Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek Moj desc pa zasluži za oba in sem dala odpoved

Moj desc pa zasluži za oba in sem dala odpoved

Če imaš svoj denar (pa ne malo), pa kakšno svojo nepremičnino, pa si plačuješ vse prispevke, potem kar. Če si pa odvisna od njegove dobre volje in je “vse itak njegovo”, potem se pa zamisli. Ker on je zdaj šef in zakaj bi že gledal staro babo doma, ko si lahko pripelje mlajši model? Ali vsaj šmirgla naokoli z drugimi, saj ti itak nimaš kam iti?
Jaz bi ostala doma samo, če bi sama imela dovolj kapitala zase, pa če bi imela kakšno ustvarjalno zadevo, ki bi mi napolnila dni. Da bi pa ostala doma, zato da bom kuhala in pucala????
Ne, to pa ni cilj in izpolnitev mojega življenja.

Kaj pa pokojnina porodniski bolniski
Pa z njegove place bo moral placevati vsaj za tvoje zdravstveno zavarovanje
Mah… Ce si zaposlen dobis tudi regres….

Predlagam, da sedaj, ko imaš časa na pretek, odpreš najstarejšo obrt na svetu. Ziher ga prehitiš v končnem mesečnem znesku.


tvoj mož pa tega ni ugotovil in raje dela cele dneve. 4.700 Eur na mesec pa pol leta, torej 2350 Eur na mesec za celo peto od tega plačata še prispevke in davke, res bogatija ja.

Tudi jaz eno poznam, ki ne bo delala za minimalca pa ne to delo pa ne uno. Vse je premalo plačano. Aja da lahko živijo pa mož dela cele dneve potem pa še doma fuša. Ja on je pa priden, ona bi bila pa neumna če bi delala. Kao se pogled spremeni ko govorimo o sebi

Avtorica pa če je vama to ok potem zakaj pa ne. Jaz bi si kvečemu vzela tako 6 ali pa 4 urni delavnik ne pa da bi bila doma. Ne vem nekako to bi mi bolj odgovarjalo. Pa se ne upam zaradi financ. Mi je pač finančna varnost še vedno bolj pomembna kot 2 uri frej.


tvoj mož pa tega ni ugotovil in raje dela cele dneve. 4.700 Eur na mesec pa pol leta, torej 2350 Eur na mesec za celo peto od tega plačata še prispevke in davke, res bogatija ja.

Tudi jaz eno poznam, ki ne bo delala za minimalca pa ne to delo pa ne uno. Vse je premalo plačano. Aja da lahko živijo pa mož dela cele dneve potem pa še doma fuša. Ja on je pa priden, ona bi bila pa neumna če bi delala. Kao se pogled spremeni ko govorimo o sebi

Avtorica pa če je vama to ok potem zakaj pa ne. Jaz bi si kvečemu vzela tako 6 ali pa 4 urni delavnik ne pa da bi bila doma. Ne vem nekako to bi mi bolj odgovarjalo. Pa se ne upam zaradi financ. Mi je pač finančna varnost še vedno bolj pomembna kot 2 uri frej.
[/quote]

Verjemi, da tudi ona dela, samo doma. Res žalostno, da ravno ženske, ki največ naredijo v domačem gospodinjstvu, priznajo samo delo, ki je opravljeno v službi, domačega pa ne. Potem se pa čudite, če tudi moški tako mislijo.

Tako je! Kaj pa regres, kaj pa pokojnina?
Kaj pa socialni stiki?
Poznam par takih, ki so ostale doma .Zdaj so odvisne od moža.Hvala lepa!
Dan je enak dnevu, okolje pa je postalo zatohla mlakuža.
Otroci zrastejo, ti pa izpadeš iz trga delovne sile, ker znaš samo še prat in kuhat, sesat in pospravljat.

leta nazaj je bila na forumu gospa mirijam, mati x otrok in gospodinja. služil je samo mož.
vse je bilo super, krasno, čudovito….

potem pa je bila enkrat debata, kaj zamerite svojim možem in se ji je zapisalo, kako je morala bolna s hudo virozo kuhat, prat in skrbet za par otrok, še dojenček je bil poleg, gospod pa ni imel časa, ker je moral študirat za en izpit.
to je pa druga plat zgodbe potem. kako si doma servis in manj vredna…

Verjemi, da tudi ona dela, samo doma. Res žalostno, da ravno ženske, ki največ naredijo v domačem gospodinjstvu, priznajo samo delo, ki je opravljeno v službi, domačega pa ne. Potem se pa čudite, če tudi moški tako mislijo.
[/quote]

Jaz priznam samo socialno in finančno varnost, drugega nič.
Če ima ženska doma dovolj SVOJEGA denarja oziroma zagotovljen delež skupnega premoženja, ki bo namenjen njenemu vzdrževanju v primeru razhoda, nesreče, česarkoli – potem se to lahko gre.
Če je pa “prišla na njegovo” in je vse njegovo, ona pa še prispevkov za penzijo nima plačanih – potem pa njeno delo res ni nič vredno. Ker bo ostala na cesti s kuferčkom,, na 200€ socialne pomoči, vse opravljeno delo ji ne bo pomagalo NIČ.

