Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek MON je treba prijaviti informacijski pooblaščenki

MON je treba prijaviti informacijski pooblaščenki

Zakaj nas večina neregistriranih nima
težav z blokiranjem dostopa?

Kaj ti daje misliti, da si lahko na nekem forumu kot uporabnik dovoliš početi vse, kar si zamisliš, lastnik pa bi moral tolerirati vse tvoje izpade?

Zakaj pa bi naj bila tvoja obiskovalčeva pravica objavljanja za MON nesprejemljivih objav močnejša od pravice gostitelja MON-a, da se ščiti pred zanj nevšečnimi sporočili?
[/quote]

Glej, lastnik foruma lahko pocne kar hoce, dokler ne posega v moje pravice.

Osebni podatki v zasebnem sektorju se lahko obdelujejo, če obdelavo osebnih podatkov in osebne podatke, ki se obdelujejo, določa zakon ali če je za obdelavo določenih osebnih podatkov podana osebna privolitev posameznika.

Ko mojega soglasja ni več, besedne zveze “se lahko uporabljajo” ni več. Je očitno, da je upravljalec od tega trenutka dolžan za nazaj izbrisati vse moje podatke.

Naj si zmislijo drugo metodo za blokiranje neregistrianih uporabnikov, vendar ne tako, da se obdelujejo IP stevilke brez nadaljnjega soglasja imetnikov IP stevilk.

To sploh ni pomembno. Razlogov je lahko se bistveni vec. Mogoce mi je ISP dodelil nek IP,ki je v sistemu na tem seznamu ze od prej zaradi nekoga drugega. Ni pomembno.

Pomembno je samo to, da MONu ne dovoljujem shranjevanja mojega IPja v njihovi bazi, ker ce prejmem avtomaticna sporocika na svoje objave, je vec kot ocitno da je na forumu neka nastavitev narejena ki se navezuje na moj osebni podatek. In ce ne dovoljujem njegove uporabe, se mora ta povezava prekiniti.
[/quote]

če ne dovoljuješ, ne obkljukaj in ne piši, tako preprosto je to…
in da ti še po kmečko razložim, da tudi če ti ta trenutek vodstvo izbriše vse ip-je, vse objave boš ob vsaki novi soglašal da se tvoj ip vodi v evidenci, nadalje, takoj ko boš ponovno kakal bo dovolj da bo nek drug uporabnik prijavil tvojo objavo in bo tvoj ip ponovno avtomatizirano na black listi, pa lahko tečeš naprej v krogu kot hrček v svojem kolesu….

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

A jaz po kitajsko pišem ali kaj, ne znam bolj po kmečko povedat. V bazi MON je shranjena neka IP stevilka npr. 212.98.29.100 … Nek moderator je ugotovil, da mu pa objave iz te IP stevilke niso vsecne. Klikne na gumb in doda to stevilko na crn seznam. Pride uorabnik na mon in hoce oddat komentar, nakar sistem zazna, da neka X oseba objavlja iz IP stevilke 212.98.29.100 in avtomaticno poslje uporabniku sporocilo, da njegova objava ne bo objavlena, dokler je ne pregleda moderator (nikoli torej).

Da sistem blokiranja deluje,mora biti specificna IP stevilka nekam v sistem vpisana, da lahko sistem na njo avtomaticno odreagira z blokado.

Ce zdaj ta uporabnik kontaktira upravljalca in mu izjavi “Ej, daj nehite vec obdelovati moje osebne podatke, vkljucno z ip stevilko”, je upravljalec dolzan po zakonu to zeljo spostovati in izbrisati iz svojega sistema vse kar se navezuje na tega uporabnika. Ko upravitelj to naredi, ta uporabnik pri naslednji objavi na forumu iz stevilke 212.98.29.100 ne prejme avtomaticne blokade, ker pred objavo v sistemu ni vnesene te stevilke na crnem seznamu (vsaj ce jo je upravitelj res vsepovsod izbrisal).

