Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Moj sin bluzi

Moj sin bluzi

Si že sam nakazal na sržiko problema, čeprav si nočeš priznati.
Ravno zato, ker so starši situirani, je problem, da otroci tako zabluzijo. Sedaj pa se je potrebno odločiti: ali naj se sine sooči z življenskimi tegobami, ali naj ga preživljajo starši? Okrog tega gre vsa debata. Ampak prej ali slej bo moral ta sine začeti živeti. In takrat bo veliko huje kot pa je sedaj, ko mu mamica briše ritko ….[/quote]

Kar pravim je, da so tegobe fizičnih delavcev praktično brez vseh pravic in z nizkimi dohodki prevelike tegobe, da bi se jih posluževali naši otroci. Ni problem v situiranosti staršev, da otroci zabluzijo, pač pa pa v pomanjkanju normalnih del (sem štejem vsa dela, kjer se da s plačo samostojno preživeti in dostojno živeti), kjer bi se lahko zaposlili. Imamo pa Slovenci res previsok življenjski standard, da bi se spuščali delat najnižja fizična dela, pri katerih še preživeti ne moreš, če se vsemu ne odrekaš.

Žal je nastala situacija, da bi se morali mladi, ki želijo dobiti delo, spustiti tako nizko kot tuji fizikalci. Tega pa nočejo ne oni ne njihovi starši. Ker jim pač še ne gre tako zelo slabo. Ko jim bo šlo, in ko tudi starši ne bodo več imeli kaj dati v lonec, hkrati pa ne bo niti sociale, ki bi znašala toliko, kot dobi en tuji fizični delavec za celomesečno garanje, se bodo pa lotili tudi tega. V sili še hudič muhe je. Zdaj te sile pri nas še ni. Ker je sociala še kar visoka in ker še obstajajo starši, ki imajo dobre dohodke.

Tudi sam imam sina, 20 let, pridno študira, ampak ko doštudira in če ne dobi dela – ob resnem iskanju, ga zagotovo ne bom postavil na cesto ali od njega zahteval, naj gre živet med tuje delavce in garat 15 ur na dan za takšen znesek kot ga dobi en brezposelen, prijavljen na zavodu. Bom pa pričakoval, da si najde delo tudi nižje od njegove izobrazbe, če je plačilo vsaj dostojno. V delavske barake k izkoriščanim delavcem brez pravic ga pač ne mislim pošiljat. Vi pa kot veste.

vojska je samo do 24.leta baje.

s tako situacijo ki se sooca avtorico je okoli mene na ducat. mladi od 24-30 🙂

Se zapletaš in prepletaš z izgovori.
Gremo po vrsti:
študij (2 fakulteti) je le v večjih mestnih središčih. Torej se je ali vozil ali živel v sobi, če sedaj trdiš da živite v takšni “vukojebini” da ni nič zaposlitev daleč naokoli. Kako je pa takrt šlo?
V mladih letih je kelnaril – torej je delal nekje, kjer je vsaj malo civilizacije. Kako je pa to bilo takrat? Je bil tudi v (predragi) sobici??

Sicer pa se počasi le kaže bistvo. Škoda nadaljnih komentarjev, ker so nepotrebni ….[/quote]

Pa joj, no. Kaj se zapletam?? Ko je redno študiral, sva mu z možem plačevala sobo v Lj, za življenje pa je zaslužil s kelnarjenjem tako v Lj kot tudi v našem manjšem mestu – med poletnimi počitnicami. Če bi sedaj iskal delo v Lj, mu pač z možem ne bi več plačevala sobe, se ti ne zdi? Poanta službe je v tem, da finančno poskrbiš zase. Ne bova mu z možem plačevala sobe v Lj, on pa tiste fičnike od službe porabi za življenje, manj porabimo vsi skupaj, če ostane doma, ane?

A zdaj razumeš, oz, kaj ti še ni jasno? Ne razumem, zakaj nekateri povsod iščete neke provokacije in morebitne laži.

