Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Moj samo čaka, da jaz vse naredim

Moj samo čaka, da jaz vse naredim

Seveda. Moj si že v življenju ni zlikal srajce in ne vem, zakaj bi si jo. TUdi kuha ne, tudi pomiva ne. Saj ni gospodinjska pomočnica. On je moj mož. Je oče mojih otrok. Zasluži denar in to kar nekajkrat več, kot jaz. TUdi doma dela za službo in jaz naj kaj? Sedim pred TV, on pa kuha?

Brez zamere, ampak noben od sosedov ne lika recimo. Kar se kuhanja tiče tudi redko kdo.
Samo meni pač tak način ni ok.[/quote]

Moj mož se je teh xy letih skupnega življenja naučil skuhat makarone, rižoto pa ocvret jajca. Pika, konec. Likat pa ne zna, sicer pa pri nas min likamo. Jaz ne vidim nič slabega, če je delitev dela. Saj ni treba, da oba znata in delata vse.
Mož recimo posesa, nese smeti dol, pospravi po dnevni (časopis itn) jaz vmes kuham. On zlaga perilo, preoblači postelje. Jaz spucam kopalnico. … pač doma obstaja gomila dela, vsak naj se česa loti, pa je.

Seveda. Moj si že v življenju ni zlikal srajce in ne vem, zakaj bi si jo. TUdi kuha ne, tudi pomiva ne. Saj ni gospodinjska pomočnica. On je moj mož. Je oče mojih otrok. Zasluži denar in to kar nekajkrat več, kot jaz. TUdi doma dela za službo in jaz naj kaj? Sedim pred TV, on pa kuha?[/quote]

Da ni moj sin tvojega moža :).
Samo ni oče mojih otrok. Zasluži pa nekako toliko kot jaz. V službo pa seveda oba hodiva. Samo razmišlja pa nekako tako kot ti.

Brez zamere, ampak noben od sosedov ne lika recimo. Kar se kuhanja tiče tudi redko kdo.
Samo meni pač tak način ni ok.[/quote]

Moj mož se je teh xy letih skupnega življenja naučil skuhat makarone, rižoto pa ocvret jajca. Pika, konec. Likat pa ne zna, sicer pa pri nas min likamo. Jaz ne vidim nič slabega, če je delitev dela. Saj ni treba, da oba znata in delata vse.
Mož recimo posesa, nese smeti dol, pospravi po dnevni (časopis itn) jaz vmes kuham. On zlaga perilo, preoblači postelje. Jaz spucam kopalnico. … pač doma obstaja gomila dela, vsak naj se česa loti, pa je.[/quote]

Hja, samo posteljnino bi tudi moj menjal, amapk to ni treba vsak dan. Tudi s čiščenjem po tleh ni veliko dela. On je pač tako vajen, da ženska opravi večino dela. V zameno pa bi on tu pa tam zamenjal rjuho pa enkrat na teden pomil po tleh.

Nimam problemov. Ne bo šel k mami jest pod nobenim pogojem pa smo v isti hiši. Če ne skuham si bo kaj (pač bolj preprostega) naredil sam, pa še za otroka zraven. Pa res ne mara kuhati in mu je bil edini pogoj, ko sva se skupaj selila, da kuhal pa res nebi.
Nobeno delo mu drugače ni odveč – sesanje, odnašanje smeti, brisanje posode in cunje odnesti v sušilca – to je njegovo delo in mi ni nikoli treba reči da mora kaj od tega naredit.

Že ko sva šla skupaj sva se zmenila kaj dela kdo in tega sva se držala. Zadnje čase je ta meja sicer manj začrtana saj vsak dela kar vidi in ne kar kao more.


Puma ima dostikrat prav. tudi sedaj ima!

Seveda. Moj si že v življenju ni zlikal srajce in ne vem, zakaj bi si jo. TUdi kuha ne, tudi pomiva ne. Saj ni gospodinjska pomočnica. On je moj mož. Je oče mojih otrok. Zasluži denar in to kar nekajkrat več, kot jaz. TUdi doma dela za službo in jaz naj kaj? Sedim pred TV, on pa kuha?[/quote]

Zato pa jaz nisem ujagala bogatega moškega, ker mi ni do tega, da bi potem vsa gospodinjska dela jaz opravila. Sem si našla nekoga, ki ima plačo nekje toliko kot jaz. Potem pa ni treba, da jaz naredim vsa gospodinjska dela, amapk si jih deliva.


Puma ima dostikrat prav. tudi sedaj ima![/quote]

V kolikor se ne bo takoj spremenil, bo samo še bivši. Se še ni čisto vselil k meni, še prenaša stvari, ampak ob takem načinu jih bo kmalu odnašal.

