Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek Moj desc pa zasluži za oba in sem dala odpoved

Moj desc pa zasluži za oba in sem dala odpoved

Tudi moja mama je to naredila. Ko je bila mlada, so ji bile druge mamice večinoma res nevoščljive, saj je imela dejansko sanjsko življenje skoraj brez obveznosti (ki ji je tudi odgovorjalo). Ko je po skoraj tridesetih letih hotela stran od njega, seveda skoraj brez dohodkov, tega preprosto ni mogla narediti, ker bi si res močno poslabšala socialno stanje. Moj oče je to pridno izkoriščal (pa sploh ni bil ravno slab človek, samo priložnost je imel, pa ljubezen je nekako zamrla v vseh teh letih). Vse je sicer “rešila” njegova prezgodnja smrt, mama pa je ravno še ujela zadnji vlak, da je dobila pokojnino po njem.
Če bi umrl na primer dve leti prej, moja mama ne bi mogla nikoli dobiti niti pokojnine po njem. Ostala bi ena revica s premoženjem, s katerim se zagotovo ne bi mogla preživljati.
Tako je bilo pri nas.
Po mojem mnenju: resno za premislit.

Prekrasno, on naj dela zato, da boš spala do desetih, bluzila po bajti in hodila po kofetkih.

Delala doma…

Dej… ne se hebat. Če bi živela pred 100 leti nek na podeželju, kjer je bilo pri hiši res vsak dan del, kakšno živino skrbet, drva cjept, pa k je bilo treba cel dan hrano pripravljat, pa prat na roke za celo familijo… danes 3/4 teh orpavil več ni.

Cote itak v pralni stroj zmečleš, kasneje fuknaš v sušilc in žehta oprana. Generalka stanovanja ki se jo opravi enkrat tedensko ob rednem pospravljanju ti ne vzame več kot 2 – 4 ure za kar lah koristiš vikend, kuhanje tud ne vem kaj se imaš več kot eno uro okol šporheta vrtet, ker majo itak vsi ti aparati že pametne ure… Posode tud ne pomivaš več kot 15 minut na roke…

In preostanek dneva se potem praskaš do riti in trollaš po forumu znotraj delovnih ur.

Perla

Lahko pa da na poštarja čaka, do jo bo pozvonil ene dvakrat…

Vse, kar ženska dela, dela z ljubeznijo. Če je ta prava. Tole, kar si ti naštepal, je strojna obravnava opravil. Boš rekel, da je ista goveja juha, ki jo dobiš v gostilni in tista, ki ti jo pripravi babi?

Da ne bi planil: sem druge sorte kot avtorica.

Lahko pa da na poštarja čaka, do jo bo pozvonil ene dvakrat…
[/quote]

To še delajo?

Vse, kar ženska dela, dela z ljubeznijo. Če je ta prava. Tole, kar si ti naštepal, je strojna obravnava opravil. Boš rekel, da je ista goveja juha, ki jo dobiš v gostilni in tista, ki ti jo pripravi babi?

Da ne bi planil: sem druge sorte kot avtorica.
[/quote]

Seveda je isto. Če so sestavine iste in postopek je vseeno ali je župo skuhal avtomatiziran kuhalnik al pa nek pozameznik ki bi rad prodal “zgodbo” o duši in ljubezni. Bolshet.

Žüpa je žüpa. Vse ostalo je na nivoju čudežnih kamenčkov.

Dokler par verjame v blue pill pravljice, je ureditev, on nosi denar, ona skrbi za vse ostalo, najboljsa resitev za pare kjer moski zasluzi dovolj. V primerjavi s tem, da oba furata kariero, jima ostaja bistveno vec prostega casa. Sele ko popijes red pill dojames, da gre za power play iluzijo. V feminiziranem svetu pa vse karte drzi zenska.


Ne se sekirat. Po svetu toliko riti okoli hodi, da,…

Seveda je isto. Če so sestavine iste in postopek je vseeno ali je župo skuhal avtomatiziran kuhalnik al pa nek pozameznik ki bi rad prodal “zgodbo” o duši in ljubezni. Bolshet.

Žüpa je žüpa. Vse ostalo je na nivoju čudežnih kamenčkov.
[/quote]

Povej, kaj bo rekla, ko ji boš to razložil.

V vse, kar počneš, vlagaš energijo, svojo misel in čas. Vsaj v tisto, kar počneš rad = z ljubeznijo.

Mislm… tud s temi tabletami bi lahk že nehal. Tok zlajnano da glava boli. Saj smo vsi gledali Matrico ampak zakaj je treba nekrofilsko oživljat ta blesav “quote”?

Povej, kaj bo rekla, ko ji boš to razložil.

