Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Moj samo čaka, da jaz vse naredim

Moj samo čaka, da jaz vse naredim

Če je sedaj veliko dela kaj pa boš ko boš imela še otroka?
Takrat pa je res veliko dela. Ko pospraviš pa je že naslednji trenutek vse nastlano.

Nisem zato, da je vse delo na enemu. A začetke je treba začrtati. Torej se vsesti dol in povedati kakšna so dela in si razdeliti. Po času in zmožnosti. In tega se držati. Malokateri je tak, da bo kar sam začel delati, brez navodil.. kasneje pride potem do tega, da ni treba vse po spisku ampak kdor pač lahko. In če je kak dan nastlano – je pač nastlano (vsaj pri nas z mali otrokom in vsemi dejavnostmi od naju je včasih res težko zvozit).

In glede tistega, ki bi babo vrgel čez vrata, če bi mu rekla, kaj ima za narest. Jaz bi z veseljem tekla, pa nisem take sorte, da bi mi bilo težko karkoli naredit. Ne rečem, če je stvar dogovorjena, se ve kako in kaj potem res ni treba še težit. Delat po zahoče se mi oz. ne da se mi, pa žal ne gre. Sploh ne pri družinah. Ni panike se pove, lej danes je polna kapa vsega, ne da se mi boš ti? Bom! Ni panike, tudi avto popravim če bi bilo treba, samo z normalnim odnosom mi je treba povedati.

Večna dilema in tema, ki se vedno znova ponavlja. Vsak par mora najti nek svoj kompromis, ukazovalna dominantna ženska bo cvetela le ob klasičnem copatarju. Bolj klasična ženska, ki uživa v tradicionalni vlogi matere in žene si bo želela moškega, ki jo bo od časa do časa razvajal, opravljal vsa moška dela pri hiši in odnesel smeti na vsake toliko. Večina nas je nekje vmes med tema skrajnostima in ni recepta za uspeh. Ključnega pomena je, da znamo poiskati kompromise in se pogovarjati. Otročje obašanje v stilu postavljanja ultimatov in muljenja vas ne bo nikamor pripeljalo.

Verjetno sem nasedla, ker sem v takem okolju, kjer je ženska ok samo, če je popolna gospodinja. In nisem bila pozorna na opozorilne znake.
Zdaj pa polna besa. Čeprav po drugi strani pa me bo spet prefilmal s prijaznim nasmehom. Zdajle vem, da sem besna nanj, da ni prav kar počne, ampak sladke besede, nasmehi pa se bes razkadi. Si bom morala napisat zakaj sem besna nanj. Prehitro me zmanipulira.

Torej kaj so to moška dela?Nobenega moškega dela v 14 dneh ni opravil.


Saj nisi ločena od svojega okolja in nisi slučajno stopila v vezo s takšnim.
Zato se le nisi zavedala svojih prepričanj in tega kdo si. To se šele sedaj zavedaš, ko si se soočila s takšnimi okoliščinami.
In sedaj ne maraš moškega, ker ne maraš tistega dela sebe, ki ti pravi kakšen je pravi moški.

To se mi zdi, kar imata vidva, idealno. Moj tudi reče tako kot tvoj na začetku: ja sem ti pomil tla. Meni?
Mogoče je tvoj primer tak, da je še kaj upanja :).[/quote]

Dodala bi še to. Moj oče je hodil v službo, mama doma. Ok, nekako logično je, da je, ker je bila doma, gospodinjstvo terala sama. Oče pa zunaj okrog hiše, njiva, itd. Tako do njegove penzije. Potem je začel hodit v trgovino, pa zjutraj je skuhal kavo za oba. Čez leta je nato mama začela bolehat, je prevzel kako malo zadevo: čiščenje po tleh, obesil perilo… Pred štirimi leti pa je mama umrla, živi sam. Po mamini smrti ga je kap in zaradi težav s sladkorno hodi z eno berglo. Ampak: zjutraj si sam pripravi zajtrk, kosilo mu prinesemo, on pogreje in si nekaj skuha zraven: krompir, testenine, skuha si juho, … posodo pomije sam, skrbi za celotni red v hiši, … skratka vse tekoče opravi sam. Pomagamo mu pri čiščenju oken, tepihi, zunaj kosimo,…
To sem zapisala za tiste, ki pravijo,da njihov kao ne zna kuhat: vse se da naučit, samo volja mora biti. Moče je namreč vedel, da bo moral v dom, če ne bo tekočih zadev urejal sam, saj imamo vsi službe, zaradi katerih ne more pričakovati da bomo vsak dan 2 uri pri njem, da mu čistimo ipd.

