Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Mlada in brez službe – nosečnost (da, ne)?

Mlada in brez službe – nosečnost (da, ne)?

Čisto informativno, kaj pa, če bi v prošnji take punce pisalo, da nima otrok in jih tudi ne misli imeti?

Sicer ne vem, če so me na podlagi otrok že kdaj odpikali, ampak če so me, se mi zdi hudo nepošteno, da me mečejo v isti koš s temi breederji in zaradi tega ne dobim službe. Kaj naj storim, da dam delodajalcu vedeti, da mi ni v interesu spizdit na porodniško takoj po podpisu pogodbe?

20 letnico brez otrok bi še zaposlila, ker je manjša vrjetnost (ne rečem pa, da ni), da bo že čez 1 leto, ko bo izpolnila pogoje za porodniško, že noseča oz tik pred porodom, kar se zna prej zgoditi pri 30 letnici (ni pa nujno), ki že lovi prvo priliko za otroka.

Ampak kot delodajalec pač oceniš s katero bolj tvegaš.

Ena 35 letna pa ima lahko izobrazbo in 4 otroke nad 15 let, pa težko verjetno, da jo bi vzela, če ne bi imela niti leta delovnih izkušenj. Razen, če bi me na razgovoru res prepričala…

Žal – firma je moja in se lahko odločim tako ali tako.
[/quote]

Pozdravljeni.
Sem prišla sem čisto po naklučju. Točno tako mnenje sem pričakovala in se ga bala. Sicer nisem mamica, sem 22 letna študentka, ki se že od srednje šole bori za delo. In dejstvo je, da ženske veliko težje dobimo službo že nasploh. V eni firmi delam že dve leti, nobene organizacije, nobenega nadzora sploh nad študenti. Pa jih je polek delalo ene 8. 2 študentki so zaposlili ker sta “pravnici” pa nista poznali ctrl+C, ctrl+V. Ostali študentje so delali vse po svoje in le kdo je popravljal za njimi? Kdo je grizel z njimi, ko je šlo vse narobe? Kdo je predlagal rešitve? Za tako delo je šlo ogromno denarja. Bi šlo veliko hitreje in bolj učinkovito če jih ne bi bilo. Potem pa zaposlujte bedake – take, ki se delajo pametne in pridne. Tisti, ki pa tiho in pridno delamo in smo predani firmi nas pa postran gledate, ko izpostavimo napake drugih. Rajši zaposlite nekoga s papirjem kot nekoga s pametjo.
S partnerjem si želiva biti starša. In bi že bila, če me ne bi bilo strah takih odzivov, kot je vaš. Se strinjam z vsemi tukaj. Težko je iz obeh strani, vendar firme vodijo tudi mame z majhnimi otroci. Podjetju ni v nikakršno breme zaposliti mamico. V breme je zaposliti ljudi, ki se imajo za nekaj več in to vam polagam na srce. Bolje zaposliti mamo, ki kaj dejansko naredi – ki služi podjetju takrat ko je tam, kot pa nekoga, ki dela ves čas ampak ni efektive. Vse se da tudi zmenit. Po možnosti če se dela od doma ali pa eden od staršev dela dop. drugi pop. za čas, ko je otrok bolan. Se strinjam, da nekatere izkoriščajo ta stalež ampak nismo vse enake! Tako kakor moški niso vsi barabe in prasci! + kdaj naj si potem ustvarimo družino? Pri 40ih? Saj prej ne gre. Študij nekje do 25 – 27 letih, prva zaposlitev nekje pri 30ih, preden dovolj našparaš da lahko še stanovanjski kredit vzameš si pa 40.
Pa lepo pozdravljeni.

Sicer je že stara tema ampak vseeno pa tudi mene zanima kaj menite o mojem stanju 😛
Midva s partnerjem živiva skupaj malo več kot eno leto in sva prepričana, da nimava želje po novih/drugih zvezah (se zavedam in me je strah, da bi se to lahko spremenilo) in si želiva ustvariti družinico. Po pravici povedano bolj on, kot jaz. Mene je minilo, ko berem in poslušam zgodbe o delodajalcih, ki mamic ne zaposlijo. Stara sem pa ja… 22 in preko študenta pridno delam od srednje šole naprej in stalno iščem redno zaposlitev. Namesto, da bi potovala, žurala, se opijala in ne vem kaj vse, šparam in delam samo za svojo bodočo familijo. Je pa res da imava oba samo srednjo šolo (oba falila smer študija in obupala) Fant ima redno zaposlitev (ni pa prav šparoven :P) živiva na srečo v maminem stanovanju ampak si želiva hiše, da bi otroci imeli svojo sobo. AMPAK… Kako le nama bo to uspelo če zanosim in živim na fantov račun? Kljub neizmerni želji po pripadnosti v podjetju. Kakšne so vaše izkušnje s starševstvom v mladih letih in zaposlitvijo? Bivanjska problematika? Finance?
Poznam par primerov, ko imajo punce pri teh letih že dva otroka ampak imajo ali precej bogate fante ali pa precej bogate starše. Jaz pomoči iz strani staršev nimam razen začasnega stanovanja, tudi varstvo iz njihove strani ne pride v poštev. Otrok ja ali ne?

Če ima partner službo in imata streho nad glavo, ga imej. Boš lepo doma, otroške doklade boš malo večje dobivala in bo šlo. Imela boš pa predvsem ČAS za otroka, lahko se mu boš v miru posvetila. S tem daš otroku večjo popotnico v življenje, kot pa če ga zalagaš z dragimi igračami in opremo. Ko bo star ene dve leti, ga pa daš v vrtec in iščeš službo. Mlada si še, jo boš že našla. Lažje kot pa zdaj, ko vsak misli samo na to, kako jo boš podurhala na porodniško.

