Najdi forum

Mobing

Sodelavka s katero sem se super razumela, vsaj jaz sem tako mislila, me je hodila tožarit vodstvu toliko časa, dokler se niso odločili, da me dajo na drug oddelek. Naj povem, da meni nikoli nihče ni očital, da karkoli slabo oz. narobe delam do prejšnega tedna, ko sem s strani vodje bila poklicana in dobila ploho obtožb in grožnje z odpovedjo, če ne bom šla na drug oddelek. Seveda sem kasneje zvedela, da je to vse to maslo te sodelavke. Delam v bolnici, če grem na drug oddelek se moram še enkrat učit vse na novo, ker gre za specifične bolnike in to delo opravljajo višje sestre. Kaj lahko storim? Sem pa zadnji teden pod stalnim pritiskom, ker je ta sodelavka obrnila vse kontra meni. Hvala

Na sindikat se obrni saj zdravstveni delavci ga mate in na bolniško, da si odpočiješ.

Prvo bolniška,da malo trezno razmisliš.V tem času se vsekakor ne javljaj na službene klice…potem pa sprejmi odločitev

Jaz mislim, da bolniska ni prava resitev.

Razmisli zakaj je do tega prislo,kaj je vzrok.

Sta s sodelavko konkurenci?

Kdo bo zdaj delal tvoje delo, ko gres drugam?

S čim bi se lahko saodelavki “zamerila”?

Da vzames bolnisko 3 tedne, ko prides nazaj delaj 1 teden in nato zopet 3 tedne bolniske saj se psihicno se nisi stabilizirala. Po tem pa prides za 1 teden in bos vidla, ce ti se tezijo z zgodbicami pa si vzami se 3 tedne bolniske. Po treh mesecih imas dva tedna dopusta in potem se dva torej cez pol leta gres pa na drug oddelek kjer ti bo verjetno lepse. 🙂 obicajna praksa. In ker so prinas vodje v JU običajno nesposobni in uzivajo v takem vodenju kot si ga opisala pa naj imajo neskoncno bolniskih. Zapomni si dopust je omejen, bolniska pa vedno ostane cela za izkoristit. Da bi se pa sla borit z prepricanimi je pa nesmisel. Sploh pa ne v JU kjer je zelo malo primerov, da jim dela vec kot ena celica v vakuumu.

Ce sta s sodelavko konkurenci to nima veze tako obnasanje s strani vodstva.

Kdo bo delal njeno delo popolnima nima nobene veze ni njena firma tko da tako sprasevanje je za oldtimere k se mislejo da delajo za skupno dobro te casi pa so minili ze dolgo nazaj.

S cim si je zamerila pa verjetno ze ve glede na to da je povezala od kje je prislo. Ampak ce ni bilo nobenega normalnega pogovora je vse skupaj bz in tle je bolniska cisto na mestu ker je to mobing.

Na nekem intervjuju je slovenka, ki je sla delat v anglijo povedala. ” Postala sem vodja oddelka. Gnala sem jih na enak nacin kot smo to navajeni v Sloveniji. Na sestanku z vodstvom sem dobila…ali delaj primerno z zaposlenimi in jih stimuliraj ali pa nisi primerna za vodstveno mesto”.

Sedaj pa vsaj pri sebi naj razmisle kdaj je cas za bolnisko.

Daš odpoved in greš v drugo bolnišnico, zdr. kadra se manjka kot Sahari vode!

Odgovor na objavo uporabnika
Vprašanje215, 05.05.2024 ob 13:28

Sodelavka s katero sem se super razumela, vsaj jaz sem tako mislila, me je hodila tožarit vodstvu toliko časa, dokler se niso odločili, da me dajo na drug oddelek. Naj povem, da meni nikoli nihče ni očital, da karkoli slabo oz. narobe delam do prejšnega tedna, ko sem s strani vodje bila poklicana in dobila ploho obtožb in grožnje z odpovedjo, če ne bom šla na drug oddelek. Seveda sem kasneje zvedela, da je to vse to maslo te sodelavke. Delam v bolnici, če grem na drug oddelek se moram še enkrat učit vse na novo, ker gre za specifične bolnike in to delo opravljajo višje sestre. Kaj lahko storim? Sem pa zadnji teden pod stalnim pritiskom, ker je ta sodelavka obrnila vse kontra meni. Hvala

Kakšne grožnje? V pogodbi o zaposlitvi jasno piše, kje in kaj delaš. Dokler ne podpišeš druge pogodbe, velja ta. Pogodba je sporazum-podpišeta jo oba, delavec in delodajalec. Da te sedaj pošiljajo drugam, ti morajo izdati nek dokument, predvidevam enostranski.

Ja je kar jeba ce mosko vodstvo nasede joskatim prasicam najebe pa nic kriva.. nic, ti tudi joske na plan, vse grafe, tabele, slike s sabo pa k vodstvu protiargumente!

Pusti na miru tvojo sodelavko, ker ne boš ničesar dosegla. Ona je dlje v tem okolju, to je njen opus operandi, ima razpredeno mrežo po celotni ustanovi in boš to bitko izgubila. Pri sebi ugotovi, kaj moraš spremenit, ker ti ne ustvarjaš okolja, temveč se moraš prilagodit. Naj ti bo učna ura, kako naprej.  To je JU, kjer se pozicije določajo kdo omogoča ugodno okolje za zaposlene, ne za uporabnike. Sedaj imaš prvo učno lekcijo, kako ohranit položaj in konkurenco, nekoga ki bi ogrozal osebno pozicijo eleminirat.

New Report

Close