V vse, kar počneš, vlagaš energijo, svojo misel in čas. Vsaj v tisto, kar počneš rad = z ljubeznijo.
[/quote]

Sem že, pa se je nakuhala. Pa tud dolgo je nisem gledal.

Če mi nekdo misli utrujat s takimi osnovami, si jo raj sam skuham, kot pa da nosim nenapisan “dolg” neracionalnega čustvenega pritiska. Seveda se pohvali dobro opravljeno delo ampak tu se konča. Žüpa je žüpa, romantika pa zgolj zarad lepšga.

Sem že, pa se je nakuhala. Pa tud dolgo je nisem gledal.

Če mi nekdo misli utrujat s takimi osnovami, si jo raj sam skuham, kot pa da nosim nenapisan “dolg” neracionalnega čustvenega pritiska. Seveda se pohvali dobro opravljeno delo ampak tu se konča. Žüpa je žüpa, romantika pa zgolj zarad lepšga.
[/quote]

Marsikdaj se ljudje zavedo, kaj je topel dom, šele, ko ga nimajo več. Ko jim ostanejo samo stene. In spomini.

In to nima zveze z naslovnim postom.

Marsikdaj se ljudje zavedo, kaj je topel dom, šele, ko ga nimajo več. Ko jim ostanejo samo stene. In spomini.

In to nima zveze z naslovnim postom.
[/quote]

Topel dom definira marsikaj drugega kot goveja juha, ki je na žalost še vedno juha.

Raje imam bučno ali gobovo tho.

Mislm… tud s temi tabletami bi lahk že nehal. Tok zlajnano da glava boli. Saj smo vsi gledali Matrico ampak zakaj je treba nekrofilsko oživljat ta blesav “quote”?
[/quote]
Izraz uporabljam zato, ker se lahko z njim najbolj nazorno izrazim.

Dokler sta moski in zenska prepricana v tradicionalno vsezivljensko monogamijo, ljubezen do smrti, itd je idealno eno. Ko spoznas, da zivimo v precej drugacnem svetu, se vse spremeni.

Topel dom definira marsikaj drugega kot goveja juha, ki je na žalost še vedno juha.

Raje imam bučno ali gobovo tho.
[/quote]

Saj se razumeva.

Saj se razumeva.
[/quote]

Seveda se, samo ne me prepričevat da je juha kuhana z lubeznijo drugačna kot tista ki bi jo sam skup zmetal.

Odnos pa je drugačen, ampak o tem bi drugje. Tudi to kuhanje z “ljubeznijo” ne traja cel dan.


Super za tvojega. Sam slis se pa dolgocasno. Skos viset doma. Jst crknem. Pa pucat verjetno non stop al kaj. Moja dva k sta v pokoju ne vesta vec kaj pocet cez dan. Mal prckata po vrtu sam pozim se tega ni.

Spoštujem tvojo odločitev, če ti bo pa dolgčas si pa omisli kakšno začasno ali polovično delo ali hobi spremeni v zaslužek.

On je kralj tvojega vesolja. Kdo pa si ti? Si sploh pomembna za ta svet? Ne vem, kdo si želi takšne nadvlade. Ampak v bistvu super, ko bi le vse ženske nehale hoditi v službo in bi se popolnoma podredile moškim, hah..

Če:
– ti ne plačuje dovolj visoke mesečne rente (v porabo katere se niti malo ne vtika)
– prispevkov v nek ‘varčevalni’ sklad (ker kot nezaposlena sama ne moreš vplačevati v pokojninsko blagajno, delovna doba ti pa ne bo tekla)
– nimata pravno veljavne pogodbe, da si lastnica polovice imetja, ustvarjenega v času vajinega zakona, kljub temu, da nimaš svojih dohodkov
– nimata izvedljivega plana, kako se bo vajina družina preživljala, če on postane nezmožen za delo, delo izgubi ali se mu kaj zgodi,

potem tvoj mož ne zasluži dovolj za vaju oba.

Tole je pa dobra razlaga.

Podpišem v celoti.

Služba od ponedeljka do petka samo dopoldan za 600€ bi šlo, ja. Ampak takih služb ni.
Tako da ne bom se več podajala v službo za minimalca.
Pokojnine pa jaz dragi moji ne bom videla. Tako, da se nič ne sekiram zaradi delovne dobe.

Dobila si več kot odlične nasvete, boljše bi res težko. Rekla bi lahko vsaj hvala.
Tvoja stvar je, kaj boš naredila, saj boš posledice tudi sama nosila. Nam v resnici “dol visi” za tvoje odločitve.

Nam tudi dol visi,če si ti užaljena ker ni napisala hvala.
Nekatere ženske pa res ne morete brez negativnih izjav.Lahko bi bila tiho.

New Report

Close