Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek Mojemu sinu je primazal eno okoli ušes

Mojemu sinu je primazal eno okoli ušes

Odgovor na objavo uporabnika
Nenajstnica, 15.12.2021 ob 15:35

Avtorica, če ti ne veš, kaj naj narediš – pa poznaš šituacijo in odnose, kako naj to vemo mi.

Mi je pa zanimivo, kako veliko komentatorjev takoj ima odgovor. Ne vem no, že iz tega, kar piše avtorica, ni jasno, kdo ali kaj je problem. Kako šele naj vemo, kdo ali kaj je v resnici problem v tem trikotniku. Tujci si pa niso, to pa že najmanj petič na tem portalu povem. Novi partner matere je vključen v življenje otroka od partnerice, pa če se vsi, ki ne mislite tako, na glavo postavite.

Ne glede na vse, udarec je meja, čez katero nobena normalna ženska, kaj šele mati ne bi smela iti. Niti 1x. Sem že 20 let poročena in niti ene same žal besede nikoli nisem slišala od mojega moža ne do mene, ne mojih staršev, kaj šele otrok. Pa nisva popolna ne midva, ne najin zakon, ne otroci. Bi dvignil glas ali roko samo enkrat in bi bil izbrisan iz življenja v trenutku. Jaz sem 300% proti nasilju in vem, da se da. Potrpežljivost gojimo vsak dan v vsaki situaciji, ki ni idealna, samo slabiči se poslužujejo tako primitivnih prijemov v odnosih. S takimi pa nikoli ne bi imela opravka, pa četudi bi to bil moj starš, mož, otrok, … adijo in vso srečo v življenju. Čez take osebe je za naredit križ, ker se ne bodo spremenile nikoli.

Odgovor na objavo uporabnika
soft, 15.12.2021 ob 15:40

Ne glede na vse, udarec je meja, čez katero nobena normalna ženska, kaj šele mati ne bi smela iti. Niti 1x. Sem že 20 let poročena in niti ene same žal besede nikoli nisem slišala od mojega moža ne do mene, ne mojih staršev, kaj šele otrok. Pa nisva popolna ne midva, ne najin zakon, ne otroci. Bi dvignil glas ali roko samo enkrat in bi bil izbrisan iz življenja v trenutku. Jaz sem 300% proti nasilju in vem, da se da. Potrpežljivost gojimo vsak dan v vsaki situaciji, ki ni idealna, samo slabiči se poslužujejo tako primitivnih prijemov v odnosih. S takimi pa nikoli ne bi imela opravka, pa četudi bi to bil moj starš, mož, otrok, … adijo in vso srečo v življenju. Čez take osebe je za naredit križ, ker se ne bodo spremenile nikoli.

Tebe pa še nihče v življenju ni namenoma provociral, a ? Morda boš pa naletela na kakšnega takega. Privoščim ti ne, ampak bi me pa resnično zanimajo, kako bi odreagirala. Ker, verjemi, vsak človek ima mejo. Poleg tega…. imaš čustveno popolnoma razrvane ljudi (od udarcev življenja), ki udarijo, ne da bi se zavedeli.. Moj oče je bil tak. Popolnoma nenasilen človek, a ko mu je bilo nečesa preveč, je (zelo redko, a vendarle) tudi udaril. Nenazadnje… za umor v afektu se dobi veliko milejša kazen kot pa za umor ali načrtovani umor.

 

Poleg tega pa nikakor ne pravim, da je opisana klofuta bila pravilna. Pravim le, da ste nekateri ljudje neverjetno odločni in pravičniški, čeprav pojma nimate, zakaj gre. Saj morda je pa tako samo na forumih.

Cak, moski, ki je prisel v goste, je klofnu sina?

Hahaha… dobra si. Bi hitro vidu vrata. En dan bo tebe mahnu ko ne bo po njegovo.