Ce pa se z novo objavo spet pojavi blokada na isto IP stevilko, pa to pomeni,da se tvoji podatki se naprej obdelujejo pri upravljalcu z namenom blokiranja bodocih objav, kar pomeni da ni spostoval tvoje zelje, da izbrise vse tvoje podatke.

Ce je upravitelj torej zbrisal vse podatke za nazaj, sistem ne sme in ne more blokirati prve naslednje objave iz te iste IP stevilke, ker mu nihce ni se povedal, da gre za IP stevilko, ki se ji mora onemogocati bodoce objave. Sele ko te upravitelj vnese v to crno bazo, sistem zacne lahko blokirati IP stevilko, vnese te pa lahko sele takrat, ko npr moderator opazi novo objavo s katero se ne strinja in te spet blokira, ne more se pa tk zgodit kar isto sekundo ko objavis novo objavo ker je pol ocitno da te majo ze avtomaticno v sistemu shranjenega.
[/quote]

A tako multinično torej, v tem grmu tči zajec? Tebe moti ker tvoje norenje blokirajo pod vsakim IP-jem katerim se pojaviš? Ti pa si od vraga in sklicuješ se na osebne podatke? Pri tebi IP že ni osebni podatek, bi pa bilo potrebno, da bi bil in se razkrije tvoja resnična identiteta. Za take kot ti bi se morala uvest in izvajat popolna prepoved dostopa do interneta, tako kot za pijanega šoferja vožnja, ne? In nekje v prihodnosti bo morlo prit do uvajanja tega reda.

V bazo mona je ta številka prišla tako, da se je nekdo s to IP številko strinjal s tem, da se ta podatek zbere in obdela, ker drugače se ne more. Potem pa je moderator presodil, da gre za smetenje, zato je blokiral. Če je ta uporabnik bil nekdo drug kot ti, potem samo priznavaš, da IP v tem primeru ni osebni podatek (ker ga je uporabljala druga oseba).

Ja, je bila v vpisana s soglasjem uporabnika

Če vmes gre ta uporabnik spet poskušat z istega IPja oddat odgovor (ob čemer spet da soglasje za zbiranje in obdelovanje podatka), se izbris ne izvrši (če je sploh bil potreben), ker je soglasje spet podeljeno.

Ali še niso še pobrisali (bodisi ker še ni minil rok za to bodisi ker uporabnik ni predložil potrebnih podatkov) ali jim pa zakonsko sploh ni treba. Ampak dokler bo uporabnik zelo hitro podeljeval nova soglasja, garantirano v nobenem primeru ne bodo niti poskušali, ker se problem prej reši sam od sebe.

če ne dovoljuješ, ne obkljukaj in ne piši, tako preprosto je to…
in da ti še po kmečko razložim, da tudi če ti ta trenutek vodstvo izbriše vse ip-je, vse objave boš ob vsaki novi soglašal da se tvoj ip vodi v evidenci, nadalje, takoj ko boš ponovno kakal bo dovolj da bo nek drug uporabnik prijavil tvojo objavo in bo tvoj ip ponovno avtomatizirano na black listi, pa lahko tečeš naprej v krogu kot hrček v svojem kolesu….
[/quote]

Tocno tako bo moralo biti. Trenutno pa tega ni ker nihce ne izbrise podatkov za nazaj in blokada ostaja se vnaprej. Ko bojo pa zbrisani ti podatki, se pa ne sme pojaviti blokada dokler me po strinjanju s splosnimi pogoji na crno listo spet ne dodajo nazaj. Ampak potem spet sledi preklic in izbris in naprej. Pol je pa samo se vprasanje kdo ma vec potrpljenja. Jaz ali moderator/lastnik foruma.

Tocno tako bo moralo biti. Trenutno pa tega ni ker nihce ne izbrise podatkov za nazaj in blokada ostaja se vnaprej. Ko bojo pa zbrisani ti podatki, se pa ne sme pojaviti blokada dokler me po strinjanju s splosnimi pogoji na crno listo spet ne dodajo nazaj. Ampak potem spet sledi preklic in izbris in naprej. Pol je pa samo se vprasanje kdo ma vec potrpljenja. Jaz ali moderator/lastnik foruma.
[/quote]

in si jim pisal na mail, podal zahtevek in obrazložitev?
nisi, raje kakaš tu in se še globlje pogrezaš v svoj kakec…

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

Glej, lastnik foruma lahko pocne kar hoce, dokler ne posega v moje pravice.

