Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Moje zadnje želje bodo izgledale nekako takole:

Moje zadnje želje bodo izgledale nekako takole:

Morda vas kdo prosi za vaše mnenje, ne pa da se delate norca!!!! Ne poznam osebe vendar, če ne premoreš napisati nič pozitivnega, potem pač ne piši. Vprašaj se, zakaj nekdo razmišlja o…. ter šele nato…

Ko mene ne bo več, naj pepel raztresejo naokoli.Stroškov ne bo, pogreba ne bo , pa tudi rože ne bodo gnile in venele.
Zakaj bi drugim delala stroške, če ni potrebe.Za denar, če ga bo kaj ostalo, naj grejo pa dediči na lep dopust.Bolje, kot pa za pogreb.

Ko mene ne bo več, naj pepel raztresejo naokoli.Stroškov ne bo, pogreba ne bo , pa tudi rože ne bodo gnile in venele.
Zakaj bi drugim delala stroške, če ni potrebe.Za denar, če ga bo kaj ostalo, naj grejo pa dediči na lep dopust.Bolje, kot pa za pogreb.[/quote]Če si se ti tako odlocila in ce si tega ti zelis potem pa naj bo tako. Jaz še naprej vztrajam pri svojih zadnjih zeljah.

Ko mene ne bo več, naj pepel raztresejo naokoli.Stroškov ne bo, pogreba ne bo , pa tudi rože ne bodo gnile in venele.
Zakaj bi drugim delala stroške, če ni potrebe.Za denar, če ga bo kaj ostalo, naj grejo pa dediči na lep dopust.Bolje, kot pa za pogreb.[/quote]Če si se ti tako odlocila in ce si tega ti zelis potem pa naj bo tako. Jaz še naprej vztrajam pri svojih zadnjih zeljah.[/quote]

A imaš zanesljivo osebo, ki bo poskrbela za tvoj pogreb po tvojih željah?
Poznam obe varianti. So imeli izrecna pisna navodila kaj in kako naj poteka pogreb (vrsta krste, rože, govor, sedmina…), pa ni bilo nič od tega (sorodniki so naredili po svoje) in tudi take, ki so naredili natančno tako kot je pisalo- no ti niso bili sorodniki, ampak samo! prijatelji pokojnika. Oba pogreba sta imela pokrite stroške od pokojnika vnaprej v celoti .

Torej potrebuješ samo nekoga, ki mu lahko zaupaš. No pravzaprav sem zdaj, ko sem to zapisala ugotovila, da ni variante, da veš kako se bo odvilo zares. Tudi če si še tako močno želiš. Prepusti se. Duša gre tako svojo pot in ne potrebuje ceremonjala :).

Če si se ti tako odlocila in ce si tega ti zelis potem pa naj bo tako. Jaz še naprej vztrajam pri svojih zadnjih zeljah.[/quote]

A imaš zanesljivo osebo, ki bo poskrbela za tvoj pogreb po tvojih željah?
Poznam obe varianti. So imeli izrecna pisna navodila kaj in kako naj poteka pogreb (vrsta krste, rože, govor, sedmina…), pa ni bilo nič od tega (sorodniki so naredili po svoje) in tudi take, ki so naredili natančno tako kot je pisalo- no ti niso bili sorodniki, ampak samo! prijatelji pokojnika. Oba pogreba sta imela pokrite stroške od pokojnika vnaprej v celoti .

Torej potrebuješ samo nekoga, ki mu lahko zaupaš. No pravzaprav sem zdaj, ko sem to zapisala ugotovila, da ni variante, da veš kako se bo odvilo zares. Tudi če si še tako močno želiš. Prepusti se. Duša gre tako svojo pot in ne potrebuje ceremonjala :).[/quote]
Imam zanesljivo osebo ki bo poskrbela za moj pogreb. Vse kar si zelim je dostojen in skromen pogreb. Zelim si biti pokopan v krsti. Za vrsto krste, roze, govor in sedmino mi je pa vseeno. Saj sem ze na zacetku te teme v prvem komentarju navedel tiste 3 zelje.
Imas popolnoma prav. Res je ne morem vedeti kako se bo odvilo zares.Jaz sem samo navedel moje zelje. Ni pa nujno da se bodo moje zelje tudi uresnicile.
Za vrsto krste, roze, govor in sedmino mi je popolnoma vseeno. Kar se mene tice nobene sedmine nobenih roz in nobenega govora ne bi bilo potrebnih.

