Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Meso je problem

Meso je problem


Jaz vidim samo boj dveh lobijev, od katerih vsak poskuša iztržiti čim več. Je pa res, da tisti ki zastopajo vegetarijance delujejo nekam slabotno.

Politicians should be replaced like diapers, often for the same reason Mark Twain

Ogromno prebrala. Ampak izhajam iz lastne prakse na lastnem počutju in zdravju. pa tudi vidim, kaj se dogaja z drugimi. Veliko znancev vsejedcec/mesojecev je hudo bolnih ali pa so že pokojni. Moraš biti dobrsedno slep da tega ne sprevidiš[/quote]

če so znanci “mesojedci7vsejedci” bolni ali že pokojni,to ni neodvisno mnenje! 🙂
če bi se pogovarjali na ta način na tako preprost način iskanja vzroka in posledice je to navadna ozkogledost. Človek ne obstaja zadnjih 50 let,kar so se pričele brihtne revolucije njegove prehrane,marveč nas je evolucija pred 250000 uspela pripeljati do homo homo sapiens stopnje razvoja. In kot takšni smo še po 250 000 letih,niso se spremenile naše biološke potrebe,med katerimi je enaka ostala tudi naša prehrana. ljudje smo vsejedi,po želji zaradi mene lahko tudi vegani,vegetarijanci,presnojedci,nič jedci…kar pač komu paše…jaz jem vse,pa tega nobenemu ne bom vsiljevala…v teh 250 000 letih se je spremenila le ena stvar: namreč dostopnost in naša izbira-biološko smo še vedno nespremenjeni-to je dejstvo…

To je ena taka puhlica brez osnove, ki jo vsejedci radi ponavljate, pa sploh ne drži. Vsi vsejedci, ki živijo v naravi, imajo tak prebavni sistem kot mesojedci/karnivori, ki je primeren za prebavljanje mesa. Mi imamo po drugi stran tak prebavni sistem kot rastlinojedci/herbivori, ki pa NI primeren za prebavljanje mesa.

Kar se tiče pa mleka in mlečnih izdelkov, poskušajo vsejedci vegane prepričati, da smo ljudje edini sesalci na svetu, ki nujno rabijo mleko tudi v odrasli dobi, sicer se bodo kar sesuli v kupček krhkih kosti. Vsi sesalci se odvadijo mleka, ko odrastejo, mi pa naj bi nujno potrebovali mleko, polno maščob in beljakovin, namenjenih teletom. Ampak vsejedci to kar lajnajo in lajnajo, ne da bi sploh pomislili, kaj govorijo.

Me je izgubil že pri osnovni trditvi – da rastline zdravijo. Ja, zdravijo, pa tudi ubijajo, saj še zdaleč ni vse, kar pride iz narave in rastlin, zdravo.
Kot drugo, knjiga mi smrdi po money, money v ozadju. Če ne veste, tudi zelenjava in sadje je velika, velika industrija. Se ne bi čudila, če bi bil za vsem tem monsanto, ki seveda živi od tega, da ljudje jedo tisto, kaj on pridela. In to seveda ni meso.
Polni ste besed o mesni industriji – ki seveda obstaja in je močna, ampak industrija rastlinske pridelave ni nič manjša. Je močan lobi.
Tako da ničesar ne jemljem za suho zlato, ampak poslušam sebe. Sem vsejedec, verjamem v to, je pa res, da sem vnos živalskih beljakovin močno zmanjšala, ker mi z leti pašejo manj. Se jim pa ne mislim odreči in ne vem, zakaj bi se. Bistvo je v zmernosti.
Pa še nekaj – sem se poglobila tudi v vegetarijansko prehrano, ker sem mislila, da bom našla zdrave recepte. Jok, brate – v receptih res ni mesa, kalorij je pa na tone!

To je ena taka puhlica brez osnove, ki jo vsejedci radi ponavljate, pa sploh ne drži. Vsi vsejedci, ki živijo v naravi, imajo tak prebavni sistem kot mesojedci/karnivori, ki je primeren za prebavljanje mesa. Mi imamo po drugi stran tak prebavni sistem kot rastlinojedci/herbivori, ki pa NI primeren za prebavljanje mesa.

