, spet žališ, nobenih nebuloz ne pišem, deklata so ko sumoborke, ker se naćirajo s fast futrom, predvsem pa s cukrom nabitimi pijačami vsaj 3x tedensko tam. Pridi pa se prepričaj na lastna čutila, ker nočeš razumet prebranega kot “res je”. Moja hči ima 3 sošolke z modrcem D. Kaj hčeš zdej sama sebi dokazat?

Ja, sem iz peščice srečnežev -in to v Sloveniji. Pa klofaj ti po tipkovnici, kolikor hočeš.

Pišeš zato nazaj, ker nočeš razumet prebranega, kot ja, je res in ker hočeš zapenjat in negirat vse, kar se tebi ne zdi možno, kar si prebrala? Pa še kako je možno in res.
[/quote]

Brez zamere, ampak ti si tista, ki posplošuješ kar na vso populacijo, zato lepo vse preberi za sabo in apliciraj nase. Slovenija ni samo tvoja majhna periferija.

Kdaj dandanašnja deklica dobi mesntruacijo je zelo, precej in najprej odvisno , kakšno hrano je….. Geni so danes na drugem mestu….žal…..

Živimo na periferiji velikega mesta, McDonalds je stran od dveh osnovnih šol cca 100 in 300m zračnega radiusa. jih je polno tam, po vsakem pouku, ali pa med poukom, ko špricajo pouk, hodijo na futr, zmrdujejo se nad šolskimi kosili. In ja, spet žališ, nobenih nebuloz ne pišem, deklata so ko sumoborke, ker se naćirajo s fast futrom, predvsem pa s cukrom nabitimi pijačami vsaj 3x tedensko tam. Pridi pa se prepričaj na lastna čutila, ker nočeš razumet prebranega kot “res je”. Moja hči ima 3 sošolke z modrcem D. Kaj hčeš zdej sama sebi dokazat?

Ja, sem iz peščice srečnežev -in to v Sloveniji. Pa klofaj ti po tipkovnici, kolikor hočeš.

Pišeš zato nazaj, ker nočeš razumet prebranega, kot ja, je res in ker hočeš zapenjat in negirat vse, kar se tebi ne zdi možno, kar si prebrala? Pa še kako je možno in res.
[/quote]

Brez zamere, ampak ti si tista, ki posplošuješ kar na vso populacijo, zato lepo vse preberi za sabo in apliciraj nase. Slovenija ni samo tvoja majhna periferija.
[/quote]

Ne, ne posplošujem na vso populacijo deklet, nikakor – napisala sem izkušnjo s svojo osnovnošolsko malce starejšo hčerko, ti pa s svojo osnovnošolsko. Apliciraj si pa ti kakšno pomirjevalo, da boš malo bolj skulirana pri debatiranju in da ti ne bo treba žalit.

Svojo izkušnjo (zdravstveno stanje) pa sem primerjala s celotno populacijo moje starosti, ja.

In ponosna sem, da sem na periferiji doma in to v svoji hiši, preseljena pa iz Ljubljane iz lastne hiše pred 15imi leti.

Boš torej še kaj našla za žaljenje, ker sedaj si se že na periferijo spravila. Sram te bodi…. Zadovolji se na kak drug način, ne pa z žaljenjem po forumu.

Moja hči ke dpbila menstruacijo tudi pri 12 letih to je dobre dve leti nazaj. Seveda sva se o njej že prej pogpvarjsli ket glede na njeno razvitost sem računala, da je lahko to slej ko prej. Tudi v ruzaku je imela že pripravljen vložke če bi jo presenetilo v šoli.
Ko je prišel ta dan sem skoraj jokala. Ja vem da sem smotka, vendar moja mala pupika postaja ženska.

Sama sem bila stara 10 let ko sem dobila menstruacijo in zelo suhe postave. Tako da to je vse normalno, ti se samo pogovori s svojo mamo ali s kom drugim starejšim, vem da te je vse skupaj lahko malo prestrašilo, toda narava je pač nepredvidljiva. Nismo vsi enako veliki, težki, enakega izgleda. Vedno so odstopanja in to ni nič kaj strašnega. Kar pogumno naprej 🙂

Brez zamere, ampak ti si tista, ki posplošuješ kar na vso populacijo, zato lepo vse preberi za sabo in apliciraj nase. Slovenija ni samo tvoja majhna periferija.
[/quote]

Ne, ne posplošujem na vso populacijo deklet, nikakor – napisala sem izkušnjo s svojo osnovnošolsko malce starejšo hčerko, ti pa s svojo osnovnošolsko. Apliciraj si pa ti kakšno pomirjevalo, da boš malo bolj skulirana pri debatiranju in da ti ne bo treba žalit.

