Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Mercator vinjeta za pike – nateg in zavajanje kupcev

Mercator vinjeta za pike – nateg in zavajanje kupcev

1. ☺


Jaz sem šla pred enim tednom v domžalski Mercator center, kupila vinjeto in vnovčila pike brez težav. Očitno je bil danes naval na vinjete pa še na koriščenje pik zraven, čeprav meni sploh ni jasno, zakaj je treba z enim ali drugim čakat do zadnje minute. Ja, verjetno je vinjet res zmanjkalo. In res ne vem, kako bi ti nekdo po telefonu pomagal kupit vinjeto tam, kjer jih nimajo oz. jih je zmanjkalo?

Nič jim ni zmanjkalo vinjet. Še v soboto jih je imela v kovinski kaseti vse polno vinjet skritih pod pultom.
Jutri, ko ne bo več možno koristit pik, bodo vsepovsod spet vinjete na voljo 🙂
[/quote]
A misliš, da je za Mercator kakšna razlika, ali ti tiste pike upoštevajo pri nakupu vinjete ali krompirja, mesa in solate? Prav nobene. Zato tudi ni nobene logike, da bi vinjete skrivali pod pultom. Eni pa res kvasite neumnosti.


Že desetletja uporabljam raznorazne kartice, maestro, mastercard, diners, karanto in tudi mercatorjevo, skoraj od začetka. Še nikoli me ni nihče pri plačilu s katerokoli kartico legitimiral. Verjamem pa, da me kdaj bi, če bi bilo na kartici, s katero bi želela plačat, moško ime, ker bi se že na prvi pogled videlo, da kartica ni moja. Mi je čisto logično, da je na karticah ime natisnjeno z razlogom, da take kartice lahko uporablja samo lastnik.
In seveda razumem blagajničarke, da so pri takih zadevah zelo previdne, saj jih lahko udari po žepu, če naredijo kakšno napako ali kaj spregledajo.

zakaj naj bi bila natega, če vsi kupujete vse zadnji moment, kar logično pomeni da zmanjka?

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

Nateg je zato,ker ima trgovec na vinjete najmanjše marže in ker vedo da večina ljudi čaka na zadnje januarske dni za vnovčevanje pik (katere se ne prenašajo v naslednje obdobje,tako da zbiranje pik čez boniteto v januarju ni smiselno) in pač nakup vinjete. Trgovec namerno omeji število vinjet v tem obdobju in s tem prisili kupce v nakup ostalih izdelkov pri katerih ima večje marže. Prepričana sem,da bo jutri na voljo neomejeno število vinjet na vseh mercatorjevih prodajnih mestih. Danes so “ponovno” zmanjkale.

Danes smo jo kupili v hipermarketu v Šiški. Hoteli smo včeraj, a jih je zmanjkalo. Rekli so, da jih bodo dobili danes po 12h. So jih res. Ne vem pa, koliko.

Ja boga, če je vinjet pač zmanjkal, pa lahk 50 eur zapraviš v Modiani za en pulover, al pa ene športne copate v Intersportu, to je to za 50 evrčkov ha ha, da ne boš delala zaloge s hrano…Jezo stresaj nase, ker pač nisi bila pravočasna…Zavajanje sebe, da so drugi krivi..

Bistvo moje objave ni bilo v iskanju nasvetov kje in za katero stvar naj unovčim pike ali v samopomilovanju ampak v tem,da pik ne morem unovčiti za vinjeto zadnje dni januarja, če tako želim, ker so zaloge vinjet s strani mercatorja takrat namerno omejene.

vsekakor me Mercator nekaj časa ne bo videl.V nobenem primeru niti mercatorju niti darsu ni zmanjkalo vinjet.Letos je mercator prodajal vinjete samo v hipermarketih in ne v ostalih marketih in supermarketih kot preteklo sezono.ČE nekdo pol leta zapravlja denar in pridobiva pike je razumljivo da bo le-te porabil za večji nakup kar vinjeta tudi je.poznam ljudi ki čez leto plč večjo dohodnino da bodo dobili potem vrnjen znatnejši znesek ki ga bodo uporabili za večji nakup.Dars pa prodaja vinjete čez celo leto in ker se je prodaja v pretekli sezoni povečala si ne more privoščiti da bi jim jih zmanjkalo. je pa res da Slovenci marsikaj storimo zadnji hip.Vinjeto sem iskala kar 4x v mercatorju nazadnje sem jo kupila na OMVju in pridobila 210 točk.
sem se odločila da me tudi 25{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} nakupi ne bodo premotili saj je poznano da je mercator najdražji.
ADIJO MEEEEEEEEEEEEEEEEEEERCATOR

A tam tudi velja?

V vseh M prodajalnah si lahko kupil vinjete isto kot lani, tudi v navadnih marketih, ker sem jo jaz kupila v naši vukejbini, kjer je čisto običajna mercator jazbina, noben super, kaj šele hiper market. Res pa, da jo imam že 10 dni na šipi, nisem tja rinila 31. 5 minut pred zaprtjem trgovine. Edino v franšiznih jih nimajo, ampak to že leta tako velja!

V bistvu ste mi hecni – od pamtiveka se ve, do kdaj se pike vnovčujejo in od pamtiveka se ve, kdaj je treba met nalimano novo vinjeto. A če bi jo kupili 29. bi bilo konec sveta?? A ste res tok preklet nesposobni splanirat eno stvar, če veste, da vam tolk pomeni? Niste odrasli in sposobni poskrbet za lastno rit? Če jih 29. zmanja, jih bodo imeli 30., če ne, pa 31.- ampak če uletiš ko pasji jajc 31. ob 17h popoldne, prepričan da si ti cel svet, zna bit, da se nategneš. Ampak eni ne dojamejo in jim ni dost, da so se nategnili 1x, ker oni so pač cel svet. Mogoče sami sebi, k sreči ne celemu svetu. Nesposobneži!

Midva z ženo na leto prišparava pri šparu okoli 400-500 eur .. to je ogromna cifra! Pri mercatorju? 50 eur. 🙂

Nekatere vas pa dobro perejo : )

Dragi/a Neserjiklamf! V nobenem od dveh hipermarmetih Mercator v NG jih ni bilo od 27.01.2019 do 31.01.2019 z izjemo 2 urnega časovnega obdobja v jutranjem času na dan 31.01.2019. Vinjete so prodajali samo v teh dveh dotičnih hipermarketih v NG na celotnem Goriškem območju. Tudi danes (sem zgolj iz radovednosti vprašala), vinjet v NG hiper centrih Mercator niso imeli in jih baje ne bodo sploh več dobili/prodajali.

New Report

Close