Verjemi, da tudi ona dela, samo doma. Res žalostno, da ravno ženske, ki največ naredijo v domačem gospodinjstvu, priznajo samo delo, ki je opravljeno v službi, domačega pa ne. Potem se pa čudite, če tudi moški tako mislijo.
[/quote]

Pri nas pač delava doma vsak pol, oz kakor je kdo doma in ima čas. Avtorici sem tudi napisala da če jima to odgovarja zakaj pa ne. Pač meni nebi ampak če njima, ne sam njej pač pa obema zakaj ne.

Sem pa imela komentar na ‘Ponosna” ker najprej govori kako se ji zdi brez veze delati, hkrati pa hvali moža ki pa dela cele dneve. Ne razumem te hinavščine, meni se zdi brez veze delati po 8 ur zato pa ti delaj cele dneve. Saj morda bi pn tudi raje doma bil po 8 urnem delavniku pa ne more ker en mora pa denar prinest. Ker če on zasluži 4.700 Eur bruto potem to ni neka bogatija in to za celodnevno delo.

A je kje kakšna premožna baba, da bi mene sponzorirala, kot jo tale možek? Podpišem takoj.


Jaz tako živim že 25let. Vzgojila 2 čudovita otroka, poštimala hišo, spedenala moža vsak dan…. zasluži pa za ne samo še mene zraven ampak za še 2 povprečni plači. Uživamo vsi na polno. Le dopusti so vedno prilagojeni njemu, ampak ok, tudi takrat uživamo.

Sama sicer nisem pustila službe, sem ostala brez in sem doma. Mož zasluži dovolj, da mi ni treba it delat za minimalca, kaj več pa danes itak težko dobiš, sploh ko si nekaj let doma.

Nisem gospodinjski tip in sem vedno razmišljala tako, kot večina tu gor, ki komentirajo, damorajo imeti svoje delo in denar, a sem se nekako spopadla z novonastalo situacijo in zvozila.
Doma je vse poštimano, jaz skulirana in živimo zelo fajn življenje. Moram poudarit, da je za otroke odlina stvar, če je mama doma, jih zjutraj spakira v šolo, opoldan dočaka s kosilom, jim posveti svoj čas, se pogovarja z njimi, ja, saj se da vse to tudi, če je mama zaposlena, ampak je ogromna razlika, če je mama doma! Neprimerljivo in neprecenljivo, pa če gre za malčke, najstnike ali že srednješolce! Nekateri imajo srečo, da imajo babice doma, kar tudi odtehta, a mama je le mama…

Biti cenjen si je pa treba znat ustvarit.
Zase vem, da me ima družba za luzerko, me ne jemlje resno ali v stilu, kako je meni fajn, ko me mož preživlja, ampak meni je za taka mnenja popolnoma vseeno, okolica nima nobenega vpliva na moje življenje in se ne obremenjujem z njo.
Doma je pa vsem jasno, da če jaz naredim vse, njim ni treba, možu je marsikaj od riti odnešeno in on se tega konkretno zaveda, tako da jim moje gospodinjenje ni samoumevno, ampak znajo cenit. Je pa to stvar karakterja in stava, ki ga ženska zavzame, se je treba tega naučit, ne samo v situaciji, ko si finančno odvisna od moža, ampak na sploh v življenju, vedno prav pride, mislim da je to ena tistih stvari, ki je za žensko nujna!

Glede služb pa tako, nimam nič proti minimalcem, grem delat za 600€, če gre za dopoldansko delo od ponedeljka do petka, ki ne nosi nobene odgovornosti. Če delo zahteva več, potem naj bo tudi plača več. Trenutno je naše življenje tako, da bi moja zaposlitev nam prinesla dodatne stroške in to ne tako majhne, tako da od zaposlitve pričakujem, da pokrije te stroške in da nam še ostane vsaj za minimalca, ker kar je manj od tega, se ne splača.