Glej, jaz sem čakala z otrokom najprej zaradi službe, potem nisem imela pravega partnerja, potem sva si najprej uredila stanovanje, leta pa so bežala in kar naenkrat sem bila stara 40 let. Zanosila pa kar nisem in nisem. Šla sva na umetno oploditev in že v prvo je ratalo, imela sva res velikansko srečo. Ampak ko je bil otrok star tri leta, sem izgubila službo in sem bila eno leto doma. Tamala je bila presrečna, res sem si vzela čas zanjo in prav pozna se ji, da je rasla v stabilnem okolju. Potem pa sem dobila službo, kljub mojim letom.
Tako, da kar pogumno si osnuj družino, mlada si še in službe tudi bodo.

Nima smisla imeti otroka samo zato, ker otrok pač MORA biti. Otroka imaš takrat ko čutiš da je pravi čas za to in ko veš zakaj hočeš imeti otroka (ne zaradi drugih, temveč zaradi sebe).

Najslabše je imeti otroka z osebo, za katero se kasneje izkaže da ni prava – ti pa ostaneš 30+ in samohranilka

Tole je sicer stara tema, ampak pri teh letih je najboljši recept tale: vključiš se v politično stranko, ki ji zelo dobro kaže na volitvah. Če boš pri “pri vrhu” stranke, boš sigurno dobila službo, verjetno nekje v javni upravi. Takrat pa zanosiš, ker te itak “tvoji” ne bodo spraševali glede otrok in bolniških. Ko bo šla tvoja politična garnitura mimo, ti bo vseeno, ti boš imela službo za nedoločen čas, pa še mama boš. Verjemi, ta scenarij sem že večkrat videla.

Mislim da tole tvoje podjetje si bolj zeli nekonfliknosti bolj kot sposobnost.

Dandanes pa tako ali tako podjetja podpirajo dobicek in denar bolj kot lojalnost podjetju. Ce ne s cim drugim pa s tem, da je ogromno ljudji zaposlenih preko agencij. Ali pa preko studentskega dela. Ni se treba razburjat glede lojalnosti. Najprej mora podjetje lojalnost do tebe, kot zaposlenega, preden si zasluzi lojalnost do samega podjetja…

Kaj so temeljne vrednote vaju? ce so enake, ce si 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} prepricana, da si to zelita otroka oba, zanosi. Ce nisi…

Haha ni slaba ideja, itak da se to dela. Samo nisem taka oseba, ki bi “nategvala” kogarkoli. Rada delam, rada nekam spadam. Je pa res, da moji cilji niso ravno delat kot čistika. Niti ne maram nezasluženega denarja.

Mogoče res ampak v drugih firmah, kjer je treba nekoga usposobit pa mlade punce ne bodo vzeli, ker pač ne marajo porodniških/bolniških.
Ok tole najbrž je kr dobra vzpodbuda. Razmišlam o s.p.-ju če bo kriza pa se tko dela.
Tebi je pol uspel princip najprej štalca pol pa kravca?

Najin skupni cilj je definitivno bit družina. Že iz tega razloga, ker sva živela v precej slabih družinskih odnosih in bi se tega bolj normalno lotila se mi zdi. Se zavedam in bojim tudi, da je možnost da se kje kdaj zalomi, se mi zdi pa da ti otrok da še dodatno motivacijo za naprej.

folk ne vpliva toliko starost na uspesno zanositev ampak kako ste se hranile in zivele. ce ste pojedle tono antibaby al pa after tabletk in spile par hektolitrov alkohola pac bo tezka… po vse pride davek. moralne zenske brez problemov pri 50 zanosijo.
drgace pa ja skoda eni n bodo nikolbdocakal vnukov

Po eni strani je boljse, da imas zdaj otroka. Lahko izkoristis to prednost, da ne rabis dat otroka z 11.meseci v vrtec. Ostanes z njim doma do 2. Leta, ko bo vsaj malo bolj zrel za vrtec in v tem casu isces službo. Otrok spet ne stane toliko, vsaj do sole ne. Do sole bos pa ze dobila sluzbo. Ce ne drugo, trgovke in gostince se vedno isce. In ja, tudi to je sluzba, ce si res zelis delat.
Materinski nagon ni enako ohh ahh in iiiii piki. Meni dojencki niso lepi, niti mi niso zanimivi. Moji so mi bili pa itak najlepsi in jih imam najrajsi. Medtem, ko drugi so mi uno: ok, dojencek, cestitike, na hitro pogledam in to je to. Dejansko so mi tej uhi ahi in ohi osladni. Niti ne razumem folka, ki se topi ob tujih dojenckih. Kar spljuvajte me, ha ha.

Moja zgodba je taksna.. Bila sem brezposelna, imela enega za drugim, mlajsi je sel v vrtec z 2,5leti. Takrat sem dobila sluzbo, na bolniski se nisem bila. Od tega je tri leta. Sta precej zdrava.
V planu imam sicer se tretjega otroka in naredila bom podobno.. Delala bi sicer do konca nosecnosti, potem pa dve leti lepo doma. Moz ima seveda sluzbo, placa je nekje povprecna. Preziveli bomo. Ce dojis, denarja ne rabis. Oblacila jaz sicer imam za oba spola, dobis pa tudi rabljeno, ki je kot novo. Od vse opreme potrebujes pa itak samo vozicek in avtosedez. Najboljse je, da otrok spi s starši, vsaj prvo leto. Od igrac so jim pa najbolj zanimivi daljinci, flaske napolnjene z rizem, testeninami, kaksne kuhalnice in podobno.. 🙂

Avtorica se je pomoje ze odlocila.

New Report

Close