Jaz s takim ne bi bila niti pod razno.

Seveda nekatere bi bile.

Zdaj se pa sama odloči kaj točno hočeš, da ne boš potem po nepotrebno trpela nadaljnih 40 let. Zaradi tega, ker si mu dala kajlo ali zaradi tega, ker si obdržala vezo.

Verjetno sem nasedla, ker sem v takem okolju, kjer je ženska ok samo, če je popolna gospodinja. In nisem bila pozorna na opozorilne znake.
Zdaj pa polna besa. Čeprav po drugi strani pa me bo spet prefilmal s prijaznim nasmehom. Zdajle vem, da sem besna nanj, da ni prav kar počne, ampak sladke besede, nasmehi pa se bes razkadi. Si bom morala napisat zakaj sem besna nanj. Prehitro me zmanipulira.[/quote]
Tu si lepo priznala to, kar sem sam napisal.
Besna pa si nase, ker si to, kar ne želiš biti. A vseeno si.

Malce sem se morala skihat po najinem prepiru. Vidim, da eni imate super urejeno. Enim je pa tudi tule samoumevno, da moški dela le moška opravila (le katera so to).
Pač jeza po prepiru in sem rabila si dati duška.
Sem se pa odločila, da bom trdna in da bom postavila meje in če se ne spremeni, se lahko odseli k mami. Ne bom se pustila premamit njegovim nasmeškom.

Nehaj že z okoljem in vsem okoli – sosedi, starši….

Je res tako težko ga posesti dol in vprašati kako si on predstavlja vse skupaj? Povedati kakšna so dela in kako bosta delila? Saj ni treba da mu zdelegiraš delo – poveš pa kaj je potrebno naredit, kakšne imata delovne čase in kako bosta vse skupaj izpeljala. Saj sta ja par ali ne?

ja človek nosi določen lik sabo, a ni pa to sedaj kar to to. Se da še marsikaj naredit s kompromisi.

Moj ko dela moška dela npr. brklja kaj okoli garaže in zunaj bi rad, da bi bila ves čas nekje poleg. Drugače mi visi na zvoncu oz. me vsake 5 min kliče 🙂 in to predvsem zaradi družbe. Tako da v tem času jaz ne naredim nič.
Pa sva se raje zmenila, da mu pomagam tako kot on meni pomaga pri kuhi. In gre. 🙂

Je treba samo vztrajati pri tem, da se domeni, sprejeti kak kompromis in predvsem se zjasniti kako vidita vajino vezo.


Če noben ni lenuh, potem ni problema pri delitvi del.
Jaz opravljam vsa dela, razen peglanja. Pa naj bodo ženska ali moška.

Se strinjam Robi, Katalenca, tudi jaz vse opravljam. Me pa moti, če kdo svaljka kavč.

V bistvu sem jezna nase. Vedno sem si govorila, da ne bom tako kot mami, ki je imela moža, ki ni bil za nobeno rabo. Ona v kuhinji, ona na njivi, ona v hlevu, v gozdu. On pa v gostilni.
Sicer jaz nimam kmetije, moj ni zapit (tu in tam gre s kolegi v gostilno, ampak se ga na napije), ampak tudi čaka, da ženska vse postori.
Ja, res je, Sama sem trapa, ker znaki so bili prej, samo jaz jih nisem videla.

Pomoje je to zato, ker ti pač ne maraš likat in prat. Objektivno gledano ni kakšne bistvene razlike med zlaganjem umazane posode v pomivalni stroj in zlaganjem umazanih cunj v pralni stroj.

Moj mož recimo čisto z veseljem cunje pere, sovraži pa pomivanje tal. Če bi njega vprašali, bi rekel, da ni nobenega smisla v tem, da bi moški po tleh pomival, če ima ženo doma. To je totalno nesposobna ženska ki to zahteva. Ostale stvari pa moški mora počet.

no, te pa vsaj dobro poteši. Njemu se zdi, da je s tem vse naredil. Tebi pa tudi – ker drugače bi že prej kaj rekla, če ne prej, ko je k mamici šel…

Iz opisa je jasno, da je čakal da pride na gotovo…poleg tega si je obetal še služkinjo. Resen pogovor, da razčistita, če ne bo konkretne spremembe v kratkem času, pa na čevelj čim prej.

no, te pa vsaj dobro poteši. Njemu se zdi, da je s tem vse naredil. Tebi pa tudi – ker drugače bi že prej kaj rekla, če ne prej, ko je k mamici šel…[/quote]

Me je dobro potešil. Zdaj ne več.