Se zapletaš in prepletaš z izgovori.
Gremo po vrsti:
študij (2 fakulteti) je le v večjih mestnih središčih. Torej se je ali vozil ali živel v sobi, če sedaj trdiš da živite v takšni “vukojebini” da ni nič zaposlitev daleč naokoli. Kako je pa takrt šlo?
V mladih letih je kelnaril – torej je delal nekje, kjer je vsaj malo civilizacije. Kako je pa to bilo takrat? Je bil tudi v (predragi) sobici??

[/quote]

Tebi pa res marsikaj ni jasno. A po tvoje naj starši 29-letnemu sinu plačujejo sobo tudi takrat, ko ima že svojo službo?

LOL, no.

Kdo pa tu zagovarja brezsrčnost, če so objektivne okoliščine za nezaposlitev?
Toda v zgornjem primeru gre izključno za to, da najprej bluzi mati, potem pa še njen sin s svojimi utopičnimi “zaslužki preko interneta”.
In dokler bluzi mati, je sin obsojen na počasno propadanje. Kako se bo pa končalo, pa raje ne zapišem ….

vojska je samo do 24.leta baje.

s tako situacijo ki se sooca avtorico je okoli mene na ducat. mladi od 24-30 :)[/quote]

V službo v vojski res jemljejo samo do 25. leta, na 3 mesečno usposabljanje pa tudi starejše. Preverjeno. Situacija je res zaj., kar pa ne dopušča dejstva da mladina pri teh letih samo greje stole pred računalniki. Tudi doma se najde dovolj dela ki ga je treba postorit. In še enkrat : starši niso doživljenjska socialna ustanova.

Praksa mojih staršev glede sestre. Ni doštudirala, službe ni našla, prespala dneve, potem kavica, tu pa tam pomoč v gospodinjstvu. Ok mladim je težko in grdo jih je kar sterat.

Preprosto oba sta povprašala v svoji službi, znance, prijatelje, ji zrihtala čisto butasto službo, vendar z možnostjo napredovanja. Jo postavila pred dejstvo čistit v sosedovo firmo za minimalca in 100 evrov dat doma za stroške ali ven. Sosed ji je tudi lepo povedal, da če jo bo zanimalo in bo oddelala kakšno naduro bo lahko presedlala v pisarno ali dobila fajn priporočilo.

No revica si je hitro našla fanteta in se odselila, zdaj lenuhari tam.

mislim, če bi vidva kot starša zastavila kako besedo za sina v službi za kaj preprostega minimalnega, toliko, da začne potem pa naj se izkaže ali pogrne. Ostane doma ali ga brcneta vidva imata vest čisto, on pa možnost, da nekaj naredi ali …

Nikar ne poslušaj tistih, ki ti pravijo, da ga postavi pred vrata! Konec koncev je tvoj otrok in materinska ljubezen je brezpogojna. Fant je v krizi, domnevam, da ga prijemlje obup. Verjamem, da je delo zelo težko dobiti. Poskusite se z njim pogovoriti, mogoče pa bi naredil dokvalifikacijo za kakšnega mizarja, kuharja, natakarja? Očitno s fakulteto ne bo nič! Kljub vsemu ga primite v roke, usedite se, mogoče se še da kaj rešiti. Večno ne bo mogel biti doma, brez dela. Saj se mu bo še zmešalo in prav tako vam! Ne more biti tako mlad človek brez dela! Je pa laže reči kot govoriti, imam primer v soseščini, ko je mlad 30-letni fant, ki ni uspel končati fakultete, zapadel v hudo depresijo!
Vse dobro vam želim. Ja, z otroki je križ! Lahko tudi velik. Lahko je biti pameten, dokler imaš še majhne otroke, ki so pridni v šoli in nosijo domov same petice. Drugo je, ko te življenje pošteno obrne za 360 stopinj!

Današnji mladi 30 let stari smo otroci, tisti, ki ste tukaj svetovali otroka čez prag, ste pri takih letih bili stari napram današnjim časom. Ja, mladi smo, otroci, ker je tako organizirano…ni dela, ni stanovanja…ni nam lahko!!! Jebene najemnine so drage, vsi bi radi še vnaprej plačilo za nekaj mesecev…nekaj jih poznam, ki so šli v najem in si sobo pri 30 + delijo s še 2 ali 3!!! Niti zdrkat si ga ne morejo, kaj šele, da se pofukajo normalno s kako žensko…ups punco, saj smo pri teh letih še ne neodrasli…ker pač smo primorani ostati otroci.

