Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Miomi v maternici – nasprotne trditve

Miomi v maternici – nasprotne trditve

Preprosto prosi za drugo mnenje.

Tukaj ti nobeno drugo mnenje ne pomaga, ker kakorkoli obrneš imaš točno dve možnosti, če si z rojevanjem že zaključila: ali pustiš miome not, ali pa gredo skupaj z delom maternice ven. Tretja opcija je bila do sedaj esmya, ki pa je sedaj prepovedana (nekateri ginekologi ji itak že od vsega začetka niso bili preveč naklonjeni).

Odločiš se pa sama.

Tukaj ti nobeno drugo mnenje ne pomaga, ker kakorkoli obrneš imaš točno dve možnosti, če si z rojevanjem že zaključila: ali pustiš miome not, ali pa gredo skupaj z delom maternice ven. Tretja opcija je bila do sedaj esmya, ki pa je sedaj prepovedana (nekateri ginekologi ji itak že od vsega začetka niso bili preveč naklonjeni).

Odločiš se pa sama.
[/quote]

Pa spet ni tako preprosto. Ker včasih miomi enostavno ne morejo kar ostati notri. Povzročajo preveč težav, bolečin, krvavitev. In če jih ni preveč in ne rastejo na novo prehitro, jih laparoskopsko odstranjujejo vsakih par let. Če pa jih je veliko in rastejo nenormalno hitro in do velikosti, ki zahteva klasično operacijo, pretehta odločitev za odstranitev maternice – ki je vedno, res vedno, zadnja opcija.

Zdravilo pa, ki se seveda še vedno uporablja, ima učinke različne pri ženskah. Nikakor ni primerno za več desetletno ciklično zdravljenje, ampak za možnost poskusit miome zmanjšat do velikosti, da je možen laparaskopski poseg oziroma če je do mene še par let, da se z njim poskuša prebiti čas, ko bo pomanjkanje hormonov itak naredilo svoje. Poznam par žensk, ki je zdravilo prenašalo brez kakršnikoli težav, eni ni pomagalo sicer nič, druge so se z njim izognile posegu – za koliko časa, še ne vejo. Nobene pa ne poznam, ki bi imela zaradi njega hude stranske učinek. Kar seveda še ne pomeni, da jih ni.

Pa spet ni tako preprosto. Ker včasih miomi enostavno ne morejo kar ostati notri. Povzročajo preveč težav, bolečin, krvavitev. In če jih ni preveč in ne rastejo na novo prehitro, jih laparoskopsko odstranjujejo vsakih par let. Če pa jih je veliko in rastejo nenormalno hitro in do velikosti, ki zahteva klasično operacijo, pretehta odločitev za odstranitev maternice – ki je vedno, res vedno, zadnja opcija.

Zdravilo pa, ki se seveda še vedno uporablja, ima učinke različne pri ženskah. Nikakor ni primerno za več desetletno ciklično zdravljenje, ampak za možnost poskusit miome zmanjšat do velikosti, da je možen laparaskopski poseg oziroma če je do mene še par let, da se z njim poskuša prebiti čas, ko bo pomanjkanje hormonov itak naredilo svoje. Poznam par žensk, ki je zdravilo prenašalo brez kakršnikoli težav, eni ni pomagalo sicer nič, druge so se z njim izognile posegu – za koliko časa, še ne vejo. Nobene pa ne poznam, ki bi imela zaradi njega hude stranske učinek. Kar seveda še ne pomeni, da jih ni.
[/quote]

No, ni res. Pri moji ginekologinji je bila odstranitev maternice prva in edina opcija. Ali pa pustiti vse pri miru, ampak da je to tudi opcija sem komaj izvlekal iz nje. Ona bi jo odstranila (je pa tudi operaterka, tako da take operacije izvaja dnevno in jo do neke mere razumem).

Verjetno si spregledala, ampak esmye se zaradi vpliva na jetra od začetka februarja ne predpisuje več. Tako, da ta opcija odpade. Jaz sem tudi na to računala, ampak očitno tako nedolžna kot jo želi prikazati farmacevtska industrija vseeno ni, drugače je ne bi prepovedali.

Za ženske, ki smo zaključile z rojevanjem in gremo proti 50, laporoskopsko odstranjevanje miomov odpade – ker se ponavljajo in če je maternica odslužila svoje, gre ven – to je uradna doktrina naše ginekologije – razen če imaš veze, ali pa greš samoplačniško. – če bi bila to opcija, bi se takoj odločila zanjo

Seveda, če miomi povzročajo hujše težave, potem itak ni dileme. V dilemi smo tiste, ki nam miomi ne povzročajo večjih težav, ampak manjše oz. so te težave take, da lahko kljub nelagodnu z njimi nekako živimo.

Koliko je še do mene, je pa spet od posameznice do posameznice različno, tako da, kaj pa vem. Stara sem 48 lahko grem v meno takoj, ali pa čez 5 do 7 let.

Še link:

http://www.ema.europa.eu/ema/index.jsp?curl=pages/medicines/human/referrals/Esmya/human_referral_prac_000070.jsp&mid=WC0b01ac05805c516f

Na kratko Esmya je trenutno v fazi evalvacije. Ker je več žensk, ki so jo jemale imele probleme z jetri, ki so v nekaj primerih zahtevali celo presaditev.

Vsem, ki so v ciklu jemanja se priporoča spremljanje jetrnih funkcij enkrat mesečno, ravno tako vsem, ki so z zdravljenjem že zaključile pred kratkim. Ponovitem testov v 2 do 4 tednih.

Vse tiste, ki pa naj bi na novo začele, pa morajo počakati, da komisija sporoči svoje ugotovitve Tako, dejansko nove bolnice, kot tiste , ki naj bi začele nov cikel – trenutno ne morejo.

So kateri od vas veliki miomi povzročali bolečine v hrbtenici ali napetost v trebuhu?

Ali se miomi pred menopavzo res zelo hitro povečajo?
Recimo 2 cm na mesec?

New Report

Close