Kar se tiče pa mleka in mlečnih izdelkov, poskušajo vsejedci vegane prepričati, da smo ljudje edini sesalci na svetu, ki nujno rabijo mleko tudi v odrasli dobi, sicer se bodo kar sesuli v kupček krhkih kosti. Vsi sesalci se odvadijo mleka, ko odrastejo, mi pa naj bi nujno potrebovali mleko, polno maščob in beljakovin, namenjenih teletom. Ampak vsejedci to kar lajnajo in lajnajo, ne da bi sploh pomislili, kaj govorijo.[/quote]

Kateri vsejedec? Jaz sem vsejedec, pa se s tem ne strinjam. Ti pa telo samo pove, kdaj mu mleko ne paše več in takrat ga pač nehaš pit. Ne vem pa, zakaj bi ga nehal pit prej, če mu ne povzroča težav? Ker si ti tako rekla?


Ker je v ozadju odvisnost. In je težko prepričati ljudi, da se bodo odpovedali nečemu, kar jim ponuja vir užitka.
Skoraj vse sladkarije, ki tako rade povzročajo odvisnost, so izdelane iz mleka. Med drugim…..

Mene čisto nič ne briga lobije. Noben lobi ne bo skrbel za moje zdravje. Vem, da sem sam odgovoren zase, lobiji pa vidijo le denar.
Zato, kot velja že od samega začetka in kar velja za vsa živa bitja, je čisto preprosto pravilo, ki pravi, da bolj kot je hrana naravna, nepredelana in raste v svojem naravnem okolju, bolj je zdrava.
Zato so razna zelišča in divje rastline bolj zdrave, kot pa tisto, kar je čovek pridelal ali sam vzgojil.
Človeka je prav tako “izdelala” narava, ne pa nek lobi v svojem laboratoriju. 🙂

Pa še to – poznam precej veganov, vegetarijancev in tudi kakšen wannabe presojedec je vmes, pa je med njimi samo peščica, ki to počne zase. In to so tisti, ki se o prehrani sploh ne pogovarjajo, če jih izrecno ne vprašaš.
Potem imaš pa tiste druge, ki so ovce, ki so vegetarijanci, ker so ‘nekaj prebrali’, seveda v svojo odločitev niso prepričani (ker so ovce), ampak morajo prepričati še čim več ljudi – zato, da jih bo veliko in bodo vedeli, da delajo prav. In v tej temi vas je veliko.
Če se odrečete mesu zaradi lastnega prepričanja, ne boste nikoli citirali knjig in virov na internetu, ker vam za to dol visi. Vegeterijanci ste zaradi lastnega prepričanja, ne ker je sosedova Micka ali Johnkfjčok na spletu tako rekel. In ne čutite absolutno nobene potrebe, da prepričujete druge.


Sami izgovori. 🙂
Kot, da res ni receptov brez mesa, kjer ni veliko kalorij. Razen, če iščeš le sladkarije. 🙂
Daj povej, koliko kalorij ima skleda solate ? 🙂


Seveda je druge prepričevati le izguba časa in bedarija.
Svoje mnenje pa lahko napišem. Ali je to tudi že prepričevanje ? 🙂


Jaz vidim samo boj dveh lobijev, od katerih vsak poskuša iztržiti čim več. Je pa res, da tisti ki zastopajo vegetarijance delujejo nekam slabotno.[/quote]

Ni tukaj boja med dvema lobijema…je samo en lobij, ki se krčevito bori za obstanek. Reče se mu mesni lobij, v ozadju mu pa pomagajo nekatere farmacevtske korporacije, ki proizvajajo antibiotike in hormone, korporacije, ki ustvarjajo “okuse” s pomočjo kemije iluzijo okusov itd. In ko ljudje zbolijo jim spet druga divizija v farmaciji prodaja zdravila, ki so v bistvu strup. In tako je krog sklenjen, naj pacient čim dlje je tablete, najboljše do smrti. Ni boljšega kot imeti stranko do smrti 🙂
Danes je težko skriti dejstva, informacije so dosegljive in marsikaj izsledljivo.


Seveda je druge prepričevati le izguba časa in bedarija.
Svoje mnenje pa lahko napišem. Ali je to tudi že prepričevanje ? :)[/quote]

Pa kdo je tebi kaj rekel? Zakaj repliciraš ljudem, ki se ne pogovarjajo s tabo in njihovo sporočilo ni namenjeno tebi? Se lahko naučiš pravilno citirat?