Mi bi komot živeli samo od ene plače pa da je drug doma (vseeno kateri, ker imava dohodke tu tu oba). Kreditov nimamo. Luksuzu bi se morali odpovedat, za osnovo in 2x dopust bi bilo. Pa bi se meni zmešalo, če bi bila samo doma oz če bi moj mož bil samo doma. Ni šans.
Pa sem bila doma 3×18 mesecev ko so bili otroci majhni. In se mi je M E Š A L O.

No sicer roko na srce za minimalca 3 izmen in vikendov tudi jaz ne bi šla delat.


Jaz tako živim že 25let. Vzgojila 2 čudovita otroka, poštimala hišo, spedenala moža vsak dan…. zasluži pa za ne samo še mene zraven ampak za še 2 povprečni plači. Uživamo vsi na polno. Le dopusti so vedno prilagojeni njemu, ampak ok, tudi takrat uživamo.
[/quote]
torej sta otroka že odrasla, hiše tudi ne moreš glancat v nedogled
kaj pa počneš zase razen da likaš in sadiš rože?

Ko imaš na tehtnici minimalca in po možnosti v paketu še jeb.anje v glavo in na drugi strani finančno zmogljivost, da daš odpoved in se ti življenjski standard ne poslabša je odločitev enostavna. Saj če je ženska doma še ne pomeni, da nič ne dela razen če ima robota ali gospodinjo, ki počisti, pospravi, skuha, gre v nabavo, pere in lika, obdeluje vrt itd. če vse to pretvorite v ure in obračunate po uri je krepko preseženih tistih 600 EUR.
Kar se tiče tistih mnogo stvari, ki bi jih lahko počela si izberi tri in počni kot hobi. Postopoma se bo pokazalo ali lahko kaj iz tega več nastane.

A če bi bila ona v službi in bi zbolela, bi on nehal študirati in skrbel za otroke, ko bi ona zbolela? Čisto nič ne bi bilo drugače. Če sta za prioriteto dala njegov izpit, potem bi v vsakem primeru ona bolna skrbela za otroke, da bi on lahko študiral.

Vrni se na oddelek. Čaka te nova doza tablet on elektrošok

Neverjetno, kako zavistni so ljudje.

Meni se pa zdi tvoja poteza mega. Danes je veliko služb precej izkoriščevalskih. Veliko je stresa. Dejansko bi moral vsak človek na 10 let občutit 1 leto brez službe, da se spočijemo, se umirimo.

Edino na finančno prihodnost je potrebno pazit. Pa še, imela boš čas zase, za hobije, mogoče pa kak hobi spremeniš v zaslužek. Totalno za. Če boš pa opazila, da bi želela nazaj v službo, si jo boš pa poizkusila najt…

A če bi bila ona v službi in bi zbolela, bi on nehal študirati in skrbel za otroke, ko bi ona zbolela? Čisto nič ne bi bilo drugače. Če sta za prioriteto dala njegov izpit, potem bi v vsakem primeru ona bolna skrbela za otroke, da bi on lahko študiral.
[/quote]
ej, a da tisti teden ne bi mogel dat vse na stran in za svojo deco poskrbet???
vse bi se podrlo, če bi naredil izpit en mesec kasneje.

on je za prioriteto dal izpit ja, ker je bil navajen, da lahko vedno in povsod da svoje potrebe na prioriteto, ona pa brez vsake besede ob tem

Dobro zate, uživaj..
Ampak, tudi jaz sem doma, ampak uradno zaposlena pri možu, delovna doba teče, dobivam svojo plačo itd.
Da bi bila pa kar tako doma, brez delovne dobe, plače..
In pa možnosti, recimo da bi kdaj šla v službo, imam že toliko in toliko delovne dobe. Ker marsikje hočejo potrdilo od zpiza..o preteklih delih..Kaj bi pokazala brez tega, da sem 10 let doma?
In ni ravno fajn, da nimaš nič za pokazat.
Drugače imam faks, računalnik obvladam, jezike itd..
V glavnem če zagusti, nekaj se bo našlo.
Je pa fajn, če si tak tip, marsikdo ni.

no, meni pa nič, res nič ne odtehta tega, da sem zmožna za sebe sama poskrbet. finančno.

no, meni pa nič, res nič ne odtehta tega, da sem zmožna za sebe sama poskrbet. finančno.
[/quote]
Od vraga ste ja, sleherni dan dokazujete. 😅


Od vraga ste ja, sleherni dan dokazujete. 😅
[/quote]

ha, ha, true 🙂

Čudno, kolikor jih jaz poznam, kaj bi vse dale, da bi lahko bile doma, pa da mož dobro služi, vse naveličane služb, premale plače., ni časa za otroke, za šport..
Tu gor pa vse pravite, da ni šans da ostanete doma.

New Report

Close