Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek mislim da se ne splaca doma pecit pecivo

mislim da se ne splaca doma pecit pecivo


Če se mi zalušta en sam krof, kos torte ali kremšnita, jo sigurno raje kupim, kot da delam sama. Krofi so mi nasploh boljši kupljeni kot doma narejeni, ker se mi domači zdijo premastni.
Če ni časa, ne vidim težav, da se sladice kupijo. Če pa imaš malo časa, znanja in volje, so pa domače sladice kakovostnejše – kontroliraš lahko količino in vrsto sladkorja, maščob, moke/škroba.
Sladice navadno pečem ob vikendih, ko je elektrika cenejša. Običajno segreto pečico izkoristim hkrati s pečenjem mesa, krompirja, kruha, ipd.
[/quote]
Elektrika cenejša?ta je pa dobra hahaha
Za vikend pečeš sladice ker je elektrika cenejša?
1 uro lavfanja pečice ni niti 10 centov


Elektrika cenejša?ta je pa dobra hahaha
Za vikend pečeš sladice ker je elektrika cenejša?
1 uro lavfanja pečice ni niti 10 centov
[/quote]

Zgoraj v tej temi sem napisala, da po mojem izracunu pride elektrika (z vsemi dajatvami, ki. so vezane na porabo) za 1 uro peke dobrih 20 centov v cenejsi tarifi in se enkrat toliko (slabih 50 centov) v drazji tarifi.
Pri strosku 50 centov za kilo moke in 10 centov za kvas se 20 centov razlike pri elektriki se kako pozna.
Razen tega pa se nemarnost pri porabi elektrike po malem in neopazno nabira. Eh, bomo prali med tednom, saj je samo par centov. Eh, bomo pognali pomivalca ob 20 h, saj je samo par centov. Ko dobis racun, pa se teh par centov in par centov kar nabere.
Ce kdo nima namena paziti na urnik ali ce se ne more ozirati na to, kdaj je elektrika cenejsa, se bolj splaca preklopiti na enotno tarifo.

Zgoraj v tej temi sem napisala, da po mojem izracunu pride elektrika (z vsemi dajatvami, ki. so vezane na porabo) za 1 uro peke dobrih 20 centov v cenejsi tarifi in se enkrat toliko (slabih 50 centov) v drazji tarifi.
Pri strosku 50 centov za kilo moke in 10 centov za kvas se 20 centov razlike pri elektriki se kako pozna.
Razen tega pa se nemarnost pri porabi elektrike po malem in neopazno nabira. Eh, bomo prali med tednom, saj je samo par centov. Eh, bomo pognali pomivalca ob 20 h, saj je samo par centov. Ko dobis racun, pa se teh par centov in par centov kar nabere.
Ce kdo nima namena paziti na urnik ali ce se ne more ozirati na to, kdaj je elektrika cenejsa, se bolj splaca preklopiti na enotno tarifo.
[/quote]

Enkrat sem izračunala, ker ste škrtice tolk obsedene in cel blok zamorite s pralnim strojem, samo da se pere na cenejši tok.
Na letni ravni pri 4 žehtah na teden, torej na leto, bi bil prihranek tam od 5 do 10 evrov. Torej niti en evro na mesec. NA LETO DESET EVROV in zato se vam da pregovarjat s sosedi. Veliko več prišparaš s previdnim doziranjem praška in ukinitvijo mehčalca.

Pri elektriki je daleč najdražja priključna moč, potem če se z njo ogrevaš in pa ogrevanje vode. Vse ostalo je drobiž, če pa že obsedeno gledaš na vsak cent, potem se ti splača predvsem likati na poceni tok in sesati (ampak sesati res ne moreš sredi noči).
Če bi bila elektrika tako draga, kot se zdi tebi, ti ne bi ušel mesečni račun sto evrov samo za osnovne stvari, brez ogrevanja in vode.
Na vikendu porabimo 6 do 8 evrov elektrike na mesec, če smo tam vsak vikend, torej cca 8 do 10 dni na mesec. Na elektriko imamo vse in tudi pralni stroj zavrtimo. Strošek je torej max 2 evra na vikend, 1 evro na dan, s tem da je hladilnik priklopljen cel mesec. Torej za 1 evro na dan imamo kuhano, včasih tudi pečeno, oprano, pomito, smo stuširani, imamo razsvetljeno in delujejo vse običajne elektronske naprave.

V bistvu sem pretiravala. Novi pralni stroji so tako varčni, da za 200 pranj na leto porabijo tam okoli 20 evrov elektrike NA LETO.