Jaz vidim samo boj dveh lobijev, od katerih vsak poskuša iztržiti čim več. Je pa res, da tisti ki zastopajo vegetarijance delujejo nekam slabotno.[/quote]

Ni tukaj boja med dvema lobijema…je samo en lobij, ki se krčevito bori za obstanek. Reče se mu mesni lobij, v ozadju mu pa pomagajo nekatere farmacevtske korporacije, ki proizvajajo antibiotike in hormone, korporacije, ki ustvarjajo “okuse” s pomočjo kemije iluzijo okusov itd. In ko ljudje zbolijo jim spet druga divizija v farmaciji prodaja zdravila, ki so v bistvu strup. In tako je krog sklenjen, naj pacient čim dlje je tablete, najboljše do smrti. Ni boljšega kot imeti stranko do smrti 🙂
Danes je težko skriti dejstva, informacije so dosegljive in marsikaj izsledljivo.[/quote]

Ti to resno? Še nisi slišal za najmočnejši lobi na svetu – monsanto?


Sami izgovori. 🙂
Kot, da res ni receptov brez mesa, kjer ni veliko kalorij. Razen, če iščeš le sladkarije. 🙂
Daj povej, koliko kalorij ima skleda solate ? :)[/quote]

Ne pravim, da jih ni, pravim pa, da vegetarijanstvo samo po sebi ni nujno zdravo. In samo zato, ker si vegetarijanec, še nimaš pravice pridigati drugim o zdravi prehrani.
Poznam recimo vegetarijanca, ki skoraj vsakodnevno je pomfrit in sladkarije in pije coca colo. Potem pa zagleda meso na mojem krožniku in se zgrozi, ker bom dobila raka.


Seveda je druge prepričevati le izguba časa in bedarija.
Svoje mnenje pa lahko napišem. Ali je to tudi že prepričevanje ? :)[/quote]

Pa kdo je tebi kaj rekel? Zakaj repliciraš ljudem, ki se ne pogovarjajo s tabo in njihovo sporočilo ni namenjeno tebi? Se lahko naučiš pravilno citirat?[/quote]
Forum je javni in vsak ima pravico karkoli replicirati.
Ne mislim spraševati, koga lahko citiram.
Zdaj razumeš ?


Ker je v ozadju odvisnost. In je težko prepričati ljudi, da se bodo odpovedali nečemu, kar jim ponuja vir užitka.
Skoraj vse sladkarije, ki tako rade povzročajo odvisnost, so izdelane iz mleka. Med drugim…..

Mene čisto nič ne briga lobije. Noben lobi ne bo skrbel za moje zdravje. Vem, da sem sam odgovoren zase, lobiji pa vidijo le denar.
Zato, kot velja že od samega začetka in kar velja za vsa živa bitja, je čisto preprosto pravilo, ki pravi, da bolj kot je hrana naravna, nepredelana in raste v svojem naravnem okolju, bolj je zdrava.
Zato so razna zelišča in divje rastline bolj zdrave, kot pa tisto, kar je čovek pridelal ali sam vzgojil.
Človeka je prav tako “izdelala” narava, ne pa nek lobi v svojem laboratoriju. :)[/quote]
Ja res je samo tudi njih nič ne skrbi za nikogaršnje zdravje, imajo druge prioritete. Meni je bilo nekaj časa nazaj fascinantna Nova Zelandija, kjer ne smeš pridelovat zelenjave v svojem vrtu.

Politicians should be replaced like diapers, often for the same reason Mark Twain

Pa kdo je tebi kaj rekel? Zakaj repliciraš ljudem, ki se ne pogovarjajo s tabo in njihovo sporočilo ni namenjeno tebi? Se lahko naučiš pravilno citirat?[/quote]
Forum je javni in vsak ima pravico karkoli replicirati.
Ne mislim spraševati, koga lahko citiram.
Zdaj razumeš ?[/quote]

Ne, v bistvu ne. Ker jaz nimam nobenega problema s tem, kako ti razmišljaš in nisem mislila, da bi s svojim pisanjem stopila na žulj nekomu, ki razmišlja kot ti. Ampak očitno sem se zmotila. Imaš slab dan? Pardon, slabe dni?
Mene vegetarijanci sploh ne motijo in jih spoštujem njih in njihovo odločitev. Problem imam samo, ko se nekdo vtakne vame in mojo prehrano. In to ponavadi tisti, ki se prehranjujejo veliko bolj nezdravo – čeprav vegetarijansko.

Ja, pop psihologija, pop prehranjevanje … Meni ustreza kmečka logika.