Pogreb tudi brez sedmine, brez roz in brez govora bi bil v redu pogreb.

Kaj bi pa imel oblečeno? Mi je vseeno kaj bom imel obleceno na lastnem pogrebu.

Zakaj? A ni več nikjer smisla življenja? Si želiš, da te več ni?
Oprosti, morda preveč sprašujem ali pa je tvoja tema samo provokatorska debata o smrti!!!


Ja želim si da me več ni.Točno tako. Naveličan sem vsega skupaj in si zato želim umreti. Ne vem kako ne mores razumeti da ne zelim ziveti nic vec.

A imaš zanesljivo osebo, ki bo poskrbela za tvoj pogreb po tvojih željah?
Poznam obe varianti. So imeli izrecna pisna navodila kaj in kako naj poteka pogreb (vrsta krste, rože, govor, sedmina…), pa ni bilo nič od tega (sorodniki so naredili po svoje) in tudi take, ki so naredili natančno tako kot je pisalo- no ti niso bili sorodniki, ampak samo! prijatelji pokojnika. Oba pogreba sta imela pokrite stroške od pokojnika vnaprej v celoti .

Torej potrebuješ samo nekoga, ki mu lahko zaupaš. No pravzaprav sem zdaj, ko sem to zapisala ugotovila, da ni variante, da veš kako se bo odvilo zares. Tudi če si še tako močno želiš. Prepusti se. Duša gre tako svojo pot in ne potrebuje ceremonjala :).[/quote]
Imam zanesljivo osebo ki bo poskrbela za moj pogreb. Vse kar si zelim je dostojen in skromen pogreb. Zelim si biti pokopan v krsti. Za vrsto krste, roze, govor in sedmino mi je pa vseeno. Saj sem ze na zacetku te teme v prvem komentarju navedel tiste 3 zelje.
Imas popolnoma prav. Res je ne morem vedeti kako se bo odvilo zares.Jaz sem samo navedel moje zelje. Ni pa nujno da se bodo moje zelje tudi uresnicile.
Za vrsto krste, roze, govor in sedmino mi je popolnoma vseeno. Kar se mene tice nobene sedmine nobenih roz in nobenega govora ne bi bilo potrebnih.

Pogreb tudi brez sedmine, brez roz in brez govora bi bil v redu pogreb.[/quote]

Ja super, pol pa imaš itak vse urejeno, ne vem zakaj si delaš skrbi. Samo počakaš, da se ti želja uresniči. Bolj intenzivno misliš, bolj vizualiziraš kao naj bo, prej bo želja uresničena. Srečno.


Imam zanesljivo osebo ki bo poskrbela za moj pogreb. Vse kar si zelim je dostojen in skromen pogreb. Zelim si biti pokopan v krsti. Za vrsto krste, roze, govor in sedmino mi je pa vseeno. Saj sem ze na zacetku te teme v prvem komentarju navedel tiste 3 zelje.
Imas popolnoma prav. Res je ne morem vedeti kako se bo odvilo zares.Jaz sem samo navedel moje zelje. Ni pa nujno da se bodo moje zelje tudi uresnicile.
Za vrsto krste, roze, govor in sedmino mi je popolnoma vseeno. Kar se mene tice nobene sedmine nobenih roz in nobenega govora ne bi bilo potrebnih.

Pogreb tudi brez sedmine, brez roz in brez govora bi bil v redu pogreb.[/quote]

Ja super, pol pa imaš itak vse urejeno, ne vem zakaj si delaš skrbi. Samo počakaš, da se ti želja uresniči. Bolj intenzivno misliš, bolj vizualiziraš kao naj bo, prej bo želja uresničena. Srečno.[/quote]Tudi jaz tako mislim.

[/quote]
Ja želim si da me več ni.Točno tako. Naveličan sem vsega skupaj in si zato želim umreti. Ne vem kako ne mores razumeti da ne zelim ziveti nic vec.[/quot

Ni res, da te ne razumem! Sama menim, da s tem, ko pišeš še vedno iščeš nekoga, ki bi te razumel. Ali????

