Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Menstruacija pri 12

Menstruacija pri 12

mah, ignoriraj neumnosti, ki jih nekateri tule pisejo. Menstruacija pri 12 ni zgodnja temvec popolnoma normalana, vecina okrog mene, z mano vred, je dozivela to cast pri 12. Doma pa mirno povej, da si jo dobila. Ni konec sveta. Je pa definitivno zacetek novega obdobja. Cestitam

Ne ni – je to med zgodnjimi.

Med 10-12 letom jo dobivajo jo deklice, ki so hranjenje z veliko mesa iz baterijske reje, predripravljeno industrijsko prehrano in hitro prehrano, ipd….

Je včasih kar žalostno pogledat kakšno 13 letnico, ki visi približno 3x tedensko na hitri prehrani, tazadnja in boki nenormalno velika in široki, prsi pa tudi nenormalno velike za svojo starost. Ni to OK.

Ne ni – je to med zgodnjimi.

Med 10-12 letom jo dobivajo jo deklice, ki so hranjenje z veliko mesa iz baterijske reje, predripravljeno industrijsko prehrano in hitro prehrano, ipd….

Je včasih kar žalostno pogledat kakšno 13 letnico, ki visi približno 3x tedensko na hitri prehrani, tazadnja in boki nenormalno velika in široki, prsi pa tudi nenormalno velike za svojo starost. Ni to OK.
[/quote]

Ne vem ce je sploh karsnokoli pravilo v resnici. Jaz sem jo dobila pri 12tih pa nisem probala nikoli do takrat fast fooda in sem bila ze vsaj 6 let vegetarijanka in to ne na kaksnih sojinih ipd nadomestkih ampak pac lepo samo brez mesa, hrana iz vrta torej eko in tako naprej. Tud cukra nisem sopala tako, da ta prehrana verjetno ne bo prav kljucna.

Ne vem ce je sploh karsnokoli pravilo v resnici. Jaz sem jo dobila pri 12tih pa nisem probala nikoli do takrat fast fooda in sem bila ze vsaj 6 let vegetarijanka in to ne na kaksnih sojinih ipd nadomestkih ampak pac lepo samo brez mesa, hrana iz vrta torej eko in tako naprej. Tud cukra nisem sopala tako, da ta prehrana verjetno ne bo prav kljucna.
[/quote]

Domača reja perutnine do zakola ( hranjenje s šrotom, potem s koruzo, zelenjavo, travo, deževniki) je cca.14-21 dni več od baterijske…. S čim torej hranijo baterijsko, farmsko rejene, da toliko prej dosežejo zsakolno tžo, si pa zama razloži….

Pa še kar ne nehaš. Ne, menstruacija pri 12. NI zgodnja, dobivale so jo tudi pred 30., 40. leti in to tudi pri 11. letih. In ne, takrat ni bilo hormonov v hrani. In žaljiva si samo ti s svojim teženjem. In kar ne odnehaš in ne odnehaš. In preden se zapičiš, ne, nisem še pisala v tej temi.
Pa še za info, ker je očitno precej ljudi nevednih, če dobiš menstruacijo zgodaj, menopavza nastopi kasneje in ne obratno.

Kaj je – imaš težave? Trolaš le ti…
Kaj pa je zate žaljivo, če je napisano, da je pri 12 letih menarha pač zgodaj? in kaj je zate žaljivo, če je napisano, da klasično rejena perutnina rabi cca 3 tedne dlje da doseže zakolno težo, kot jo doseže baterijsko rejena perutnina: Baterijsko rejeno pa pridno papcajo že 10 letnice in potem menzes dobijo pri 10ih do 12ih? What is your problem?

Kaj je – imaš težave? Trolaš le ti…
Kaj pa je zate žaljivo, če je napisano, da je pri 12 letih menarha pač zgodaj? in kaj je zate žaljivo, če je napisano, da klasično rejena perutnina rabi cca 3 tedne dlje da doseže zakolno težo, kot jo doseže baterijsko rejena perutnina: Baterijsko rejeno pa pridno papcajo že 10 letnice in potem menzes dobijo pri 10ih do 12ih? What is your problem?
[/quote]

Ok, ne da se mi več. Očitno se ti ne da nič dopovedati. Še 3x napiši, kako se dekleta hranijo s hormoni in zato dobivajo menstruacijo pri 12., ker mnogo let nazaj so jo pa vse dobivale, ne vem, pri 15. po tvoje. Lep dan ti želim, I’m out.

Bila sem zadnja med sošolkami, ki je dobila menstruacijo pri 13 letih. Ostale so jo dobile med 9 in 12 letom.
Zdaj je 40 let od tega.

Bila sem zadnja med sošolkami, ki je dobila menstruacijo pri 13 letih. Ostale so jo dobile med 9 in 12 letom.
Zdaj je 40 let od tega.

No, nekaj je vseeno res. Pred mnogimi leti, ko sem jo dobila jaz, sem bila stara natanko 13,7 in nisem bila med zadnjimi 🙂

Ok, ne da se mi več. Očitno se ti ne da nič dopovedati. Še 3x napiši, kako se dekleta hranijo s hormoni in zato dobivajo menstruacijo pri 12., ker mnogo let nazaj so jo pa vse dobivale, ne vem, pri 15. po tvoje. Lep dan ti želim, I’m out.
[/quote]

New Report

Close