Lepo nam je, res! Še dobro, da imamo vsaj internet, kao okno v svet…saj kmalu ne bomo imeli niti za oblečt, se bomo prek interneta kazali oblečeni, doma pa goli zmrzavali!


Yo_, brez heca. Poznam eno družino, fant ni nič delal, pa zapadel je še v drogice (fant od avtorice teh težav nima). Ko so ga vrgli iz hiše z namenom, da se bo skuliral, streznil, odrastel, je naredil samomor.
Jaz svojega otroka ne bi vrgla iz hiše. Je sanjač, a vseeno tudi nekaj skuha. Izgubil se je, a vseeno mislim, da ni pameten nasvet, da otroka šukneš ven iz hiše.Vsekakor bi ga angažirala max pri domačih opravilih, pospravljanju, delu okoli hiše. Fakulteto mora dokončati, pa iskati neko delo, priložnostno, karkoli. Priganjajte ga, spodbujajte. Pa srečno, upam da se vam bo lepo rešilo.

avtorica, tukaj se izdajaš….

moj brat je v podobni situaciji, s tem da on ima faks končan in še to tehnične stroke…ampak služb ni…če nimaš veze in to je grozno…dela vsake toliko časa v kakšni proizvodnji, pol leta, eno leto…pa ti ne podaljšajo pogodbe, vzamejo nove, ker dobijo denar od zavoda..in je potem tudo po celo leto doma in potem spet kaj pride..prijavlja se tudi na službe z srednješolsko izobrazbo(napiše, da ima srednjo šolo končano, čeprav ima faks)..ker če se prijaviš s faksom imaš še manj šans….
v glavnem brezveze, in kaj, naj ga mama in foter vržeta čez vrata…star je pa 32…danes je to grozno, gledaš pa, kakšni nesposobneži delajo povsod, sploh v javnih službah, uradih…kamor so prišli po vezah…in nimajo pojma o pojmu, niti ustrezne izobrazbe..
bodi vesela, da ni zašel na kakšna kriva pota, sigurno njemu tudi ni fajn…kar se pa tiče faksa, če je doma in službe ni, naj vsaj faks konča…škoda je časa.

jojojojojo, si gledala film # Rey#. Biografski film o znanem pevcu. Rey je pri cca 5 letih začel izgubljat vid. Ko je njegova mati videla, da sin- mali Rey ne vidi neč več, je kljub veliki ljubezni, ki jo je čutila do slepega sina, sklenila, da mu zaradi slepote ne bo več pomagala pri orientiranju v temnem svetu. Pustila ga je, da se je fant trudil sam (predstavljaj si, kaj pomeni gledati otoka, ki se pred tabo zaleti v steno, ali pade ob stolu), ni mu pomagala, čeprav je jokala in trpela kot kristus. To je počela zato, ker se je zavedala, da se bo fant moral slej ko prej zaživeti samostojno življenje. Res je kmalu umrla. A Rey je kljub slepoti uspel. TAKO KOT ONA, SI DOŽNA FANTA POSTAVIT PRED VRATA. Menjaj ključavnico, spakiraj mu stvari, tudi računalnik, daj mu 200 EUR, za začetek in naj se znajde. BO SE!!!! To moraš narediti. IN VZTRAJATI, PA MAKAR BOŠ CRKAVALA OD BOLEČIN.
Srečno!