[/quote]
Ja želim si da me več ni.Točno tako. Naveličan sem vsega skupaj in si zato želim umreti. Ne vem kako ne mores razumeti da ne zelim ziveti nic vec.[/quot

Ni res, da te ne razumem! Sama menim, da s tem, ko pišeš še vedno iščeš nekoga, ki bi te razumel. Ali????[/quote]V redu je če me resnično razumeš. Če bi me resnično razumela potem bi vedela da je smrt zame najbolja rešitev. Dokončna in trajna rešitev. In prav tega si jaz tako zelo želim.

Ja želim si da me več ni.Točno tako. Naveličan sem vsega skupaj in si zato želim umreti. Ne vem kako ne mores razumeti da ne zelim ziveti nic vec.[/quot

Ni res, da te ne razumem! Sama menim, da s tem, ko pišeš še vedno iščeš nekoga, ki bi te razumel. Ali????[/quote][/quote]V redu je če me resnično razumeš. Če bi me resnično razumela potem bi vedela da je smrt zame najbolja rešitev. Dokončna in trajna rešitev. In prav tega si jaz tako zelo želim.[/quot

Kako naj vem, da je smrt zate edina rešitev????? Saj nam ne poveš, kaj te je prizadelo oziroma zakaj si obupal
Lahko morda poveš kaj več o tem?

[/quote]V redu je če me resnično razumeš. Če bi me resnično razumela potem bi vedela da je smrt zame najbolja rešitev. Dokončna in trajna rešitev. In prav tega si jaz tako zelo želim.[/quot

Kako naj vem, da je smrt zate edina rešitev????? Saj nam ne poveš, kaj te je prizadelo oziroma zakaj si obupal
Lahko morda poveš kaj več o tem?[/quote]Pa saj se ti rekel zakaj si želim umreti. Naveličan sem takšnega življenja. Po vseh tistih letih za spremembe nisem več zmožen in iskreno povedano si jih tudi ne želim.
Po skoraj 8 zapravljenih letih za spremembe nimam niti želje niti volje niti energije.Nekaj časa bom še živel takšno življenje kot ga trenutno živim. Ko bom imel resnično vsega dovolj bom pa naredil samomor.
Takšno življenje kot ga živim sedaj ga živim že skoraj 8 let. Naveličan sem ga in zato se bom slej ko prej ubil.

V redu je če me resnično razumeš. Če bi me resnično razumela potem bi vedela da je smrt zame najbolja rešitev. Dokončna in trajna rešitev. In prav tega si jaz tako zelo želim.[/quot

Kako naj vem, da je smrt zate edina rešitev????? Saj nam ne poveš, kaj te je prizadelo oziroma zakaj si obupal
Lahko morda poveš kaj več o tem?[/quote]Pa saj se ti rekel zakaj si želim umreti. Naveličan sem takšnega življenja. Po vseh tistih letih za spremembe nisem več zmožen in iskreno povedano si jih tudi ne želim.
Po skoraj 8 zapravljenih letih za spremembe nimam niti želje niti volje niti energije.Nekaj časa bom še živel takšno življenje kot ga trenutno živim. Ko bom imel resnično vsega dovolj bom pa naredil samomor.
Takšno življenje kot ga živim sedaj ga živim že skoraj 8 let. Naveličan sem ga in zato se bom slej ko prej ubil.[/quote]

Si sploh želiš pogovora z nami? Ti lahko kako pomagamo, da morda vseeno le lahko kako drugače…

Pa saj se ti rekel zakaj si želim umreti. Naveličan sem takšnega življenja. Po vseh tistih letih za spremembe nisem več zmožen in iskreno povedano si jih tudi ne želim.
Po skoraj 8 zapravljenih letih za spremembe nimam niti želje niti volje niti energije.Nekaj časa bom še živel takšno življenje kot ga trenutno živim. Ko bom imel resnično vsega dovolj bom pa naredil samomor.
Takšno življenje kot ga živim sedaj ga živim že skoraj 8 let. Naveličan sem ga in zato se bom slej ko prej ubil.[/quote]

Si sploh želiš pogovora z nami? Ti lahko kako pomagamo, da morda vseeno le lahko kako drugače…[/quote]Ne potrebujem nobene vaše pomoči zato ker sem se jaz že zdavnaj tako odločil.