Pečica recimo da za neko povprečno pečenje eno uro rabi 30 centov (višja tarifa). Če torej pečeš nekaj desetkrat na mesec oziroma dvakrat na teden, je to tri evre na mesec. Če loviš poceni tok, je to dva evra na mesec. Prihranek en cel evro na mesec. In spet, veliko lažje prihraniš, če iščeš ugodnejšo ceno sestavin.

Skratka, s polnim obratovanjem pralnega stroja in pečice vedno na poceni tok lahko prihraniš cela dva evra na mesec.

Vztrajam:
Ce naredis doma potico z enakimi sestavinami in kolicinami kot je trgovska za 2€/500g, je domaca cenejsa!

In jp, prav imas, ta iz trgovine ima dejansko nekje cetrt do tretjino orehov, kot jo ima domaca potica.
Brez orehov je pa lahko pehtranova, makova, lesnikova, prosto po izbiri in okusu.
[/quote]

Jah seveda! Ne moreš ti dobiti surovin po isti ceni kot peki. Ne bo šlo tako!

A res? Ker meni panettone iz Evrospina ns všeč. Je pa res da ga nisem kupila v Italiji, ampak pri nas. So mi od Dolciando sladkarije mnogo boljše od panettone.

A res? Ker meni panettone iz Evrospina ns všeč. Je pa res da ga nisem kupila v Italiji, ampak pri nas. So mi od Dolciando sladkarije mnogo boljše od panettone.
[/quote]

*ni

Jah seveda! Ne moreš ti dobiti surovin po isti ceni kot peki. Ne bo šlo tako!
[/quote]

Mast 400g je 1€
1kg moke je 0.6€
Limona, sladkor, vanilijev sladkor, jajce, recimo da je vse skupaj 2€, pa je prej 1€
400g marmelade (4 kozarcki so bili iz 2kg sadja, to je 2€,pa recimo 1kg sladkorja je 1€, to je 3€ za 4, se pravi 1.3€ za kozarcek, pa tudi pretiravam s cenami, ker slive so bile 0.8, sladkor je pa tudi nekaj takega)

Vse skupaj 5€ (pa je manj, ker sem cene res konkretno zaokrozila navzgor) za 1.5kg piskotov, linski so najcenejsi 1.79€ za 400g.

Če pečeš doma, te stane več. Je pa res, da v tistem kolaču ni masla, ampak je rastlinska maščoba nižje kvalitete in enako velja za vse ostale sestavine. Tudi po okusu ne moreš doma narediti takega, seveda zaradi sestavin. Ker smo vajeni teh kupljenih okusov, so nam te slaščice sicer dobre, ne moreš pa jih primerjati z domačimi.

Jaz pravim, vsak ima pravico povedat svoje mnenje.

Pečice domače so vse nekje do 2kW…..Cenejša tarifa je 8.5 centa draga 13.2 pa si računajte.

Rada skuham, spečem, ne glede na ceno. Raje imam domačo izdelavo slaščic, včasih tudi presne, pri kateri ni potrebe po pečici ali jogurtovo, ki tudi ne rabi pečice, le sestavine, roke, posodo…. In seveda dobro voljo.

Če ne znaš, se res ne splača.
Sicer pa se, že zaradi sestavin in okusa.
[/quote]

Splača ali ne splača…kot je nekdo ze zapisal … sam vonj po domacem pecivu,
Pa jajca, ce ne domaca od kmeta, kjer se kure zunaj pasejo, vsaj hlevska reja… v vseh kuivnih sladicah so jajca iz baterijske reje ali celo jajca v prahu, polno emulgatorjev in konzervansov ki niso naravni. Sam nadevas tisto kar ti pase, sladkaš kot ti pase… za evro razlike…
Kako pa mislis da Panettone ostane 3 mesece svež????

Splača ali ne splača…kot je nekdo ze zapisal … sam vonj po domacem pecivu,
Pa jajca, ce ne domaca od kmeta, kjer se kure zunaj pasejo, vsaj hlevska reja… v vseh kuivnih sladicah so jajca iz baterijske reje ali celo jajca v prahu, polno emulgatorjev in konzervansov ki niso naravni. Sam nadevas tisto kar ti pase, sladkaš kot ti pase… za evro razlike…
Kako pa mislis da Panettone ostane 3 mesece svež????
[/quote]
Saj pravim, splača se tistim, ki znajo, hočejo in uživajo v domačem in kvalitetnem.
Če uporabi kvalitetne sestavine.
Kar je v trgovini res kvalitetno, je tudi dražje, kot domače.
Poceni je šrot.

Dejstvo je, da nekaj se splaca doma specit, nekaj je pa ceneje ce kupis v trgovi ali slascicarni.

Jajca iz baterijske reje pomeni, da so kure priklopljene na baterije. Ali kaj.