Stroške hrane, pranja, položnic naj plačuje. seveda ne more ker nima rednega dohodka je tako?
torej če hoče živeti z vami naj si to zasluži. zlaganje drv, pomaganje očetu pri kakšni prenovi ali kaj podobnega, mogoče se bo našel v kuhanju, pometanje, vsako soboto naj bo zadolžen za sesanje cele hiše, košnja trave, ipd…
preden mu postavite “pravila” (morate vedeti kaj ste mu naročili, najbolje da si zapišete), mu rečete, da se morate pogovoriti
pa ne začeti: “Ko sva bila pa midva stara toliko kot ti sva mela že sina starega 5 let, gradila sva hišo, poročena sva že bila…”
Že s tem ga boste odvrnili od poslušanja, saj sem opazila da se obnaša kot en 18 letnik, ki si misli da mu nič ne morete saj je polnoleten. Ja tako je. Povejte mu kaj se bo zgodilo, če nalog ne bo izpolnjeval. (vaša stvar jaz bi rekla da ga bom ven vrgla)
če bi se pa slučajno odločil za plačevanje stroškov, saj mu bi dali možnost, pa ne pretiravati. 100 € na mesec naj bo dovolj. dajte mu rok npr. vsak 20 v mesecu. takrat vam na bančni račun naloži 100 €.
lahko pa se odločite da vsak mesec on opravi “velik” nakup v trgovini.
možnosti je veliko, lahko bi se prej zmigali ne pa, da zdaj jokate. Sin je star skoraj 30 let, praktično je zrel moški, ne morem verjeti, da ga niste že prej ven vrgli.

Pred letom dni sem izgubila službo, imam končano fakulteto, 25 let delovnih izkušenj, aktivno iščem službo (zaradi tega veliko časa preživim tudi na internetu!), pišem prošnje in ponudbe, telefonarim, hodim od vrat do vrat, prijavljam se na vsa dela od V. stopnje izobrazbe dalje. Službe ne dobim, vez nimam …

Kaj bi svetovali mojemu možu? Naj me vrže iz hiše?

Predvidevam, da imate vsi, ki tako vehementno zagovarjate stališče, da je treba svojega otroka vrečt iz hiše, če si ne najde dela, sigurne in dobro plačane službe in najbrž tudi dovolj široko socialno mrežo, da boste poskrbeli tudi za zaposlitev svojih otrok. Tudi jaz sem jo imela… Verjemite, grozno je, če si ekonomsko odvisen od kogarkoli in nezmožen poskrbeti zase, v mojem primeru tudi za svoje otroke.

Kaj ti svetujem avtorica? Zaposli sina doma, praviš, da skuha, naj naredi še kaj drugega. Če imate hišo, naj poskrbi za okolico, če imate še žive starše, naj pomaga še njim. Pomagaj mu, da se bo počutil potreben in koristen, ne dovoli, da izgubi upanje. Spodbujaj ga, naj naredi prekvalifikacijo za kako delo, ki ga vsaj za silo zanima, naj se nauči polagat ploščice, zidat kamine, vodovodarska dela, karkoli bo znal delati z rokami, mu bo pomagalo do zaslužka. Časi so pač taki.

Saj bo, ne izgubite upanja, tudi jaz ga ne bom. Srečno!