Ne verjamem ti! Potrebuješ nas.
Si sploh želiš pogovora z nami? Ti lahko kako pomagamo, da morda vseeno le lahko kako drugače…[/quote]Ne potrebujem nobene vaše pomoči zato ker sem se jaz že zdavnaj tako odločil.[/quote]

Ne potrebujem nobene vaše pomoči zato ker sem se jaz že zdavnaj tako odločil.[/quote][/quote]Ne potrebujem nikogar več. Po 8 letih takšnega življenja kot ga živim sedaj nisem ničesar več sposoben. To je neizpodbitno dejstvo.In prav zaradi tega neizpodbitnega dejstva se bom ubil prej ali slej.

Evo, to pa so rezultati zdravljenja na slovenskih psihiatrijah, ki je ena najbolj rigoroznih in nazadnjaskih v Evropi, vendar kot se v tej temi vidi, ne prinasa nikakrsnih pozitivnih rezultatov in vse njene zgodbe so samo zgodbe o propadu bolnika, nikoli o ozdravitvi, ma kaki, po 8 letih zdravljenja clovek misli celo na samomor!? Grem stavit, da avtor pred samim zdravljenjem in bivanjem v norisnicah ni nikdar imel take zelje po smrti! In to pa je ta brezplodna psihiatrija, zavajane, umetno delanje ljudi v bolnike…

A sem jaz kje v tej temi slucajno omenil psihiatrijo in zdravljenje v psihiatricni ustanovi? Mislim da nisem.
Je pa res da se velikokrat ne morem spomniti kaj sem govoril in delal pred recimo tremi urami. Tudi ogromnokrat ne vem več / pozabim kateri je dan v tednu in kateri je datum oziroma katerega smo v mesecu.

Kot vidis, si tukaj na prvi strani res pisal o zdravljenju in o psihiatricnih zdravilih.

Kot vidis, si tukaj na prvi strani res pisal o zdravljenju in o psihiatricnih zdravilih.[/quote]Oprosti niti tega ne vem vec kje sem kaj napisal.

Nic hudega.

Saj pravim, da je morda boljse, da se clovek nikoli ne zacne zdraviti, ker ta zdravila skodujejo in nis nikogar ozdravila. Toda ko jih clovek zacne jemati, pa ne more ziveti vec brez njih in jih mora jemati redno. Zal nimam pravega nasveta zate. Spostujem tvoje zadnje zelje. Morda pa se vse obrne na boljse.

Nic hudega.

Saj pravim, da je morda boljse, da se clovek nikoli ne zacne zdraviti, ker ta zdravila skodujejo in nis nikogar ozdravila. Toda ko jih clovek zacne jemati, pa ne more ziveti vec brez njih in jih mora jemati redno. Zal nimam pravega nasveta zate. Spostujem tvoje zadnje zelje. Morda pa se vse obrne na boljse.[/quote]Za Aspergerjev sindrom ne obstaja nobeno zdravilo. V Polju pa sem od vas redno dobival antipsihotike in antidepresive kljub temu da mi je bila postavljena diagnozna aspergerjevega sindroma. No skratka trenutno ne jemljem nobenih psihiatricnih “zdravil”. Moram reci da brez psihiatricnih zdravil je stanje veliko boljse. Pred kaksnim letom je moje stanje bilo se slabse kot je trenutno.

Saj sem jaz hotel da bi tozili psihiatricno kliniko ljubljana polje pa vendar so se domaci odlocili drugace.

Škoda da me niso poslušali. Mislim da ne bo nobenih izboljsav. Ce se bo kaj spremenilo se bo spremenilo samo se na slabse.

Super, da je zdaj boljse kot lani! To pomeni, da bo tudi v bodoce vedno boljse.

In zal mi je, da so vas zdravili, ceprav kemicno zdravljenje z zdravili dokazano ne deluje.

Verjetno se mora clovek z Aspergerjem sindromom nekako nauciti ziveti s seboj in drugimi ter se prilagodit.

Tole pise v Wikipediji, kako zdraviti Aspergerja, nikakor z zdravili, temvec z vedenjsko terapijo, kar pa pomeni pogovore :

“Osnova zdravljena je vedenjska terapija, ki se usmerja na posamezne pomanjkljivosti. Večina otrok z odraščanjem napreduje, socialne in komunikacijske težave pa lahko ostanejo. Nekateri raziskovalci in ljudje z aspergerjevim sindromom menijo, da bi stanje morali obravnavati ne kot pomanjkljivost, ki jo je treba zdraviti, temveč zgolj kot še eno od razlik med ljudmi. “

New Report

Close