Ni tukaj boja med dvema lobijema…je samo en lobij, ki se krčevito bori za obstanek. Reče se mu mesni lobij, v ozadju mu pa pomagajo nekatere farmacevtske korporacije, ki proizvajajo antibiotike in hormone, korporacije, ki ustvarjajo “okuse” s pomočjo kemije iluzijo okusov itd. In ko ljudje zbolijo jim spet druga divizija v farmaciji prodaja zdravila, ki so v bistvu strup. In tako je krog sklenjen, naj pacient čim dlje je tablete, najboljše do smrti. Ni boljšega kot imeti stranko do smrti 🙂
Danes je težko skriti dejstva, informacije so dosegljive in marsikaj izsledljivo.[/quote]

Ti to resno? Še nisi slišal za najmočnejši lobi na svetu – monsanto?[/quote]

Monsanto ni lobij…ampak korporacija, ki je največji lastnik GMO. Včasih je bila to korporacija pod drugim imenom…proizvajala strupe (herbicide), ki so jih uporabljali v Vietnamu…In kaj hočeš povedati, da se Monsanto bojuje proti mesnemu lobiju? Pa ravno Monsanto izumlja gensko spremenjene rastline (sojo, koruzo itd.) tudi za krmo. Ne vem kaj si hotel s tem povedati.


Nisem vedel, da to, če te kdo replicira, dojemaš, da si mu stopila na žulj. 🙂

Zgleda, da so tvoja prepričanja bolj na trhlih temeljih, če te moti, ko se kdo vtakne v tvojo prehrano. Zato pride do tega občutka, da te nekdo želi v nekaj prepričevati. Pa to ponavadi ni res. Res je, da je ravno obratno, ker se potem počutiš dolžna sebe opravičevati, ker ti drugi vcepljajo slabe občutke ali občutke krivde, da ne počneš prav, karkoli že počneš.

Saj razumem, da večina uživa takšno hrano, kot so navajeni in kot to počne večina. Nimajo pa zato ustvarjenih nobenih posebnih razlogov ali znanja glede tega, zato se hitro kdo počuti ogroženega.

Mene pa čisto nič ne moti, če se kdo vtakne v mojo prehrano.
Ali pa me skuša prepričevati ali karkoli že. 🙂


Nisem vedel, da to, če te kdo replicira, dojemaš, da si mu stopila na žulj. 🙂

Zgleda, da so tvoja prepričanja bolj na trhlih temeljih, če te moti, ko se kdo vtakne v tvojo prehrano. Zato pride do tega občutka, da te nekdo želi v nekaj prepričevati. Pa to ponavadi ni res. Res je, da je ravno obratno, ker se potem počutiš dolžna sebe opravičevati, ker ti drugi vcepljajo slabe občutke ali občutke krivde, da ne počneš prav, karkoli že počneš.

Saj razumem, da večina uživa takšno hrano, kot so navajeni in kot to počne večina. Nimajo pa zato ustvarjenih nobenih posebnih razlogov ali znanja glede tega, zato se hitro kdo počuti ogroženega.

Mene pa čisto nič ne moti, če se kdo vtakne v mojo prehrano.
Ali pa me skuša prepričevati ali karkoli že. :)[/quote]

Preberi še enkrat prvi del svojega sestavka, potem pa se spomni, da si se ti prvi vtaknil vame. Torej so tvoja prepričanja očitno na trhlih temeljih. In zdaj se čutiš dolžan mene prepričevati, ker ti vcepljam občutek krivde.
Tako se pogovarjajo otroci, ko jim zmanjka argumentov. To sem jaz, kaj si pa ti?

Ja, moda je to, nič drugega. Danes je moderno biti vegetarijec. Nima pa to z zdravjem nobene zveze. Zdravje je zmeraj v zmenosti, to vam bo povedala vsaka stoletna tetka. Še nobena se ni pohvalila, da je čila dočakala sto let, ker je vegetarijanka.

Jaz se nisem vtaknil vate in v tvoj način prehrane, kot to sama omenjaš, ko tebe začne kdo “prepričevati”, ampak v samo definicijo prepričevanja in v to, zakaj sploh pride do tega občutka, da nekdo nekoga v kaj prepričuje.
Meni je vseeno kaj kdo je, napišem pa svoje mnenje in sem repliciral tisto, da ni res, da so vsi vege recepti z veliko kalorijami, ker to preprosto ni res. In to nima veze z nekimi mojimi prepričanji, ampak z dejstvi, ki jih najdeš vsepovsod.
In če že nimaš nekih argumentov na neko tuje mnenje, ni treba potem določati pravice kdo sme tebe replicirati in kdo ne.
Kdo je torej otrok, če že omenjaš otroke ? 🙂

Ne, to ni moda. Vegetarijanci so obstajali že od nekdaj. In porast vegetarijanstva je le logičen odziv na samo stanje v družbi in način življenja.
Prehrana se mora prilagajati načinu življenja in vztrajanje pri neki močni in težki hrani, le povzroča debelost ter odvisnost.
Vedno več ljudi se zaveda, da je že zdavnaj postalo le orodje v rokah lobijev in raznih korporacij, ki človekove čute in zdravje zlorabljajo v svojo korist.

