Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Mercator vinjeta za pike – nateg in zavajanje kupcev

Mercator vinjeta za pike – nateg in zavajanje kupcev

Men je pa ful smešno, ker so takrat, ko so prišle v prodajo, vinjete ostajale. Vsak ku.ra.c je prišel vprašat, če so vinjete na obroke in pol, ko so rekli, da ne, jih pa niso vzeli. Kako naj glede na tak odziv pol naročijo na tone vinjet in vedo, da jih bojo prodali 150 v eni trgovini na dan 31.1.2018? Aja, saj res, butasti slovenjceljni bodo vse, ma čist vse kupovali zadnji dan. Ajmo, naročit 150 vinjet, al kaj.

vinjete imamo že deset let, in če kaj, bi trgovci morali vedeti, kdaj ljudje kupujemo vinjete. definitivno ne v začetku decembra pred božičnimi prazniki, ker takrat rabimo denar za druge stvari, ampak konec januarja.

a ko boste lačni boste skuhali in pojedli vinjeto?
[/quote]

ti rabiš 110 ojrov, da se naješ, al kaj?

ti rabiš 110 ojrov, da se naješ, al kaj?
[/quote]

ne, samo razmišljam drugače od agresivnih vinjetarjev… ker če ti kje drugje zagusti imaš še vedno pike za fasungo… če jih ponucaš za vinjeto, jo zgleda počasi strgaš iz šipe in ješ, če ti zagusti?

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

a misliš da so te tvoje “neskončne” vinjete za dobavo zastonj? da jih štacunam kar talajo, tako kot po sms-ih?
[/quote]

Seveda so zastonj, sicer jih ne bi nihče prodajal. A po tvojem potem pošta, kjer prodajajo vinjete in karte za vse mogoče koncerte, založi tone denarja za to? Petrol, ki tudi prodaja karte za koncerte, te plačuje vnaprej?

Men so tw prodajalke v merkatorju nasploh sama zlehtnoba! Mogoce je malo neumesno, da tole pisem, ampal vse so arogantne, nobeni se nic ne da, tezko jim je pomagat kupcu…. Nasploh so zame ene najslabsih prodajalk nasploh!! Treba bi jih blo mal zamenjat

razlika je v tem, da nima nobene potrebe kupovat fasungo za 110 eur, ker ne rabi, medtem, ko vinjeto pa rabi.
vi kupujete kr neki, samo zato, da tiste pike potrošite, pa če rabite ali ne?
[/quote]

Kako misliš :kupujem kar nekaj kar ne rabim?
Saj ne kupim vsak dan samo 10 dag špagetov in 1 žemljo. Pač nakupiš fasungo za vnaprej in jo v nekaj dnevih/ tednih, odvisno od velikosti družine, poješ.

Jaz v Mercatorju kupujem malo, na obdobje komaj pridem do 250 pik, še to z nakupi v Intersportu. Da bi pa vse svoje nakupe podredila zbiranju pik, mi pa na kraj pameti ne pride. Ljudje se sploh ne zavedajo, koliko več zapravijo, ko zbirajo pike do naslednje ugodnosti. Potem pa še tak cirkus zaradi njihovega vnovčevanja.

Seveda so zastonj, sicer jih ne bi nihče prodajal. A po tvojem potem pošta, kjer prodajajo vinjete in karte za vse mogoče koncerte, založi tone denarja za to? Petrol, ki tudi prodaja karte za koncerte, te plačuje vnaprej?
[/quote]

svetujem, da odpreš firmo, s.p. karkoli takega pa povej koliko boš dobilo zastonj, za koliko nabavljenega ti bodo priznali odpisa, vračila ipd. potem pa tumbaj kaj je zastonj… ja?

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

Najbrž je res marsikje zmanjkalo vinjet, če ste vsi navalili zadnji dan vnovčevat pike.
Bi šli pa par dni prej, vinjete so začeli prodajat 1. decembra 2017.



a, ko zmanjka npr. banan, limon … je tudi taka panika



a, ko zmanjka npr. banan, limon … je tudi taka panika
[/quote]

pri povprečnih slovenskih potrošnikih je panika že če ne vidijo trgovine…

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

No, si imela pač srečo, jaz pač ne. Sem šla kasneje še v drug kraj in tudi tam jim je vinjet zmanjkalo, razobešene so pa imeli še vedno ogromne plakate z vabilom k nakupu …
[/quote]

Ja. Morda sem imela srečo.

Za vsak slučaj pa sem imela pripravljen še rezervni scenarij, če kaj ne bi šlo po planu.
Pravzaprav dva scenarija.

Koneckoncev je včeraj bila krvava super polna luna, ki je kar klicala težave.
Vsaj sodeč po mojih doživljajih zadnjih nekaj dni.

😉

Kot so pa ti že napisali drugi, se marsikdaj da veliko zadev vseeno rešiti v obojestransko zadovoljstvo. Če se le malo poležeta trma in jeza na obeh straneh.

Za nakup vinjete v Mercatorju ne dobiš pik (razen redkih izjem, kot je bila ena forumasica, ki je pred dnevi dobila dvojne pike pri nakupu vinjete).

Torej je nekaj razlike, če najprej nakupiš ostale izdelke, za katere dobiš pike, ki jih porabiš za vinjeto, ali če kupiš vinjeto in ostale izdelke, potem pa na silo (če nimaš ravno ideje, kaj kupiti oz. nekako nič ne potrebuješ) še nekaj kupiš bolj kot ne zato, da pač vnovčiš tisti bonus.