Nobenega opravicila ni da lenuhari doma. NOBENEGA! Ko se boste tega zavedali potem ne bo prihajalo do taksnih situacij. Do takrat pa jamr po forumih pac. Da ima tip eno majico obleceno cel mesec in smrdi kot kuga pa ga ne gane pa pac kaze na hujse probleme kot zadnje leto. Kje lahko dela (PONAVLJAM DELA!!ne mislim zaposlitev ampak….vsi vemi kaj) – notranja gradbena dela (knaufanje, pomoc pri vsem kar potrebujejo mojstri itd.), montaza oken, voznja taksija, vse ostalo pa ze zahteva izkusnje. Ce ne bo zacel se nikoli ne bo naucil. Kot do zdaj ko je cepel v sobi na sstroške staršev in mesal meglo. Moj partner je po poklicu cisto nekaj drugega, pa je ze med srednjo solo delal VSE – razne montaze na terenu, gradbeništvo in vse povezano s tem, popravilo avtomobilov itd. In zdaj zna VSE. Edino kar mu je tezko je polaganje ploscic. Ostalo je na hisi starsev delal vse – knaufal, ravnal stene, delal fasado, belil, polagal parket in laminat, montiral vaso pohistvo itd. Pri mojih starsih na vikendu sta on in moj oce v celoti streho sama prekrila. Brezposeln je bil v celem zivljenju en mesec pa je star 29. Prvo službo je dobil se preden je izvedel sploh rezultate od mature. Delal vse vikende in pocitnice med srednjo solo. Vse fizicno delo ker mu ni izpod casti. Ko se ni hotel uciti mu je oce uredil sluzbo na zagi ki je cez cesto in tam je delal teden dni med zimskimi pocitnicami. Po dveh urah je prisel domov da ne gre vec nazaj ker je imel ivje po lasih od mraza in se marsikaj. Pa ga je oce samo obrnil na pragu in peljal nazaj. Pa je bil placan zelo malo. In to pri 16 letih. Od takrat naprej ni bilo tezav. Je pa potem sam sel za celo poletje spet delat na zago. Ampak zdaj zna delat vse in mu ni problem najti delo, niti delati kkjerkoli in karkoli. Vasi luzerji, ki jih ujckate kot dojenčke pa seveda cepijo doma. Ker, ko se ne ucijo jih zagovarjate kako jih revcke ucitelji ne razumejo, nonstop se samo pogovatjate in pregovarjate z njimi do onemoglosti itak vas pa nihce resno ne jemlje. Potrem pa jamr cez 10 let pa bi otroka iz bajte metali pa naj se znajde. Seveda, najlazje je vas problem vreci iz hise in se delat kot da ga ni pa naj se znajde sam. To da je tak zaradi vas vam ni kapnilo. Da bi prevzeli odgovornost za SVOJE NAPAKE tudi ne. Ta “otrok” je tak zaradi TEBE IN TVOJEGA MOZA draga avtorica. Ne zaradi sosede in grde drzave in grdih ljudi in blabla kaksna krivica je doletela revcka ubogega. Seveda nima izkusenj ce mu nikoli v zivljenju ni bilo potrebno z qrcem mignit. Ker njihov soncek pa to ze ne bo pocel. On bo pa sedel v pisarni s klimo in sefa spilal. Seveda brez kakrsnekoli sole in izkusenj. Ampak sanja pa se vedno o zasluzku iz interneta, da bo sedel na riti in bo denar sam prisel. Rit dvignil pa ne bi. Zakaj? Ker mu ni potrebno. In mu nikoli ne bo. Ker to je pa zlati soncek. Pri 30.seveda. Da vas sram ni nesposobne babure kaj delate iz svojih otrok z svojo “do-onemoglosti-permisivno” vzgojo, potem bi pa metale otroke iz hise ker vam gredo na zivce! A mislite da jih moramo davkoplacevalci potem ziveti in skrbeti zanje ker se vam pac ne ljubi vec? Odjebite! Kar ste zajebale pa se popravite. Najprej ga nehah zagovarjat. Nato ga nauci osebne higiene ker prašiča smrdljivega tudi jaz ne bi zaposlila. Kot tretje pa nehaj z bolanimi ko ne bo sel delat za minimalca, ker ne pokrije stroskov in blablabla. Naj se pa vozi. Je predalec? Imam sorodnike in prijatelje ki se vsak dan vozijo cirka 80km do ljubljane v eno smer. Pa imajo male otroke. In ja, tudi tisti za minimalca so vmes, ker je bolje 500€ kot 0€. Ampak njemu to ni potrebno seveda ker zlato sonce ne bo tega pocelo ker se mu ne izplaca. Okej, samo potem nehaj jamrat. Ker je problem v tebi ne v njemu.

PRoblem teh mladih je, ker nimajo prav nobenega upanja.

Pri nas je enako, in sploh ne obsojam avtorice tega članka. Razumem jo, ker si s tem bikom ne moreš nič. Imam isto starega sina, po 10 letih bo menda končal sredno šolo in to samo zato menda, ker sem jaz tako sitna. Znorela bom. Kaj vse sem mu že zagrozila pa nič, so kot biki. Oni ne rabijo nič, hrano in to je to, ne punce, prijatelje samo za kavo, glavno, da ma računalnik. Sama pa imam že 35 let del. dobe, večno v depresiji – na zdravilih, z muko grem v službo, da domov prinesem hrano in seveda tudi mož. Povedala sem mu že da bom znorela in zavedno odšla. Pa nič. Jaz vam rečem samo imeli bi takega sina pa bi vedeli, kako lahko trpi mati .
Jokam, kričim pa nič. On samo pravi, saj bi šel v službo, če je pa ne dobim. In kaj naj potem naredim z njim.

