Najdi forum

mladi voznik

Pred kratkim sem dobila vozniški izpit.Dnevno me čaka 60 km vožnje v službo …Zanima me koliko časa sem mladi voznik (kolikor berem imaš lahko 7 kazenskih točk)Kje je napisano koliko kazni je za določen prekršek? Še zadnje vprašanje kako se znebiti strahu pred vožnjo sploh sedaj ko sem začetnik opažam ,da kar naprej pogledujem na števec ker se bojim prevelike hitrosti.Najlepša hvala za odgovore

Pozdravljeni, mladi voznik ste do svojega 21 leta ali dve leti od dviga vozniškega dovoljenja (v.d.). Če dosežete 7 kazenskih točk vam v.d. preneha veljati. Bodite pozorni 6 k.t. še “lahko” imate, 7 ali več pa je že preveč. Glede kazni si poglejte ZVoz-1. Npr. če v naselju prekoračite dovoljeno hitrost za 10km/h z toleranco dobite 3 k.t. in 250€ oz. možno je plačilo 1/2 v roku 8 dni po pravnomočnosti itd. Strahu pred vožnjo se ponavadi znebi s samo vožnjo, torej več ko boste vozili bolj samozavestni boste, sami pa morate priti do tja. Predlagam pa vam tudi obisk tečaja varne vožnje, kjer vas postavijo v konkretne situacije in vam pokažejo pravilno ravnanje. Potem je potrebno to znanje uporabljati in ohranjati. Lp

****************************************** Luka V. Rupnik, vodja šole vožnje AMTK Litostrojska cesta 40a, Ljubljana 040/310-140, 01/518 13 56 http://www.prvaavtosola.si, [email protected]

New Report

Close