Midva pa imava neko delitev dela, ki delno vključuje tudi moška/ženska dela.

Primer moških del (dela jih le on):
vse glede avtov (servisi, registracije, čiščenje, tankanje, menjave gum itn itn)
vse glede koles (servisi, pumpanje, nosilci za na streho itn itn)
menjava žarnic
čiščenje odtoka
razna mala popravila po stanovanju
zlaganje perila iz sušilca
praznenje/polnenje pomivalca
sesanje (včasih tudi jaz)
klofanje preprog

Primer ženskih del (delam le jaz):
redno kuhanje kosil in peka (če ne upoštevam njegovo kuhanje cca 3x mesečno)
čiščenje kopalnice, wc
pomivanje tal
brisanje prahu
čiščenje šip
pranje v pralnem stroju

Skupna dela:
splošno pospravljanje po stanovanju (časopisi, brisanje mize itn)
odnašanje smeti
priprava mize

Dosti zgoraj naštetih del so kasneje prevzeli otroc. Delitev se je izvedla glede na osebna nagnjenja vsakega (mož sovraži brisanje prahu, kuhanje mu tudi dol visi, jaz pa tudi ne vem zakaj bi se ubadala s servisi avtov ipd)

Vrni ga mamici.

Lahko poskusiš en hec – povej mu, da se pa zdaj tudi tebi ne da in boš naredila točno točilo kot on.

Če se ti da – lahko poskusiš. Sploh če se boš uspela zadržat, ko se bo začela kopičit svinjarija. Moški se iz tega LAHKO (ni pa nujno) kaj nauči – le trajati mora tako dolgo, da ga bo res začelo motit. Najbrž vsaj par mesecev.
Če se ob tem lotiš še pisanja dnevnika ali bloga – bo lahko prava ženska uspešnica.


Vidiš, počasi bova prišla skupaj do bistva problema.
In ko boš pri sebi postavila mejo ter bila pripravljena na spremembe, boš ga pripravljena nagnati.

Rok, prav imaš. To bi morala storiti že na začetku.
Ja, Robi, bom morala razmisliti katere vse napake sem ponovila, po mami. Jaz imam še čas.

Poskusi!
Saj kot praviš – imaš čas. Voljo pa tudi, a ne?

Pa srečno!

Ne poslušaj pa teh babnic, ki pravijo, da se ne da nič naredit. Redkokateri moški je v izhodišču pripravljen delati vse tisto, kar ženske od njih zahtevajo. S potrpežljivostjo in če on že v osnovi tega ne zavrača, ‘ker je dec’, se da marsikaj naredit in spremenit. Če pa se o tem niti pogovarjat ne bo hotel, kar šele, da bi ti prišel naproti, potem pa itak veš, kje si. In boljše ne bo, ko pridejo otroci, se ti bo zmešalo, če boš sama za vse.
Jaz sem ga naprej navadila, da neha govorit ‘ti bom pomagal, ti bom naredil’. Potem sem mu sčasoma le dopovedala, da gospodinjstvo ni in ne more biti moja domena samo zato, ker sem se rodila kot ženska. In je 100 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} boljše, kot je kazalo v izhodišču. Samo da on tega ni zavračal, ampak se mu je samoumevno, ker je bil tako vzgojen.

ko sva mi2 začela skupaj živet in kuhat, sva prvi dan po službi vse nakupila, on je tudi časopis vrgel v voziček, sva prišla domov, jaz razpakirm vrečke, on na kavč s časopisom, jaz sedem k mizi in berem knjigo … potem pa on, da je lačen … rečem: jaz tudi! pa on: a ne boš skuhala? jaz: a ne boš ti? joj, kdo nama bo pa kuhal?

čisto vseeno mi je bilo, če gre prvo minuto od mene … če ne misli sodelovat pri gospodinjstvu, sem lahko sama

potem sva se dogovorila, kdo bo lupil krompir, kdo pekel zrezke itd.

New Report

Close