Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Miomi v maternici – nasprotne trditve

Miomi v maternici – nasprotne trditve

Lepa reč, dejansko so zdravljenje z esmyo začasno prekinili zaradi morebitne škode za jetra! 9. 2. letos.
No, po tistem sem imela sistematski zdravniški in je vse okej. Samo učinek je pa pri meni bil, v tem se ginekologinja od ene malo više moti. Res škoda, če je res tako škodljiva, ker je potencialna rešitev za veliko žensk.

Jaz sem malo gledala tudi kake alternative, pa nisem našla nič pametnega. Nekaj rastlin je, ki mogoče rahlo ugodno vplivajo na vse skupaj, ampak nič kaj revolucionarnega.

Pijem caje od očeta zeliscarja in kapljice konopljike, čez dva tedna imam ponoven UZ, imam pa miome, ki na sreco ne rastejo vec in cisto na jajcniku, ki noče izginit sama od sebe 😉

Bomo videli, ce se bodo zadeve kaj zmanjsale…

Katere čaje piješ in kolikokrat na dan?

Tudi jaz sem pila razne caje od zeliscarjev prav za cisto, vekrat, pa obkladke gline sem si dajala gor…….. pa ti povem, da vse to nic ne pomaga in da cista ne zgine, lahko se samo malo zmanjsa. Sporoci po pregledu, Uz-ku.

Dekleta, beseda še ni špegl…. sem v enem opisu zasledila, da miomi spremljajo pretežno debelejše ženske. Ali je katera od vas, ki ima miome, debelejša ali vsaj močnejše postave, ter ali ima katera sočasno težave morda še s ščitnico. Kako ste s svinjskim mesom in na splošno z mesom?
sama: 175/85
hashimoto
pretežno svinjina

Miome ima približno tretjina žensk, torej bi jih morale imeti popolnoma vse predebele ženske in še kakšna vitka povrhu. Je pa možno, ker debelost včasih pomeni tudi hormonska nihanja, miomi so pa hormonsko pogojeni.
Imam še dve prijateljici in nekaj znank, ki imajo miome, vse smo izrazito vitke, konfekcija 34 in 36, pojavili so se pri različnih starostih. Jaz ne jem mesa sploh, ena od omenjenih dveh prijateljic tudi ne. Nobena nima težav s ščitnico.
Drži pa, da so miomi deloma tudi genetsko pogojeni (vendar jih moja mama recimo ni imela, potrjeno ne, ker je imela tumor na črevesju in so jo celo preslikali, prezvočili, pregledovali cirka 20 let).

Jaz sem bolj okrogle postave, imam 165cm višine in 78kg, prebolela raka ščitnice in miome imam že cca 20 let. Ginekolog mi je rekel, da miomi niso nevarni in jih več ne oprerirajo, razen če bi delali težave. Stara sem 60 let.

Ni potrebe za paniko.

Jaz sem bolj okrogle postave, imam 165cm višine in 78kg, prebolela raka ščitnice in miome imam že cca 20 let. Ginekolog mi je rekel, da miomi niso nevarni in jih več ne oprerirajo, razen če bi delali težave. Stara sem 60 let.

Ni potrebe za paniko.
[/quote]

Hvala za odgovor in avtorici pred tem tudi. Če smem, bi vprašala še, ali so se miomi v meni kaj skrčili in pa, kako pogosto ginekolog naroča na kontrolo. Moj vztraja na pol leta, pa mi je res malce tečno to…

Zaenkrat imam kontrolo na pol leta. Po mojem, ko pride menopavza, bo tega kaj manj.

Jaz nikoli nisem hodila zaradi tega na pogostejše kontrole, enkrat na leto in to je to.

Hodim pa vsako leto na ultrazvok trebušne votline zaradi enih drugih težav in mi tudi pogleda rodila in pravi, da so bistveno manjši kot so bili.

sem poznala eno , ki so ji pri 40 svetovali odstranitev maternice zaradi miomov, no šivela je še 30 let pri malo pred 70 letom so ugotovili raka, iz teh miomov ki ji recimo v vseh teh letih niti niso delali telčav, 2 operavije, kemo, umrla v hudih bolečinah, shirana , ker na koncu se je razžirilo na bezgavke ( miom v maternici- jajčniki- bezgavke,,,) jaz bi definitivno dala ven kar ni sigurno, da m čez par let ne pokoplje.