Oseba ki ne zna cloveka spravt v red z besedami ampak nasiljem rab psihiatricno pomoc

posledica nezdravih odnosov v druzini v njegovem otrostvu

Ti pa si cudakinja ce/ker to pustis

🙂

Odgovor na objavo uporabnika
dolgolaskica, 15.12.2021 ob 16:14

Oseba ki ne zna cloveka spravt v red z besedami ampak nasiljem rab psihiatricno pomoc

posledica nezdravih odnosov v druzini v njegovem otrostvu

Ti pa si cudakinja ce/ker to pustis

🙂

Besede so včasih hujše kot udarci. Še zlasti, če so neprestane in v povišanih tonih… Imam eno tako v službi. Sem si rekla, da enkrat je bom imela dovolj, in jo bom klofutnila. Resno, razmišljala sem, da bom odraslo babše klofutnila, ker je toliko neznosna.

No, se je pa v zadnjem času malce umirila… Slutim, da ji je kakšen drug pa vendarle prišel do živega (z besedami).

Odgovor na objavo uporabnika
Nenajstnica, 15.12.2021 ob 15:54

Tebe pa še nihče v življenju ni namenoma provociral, a ? Morda boš pa naletela na kakšnega takega. Privoščim ti ne, ampak bi me pa resnično zanimajo, kako bi odreagirala. Ker, verjemi, vsak človek ima mejo. Poleg tega…. imaš čustveno popolnoma razrvane ljudi (od udarcev življenja), ki udarijo, ne da bi se zavedeli.. Moj oče je bil tak. Popolnoma nenasilen človek, a ko mu je bilo nečesa preveč, je (zelo redko, a vendarle) tudi udaril. Nenazadnje… za umor v afektu se dobi veliko milejša kazen kot pa za umor ali načrtovani umor.

 

Poleg tega pa nikakor ne pravim, da je opisana klofuta bila pravilna. Pravim le, da ste nekateri ljudje neverjetno odločni in pravičniški, čeprav pojma nimate, zakaj gre. Saj morda je pa tako samo na forumih.

O pa še kako mi marsikdo stopi na živc, a to ne pomeni, da se imam pravico spozabiti do te mere, da ga fizično napadem. Marsikdo bi si od mene zaslužil metek v čelo, pa sem požrla in šla naprej, kar se je na koncu izkazalo za edino pravilno. S takimi ljudmi enostavno nimaš več opravka in je zadeva zaključena za zmeraj. Če ne lahko samo nastaviš še drugo stran in čakaš kdaj boš spet kriva za kaj. Se gre za spoštovanje, ki je osnova odnosa. Te meje se ne sme nikoli prečkati, ker poti nazaj od tu ni več. Kdor ima težave z živci pa se mora zdraviti. Danes, v 2021 res ne sme biti opravičila za nobeno klofuto

Ja otroku je tujec. Tudi če ga je že parkrat videl. Mu ni nič. Ni partner od mame. Je en tip s katerim se dobiva, ki je bil na obisku! Po kakšni logiki ima pravico karkoli z otrokom pametovat če je na OBISKU?! Matr ste eni trčeni, kar po par naskokih ste vsi partnerji. Pa ko hodite po obiskih tudi komandirate tuje otroke in jih treščite če vam neki ni ok?

Odgovor na objavo uporabnika
soft, 15.12.2021 ob 16:28

O pa še kako mi marsikdo stopi na živc, a to ne pomeni, da se imam pravico spozabiti do te mere, da ga fizično napadem. Marsikdo bi si od mene zaslužil metek v čelo, pa sem požrla in šla naprej, kar se je na koncu izkazalo za edino pravilno. S takimi ljudmi enostavno nimaš več opravka in je zadeva zaključena za zmeraj. Če ne lahko samo nastaviš še drugo stran in čakaš kdaj boš spet kriva za kaj. Se gre za spoštovanje, ki je osnova odnosa. Te meje se ne sme nikoli prečkati, ker poti nazaj od tu ni več. Kdor ima težave z živci pa se mora zdraviti. Danes, v 2021 res ne sme biti opravičila za nobeno klofuto

Ok, če že hočeš, da povem, kaj se mi mota po glavi, pa tudi lahko povem: morda si pa ti tista, zaradi katere (zaradi katere besed in govorjenja) norijo drugi in jih spravljaš v nevarna stanja za udarce…. Pač povem, da ni dobro imeti stališč, če ne poznaš situacije. Seveda je udarec (fizično) nasilje in NOBENEGA nasilja se ne tolerira (ne fizičnega, ne psihičnega, ne verbalnega). Ampak ali v opisani sitauciji v prvem postu lahko presodiš, zakaj se je zgodila klofuta in kdo je začetnik nasilja? Aja, ne, napačno vprašanje. Ker zate je nasilje izključno fizično.

