Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Moja mami se obnaša kot najstnica

Moja mami se obnaša kot najstnica

Letos bom končala gimnazijo. Šola mi ne dela težav. Imam pa težave z mamo. Z očetom sta se pred kratkim ločila in oče se je odselil k novi partnerici. V njune zadeve se ne bom spuščala. Priznam pa, da mi je kar odleglo, ker sem bila že sita njunega stalnega prepiranja.Z očetom imam normalne stike, živim pa z mamo. Zaradi vsega tega mi ni lahko in še mama mi dodatno para živce. Saj razumem, da jo je ločitev vrgla iz tira. Njeno vedenje se je čisto spremenilo. Kar naenkrat je postala prava žurerka. Vem, da potrebuje sprostitev, glede na to, kar se je doma dogajalo in kako se je končalo. Moti pa me, ker se je kar vrinila v mojo družbo. Mislila sem, da se bo to dogajalo le izjemoma, in to se mi je zdelo še sprejemljivo. Zdaj pa se ji zdi že čisto normalno, da se mi konec tedna pridruži, ko rečem, da grem zvečer ven. Poleg tega si je začela še izposojati moja oblačila. Zadnje čase je od živčnosti precej shujšala, tako da imava enako številko konfekcije.Ker se mi mama smili, vse to prenašam, a vedno teže. Če bi lahko, bi se kar odselila. Žal nimam nobene možnosti in je tudi med študijem ne bom imela. Sicer je zelo prijetna in komunikativna oseba. Moja družba pravi, da je res kul. Malo pa se jim že tudi zdi čudno, ker je kar naprej zraven.Počutim se nelagodno in nadzorovano, čeprav se ne vedem nič drugače kot takrat, ko ni prisotna. Želim ji dobro in da bi si opomogla, zato se bojim, kako bo reagirala, če ji povem, kar mislim. Čutim pa, da bom kaj morala narediti, ker tako ne bo šlo več naprej.

Povej ji naj se obnaša kot mama. Ker prijateljice imaš druge! Ona naj si najde svoje sovrstnice.

kakšna beda od izmišljutine

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno 7640, 12.11.2022 ob 13:49

kakšna beda od izmišljutine

Anonimno 7640

Butasta socilkarca, itak nimaš pojma. Take stvari se dogajajo, ker imajo drage gospe preveč pravic in so vedno veliko več kot je vreden en normalen moški. Imam v soseščini en ravno tak primer o nori lajdri, ki se pri 49 goni naokoli in oblači kot šestnajstletnica. Celo njeno lastno hči je sram početja razuzdane matere.

So pa talibani naredili en ukrep v tej smeri, pa se lahko sama odpraviš tja, da ga preveriš še v praksi!

https://www.zurnal24.si/svet/zenskam-ne-dovolijo-vec-v-park-396263

 

 

Odgovor na objavo uporabnika
Tori, 12.11.2022 ob 13:58

Anonimno 7640

Butasta socilkarca, itak nimaš pojma. Take stvari se dogajajo, ker imajo drage gospe preveč pravic in so vedno veliko več kot je vreden en normalen moški. Imam v soseščini en ravno tak primer o nori lajdri, ki se pri 49 goni naokoli in oblači kot šestnajstletnica. Celo njeno lastno hči je sram početja razuzdane matere.

So pa talibani naredili en ukrep v tej smeri, pa se lahko sama odpraviš tja, da ga preveriš še v praksi!

https://www.zurnal24.si/svet/zenskam-ne-dovolijo-vec-v-park-396263

 

 

Ma daj drek ne gobcaj zdaj pod tisičimi vzdevki.

Maš ti v sošečini primer ja, seveda da. Pa primer retarda imaš tudi, če se že zavedaš ali pa še ne.

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno 7640, 12.11.2022 ob 14:04

Ma daj drek ne gobcaj zdaj pod tisičimi vzdevki.

Maš ti v sošečini primer ja, seveda da. Pa primer retarda imaš tudi, če se že zavedaš ali pa še ne.

Bolj verjamem njej kot pa tebi, ker imaš težave že s samim izražanjem. Se vidi, da se inteligenca ne da kupiti, lahko pa imaš pol metra barvne fasade ne svojem “frisu”

Mamo zanimajo tvoji kolegi 😉

Takoj ji postavi svoje meje. Ti imaš svoj lajf, ona naj si pa najde prijateljice!

Mami razloži da ti je hudo tako zaradi razhoda kot zaradi njenega obnašanja ter da to ni sprejemljivo pa če zudi samo zate da hodi s tabo on tvojimi prijatelji ven pa kakorkoli ji že govorijo da je kul.

Oseba v tvoji starosti še išče svoj jaz prav tako tvoji vrstniki, in težko primerjajo to obnašanje s normalnim. Naj vpraša svoje prijateljice in sodelavke če jim je to normalno.

Mogoče nima pravih prijateljic, če pa že so mogoče one zasedene s svojim življenjem in zato ne morejo z njo ven, zato išče rešitev v tvoji družbi. V tem primeru ji pomagaj kje si naj najde družbo svoje starosti npr razni pohodniki, tečaji ipd. Ko si bo našla svojo družbo, ki jo bo pritegnila bo ok. Na silo, samo z besedo, bo pa težje ‘pustila’ tvoji družbo, sploh če je zelo komunikativna in pogreša socialni stik.

Če jo parkrat pospremiš na kakšen lokalen hrib, kjer je dosti pohodnikov, i ne predolga pot, da se ji bo dalo tudi sami kdaj odpravit, bo gotovo srečala še koga ki ga pozna pa se dogovorite da greste kdaj skupaj itd…

Dobro uredite

 

Odgovor na objavo uporabnika
Izabela910, 12.11.2022 ob 13:44

Letos bom končala gimnazijo. Šola mi ne dela težav. Imam pa težave z mamo. Z očetom sta se pred kratkim ločila in oče se je odselil k novi partnerici. V njune zadeve se ne bom spuščala. Priznam pa, da mi je kar odleglo, ker sem bila že sita njunega stalnega prepiranja.Z očetom imam normalne stike, živim pa z mamo. Zaradi vsega tega mi ni lahko in še mama mi dodatno para živce. Saj razumem, da jo je ločitev vrgla iz tira. Njeno vedenje se je čisto spremenilo. Kar naenkrat je postala prava žurerka. Vem, da potrebuje sprostitev, glede na to, kar se je doma dogajalo in kako se je končalo. Moti pa me, ker se je kar vrinila v mojo družbo. Mislila sem, da se bo to dogajalo le izjemoma, in to se mi je zdelo še sprejemljivo. Zdaj pa se ji zdi že čisto normalno, da se mi konec tedna pridruži, ko rečem, da grem zvečer ven. Poleg tega si je začela še izposojati moja oblačila. Zadnje čase je od živčnosti precej shujšala, tako da imava enako številko konfekcije.Ker se mi mama smili, vse to prenašam, a vedno teže. Če bi lahko, bi se kar odselila. Žal nimam nobene možnosti in je tudi med študijem ne bom imela. Sicer je zelo prijetna in komunikativna oseba. Moja družba pravi, da je res kul. Malo pa se jim že tudi zdi čudno, ker je kar naprej zraven.Počutim se nelagodno in nadzorovano, čeprav se ne vedem nič drugače kot takrat, ko ni prisotna. Želim ji dobro in da bi si opomogla, zato se bojim, kako bo reagirala, če ji povem, kar mislim. Čutim pa, da bom kaj morala narediti, ker tako ne bo šlo več naprej.

Počaki, da si še tipa omisli tvojh let, to bo šele cel žur.

 

New Report

Close