Ne vem, kaj tocno mi je zmesal v čaje, ker mešanice prilagodi vsakomur posebej….en caj imam za zjutraj in zvečer, drugega po kosilu, v vse pa dam kapljice konopljike, ki uravnava delovanje hipofize in posledicno vse hormone….po enem mesecu nisem imela vec tezav s PMS (prej hud glavobol tri dni pred menstruacijo, hudi krci in en dan zelo mocne krvavitve…) no, pri zadnji menstruaciji samo zelo blag glavobol, nic krčev in precej blaga krvavitev 👍 tako da nek ucinek na hormone ocitno je, ce bo posledicno vpliv tudi na cisto in miome, bom pa videla naslednji mesec..

Kakšni pa so bili simptomi malignih miomov? Če prav razumem je bilo potrebno 30 let, da so postali benigni miomi maligni?

Kakšni pa so bili simptomi malignih miomov? Če prav razumem je bilo potrebno 30 let, da so postali benigni miomi maligni?
[/quote]

Sem šla malo pobrskat po tujih stranih in kolikor sem jaz razumela, je miom oz. fibrom že v štartu ali benigen ali maligen. Ni tako, da bi se benigen spremenil v malignega. Poleg tega miomi v menopavzi zaradi hormonskih sprememb sami od sebe usihajo, predvsem pa ne rastejo več novi. To so ta poročila iz ne vem katere roke, nenatančna, in potem seveda panika. Če bi res bilo tako, da bi miomi kadarkoli povzročili raka, ne bi bili ginekologi tako flegma. Nenazadnje nam tudi delajo pap teste tudi v starosti itd. Verjetno je gospa imela miome in pozneje še raka, ki pa se ni razvil iz obstoječih miomov, ker kot rečeno, oni so v štartu ali rakasti ali pa niso, dva nepovezana dogodka – ker sem prav tako prebrala, da zaenkrat niso odkrili popolnoma nobene vzročne povezave med miomi in rakom. Torej, če imaš miome, to ne pomeni večjo možnost za raka. Enako možnost imaš kot ženske brez raka.

Sem šla malo pobrskat po tujih stranih in kolikor sem jaz razumela, je miom oz. fibrom že v štartu ali benigen ali maligen. Ni tako, da bi se benigen spremenil v malignega. Poleg tega miomi v menopavzi zaradi hormonskih sprememb sami od sebe usihajo, predvsem pa ne rastejo več novi. To so ta poročila iz ne vem katere roke, nenatančna, in potem seveda panika. Če bi res bilo tako, da bi miomi kadarkoli povzročili raka, ne bi bili ginekologi tako flegma. Nenazadnje nam tudi delajo pap teste tudi v starosti itd. Verjetno je gospa imela miome in pozneje še raka, ki pa se ni razvil iz obstoječih miomov, ker kot rečeno, oni so v štartu ali rakasti ali pa niso, dva nepovezana dogodka – ker sem prav tako prebrala, da zaenkrat niso odkrili popolnoma nobene vzročne povezave med miomi in rakom. Torej, če imaš miome, to ne pomeni večjo možnost za raka. Enako možnost imaš kot ženske brez raka.
[/quote]

Eh, kot ženske brez miomov.

Vzroki za miome so:
– visoka raven estrogena in nizka raven progesterona,
– slabo delujoča ščinica,
– predmenopavza in
– hrana z malo vlakninami.

Ker TIMIJAN vpliva na povečanje progesteronov je lahko tudi NARAVNO ZDRAVILO za miome.

Vmasirajte 2 kapljice EO Timijana v bazno olje (jojobino, mandljevo) po spodnjem delu hrbta (delajte osmice) in spodnjem delu trebuha.
Lajša tudi simptome PMS in menstruacija.