Še par let počakaj pa bo kaksna klofuta priletela nate.

Smiliš se mi, da se ne postaviš za lastnega otroka.

 

Preprosto gre za respekt, in ker so najsniki brez tega do starejše generacije mu je zagotovo kaj rekel s čem ga je ponizal in ker moški rešujemo to na fizični način, je ga udaril. Sedaj zagotovo tega več ne bo naredil tvoj sin, ker mu je pokazal da se tako ne more vest do pravega moškega.

Ta situacija se nebi zgodila če bi ti obdrzala prvega moškega, in bi z njim ustvarila druzino. Ko pa imaš 2 moškega da mora bit pri hiši oče za sina ki ni njegov pa so problemi zagotovjeni, če ni respekta. Seveda boš ti zaščitla sina in bo on na prvem mestu, kar pomeni da novi moški nima prostora da bi bil na prvem mestu v tvojem zivljenju. Ker zveni na neki način skoraj tako, da bo to teško funkcioniralo, če tega ne boš spremenila (neboste srečni).

Odgovor na objavo uporabnika
tujci, 15.12.2021 ob 16:37

Ja otroku je tujec. Tudi če ga je že parkrat videl. Mu ni nič. Ni partner od mame. Je en tip s katerim se dobiva, ki je bil na obisku! Po kakšni logiki ima pravico karkoli z otrokom pametovat če je na OBISKU?! Matr ste eni trčeni, kar po par naskokih ste vsi partnerji. Pa ko hodite po obiskih tudi komandirate tuje otroke in jih treščite če vam neki ni ok?

Ti si pa ločen fotr, a ne? In ti je grozno, da bi tvoja bivša imela partnerja, tvoj otrok pa očima?

 

Mi je popolnoma jasno, odkod te ideje o novem partnerju kot tujcu. Ah ja… Pa ko bi vas bilo vsaj malo sram. Pa vem, da vas ni.

Odgovor na objavo uporabnika
darwindarko, 14.12.2021 ob 21:25

Odgovor na objavo uporabnika
sta obračunala kot, 14.12.2021 ob 21:23

Sta pač obračunala kot deca.

Mogoče bosta res, ko sin odraste.

Si je že zaslužu.

če je detece odraslo brez očeta – kar je po zapisu popolnoma možno …. potem je velika verjetnost , da se približuje statusu pravega orangutana 😀 , ker mu mamica ni nikoli znala postaviti meje in pravil …. ko je pa dec u bajti , pa tega pač ne bo toleriral 😀 …..vsi smo kdaj dobili po riti – pa to niti slučajno ni bili nasilje …… in šamar ob kosilu ,ko še sama ne ve zakaj ? in sinko molči , je lahko le vzgojna …… če bi sinko vedel in mislil , da ima prav , bi cvilil ,kot zaklan prašiček ,ker je pa očitno nekaj narobe naredil – in verjetno prvič u lajfu tud pokasiral , se je pa kaj hitro zavedal , da je bilo narobe , da se z napako ne bo hvalil in da se gre lepo naprej ….. tukejle pa berem sma pametovanja , kako nej dec leti čez prag , mali orangutan , pa naj dobi še bolj proste roke 😀 …….. in potem se ljudje sprašujejo ,kje so vrednote , pa etika , pa morala 😀 ….. no te vrednote so privzgojene – a ne s permisivno vzgojo 😀

Če si pametna se odkrižaj partnerja, kajti sin ti lahko na tvoja stara leta pride še kako prav!!!

