Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Miklavz-kako “nastavite” darilce?

Miklavz-kako “nastavite” darilce?

Mi doma tega nismo prakticirali, dedek Mraz alias Bozicek je nastavil pod smrtekico,
miska pod blazino,
kako pa prinese Miklavz?

Na balkon v peharje!

aaaaa …

pri nas pa v očiščene čevlje…oz v škornje samo kaj, ko jih še ne nosimo.

Nam pa že iz moje mladosti pusti kar na mizi! Ker pa sedaj v bloku nimamo dimnika, pustimo odklenjena balkonska vrata, da lahko sploh noter pride!

Pisma Miklavžu pa pustimo na balkonu, da jih angelčki nekaj dni pred praznikom lahko odnesejo in potem darila pripravijo. Če takih daril, kot so želje, nimajo, prinese Miklavž pač kaj drugega!

Pa vse lepo v tah dneh pričakovanja!

Vidka

Mi pa nastavimo košarico pred vhodna hišna vrata, nato parklj malo poruži s ketno po vratih in če smo bili pridni, so v košarici mandarine in čokoloda, če ne pa ….

kaj?

…šiba 🙂

Hvala, všeč mi je ideja na balkonu …
zelo vzgojna (pa malo straha v kosti porednežem) pa se mi zdi tale z rožljanjem po vratih :))

Hvala za ideje!

Miklavž:
– pisemce na okensko polico, najprej so bila risana, zdaj že tri dni pridno piše -:)) (Miklavž se kar malo boji, da ne bo bankrotiral; smo pa tu malce zadevico prilagodili. Ker Miklavž ne nosi velika in veliko daril, so ostale stvari na spisku tudi za Božička in Dedka Mraza – pač se že dogovorijo kaj bo kdo prinesel 🙂
– nato na sam večer nastavimo sklede (peharje, lonce…) na mizo in v vsako listek z imenom za koga je
– ko gremo vsi spat, pa se zasliši hrup (od zunaj se vidi moža, ki hodi po balkonu :-), ponavadi se potolče po vratih ali oknih in ko malo prestrašeni ter razbijajočimi srčki pridemo v kuhinjo pogledati kaj se dogaja, vidimo polne sklede dobrot…. Oh kako veselje v malih očkah (po pravici povedano tudi pri nas ta velikih)

pri nas tudi prinese v sklede – otroka napišeta listke z imeni ( tudi za mucka, ribe….)

Starejši je že večji in naj bi vedel, ampak ko je vzdušje na vrhuncu pa itak vsi verjamemo in se imamo lepo.

Darila pa niso pretirana – sladkarije, sadje, kazalo za knjigo, obesek za ključe…..

mi gremo v cerkev in je najprej igrca potem pa jih miklavž obdaruje, zraven pa so še hudički, angelčki, rožljanje. Dobijo se pa predvsem pomaranče in sladkarije pa kakšna pobarvanka.

[url=http://tickers.families.com][img]http://tac.families.com/ezb/905782.png[/img][/url]

…palica in koren:-))

Na okenski polici

Mi zvečer očistimo svoje čevlje, zvečer pa nastavimo na teraso veliko vrečo z motivom jelenčka…..

New Report

Close