Timijan je odličen za uravnavo hormonov v telesu.
Zaradi njegovega stimulativnega učinka na hormone je poznan pri upočasnitvi nastopa menopavze, hkrati pa lajša simptome menopavze.

Zakaj nekaterim zaradi miomov odstranijo samo maternico, nekaterim pa še jajčnike zraven?
Nisem čisto dobro zastopila svoje ginekologinje …. razumela sem, da mi bodo odstranili samo maternico, pustili pa materični vrat???
Verjetno ne, ker če odstranijo maternico gre ven tudi materični vrat, je tako?

Maternični vrat pustijo tudi zaradi uravnavanja ravnotežja. Tudi sama nisem vedela, dokler mi prijateljica ni povedala. Je bila na op in so ji pustili mater. vrat, drugace imajo ženske baje težave z ravnotežjem.

Maternični vrat pustijo tudi zaradi uravnavanja ravnotežja. Tudi sama nisem vedela, dokler mi prijateljica ni povedala. Je bila na op in so ji pustili mater. vrat, drugace imajo ženske baje težave z ravnotežjem.
[/quote]
Pri operaciji odstranijo samo telo maternice, maternični vrat pa pustijo, ker bi pri odstanitvi morali zarezati v mišično steno medeničnega dna in jo s tem oslabili. Medenično dno je tisto, ki podpira trebušne organe, da nam skozi medenico ne padejo ven.

A ni pred leti nekdo na forumu navajal masažo z rozmarinovim etericnim oljem, pomesanim z olivnim oljem, v obliki osmic se masira spodnji del hrbta?

A ni pred leti nekdo na forumu navajal masažo z rozmarinovim etericnim oljem, pomesanim z olivnim oljem, v obliki osmic se masira spodnji del hrbta?
[/quote]

Ja, na Luninem forumu je to napisano. Ta je masiral svojo drago vsak večer in sta ji izginili dve veliki cisti.
Za miome pa ne vem.

Danes sem bila na ultrazvoku po prvem ciklu esmye. In kaj je pokazal? še en miom več!!!
Ginekologinja mi je sicer pri predpisanem prvem ciklu predlagala še drugega in morda še tretjega.
A danes mi je rekla, da trenutno ne smejo predpisovati esmye, ker so uprabnice imele povišane jetrne teste!
ob jemanju sem imela zelo močne glavobole, bolećine v sklepih, kožo povsem izsušeno, izpadla pa mi je verjetno polovica las, vendar sem vstrajala, ker sem bila prepričana v učinek tablet. in učinek je še en miom več, tako da imam sedaj 3 (dva večja in enega manjšega). Kakih posebnih težav mi zaenkrat še ne delajo (stara sem 44 let), tako da za v naprej še ne vem kako in kaj, čez pol leta ponovno na uz, pa da vidimo kaj bo.

Norec. Prfuknjeni. Ti prid k men v roke bos inel bulice na jajcih orvo eno, pa saj nic hudega ane, pa se eno in eno, pa se na ticu in prostati povsod.
Se ze veselim , bom osladno prijazna do tebe, da bos nasedel.
Naj ti zdravnica kolegica tvoja ginekologinja razlozi kaj energetsko tako tvoje norcevanje in ravnanje pomeni. Samo potrjuje tvoje bolno sovrastvo do zensk, da se na ta nacin izzivljas nad njimi z izmisljevanjem bolezni. Uredi to s tisto, ki ti je rodila tega tvojega osovrazenega otroka, kar je v tebi povzrocilo toliko bolne agresije. Sej se ti bo vrniloblebpazi da tvoja zlata mami ne bo kdaj zbolela resno , pa bos vedel od cesa… vse se vraca vse se placa. Ali pa tvoja hci nekoc. Ti sploh ves kaj to pomeni nekomu si namisliti da ima bulo v telesu in potem naj se sekira. Vsako noc in vsaki dan pol leta. Ti pa z nasnehom in sreco popolno ki jo dosezes s tem, da se preko vez norcujes iz zdravja nekoga, da mu govoris preko udravnika da ima tumorje v telesu in ti se ob tem pocutis srecnrga, ker ves da se zdaj in vsako sekundo skrbi zaradi tega. Bolnik si res… kot receno kr prido ce si upas bos imel jajcke in tica v bulicah eni, pa pol se ebi, pa se eni, ker to je tak zabavno ane… pa pol se na ticu, in se kje… norec zmesani. Kr pridi prav osladno in hinavsko prijazna bom… da bos nasedel…
Enkrat se ti bo vsa ta bolecina vrnila, ki jo ti povzrocas drugim… hkrati ps preveri resni svoje zdravje ker glede na to kolk tivzlobne energije zadrzujes bog ve kaj se po tej zdravnivini teoriji dogaja znotraj s teboj…

