Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Mislim, d aje prav, da vidimo stvari iz vseh zornih kotov

Mislim, d aje prav, da vidimo stvari iz vseh zornih kotov

Ne vem, če so vse trditve resnične.

Primož

************************************************************************************* www.mgc-bistrica.si Nihče ni tako bogat, da ne bi koga potreboval in nihče tako reven, da ne bi bil nekomu potreben. [url]https://www.facebook.com/med.over.net[/url]

Je to provokacija?
Naj se s cigani ukvarjajo tisti, ki so za to plačani. So to res tako pomembne stvari, da nas pozdravljajo z naslovnic časopisov, da se vsaka radijska poročila začnejo z udarnimi novicami o Strojanovih.
Jaz osebno se o tem nimam namena opredeljevati, ne poznam niti enega cigana po imenu (razen Ota Pestnerja), nimam slabih izkušenj z njimi, Ambrus niti dobro ne vem kje je.
Saj zato pa imamo volitve vsaka štiri leta, da izberemo ljudi, ki bodo državo upravljali. Če ne bomo zadovoljni z njihovim delom, jih bomo pa zamenjali.
Mi se pa dajmo raje pogovarjati o otrocih in sexu.

Kje je tu pravna država?!?!?!?! Država, ki ščiti vse svoje državljane. Ena izmed temeljnih človekovih pravic je pravica do varnosti in ta je tu grobo kršena. Pa ne vis a vis Strojanovim, ampak vis a vis ostalim državljanom RS.
Država je očitno tako ravnanje dopuščala vsa ta leta. Pa ne govorim o policiji, ta je del svojega dela vseeno naredila. Govorim o sodstvu, socialnih ustanovah, inšpekcijah itd. Vedno vidimo in pljuvamo samo po policiji, kaj pa ostali? Stigmatizirani so tako močno, da bodo povsod protesti, kamor jih bo država hotela naseliti.

elaine, oprosti, ampak to, da ne poznaš nobenega Roma in niti ne veš, kje je Ambrus, še ni izgovor za to, da se delaš, da se te zadeva ne tiče.

ambrus je pa tukaj:

Mene pa najbolj jezi to da jih mediji (cigane) prikazujejo kot žrtve. Za bruhat so te naši novinarji.

razen novice 😉

To je pa za bruhat. Mogoče bi pa lahko Hanžek z njimi živel, to je pa hinavec 1a.

V Sostrem so šle strasti dlje kot v “rodni” jim Dolenjski – tega tam res ni bilo – v Sostrem pa so zažgali drvarnico na posestvu?

Se ne delam, ampak res mislim, da se me ne tiče.

Elaine sem mislila, da si bolj pameten fant Si me razačaral.

Hehehe. A zdaj pa Primož že za Jelinčiča reklamo dela?

elaine, se tiče nas vseh.
Če se te še ne, se te bo, ko ti jih bodo hoteli na dvorišče naselit…..

O.K. Mene pa zanima le eno: kakšen KONKRETNI predlog imate, kam naj gredo tisti Romi? Če jih noče nihče tukaj za sosede, kaj naj država naredi z njimi? Naj jiz izvozi v tujino, ali kaj?!? Če so državljani RS morajo ostati tukaj. Kako pa, če jih nihče noče? Zanima me, res me zanima, kako bi vi rešili ta problem?

LP

Kadar mene prime, da bi menjal lokacijo, najprej pogledam sem:

Še nikol ni blo problemov.

Če moramo stvar pogelat iz vseh zornih kotov, Primož, kje so pol še tvoji drugi posti? Mislim, zorni kot neučinkovitosti policije pa zorni kot diskriminacije ljudi pa zorni kot nacističnega načina razmišljanja? Res, odpri še kak zorni kot!

Najbolje bi bilo, da gredo nazaj domov, saj imajo tam svojo hišo, na kar mnogi tukaj pozabljajo. Vedno bolj me je strah, da me kdaj pričaka nekaj sosedov in mi ne dovolijo več vrnitve v moje stanovanje, ker jim pač nisem všeč.

Ti pozabljaš, tko kot pristojni za te reči, na odločbo o rušenju črne gradnje.

Ti pa pozabljaš, da je za rušenje črnih gradenj pristojna inspekcija in ne sosedje.

kris, a se ti zdi smiselno? Jaz bi raje živela med Strojanovimi kot med večino folka tukaj gor!

Urska, saj sem že nekje napisal, naj jih naselijo nekam v mojo bližino. Morda se zato nekaj nestrpnih sosedov odseli …

Od kje ti to?

Inšpekcija je svoje nardila, kar dokazuje pravnomočna odločba.
Zgleda, da nekdo nima dovolj jajc, da bi izvršil, kar ta odločba določa.

Ti v bistvu s tem, ko pozivaš, naj se vrnejo nazaj, pozivaš h kršenju zakonov. In glede na to, da se s preseljevanjem plemena Strojan ta moment ukvarja država, zgleda da pozivaš, da naj država krši lastne predpise.

Še tega bi se manjkal, da se to res zgodi. Pol je pa res konc vsega.

Mujo, pa smo spet tam …

A naj sosedi hišo porušijo, ker jo pristojni niso? NE!!!!

A naj sosedi naženejo Strojanove, ker jih pristojni niso zaprli zaradi kriminalnih dejanj? NE!!!

A naj sosedi preprečijo vrnitev Strojanovih? Tudi NE!!!

Za nič od naštetega Ambrušani nimajo pravice.

Naj ti tukaj še enkrat napišem, kar trdim že od vsega začetka:

Če država s svojim pravnim sistemom omogoča nekomu, da krade in zida brez dovoljenj, je potrebno protestirati pri ustreznih državnih organih, ne pa omejevati pravic, ki jih (zaenkrat še) imajo Strojanovi.

Kdo pa prav, da morjo sosedje kaj rušit?
A sm to kdaj trdu?

Država nej že poruši tisto ciganarijo pa bo. Ne pa da jih vlači nazaj, tko kot to ti predlagaš. Znajdejo nej se pa sami, tko kot bi se moral jest al pa ti, če bi gradila na črno. Se ti ne zdi?

Seveda pa ni prav, da se jim omejuje dostop do zemljišča, ki je njihova last. Ne smejo pa tam niti kampirat…

Očitno teb tud statistika v zvezi z rušitvami črnih gradenj ni znana.

Drgač pa lepo, da se najprej nase spomniš, ko naštevaš tebe in mene…:)

New Report

Close