Odlično napisano.
Potrebno je omeniti še precej novo, agresivno vejo rastlinske industrije: tako imenovano super hrano, ki je v zadnjih petih letih naredila pravo revolucijo na področju zaslužkov in zavajanja bolnih ljudi.

To je ena taka puhlica brez osnove, ki jo vsejedci radi ponavljate, pa sploh ne drži. Vsi vsejedci, ki živijo v naravi, imajo tak prebavni sistem kot mesojedci/karnivori, ki je primeren za prebavljanje mesa. Mi imamo po drugi stran tak prebavni sistem kot rastlinojedci/herbivori, ki pa NI primeren za prebavljanje mesa.

Kar se tiče pa mleka in mlečnih izdelkov, poskušajo vsejedci vegane prepričati, da smo ljudje edini sesalci na svetu, ki nujno rabijo mleko tudi v odrasli dobi, sicer se bodo kar sesuli v kupček krhkih kosti. Vsi sesalci se odvadijo mleka, ko odrastejo, mi pa naj bi nujno potrebovali mleko, polno maščob in beljakovin, namenjenih teletom. Ampak vsejedci to kar lajnajo in lajnajo, ne da bi sploh pomislili, kaj govorijo.[/quote]
A maš ti tudi 5 želodcev za predelavo rastlinja? Pa podočnike si oglej v ogledalu, pa potem trdi, da so zato da boš lažje regrat trgal.

Jaz se nisem vtaknil vate in v tvoj način prehrane, kot to sama omenjaš, ko tebe začne kdo “prepričevati”, ampak v samo definicijo prepričevanja in v to, zakaj sploh pride do tega občutka, da nekdo nekoga v kaj prepričuje.
Meni je vseeno kaj kdo je, napišem pa svoje mnenje in sem repliciral tisto, da ni res, da so vsi vege recepti z veliko kalorijami, ker to preprosto ni res. In to nima veze z nekimi mojimi prepričanji, ampak z dejstvi, ki jih najdeš vsepovsod.
In če že nimaš nekih argumentov na neko tuje mnenje, ni treba potem določati pravice kdo sme tebe replicirati in kdo ne.
Kdo je torej otrok, če že omenjaš otroke ? 🙂

Ne, to ni moda. Vegetarijanci so obstajali že od nekdaj. In porast vegetarijanstva je le logičen odziv na samo stanje v družbi in način življenja.
Prehrana se mora prilagajati načinu življenja in vztrajanje pri neki močni in težki hrani, le povzroča debelost ter odvisnost.
Vedno več ljudi se zaveda, da je že zdavnaj postalo le orodje v rokah lobijev in raznih korporacij, ki človekove čute in zdravje zlorabljajo v svojo korist.[/quote]

Med močno in težko hrano in vegetarijanstvom je cela mavrica. Oboje je pa skrajnost. No, čeprav ima vegetarijanstvo še svoje skrajnosti.
Ker vegetarijanci kupujejo svojo hrano narejeno v tovarni (razni veggie, tofu), me boš težko prepričal, da to obstaja že od nekdaj. Tako da vztrajam pri tem, da je samo moda. Jutri se bo pojavilo nekaj novega in spet bo horda ovc posegla po tem. Ker je nekdo tako rekel. Ali pa da se lahko mečejo ven s tem.

Ponavadi temo začne nerazgledan opranoglavec, ki je ravnokar dobil v roke link s kratkim povzetkom knjige, ki je sam sicer nikoli ne bi uspel niti prebrati, niti razumeti. Tako iz ozadja, mirno in pokroviteljsko, že skoraj prijazno se oglasi še Robi. Razloži da je on prijazen, vegetarijanstvo pa cool. V debato se vmešajo razgledani, zato opranoglavcu hitro začne zmanjkovati tal pod nogami. Nekaj se še repenči, jeca, pa z vsakim stavkom bolj dokazuje, da je le nerazgledan. Ker začne vegetarijanska opcija počasi izgubljati verodostojnost, to močno zadene Robija. Zato začne vse bolj agresivno, s še komaj prikritim sovraštvom streljati po ljudeh drugačnega mnenja. Zapikuje se v njih osebno, da bi jih s tem utišal. Kar pa samo dokazuje splošno trditev, da je večina vegetarijancev v resnici zelo agresivnih. Razlikujejo se samo po tem, koliko časa kdo uspeva svojo agresijo skrivati.

New Report

Close