In potem? Če vidiš, da res hodi na razgovore, si išče službo, je tudi sam razočaran?? A ti bi res svojega otroka vrgel iz hiše, ker ni dobil službe? Mislim, a čisto res? Ali to samo drugim predlagaš? Eno je, če te mulc zajebava in ima za debila, žura in popiva, nič ne dela in se nič ne trudi. Drugo pa je, če tudi doma poprime za delo, išče službo, pa je ne najde. Me prav zanima, kako bi ti svojega čez prag vrgel.[/quote]

Brez da razlagam podrobnosti , ja bi in to brez težav bi dobil kufer pred vrati !!
Tale sinko bi moral že davno končati šolanje in do danes bi moral imeti že kakšnih 5-6 let del. dobe .[/quote]

Kakšne delovne dobe, no, a si popolnoma retardiran?
Stari kozli, ki ste mentalno zaostali za cajtom, sploh dojemate ne v svoji starikavi megli, da delovnih dob kmalu sploh več ne bo. Nobene, kaj šele tiste, ki se začne že pri skoraj dvajsetih.

Pa ne zdaj nalagat nekih kvazi primerov, kako tvoji pamži ali pa sosedovi služijo reden keš malodane že od 14 leta. Prvič ker ne verjamem, drugič ker so to redke izjeme.

Res, starci boste morali biti malo manj senilni pa dojet, v kakem svetu živimo.

in p.s. – sem na svojem že od srede dvajsetih let in imam redno službo, a mi je dobesedno ‘padla z neba’, slučajno. In se popolnoma zavedam, kako preklemansko srečo sem imela.

Končno glas razuma. Ponavadi ne zagovarjam podobnih faliranih primerov, ampak tole mi pa ne izgleda kot falirani primer po lastni izbiri.

Očitno ni hud lenuh, če skuha in naredi ostala gospodinjska dela.
Malo poglej, koliko je brezposelnih in koliko je delovnih mest. Ja, tudi za fizična dela ne vzamejo kar vsakega, ki se spomni, da bo to delal. Neprecenljiva ideja: če me tam nočejo, grem pa veceje čistit, že davno ne drži več vode. Ker te niti za veceje čistit nočejo.

Če fant išče delo, če pošilja ponudbe, če se trudi priti na razgovore, potem se trudi. To ni nič falirano. Brez skrbi, da si ob takem odnosu tudi on želi čimprej stran od vaju, a na žalost ne more. Kot tudi mnogi drugi ne. In ni 2x za reči, da ne bi klošaril, če bi ga postavila ven. Ker kaj dosti več izbire ni v današnjih časih. Ampak nekateri še vedno živite v preteklosti. Da bo nekdo čez noč našel službo, ker so ga postavili pred vrata? A se ne bo nihče od bresposelnih, ki jih vzdržujejo partnerji oglasil?

Ok, faliran faks je morda težava, ampak – mogoče ni zmogel, nekateri nismo preveč pametni pa to. In mogoče tudi zaradi tega tone v vse večji obup. No zdaj pa kar planite po meni, ko ravno priznam :)[/quote]

Točno to, naj se javijo partnerji brezposelnih, pa naj nakladajo, kako bojo brezposelno ženo ali moža ven vrgli, ker si lenuh presneti ne najde joba!

Res, neverjetno kaki fašisti ste tule, pa še totalno bebavi v glavo, drugega ne morem rečt. Do otrok imate pa itak odnos hujši kot do psov. Saj ni čudno, da vas potem ne marajo. Ker vas ne, brez skrbi, s takim odnosom.