P.s.: Upokojenske gneče na poštah in bankah okoli prvega v mesecu pa tudi jaz ne razumem…

svetujem, da odpreš firmo, s.p. karkoli takega pa povej koliko boš dobilo zastonj, za koliko nabavljenega ti bodo priznali odpisa, vračila ipd. potem pa tumbaj kaj je zastonj… ja?
[/quote]

Prodajalcem vinjet teh ni treba plačevat vnaprej. Kaj tebi ni jasno? To ni enako blago kot ostalo, na katerega nabijejo 100-procentne marže, s čimer pokrijejo morebitne neprodane ostanke, kalo in tako naprej. Verjetno pri vinjetah dobijo par evrov provizije – zato jih tudi ne dajo več na obroke niti zanje ne dobiš pik.
Še enkrat te vprašam: a misliš, da pošta, Petrol kupita oz. plačata karte za vse možne koncerte vnaprej? Ali nakazujeta tisto, kar prodata? Prst na čelo, Gunnar, in tuhtaj.

Čudno, da se Mercator ne oglasi, ponavadi se je njihov predstavnik hitro pritaknil k podobnim temam 🙂

Najbrž se zavedajo, da so ga kiksnili.

Prav zabavno je brat o tejle gonji na Mercatorjeve pike! Magična meja 50 EUR … da crkneš od smeha :)))))

Kak vam uspe delat dramo za 50 eur v za zaloge. Saj ni treba zalog kruha, jogurtov in sveže zelenjave. Pač kupiš nekaj, kar pogosto rabiš in počaka npr. čaje, donatorjev, pralni prašek, pivo, olje, kašno milo. A je res tako težko shranite eno dodatno wc račko, vile da gobico, vez piva, vez mleka in 3 vložene rdeče pese. Res cela drama.

Glej, mene je zmotil predvsem odnos. In to, da nekaj objavljajo, drugo je pa potem praksa. Poleg tega nočem delati zalog, mleka ne pijem, piva tudi ne, Donata niso imeli v sixpacku. Ok, potem sem pač vseeno nakupila včeraj v vrednosti 50 € in izkoristila pike. Vinjeto pa bom šla kupit na Petrol. Vem, da me večina razume. Hvala vsem, tudi tistim, ki me ne:)

Pošta karte za koncerte naprinta, medtem ko morajo vinjete fizično naročit, in za njih tudi nekaj plačat. Lahko jih pa nekaj neprodanih seveda vrnejo nazaj, a ne morejo jih kar “na lepe oči” naročit milijon, pa jih 990.000 potem vrnit (ker že tisk nekaj stane).

Danes so v maxiju še bile, torej jih niso nič zanalašč umikali, ampak očitno so vsi čakali zadnji moment, pa jih je tu-pa-tam nekaj zmanjkalo.

Včeraj je bil 1. februar, torej prepozno za koriščenje pik. Zanalašč naj bi jih umikali v sredo, 31. januarja, ko je bil zadnji dan koriščenja, da folk ne bi mogel pik koristit za vinjeto, ampak za kaj drugega. Sicer ne vidim neka koristi za to za Mercator, ampak mogoče sem blond, hehhe

Misliš, da lažejo? Da jih imajo in jih nočejo prodat? Jaz sem še zbirala pike, saj je danes zadnji dan. In še zdaj imajo objavljeno, in nas vabijo, da kupimo vinjeto. Ne vem, sem si splanirala, da bom teh 50 € porabila za vinjeto, zdaj pa bom morala kupiti vinjeto drugje, in si delat brezvezne zaloge za 50 €. To mi ni všeč, ta odnos pa še manj.
[/quote]

Res mi ni jasno, kako tebi uspe ziveti, ko si tak komplikator!
Jah, bos pa dobila za 50€ fasungr, namesto da bi jo placala s kesem in bos dala gotovino za vinjeto. V cem tocno je razlika?

Pa ne mi zdaj, da ne porabis za 50€ zaloge, ker ocitno si velik Mercatorjev potrosnik! Mi smo trije odrasli, pa naberem kakih 300-350 pik v pol leta, vcasih komaj tistih minimalnih 250!

Ja, kar hitro se oglasijo, ko se je treba kaj pohvalit ali kaj razložiti neukim kupcem.
Zdaj so pa kar tiho, v tej temi.

HALO, MERCATOR!!! A BERETE??? JE KDO DOMA????

Res mi ni jasno, kako tebi uspe ziveti, ko si tak komplikator!
Jah, bos pa dobila za 50€ fasungr, namesto da bi jo placala s kesem in bos dala gotovino za vinjeto. V cem tocno je razlika?

Pa ne mi zdaj, da ne porabis za 50€ zaloge, ker ocitno si velik Mercatorjev potrosnik! Mi smo trije odrasli, pa naberem kakih 300-350 pik v pol leta, vcasih komaj tistih minimalnih 250!
[/quote]

A ja? Za tri odrasle porabiš v šestih mesecih 250 € za hrano, čistila, pijačo, …? Dobra si.

Sem pa napisala že trikrat, pa bom še enkrat, posebej zate: nočem delati zalog. Zakaj bi jih morala? In zmotil me je predvsem odnos in neprijaznost. In nepripravljenost pomagat. In pa to, da ni tako, kot objavljajo.

Kje se skrivaš, da te ne ukradejo, ko si taka bistra glavca.

Včeraj je bil 1. februar, torej prepozno za koriščenje pik. Zanalašč naj bi jih umikali v sredo, 31. januarja, ko je bil zadnji dan koriščenja, da folk ne bi mogel pik koristit za vinjeto, ampak za kaj drugega. Sicer ne vidim neka koristi za to za Mercator, ampak mogoče sem blond, hehhe
[/quote]

Tole se pa zdi zelo verjetno … Korist za Mercator je v tem, da za ostalo blago pokasirajo mastno maržo, za vinjete pa ne …. bolj se jim skratka splača prodajat druge stvari kot npr. cigarete, revije ipd.

New Report

Close