Odgovor na objavo uporabnika
gg611, 15.12.2021 ob 16:42

Preprosto gre za respekt, in ker so najsniki brez tega do starejše generacije mu je zagotovo kaj rekel s čem ga je ponizal in ker moški rešujemo to na fizični način, je ga udaril. Sedaj zagotovo tega več ne bo naredil tvoj sin, ker mu je pokazal da se tako ne more vest do pravega moškega.

Ta situacija se nebi zgodila če bi ti obdrzala prvega moškega, in bi z njim ustvarila druzino. Ko pa imaš 2 moškega da mora bit pri hiši oče za sina ki ni njegov pa so problemi zagotovjeni, če ni respekta. Seveda boš ti zaščitla sina in bo on na prvem mestu, kar pomeni da novi moški nima prostora da bi bil na prvem mestu v tvojem zivljenju. Ker zveni na neki način skoraj tako, da bo to teško funkcioniralo, če tega ne boš spremenila (neboste srečni).

Respekt se ne pridobi z batinami. Še nikoli se ni. Normalno, da so otroci na prvem mestu, a to ne pomeni, da so pred nad ali pod novim partnerjem. To je isto kot da rečeš, da imaš enega otroka raje kot drugega. To ne obstaja. Oba imaš rada. Če se udariš s kladivom po prstih – najprej po sredincu potem še po kazalcu z enako močjo, kateri te bolj boli?

Kako to razmišljate? Otroci so materi najbolj pomembni in če partner tega ne sprejme kot nekaj najbolj svetega, si ženske niti ne zasluži. On ni otrok in to ni tekmovanje v tem koga ima raje. Kompromise in respekt je pa treba tudi z očetom vsak dan iskati, ker ste moški taki. Vi ne zdržite v istem gospodinjstvu, ko otroci odrastejo. Gledam svoje peteline v kurniku, takoj ko so prerasli očeta, so ga že začeli metati ven iz gnezda. Taka je vaša narava in to je vse normalno. Zato pa oče in partner morata vsak na svoj način poiskati pot komunikacije do najstnika, otroka… včasih se da skozi kakšen hobi, šport, šah, karte, filme… da se po moško malo pogovarjata in dobita skupni jezik, ki je osnova za spoštovanje. Da ti lahko zaupa, da ve da mu boš kril hrbet in ga ne zahinavil, temveč branil. Mati pa jasno ločiti med ljubeznijo do otrok in do partnerja ter spoštljivim odnosom do očeta. Da se nihče nikoli ne počuti zapostavljen, da mora tekmovati kdorkoli za njeno pozornost oz da kdorkoli ni sprejet ali del novo nastale družine. Pametna, zrela ženska to zna. Ni in ne sme pa nikoli postati strelovod za moške nezrele egote in izpade ali skrajnosti iz uvodnega posta. Take bi jaz vse skupaj z očetom vred zaprla v stanovanje pa naj se pobijejo med sabo, če je treba, dokler se ne zmenijo kot normalni ljudje.

Še preveč jih žal poznam, ki še danes tolerirajo nespoštovanje. Ma še huje, še same so nasilne in se dobesedno mlatijo, kričijo, … in otroci v tem rastejo?? Niti pomisliti ne smem kako in kaj vse doživljajo. A vseh ne moreš rešiti niti jim pomagati, žal

Kaka f** mat majkemi. Privleces v bajto nekega je*atorja. In faking NE odreagiras ko ti klofutne sina??? Lej karkoli sta ze imela.. Ko je prislo do tega bi MORALA odreagirati. Da sem ta sin.. Bi te zasovrazila v dno duse. TEBE ja. Ne deda. Mamo, ki ni zascitila otroka oz je dovolila da nek trenutn je*ator klofutne otroka.

 

Nisem materinski tip sploh. Ampak mrzim pa matke ki se ze odlocijo za otroka in ga v taksnih zadevah ne zascitijo.