Tudi moj ne lika in ne pere cot. Ampak mu to tudi ni potrebno, nimam težav da to počnem. Ostale stvari pa zelo veliko počne. Redko ga vidim sedet na kavču in gledat televizijo. Včasih bi rada da bi bil več.:) Sem pa tudi na deželi in mi tako paše. Je pa res da mojemu ni treba nič govorit. Ko vidi da so smeti polne jih nese ven. Tudi pomivanje in sesanje mu nista tuji.

Moj mož se je teh xy letih skupnega življenja naučil skuhat makarone, rižoto pa ocvret jajca. Pika, konec. Likat pa ne zna, sicer pa pri nas min likamo. Jaz ne vidim nič slabega, če je delitev dela. Saj ni treba, da oba znata in delata vse.
Mož recimo posesa, nese smeti dol, pospravi po dnevni (časopis itn) jaz vmes kuham. On zlaga perilo, preoblači postelje. Jaz spucam kopalnico. … pač doma obstaja gomila dela, vsak naj se česa loti, pa je.[/quote]

Hja, samo posteljnino bi tudi moj menjal, amapk to ni treba vsak dan. Tudi s čiščenjem po tleh ni veliko dela. On je pač tako vajen, da ženska opravi večino dela. V zameno pa bi on tu pa tam zamenjal rjuho pa enkrat na teden pomil po tleh.[/quote]

Dobro, zdej pa nehej! Iščemo rešitve, ok? A ti nimaš nobenih idej al kaj? Razen tega, da bi on moral delati isto kot ti? Kompromisi, kompromisi, to je vedno rešitev, vedno!
Če noče pomivat posode, no, kaj je rešitev? Pomivalni stroj! Nabavita ge in naj bo zadolžen, da ga polni in prazni (večina moških se kar lepi na pomivalce, veš)
Noče likat? jaz tudi ne :)) Kupita sušilni stroj (obvezno!!!)
Noče kuhat? A ti to rada počneš? Sori, tu bi rekla, daj, zorganiziraj se, meni ni tako čudna njegova želja, da tu pa ti nekako vodiš igro. Pripravljaj večje količine jedi, polovice daj zmrznit. Pripravi nekaj pa jejta dva dni itn itn.

Brez zamere, ampak noben od sosedov ne lika recimo. Kar se kuhanja tiče tudi redko kdo.
Samo meni pač tak način ni ok.[/quote]
Vidim, da si dobila čisto pravega, ker ustreza tvojim merilom in prepričanjem.
Zato so razni očitki, v smislu kaj si gledala, da nisi vedela…Popolnoma odveč, saj živiš z idealnim.
In če se ob vsem tem delu in svojih prepričanjih, ne bi počutila utrujeno ali preobremenjeno, ta tema sploh ne bi obstajala.

Če takega razvajenca dobiš nekje do 25 leta se ga še da ukrotit in naučt reda. Čim pa je dec čez 30 let, pa še kar doma..tak je pa že zelo trd oreh da bi se navadil na nov ritem in gospodinjske opravke.
Jaz imam doma urejeno takole: če moram njegov del gospodinjskih del opraviti jaz, potem ni seksa. Potem ko je pa jezen name, mu pa samo povem da sem preutrujena, obrnem hrbet in zaspim.

Tudi jaz ne vidim smisla da bi moški likal in pral, če ima ženo doma. To je totalno nesposobna ženska ki to zahteva. Ostale stvari pa moški mora počet.

Hm, jaz kar ne bom kupovala pomivalca, sušilca. Jaz ju ne rabim. Ni dovolj, da sem kupila že vse ostalo?Pohištvo, aparati, vse sem jaz nabavila.
Ne, isto kot jaz. Ampak moti me, če nese recimo likat srajce mami. Ali pa, da ko jaz kuham, leži na kavču, če pa se jaz tudi vržem na kavč, gre pa k mami jesti.
Če jaz kuham, bi lahko on pomil posodo ali pa si zlikal srajce. Pa ne, leži na kavču.

srečna bodi, da si dobila tipa in nisi samska 🙂

Kje pa je dvojina? če nisi opazila, sem napisala, “kupita” ne “Kupi”. V partnerstvu je dvojina.

Veš kaj, bolj ko te berem, oprosti, opažam, da si nekam težek kaliber. In ti nimam več kaj za svetovat. (Bi pa lahko tvojemu partnerju …)

Res me zanima kakšna so njegova opravila po službi.Ti torej pereš,kuhaš,čistiš,…kaj dela takrat on? Verjamem,da če živiš v hiši je tudi delo okrog hiše,sama pa moraš oceniti koliko ga je in če približno odtehta tvoj delež opravil. Časi moška in ženska dela so že 100x mimo. Seveda še vedno ostajajo opravila ki so bolj za en spol in drug spol,samo tako nasplošno,pa so časi lova mimo. Super,da živita že skupaj in tako vidita svojo dinamiko.Pošten pogovor,potem pa odločitev preden se rodi otrok. Če se ne bo zdaj spremenil,se ne bo nikoli.Bo le huje.In mamica ga bo tolažila,kako je on ubogi revček,kakšno ženo ima,nesposobno in leno…
Tako da sedaj povej jasno in glasno,če ne bo drugače pojdita vsak svojo pot,sicer bo le nesreča.Verjemi,preiskusila na lastni koži.