Svojo izkušnjo (zdravstveno stanje) pa sem primerjala s celotno populacijo moje starosti, ja.

In ponosna sem, da sem na periferiji doma in to v svoji hiši, preseljena pa iz Ljubljane iz lastne hiše pred 15imi leti.

Boš torej še kaj našla za žaljenje, ker sedaj si se že na periferijo spravila. Sram te bodi…. Zadovolji se na kak drug način, ne pa z žaljenjem po forumu.
[/quote]

:)) Tvoja hči ima 3 sošolke z modrcem D, praviš, da je dobila menstruacijo pri 14.. Prej si pisala o modrcu pri 12. Koliko je zdaj stara? Ali je zate 12 in 14 eno in isto? Ali bomo na koncu ugotovili, da ima 16 let in so vse njene sošolke že do konca razvite?
S sumoborkami si začela ti. Potem pa jaz žalim? Kar si napisala o periferiji, je tvoj kompleks, ki me prav nič ne zanima. Mogoče bi drugič pazila, kaj pišeš, če nočeš dobiti servirano nazaj, če si tako občutljiva in te preprost komentar tako vrže iz tira, da začneš o pomirjevalih govoriti. Jaz se kratkočasim, tebi gre pa para skozi ušesa. 🙂 Akcija – reakcija. Če je prehudo, ugasni računalnik.

Ne, ne posplošujem na vso populacijo deklet, nikakor – napisala sem izkušnjo s svojo osnovnošolsko malce starejšo hčerko, ti pa s svojo osnovnošolsko. Apliciraj si pa ti kakšno pomirjevalo, da boš malo bolj skulirana pri debatiranju in da ti ne bo treba žalit.

Svojo izkušnjo (zdravstveno stanje) pa sem primerjala s celotno populacijo moje starosti, ja.

In ponosna sem, da sem na periferiji doma in to v svoji hiši, preseljena pa iz Ljubljane iz lastne hiše pred 15imi leti.

Boš torej še kaj našla za žaljenje, ker sedaj si se že na periferijo spravila. Sram te bodi…. Zadovolji se na kak drug način, ne pa z žaljenjem po forumu.
[/quote]

:)) Tvoja hči ima 3 sošolke z modrcem D, praviš, da je dobila menstruacijo pri 14.. Prej si pisala o modrcu pri 12. Koliko je zdaj stara? Ali je zate 12 in 14 eno in isto? Ali bomo na koncu ugotovili, da ima 16 let in so vse njene sošolke že do konca razvite?
S sumoborkami si začela ti. Potem pa jaz žalim? Kar si napisala o periferiji, je tvoj kompleks, ki me prav nič ne zanima. Mogoče bi drugič pazila, kaj pišeš, če nočeš dobiti servirano nazaj, če si tako občutljiva in te preprost komentar tako vrže iz tira, da začneš o pomirjevalih govoriti. Jaz se kratkočasim, tebi gre pa para skozi ušesa. 🙂 Akcija – reakcija. Če je prehudo, ugasni računalnik.
[/quote]
Dodatno pojasnilo, ponovno, samo zate, spuščeno na tovoj nivo, da ti bo razumljivo: – pri 10ih so dobile menzes ( piše 5 sošolk prvi post) , nekatere od teh petih so imele že pri pri 12ih modrc D, moja je pa pri 14ih dobila menzes. Ker ne znaš brat pravilno oz. selektivno samo tisto, kar hočeš, potem picajzlaš zgolj in le za zadovoljitev svojega ega.

Glede periferije: žalila si ti, čeprav sarkastično, oglej si odebeljeni tekst zgoraj v tvojem sporočilu, kako lepo seka v oči.

Akcijo pa več kot očitno potrebuješ kar ti sama – kakšno, se pa čimprej odloči, da nam bo vsem tukaj lažje; ali bo to malo sonca in serotonina, hormončka sreče, ali bo to kak dober seks, ali pa zgolj druga kost za glodanje v kakšni drugi temi.

:)) Tvoja hči ima 3 sošolke z modrcem D, praviš, da je dobila menstruacijo pri 14.. Prej si pisala o modrcu pri 12. Koliko je zdaj stara? Ali je zate 12 in 14 eno in isto? Ali bomo na koncu ugotovili, da ima 16 let in so vse njene sošolke že do konca razvite?
S sumoborkami si začela ti. Potem pa jaz žalim? Kar si napisala o periferiji, je tvoj kompleks, ki me prav nič ne zanima. Mogoče bi drugič pazila, kaj pišeš, če nočeš dobiti servirano nazaj, če si tako občutljiva in te preprost komentar tako vrže iz tira, da začneš o pomirjevalih govoriti. Jaz se kratkočasim, tebi gre pa para skozi ušesa. 🙂 Akcija – reakcija. Če je prehudo, ugasni računalnik.
[/quote]
Dodatno pojasnilo, ponovno, samo zate, spuščeno na tovoj nivo, da ti bo razumljivo: – pri 10ih so dobile menzes ( piše 5 sošolk prvi post) , nekatere od teh petih so imele že pri pri 12ih modrc D, moja je pa pri 14ih dobila menzes. Ker ne znaš brat pravilno oz. selektivno samo tisto, kar hočeš, potem picajzlaš zgolj in le za zadovoljitev svojega ega.