Ti tujci doma nimajo za osnovno preživetje, tudi njihovi starši životarijo, saj zato pa domov pošiljajo denar. V teh razmerah je seveda realno pričakovati, da se bo mlad sposoben človek potrudil in garal zato, da familija preživi. Pri nas je govora o dobro situiranih starših, ki brez težav preživijo s svojim denarjem tudi svoje otroke in v takih razmerah ne bo šel noben tak otrok delat 15 ur na dan od petka do svetka za 500€ na mesec. Če bi ga starši vrgli na cesto, bi sicer moral, hkrati pa bi moral živeti med temi delavci v eni konzervi od sobe z 10 posteljami. Kdo od slovenskih mulcev bi šel to delat? To je vse vajeno 2x letno dopustov, morja, smučanja, svoje sobe, ugodja in udobja, ki so jim ga nudili starši. To ne bo delalo v takih razmerah za ta denar, pa če se tukaj razpočite. Jih ni, naši otroci so pri starših, raje kot golo fizikaljenje za drobiž. Vrzite jih na cesto, pa bodo raje šli med klošarje kot med te delavce. Garant.

Pa v reali bi rada videl tistega, ki vrže svojega mulca na cesto. Ob vseh, ki se tukaj javljajo, kako bi to naredili, ni enega, ki bi to doživel v reali.[/quote]

Že, že. vendar tujci večinoma dobijo neprofitno stanovanje (vsaj bivalno enoto), DSP in otroške doklade + delajo na črno, fant pa zaradi družinskih/gospodinjskih dohodkov ni upravičen do DSP-ja, stanovanja in pd.

Vaš dela že dve leti in se vsem v familiji pri vas očitno neskončno smili!
Delo se še vedno dobi, samo malo se je treba potrudit! Ampak ne, po tvoje se človek, mulcu, ki ga živi, ne sme vtikat v življenje! Bi ga ti vzela na preužitek, pa se bosta lahko imela neskončno rada.
Dejte no,babe, dejte bluzit. Bo pač mulc pobral šila in kopita pa šel v tujino delat! Na gradbišče,na cesto, prenašat kufre v kakšen hotel, kamorkoli.
Pri 30 letih ne moreš vegetirat doma. razen če si narkič ali pijanec! Ali bolan v glavi! Ampak potem k zdravniku, na invalidsko pa tko naprej! Tebe, ženska seveda ne razumem, ker podpiraš lenobo, pa misliš,da se od ljubezni v družini preživi. Kje mi živimo?

Brez da razlagam podrobnosti , ja bi in to brez težav bi dobil kufer pred vrati !!
Tale sinko bi moral že davno končati šolanje in do danes bi moral imeti že kakšnih 5-6 let del. dobe .[/quote]

Kakšne delovne dobe, no, a si popolnoma retardiran?
Stari kozli, ki ste mentalno zaostali za cajtom, sploh dojemate ne v svoji starikavi megli, da delovnih dob kmalu sploh več ne bo. Nobene, kaj šele tiste, ki se začne že pri skoraj dvajsetih.

Pa ne zdaj nalagat nekih kvazi primerov, kako tvoji pamži ali pa sosedovi služijo reden keš malodane že od 14 leta. Prvič ker ne verjamem, drugič ker so to redke izjeme.

Res, starci boste morali biti malo manj senilni pa dojet, v kakem svetu živimo.

in p.s. – sem na svojem že od srede dvajsetih let in imam redno službo, a mi je dobesedno ‘padla z neba’, slučajno. In se popolnoma zavedam, kako preklemansko srečo sem imela.[/quote]