Ti pa povem realne izkusnje iz moje familije smo imeli eno tsko zlobo, ki se je nad svojim mozem tako znasala, iskala veze povsod in se pocutila boginja, da se lahko z zlobo znasa nad drugimi, tisti, katerim je hotela skodovati in se znasala nad njihovim zdravjem, so se danes živi, ona pa je po hitrem pistopku se poslovila. Rak. Zamisli se kaj pocnes. Tisto kar drugim povzricas oz. Zelis s to tvojo energijov resnici delas sebi. Pa ni vazno na kak na cin se norcujes iz zdravja drugih, to da se sploh spustis na to raven, da se norcujes iz zdravja kogarkoli na kakrsenkoli nacin je bilno je izraz, da cloveku ne privoscis zivljenja. In tak nizkotna oseba kot si da si taksne izmisljujes in delas, taki ste redki, ste pa izmecki najhujsi tega sveta.

Zdaj pa ozvoli si se izmisljevati tvoje bolne zgodbice. To kar je naredila zdravnica in ti je pa itak v uradnih postopkih, ne si misliti da ne. Sem ti povedala, da za svoje zdravje bom poskrbela in da se nihce iz tega ne bo norceval. In se marsicesa ne ves, ceprav se tako trudis nadzorovati vse, marsikje ste zacaknili. Res so nori zdravniki, ki nasedajo tvojim narocilom in s tem tvegajo svoje kariere. Verjemi, da ce se se tako hoces skrivati in iskati kritje hrbta, ste ze narefili kup kiksev, ki jih seveda v svoji zagnanosti skodovanha in laganja meni in osredotocenosti na vase intrige, tega sploh niti ne opazite. Mi pa seveda, take je najlazje dobiti. Tako da izvoli izmisljuj si in nadaljuj z lezmi kot tufi zdravnica. To je vajina pot v pogubo zagotovo.

Aja pa se to ce hoces kaksno zensko dobit, ne izmisljuj si, da ima miom, ker ti bo vrnila tako, da bos ostal brez seksa. Namrec dokler si ti ozmisljujes, da ima miom, si bo ona nsmislila, da jo boli pri seksu (to tudi lahko po zrocajo miomi) in ce ji to to privoscis, potem bo oba rekla samo zato, da ti odrece seks, da jo boli. Seksala bo pa z drugimi, ki jim take bolne ideje kot jih pocnes ti, niti v sanjah, ne padejo na pamet in njo spostujejo in ji zelijo zdravje.
Bo pa prijazno ti ponudila, davte rocno obdela, da ne bos revcek ostal brez, sam potem pazi posledice, da ne bos tudi ti inel bulic razlicno. Elikih po vseh tvpjoh spolnih organih. To bo ti naredila tebi na ljubo, ker te to izmisljevanje tega tako osrecuje, da si ocitno tudi sam zelis bule in ne to ene, ampak kar vec.
Razmisli malo iz cesa se norcujes tako,ali drugace se ti bo vrnilo. Dokler je miom ni seksa torej s tabo ne. Z drugimi, ki zensko in njeno zdravje rodil spostujejo, pa srveda ja.

Hvala ti za tale zapis.
Kako velik pa je bil miom, ki si ga zdravila? Velikost novonastalega?
Hvala.

New Report

Close