Mast 400g je 1€
1kg moke je 0.6€
Limona, sladkor, vanilijev sladkor, jajce, recimo da je vse skupaj 2€, pa je prej 1€
400g marmelade (4 kozarcki so bili iz 2kg sadja, to je 2€,pa recimo 1kg sladkorja je 1€, to je 3€ za 4, se pravi 1.3€ za kozarcek, pa tudi pretiravam s cenami, ker slive so bile 0.8, sladkor je pa tudi nekaj takega)

Vse skupaj 5€ (pa je manj, ker sem cene res konkretno zaokrozila navzgor) za 1.5kg piskotov, linski so najcenejsi 1.79€ za 400g.
[/quote]
Jaz naredim kg piškotov za 2 evra.vkljucno z marmelado.zaokrozeno na vzgor

jasno je da kupljene sladice niso niti približek domačim … ne po okusu, ne po sestavinah. doma je kdaj fino kaj naredit da vidiš, koliko dejansko je v sladicah putra, sladkorja in drugih nezdravih sestavin, da potem poješ manj … kupljenih ali domačih 🙂

__________________________________________________ °°° Stay Hungry, Stay Foolish °°° [url]https://www.youtube.com/watch?v=JJ9IX4zgyLs [/url] ¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯


Jaz naredim kg piškotov za 2 evra.vkljucno z marmelado.zaokrozeno na vzgor
[/quote]

Seveda se da narediti tudi kilo slascice za 2€, ampak taka v trgovini stane najmanj 2€ na pol kile ali celo manjse pakiranje.


Elektrika je še najcenejša.za 800 g rabiš pa res malo sestavin.ne pozabi da med peko naraste


Jaz spečem doma krofe za 0,30
Če dobim jajca pa za 0.10.
Pa kupljeni so veliko bolj mastni.
O potici je itak škoda besed.kupljena je zanič,suha,pusta z malo file.
Domača pa božanska in se ceneje


Jaz spečem doma krofe za 0,30
Če dobim jajca pa za 0.10.
Pa kupljeni so veliko bolj mastni.
O potici je itak škoda besed.kupljena je zanič,suha,pusta z malo file.
Domača pa božanska in se ceneje
[/quote]

Za 30 krofov gre paket jajc, kila moke, 2-3 kocke kvasa, sladkor in rum, nekaj marmelade in precej olja.
Krofi so kar poceni za doma naredit, miskim da so kar lepo pod 0.30€ na krof.

Jst od sladkega kupujem samo krofe, blejske kremsnite iz Hoferja in kokosove kocke iz Mercatorja. To je edino, kar mi je kupljeno boljše kot domače (svoje ali pri kom drugem). Vse ostalo mi je gravz kupljeno (presladko, ogabne kreme, čuden umeten okus). Sladkarij ne pečem sicer prav pogosto, mogoče enkrat na mesec, ampak takrat, ko jih, pri tem res uživam pa tud ni mi škoda takrat dat mal več denarja za boljše sestavine. Pa fajn je videt otroke, ki vedno komaj čakajo, da mami kaj speče in znajo tud lepo pohvalit (in odkrito skritizirat, če je zanic:))). Se mi zdi, da to otroku en tak lep spomin potem ostane. Že npr peka palačink, kadar jih jst pečem, se mi prav vklopi nek spomin na otroštvo, kako jih je mami ob sobotah za večerjo pekla, in je bil res en tak dober filing, sva oba z bratom vedno komaj čakala in potem kar sproti jedla. Ali pa od pokojne babice potica, ki je take nikoli več ne bo. Prav spomnim se, da jo je imela vedno potem spravljeno v eni mal hladnejši sobi in pokrito z belo kuhinjsko krpo, zraven pa nož in je vsakič, ko je kdo prišel, šla tja not s kroznikom in narezala (jst sem jo pa večkrat hodila “krast” :)) In zaradi takih stvari se mi zdi, da je vredno in časa in denarja.

lahko sikaš in pikaš, repaš in likaš, je pa dejstvo, da kljub starosti nisem tako tečen, kaj šele žleht kot ti, hinavka, ki moraš nick spreminjat, da si še bolj “pametna”.

še enkrat:
zdaj pa čisto počasi preberi kaj si napisala ob 18:45h…

ni treba brat vsega, zadostuje samo prvi stavek.

sicer pa, kakšna je potica s pol manj orehov?
bi šlo tudi z eno četrtino? morda tudi brez?
[/quote]

kakšna je potica s pol manj orehi, kot jo ima njena?
ja taka, kot v trgovini, a ne? saj je to napisala.
njena ima x orehov, trgovinska jih ima pol manj
kupi si jo, pa boš hitro videlo

New Report

Close