S čim sem te spodbudil , da sedaj žališ ?
Delovne dobe, čas zaposlitve ali obdobje , ki ga moraš izpolnit za penzijo je bil, je in tudi bo , tudi v najbolj divjem kapitalizmu moraš izpolniti nek časovni pogoj dela zato, da dobiš penzijo , to kar ti sanjaš o tem kako ne bo delovne dobe smo govorili vsi tudi tisti , ki smo se pred kratkim upokojili , tudi nam so stalno dvigali obdobje odhoda v penzijo in mi smo ravno tako govorili , nikoli ne bom dočakal penzije saj mi stalno dvigajo pogoje ampak sem jo dočakal res šele po 41 letih dela ampak sem dočakal, če bi razmišljal tako kot ti in tale 30 letni sinko , ki je kot kaže že v penziji potem jo tudi sam ne bi dočakal .
Očitno nočete razumeti , da je ta sinko star 30 let alooooo 30 let brez dneva zaposlitve , tudi če je študiral ga to ne opravičuje , poleg tega je študijsko bil neuspešen po tej logiki je vsaj 5-6 let doma in čaka da mu nekdo ponudi službo , tukaj izgovor o stanju države ne pije vode ker sine enostavno vsa ta leta ni resno iskal zaposlitve , daj malo bolj realno razmišljaj 6 let ne najde službe lahko , da mu ti verjameš jaz mu ne , enostavno mu je tako kot je super , lačen ni , streho ima kaj več pa ne potrebuje , vsaj zaenkrat ko so še straši živi mu nič ne manjka je pač zadovoljen s takim stanjem kot je .
Tebi je služba slučajno padla z neba , hmmm super a to pomeni , če ti ne bi, bi čakala doma , da ti jo pridejo na dom ponudit . Ali bi pisala prošnje , bi šla od firme do firme in iskala zaposlitev , bi uporabila prijatelje , znance, sorodnike za to da ti pomagajo pri zaposlitvi , bi se trudila najti neko delo če tudi ne stalno zato , da bi bila samostojna četudi z malo denarja , daj povej bi čakala doma ali uporabila vse načine da najdeš zaposlitev ???

Pa kaj zdaj bluzite vsi skupaj? Mama tega večnega otroka je sama napisala (še naslov teme je tak), da ta otročaj bluzi. Visi na netu in sanja o tem, kako mu bo keš iz vesolja v naročje padel. Delo je, če se ga hočeš lotit in ga sprejet. Sem napisala 1 primer, kje in kako, je mamica takoj našla izgovor za sineka, da tega pa pri njih ni. Ja, seveda. Pa soba je ob minimalcu predraga. Tudi zelo seveda, ja. Jaz sem sama z otrokom, nimam bajne plače, pa plačujem najemnino, vse stroške, hrano in ostalo + šolanje otroka (srednješolka). Dobro, da meni znese, pa dam obe roki stran, če mi po poplačilu najemnine in stanovanjskih stroškov ostane več zase in za hčerko kot nekomu z minimalcem, ki si plačuje sobo.
Je pa razlika, ja. Mene bi bilo na smrt sram, da bi plesnela nekje brez dela in visela staršem za vratom. In nehajte s tem, da dela ni. Delat sem začela že v srednji šoli (popoldne in ob večerih), delala sem ob študiju, pri 18-ih sem se odselila od doma in brez dela nisem do danes bila niti en sam dan.
Torej?

Otrok bluzi, ker mu mama to dovoli. Bodisi direktno, bodisi malce bolj subtilno (ne bo šel delati za minimalca). Sam sem imel že končana dva faksa, pa sem šel delat v gradbeništvo najbolj enostavne stvari. Zato, da sem si sam privarčeval za izpit za avto, za staro garo in da sem šel lahko vsaj na pir za svoj denar. Ja, pa da sem dal lahko “tastarim” za nekaj položnic.

“Zaskrbljena” mama, morala se boš vprašati, kaj si za svojega večnega otroka sploh želiš? Ta hip z lahkoto trdim, da želiš, da tako ostane. Ko pa boš spremenila stališče v “katerokoli delo je bolje, kot nobeno”, se bodo stvari spremenile in premaknile. Žal se ti in še nekatere mame tu ne zavedajo, da je vlak, ko tvojemu večnemu otroku “ne bo treba delat” za minimalca” že odpeljal. Tvoj večni otrok mora šele priti spet nazaj na ta nivo, da si bi lahko privoščil trditev “ne bom delal za minimalca”.

Sam sem danes delodajalec in v desetinah ponudb, ki jih redno dobivam, me ZELO zanima o kandidatu predvsem troje. Koliko je star, koliko ima pri svojih letih delovne dobe in kakšno dokončano izobrazbo ima.
Te tri spremenljivke mi povedo, a je človek bluzil ali ne. Pri tvojem sinu bi pričakoval bodisi fax + 5 let DD, bodisi srednjo šolo v 10 let DD, bodisi OŠ + 15 let DD. Ali pa vsaj del naštetega. Vem da je boleče, ampak enako situacijo imamo tudi v sorodstvu, zato odgovarjam.

Pozdrav in vse dobro.

D.

New Report

Close