Glede periferije: žalila si ti, čeprav sarkastično, oglej si odebeljeni tekst zgoraj v tvojem sporočilu, kako lepo seka v oči.

Akcijo pa več kot očitno potrebuješ kar ti sama – kakšno, se pa čimprej odloči, da nam bo vsem tukaj lažje; ali bo to malo sonca in serotonina, hormončka sreče, ali bo to kak dober seks, ali pa zgolj druga kost za glodanje v kakšni drugi temi.
[/quote]

Če je 5 deklic v enem razredu dobilo menstruacijo pri 10 letih, so svetovni fenomen. Tako da nakladaš, da se kadi. Če so imele pri 12 letih modrc D, so še večji svetovni fenomen – Zdaj pa ne vem, ali si samo neumna ali dejansko ne veš, kako izgleda modrc D? Bi bile kot spački. Take košarice nima polovica odraslih žensk, pa ne deklica, ki se je komaj začela razvijat – že če kaj šele začne poganjat pri 12, je veliko, pa ne s takimi baloni. Tako da si nakladačica taka, da glava peče. Razen če gre za 30 kg špeha – joške to sigurno niso.
Kot drugo – jaz sem doma s periferije. “Tvoja mala periferija” pomeni točno to – ena od periferij. Če si to vzela kot žalitev, si zakompleksana, ker živiš na periferiji, kaj naj ti drugega rečem. Jaz nisem niti malo. Tukaj so nebesa.
Da bi me zblojena forumašica spravila v slabo voljo, taka se še ni rodila – zato apliciraj tudi ta svoj zapis nate. Očitno sklepaš po sebi. Mene čaka čudovito popoldne.

Še tole na hitrico, da boš vedela, kakšen bedarije pišeš – ko v gugla vtipkaš, kdaj naj bi se menstruacija začela – povprečna starost je 12 let. Torej niso punce, ki jo dobijo pri 12-ih nič zgodnje. Jo dobijo tudi deklice pri 10-ih, ampak samo izjemoma.
Če boš spet užaljena, mi prav sladko dol visi. 🙂

When Periods Start

Most girls start to menstruate between ages 10 and 15 years. The average age is 12, but every girl’s body has its own schedule.


Dodatno pojasnilo, ponovno, samo zate, spuščeno na tovoj nivo, da ti bo razumljivo: – pri 10ih so dobile menzes ( piše 5 sošolk prvi post) , nekatere od teh petih so imele že pri pri 12ih modrc D, moja je pa pri 14ih dobila menzes. Ker ne znaš brat pravilno oz. selektivno samo tisto, kar hočeš, potem picajzlaš zgolj in le za zadovoljitev svojega ega.

Glede periferije: žalila si ti, čeprav sarkastično, oglej si odebeljeni tekst zgoraj v tvojem sporočilu, kako lepo seka v oči.

Akcijo pa več kot očitno potrebuješ kar ti sama – kakšno, se pa čimprej odloči, da nam bo vsem tukaj lažje; ali bo to malo sonca in serotonina, hormončka sreče, ali bo to kak dober seks, ali pa zgolj druga kost za glodanje v kakšni drugi temi.
[/quote]

Če je 5 deklic v enem razredu dobilo menstruacijo pri 10 letih, so svetovni fenomen. Tako da nakladaš, da se kadi. Če so imele pri 12 letih modrc D, so še večji svetovni fenomen – Zdaj pa ne vem, ali si samo neumna ali dejansko ne veš, kako izgleda modrc D? Bi bile kot spački. Take košarice nima polovica odraslih žensk, pa ne deklica, ki se je komaj začela razvijat – že če kaj šele začne poganjat pri 12, je veliko, pa ne s takimi baloni. Tako da si nakladačica taka, da glava peče. Razen če gre za 30 kg špeha – joške to sigurno niso.
Kot drugo – jaz sem doma s periferije. “Tvoja mala periferija” pomeni točno to – ena od periferij. Če si to vzela kot žalitev, si zakompleksana, ker živiš na periferiji, kaj naj ti drugega rečem. Jaz nisem niti malo. Tukaj so nebesa.
Da bi me zblojena forumašica spravila v slabo voljo, taka se še ni rodila – zato apliciraj tudi ta svoj zapis nate. Očitno sklepaš po sebi. Mene čaka čudovito popoldne.
[/quote]

Najbolj so težke, zakompleksane ženske, ki ne dopustijo možnosti, da je res tudi marsikaj, kar preberejo tudi na tem forumu, za katerega mislijo , da večina sodelujočih tako ali tako ne dosegajo gležnjev njenega IQja. Zato jih okarakterizira ne samo za “periferke” ampak celo še za nakladačice.