Moj je tudi živel pri mami do 25. leta in ni mignil s prstom. Ampak ko sva se skupaj vselila, je prevzel svoj del opravil in jih po desetih letih še vedno opravlja pridno in vestno. Tako da po mojem ni ravno to krivo, da je bil pri mami vajen biti strežen. Ker moj je pri njih še vedno kralj, ne vstane niti, če mu pri kosilu manjka žlica ampak čaka, da mu jo prinesejo. Pri nas pa je čisto normalen. Mene sicer še vedno znervira, ko vidim, kako ga strežejo, sem se pa naučila požreti in biti tiho, glavno, da je pri nas vse ok. Pogovori se s svojim in povej, kako si predstavljaš, da si delita delo, potem pa boš videla, ali bo šlo ali ne. Si ne prestavljam, da bi bila sama za vse, sploh odkar so otroci.

Daj rec da nakladaš, da s seksom izsiljuješ…saj navsezadnje si sama tud prikrajšana…no sej če ti je itak taka muka…pol ni bog zna kaj z vama.

Če takega razvajenca dobiš nekje do 25 leta se ga še da ukrotit in naučt reda. Čim pa je dec čez 30 let, pa še kar doma..tak je pa že zelo trd oreh da bi se navadil na nov ritem in gospodinjske opravke.
Jaz imam doma urejeno takole: če moram njegov del gospodinjskih del opraviti jaz, potem ni seksa. Potem ko je pa jezen name, mu pa samo povem da sem preutrujena, obrnem hrbet in zaspim.

a ti to resno? NE MOREM VERJET.

a še kar provociraš pa sproti zmišljuješ? glede na to, kako “gobcaš” tu, bi človek pričakoval, da si tako pogumna tudi pred njim … doma si verejtno prav pohlevna ovčica…

no takole je,da zgleda tip ni samostojen.In,da ga prevzgajaš pri 35 letih ?
Brezveze !
Mi2 sva začela skupaj živet tam okoli 24 leta in ker je bil navajen mamine strežbe spredaj zadaj je mislil,da bo nadaljeval tako !
Ko sva se zmenila,da on posteljino preobleče jaz pa bom vsak čas konc z kosilom mi je odvrnil,da ne zna.
Mislil je da je to,to.Seveda sem takoj rekla a v vojski si pa znal ?!
Pa okoli kuhe tudi.Sedaj si deliva delo razen pri šipah 🙂

Ja,ja sva bila mlajša je treba priznat….

Verjemite mi, da so tudi ženske nekaj posebnega, npr. moja mama skoraj ne lika (je drugače zelo pridna in redoljubna oseba, a likanje je za njo katastrofa 🙂 ), tako da ko jaz pridem k staršem, tudi likam njihovo perilo. Poznam pa tudi en primer, da moški nese perilo k eni ženski, ki šiva in lika perilo, ker njegova žena noče likati …
Ja, tudi ženske so nekaj posebnega in ne samo moški. Tako da lahko rečem: Sto ljudi, sto čudi. 🙂

Tudi meni se zdi da imaš tudi ti rahle težave s tem da rada komandiraš.

Zato pa jaz pravim, da ne veš če sta za skupaj dokler ne začneta skupnega življenja. Naju so vsi debelo gledali ko sva šla po treh mesecih zveze v skupno življenje, sicer sva bila pol leta pri tašči ampak je bila to samo še ena preizkušnja za najino zvezo.

Milsim da obstajajo samo dve možosti za vaju: ali mu ti poveš da je nezrel in da naj začne prevzemat odgovornost za svoje življenje ne da hodi k mamici ali mu to pove nekdo tretji. Če pa nič od tega ne deluje pa nista za skupaj. Sicer lahko vztrajaš ampak boš nesrečna in z vsakim dnem bolj utrujena od vajinega nesrečnega odnosa kar te bo spremenilo v tečno zagrenjeno žensko, ki boš kmalu začela kriviti svojo taščo za lastne probleme, čeprav ni kriva tašča ampak njen sin in ti sama ker to dopuščaš in se ne ceniš.

Mislim da sem nekje v eni temi že povedala da je za dober odnos potrebno sodelovanje v vseh pogledih skupnega življenja, ne da je en suženj drugemu.

http://skrinjicasrece.wordpress.com/

New Report

Close