Pfuj. Coprnica ena

Ne odkrivajo se partnerja tebi pa očitno k….več k otrok jaooooo

Odgovor na objavo uporabnika
Razcepljena, 14.12.2021 ob 19:19

Moj novi parter je pri kosilu mojemu 17- letniku prisolil eno okoli ušes. Kaj točna sta imela mi noben od njiju noče povedat, jaz sem stala za štedilnikom in nisem videla kaj se je zgodilo. Je bilo pa precej razgreto ozračje. S partnerjem sva skupaj nekaj mesecev, nima svojih otrok, ne zna z njimi in z mojim najstnikom si nista najbolj simpatična zato ju držim čimbolj narazen. Vsak sta svojega denarja vredna. Sin mu ne bo pustil, da mu pamet soli, kar ga v bistvu razumem. Partner pa to precej rad počne. Zdi se mi, da je prav, da se postavim za svojega sina, saj navsezadnje ni naredil nič tragičnega. Partner pa je sikal skoraj odraslemu fantu pod njegovo streho. Partner mi očita, da ni čudno, da je nesramen, če ve da ima moj back up, si čimer pa se ne morem strinjati. Sedaj se mi poraja vprašanje, naj se odkrižam partnerja ali ali ju pač poskušam držati čim bolj narazen. Nasilja v nobene primeru na odobravam.

 

GLej…niti oce ni udaril najinega sina…tega ne bi dovolila….da pa mi moj novi partner mojega otroka…potem bi se tisto sekundo letel skozi vrata…

    Tak partner….nima olike,odkriźaj se ga!!

Isti trenutek, ko bi dvignil roke nad mojga otroka, isti trenutek bi letel iz hise

 

Moj otrok je vzgojen in mojemu morebitnemu partnerju nikoli ne bi žaljivo jezikal, čeprav mu ne bi bil simpatičen. Če pa bi mu slučajno ušlo bi se resno pogovorila z njim.

Sicer pa nikakor ne bi bila tako sebična, da bi k sebi navlekla nekoga, ki ga moj mladoletnik ne bi maral, pač ne bi živela skupaj s partnerjem doler se sin ne bi osamosvojil ali se sprijaznil z njim. Otroci naj bi nam bili na prvem mestu, mar ne? Če pa bi mojega sina kdorkoli in kjerkoli klofnil ali ga kako drugače krivično užalil bi se takoj razšla s partnerjem. Četudi bi si moj sin morda zaslužil klofuto je zame to nesprejemljivo. Odrasel človek bi pa moral biti pametnejši od mladoletnika, se vam ne zdi avtorica? Žal mi je, a vaš partner kaže vse znake nasilja, jaz bi na vašem mestu takoj prekinila z njim vse stike.

Čim prej partnerja na čevelj. Očitno si dovoli vse in kmalu boš na vrsti ti. Lahko, da je tudi sin naporen, saj je najstnik, a vseeno se tako ne dela. Praviš, da sika v sina… dobronameren nasvet: naj čim prej sika kje drugje. Premisli malo kaj je več vredno, tvoj otrok ali nasilna sitnoba, ki bo z leti še hujša nadloga. Ne, noben dec ni vreden, da zanj zatajiš svojega otroka. Jaz bi prav hitro naredila red v hiši.

 

Ne glede na to, kaj je sin govoril, pretepanje ni rešitev. Da si to upa, samo kaže, da že misli, da je šef v bajti. Kot je nekdo napisal: naslednja si na vrsti ti, če boš kaj “napačnega” rekla. Odpikaj, psihopata ne rabiš.

Evi, daj še ti mulcu eno okoli kepe, ker se nima tako za obnašat, desca, ki je položil roko na tvojega otroka pa se čimprej znebi.

Odgovor na objavo uporabnika
pravično, 14.12.2021 ob 19:22

Odkrižaj se sina, itak bo čez par let šel po svoje.

Partnerja si boš pa pri teh letih težko našla!

Kruto, a žal resnično!

Res je kruto, a očitno žal resnično, da obstajate tako potrebne capajdre, ki bi vse naredile in izpostavljale še otroka nasilju in zlorabam, samo da imate jebača, ki fila vaše smrdljive luknje. Bistvo vam je kos uscanega mesa, brez katerega sploh ne znate živeti. Fuj, tako ničvredno babovje.

New Report

Close