Zblojena forumašica bo kar tebi pristajalo, po zadnjem tvojem spesnjenem zagotovo. Ker očitno si še nisi dovolj napumpala svojega ega in si se mogla kljub obljubam, da te čaka lepo popoldne, še enkrat oglasiti. Shame on you.

Brez zamere, ampak ti si tista, ki posplošuješ kar na vso populacijo, zato lepo vse preberi za sabo in apliciraj nase. Slovenija ni samo tvoja majhna periferija.
[/quote]

Ne, ne posplošujem na vso populacijo deklet, nikakor – napisala sem izkušnjo s svojo osnovnošolsko malce starejšo hčerko, ti pa s svojo osnovnošolsko. Apliciraj si pa ti kakšno pomirjevalo, da boš malo bolj skulirana pri debatiranju in da ti ne bo treba žalit.

Svojo izkušnjo (zdravstveno stanje) pa sem primerjala s celotno populacijo moje starosti, ja.

In ponosna sem, da sem na periferiji doma in to v svoji hiši, preseljena pa iz Ljubljane iz lastne hiše pred 15imi leti.

Boš torej še kaj našla za žaljenje, ker sedaj si se že na periferijo spravila. Sram te bodi…. Zadovolji se na kak drug način, ne pa z žaljenjem po forumu.
[/quote]

Tole od hrane je bosa. Nekaj sto let nazaj so skoraj vse petnajstletnice že prvič rodile. Torej so deklice vedno imele menstruacijo med desetim in petnajstim letom.

to je čisto normalno 🙂 jaz sem jo dobila pri 10 . povej staršem in naj ti ne bo nerodno, zdaj si postala “ženska” 🙂

Ne, ne posplošujem na vso populacijo deklet, nikakor – napisala sem izkušnjo s svojo osnovnošolsko malce starejšo hčerko, ti pa s svojo osnovnošolsko. Apliciraj si pa ti kakšno pomirjevalo, da boš malo bolj skulirana pri debatiranju in da ti ne bo treba žalit.

Svojo izkušnjo (zdravstveno stanje) pa sem primerjala s celotno populacijo moje starosti, ja.

In ponosna sem, da sem na periferiji doma in to v svoji hiši, preseljena pa iz Ljubljane iz lastne hiše pred 15imi leti.

Boš torej še kaj našla za žaljenje, ker sedaj si se že na periferijo spravila. Sram te bodi…. Zadovolji se na kak drug način, ne pa z žaljenjem po forumu.
[/quote]

Tole od hrane je bosa. Nekaj sto let nazaj so skoraj vse petnajstletnice že prvič rodile. Torej so deklice vedno imele menstruacijo med desetim in petnajstim letom.
[/quote]

Kako “bosa” ? Meniš, da naprimer današnje meso, ki je napitano s hormoni za hitrejše pridobivanje zakolne teže in antibiotiki, pa zelenjava tudi dognojena s snovmi,ki so motilci človeških hormonov, ne pospešuje tudi v človeškem telesu hitrejšega dozorevanja deklic in fantov? V primerjavi z deklicami in dečki samo pred 20, 30 -imi leti, ko se ni uporabljalo toliko dodatkov v prehrambeni industriji? Pa sta omenjena samo meso in zelenjava, kot surovini. Kaj šele industrijsko predpripravljena in predelana hrana, hitra prehrana, ki je pri nas trend zadnjih 15 let? Poglej si nekatera današnja mlada tudi slovenska dekleta, ki še niti 15 niso stara – kakšne zadnjice pa prsi imajo – čisti vpliv delovanja hormonov iz prehrane ( pa ne kontracepcijskih)…..

To je čisto normalno,da dobiš pri 12. menstruacijo in kar povej svoji mami.
Jaz sem jo dobila šele pri 14. letih.

hej stara sem 11 let in imam menstro jaz se nisem nikomur povedala saj me je strah

Ne tvoje menstruacije so cisto normalne.Zanima me ce te zelo bolijo.
Starsema kar povej tudi tvoja mami jo je imela ali jo se zmeraj ima saj te bo razumela. Tudi sosolke lahko uprasas tudi jaz sem jo dobila pri 12 in nisem povedala starsem.

New Report

Close