Osebni podatki v zasebnem sektorju se lahko obdelujejo, če obdelavo osebnih podatkov in osebne podatke, ki se obdelujejo, določa zakon ali če je za obdelavo določenih osebnih podatkov podana osebna privolitev posameznika.

Ko mojega soglasja ni več, besedne zveze “se lahko uporabljajo” ni več. Je očitno, da je upravljalec od tega trenutka dolžan za nazaj izbrisati vse moje podatke.

Naj si zmislijo drugo metodo za blokiranje neregistrianih uporabnikov, vendar ne tako, da se obdelujejo IP stevilke brez nadaljnjega soglasja imetnikov IP stevilk.
[/quote]

Tvoje soglasje je, ker si ga ob poskušanju, če dela, spet podelil (in to z istega IP naslova)

V bazo mona je ta številka prišla tako, da se je nekdo s to IP številko strinjal s tem, da se ta podatek zbere in obdela, ker drugače se ne more. Potem pa je moderator presodil, da gre za smetenje, zato je blokiral. Če je ta uporabnik bil nekdo drug kot ti, potem samo priznavaš, da IP v tem primeru ni osebni podatek (ker ga je uporabljala druga oseba).

Ja, je bila v vpisana s soglasjem uporabnika

Če vmes gre ta uporabnik spet poskušat z istega IPja oddat odgovor (ob čemer spet da soglasje za zbiranje in obdelovanje podatka), se izbris ne izvrši (če je sploh bil potreben), ker je soglasje spet podeljeno.

Ali še niso še pobrisali (bodisi ker še ni minil rok za to bodisi ker uporabnik ni predložil potrebnih podatkov) ali jim pa zakonsko sploh ni treba. Ampak dokler bo uporabnik zelo hitro podeljeval nova soglasja, garantirano v nobenem primeru ne bodo niti poskušali, ker se problem prej reši sam od sebe.
[/quote]

Ko bos dojel, da ne morem pisat objav iz blokiranega IP in da zato tole lahko pisem samo zato, ker imam drugega, bos dojel da iz blokiranega IPja ne posiljam novih soglasij za obdelavo podatkov blokiranega IPja.

Ce je avto nevozen ne morem z njim delat novih prekrskov, se ti ne zdi? Ampak ti se kar vztrajas, da delam s pokvarjenim in nevoznim avtom nove prekrske, ceprav se trenutno vozim z nadomestnim ki je izpraven =).

in si jim pisal na mail, podal zahtevek in obrazložitev?
nisi, raje kakaš tu in se še globlje pogrezaš v svoj kakec…
[/quote]
Počas mu IP-jev zmanjkuje, to ga žuli.😅

Ko bos dojel, da ne morem pisat objav iz blokiranega IP in da zato tole lahko pisem samo zato, ker imam drugega, bos dojel da iz blokiranega IPja ne posiljam novih soglasij za obdelavo podatkov blokiranega IPja.

Ce je avto nevozen ne morem z njim delat novih prekrskov, se ti ne zdi? Ampak ti se kar vztrajas, da delam s pokvarjenim in nevoznim avtom nove prekrske, ceprav se trenutno vozim z nadomestnim ki je izpraven =).
[/quote]

Pošiljaš, ker če ne bi pošiljal, potem ne bi vedel, da si blokiran. Najprej moraš obkljukat soglasje, šele potem vidiš, da ti ne dopusti objave soglasja – ampak novo soglasje si ob tem podelil.

Če pa ne veš, da si blokiran, potem pa problema ni.

Najprej moraš obkljukat soglasje, šele potem vidiš, da ti ne dopusti objave prispevka*

Ja ves sej probam tu pa tam iz blokiranega ipja objavit kak random stavek toliko da bi videl ce objavljanje deluje, ampak ker ne, grem na drug ip in se javim iz drugega ipja toliko da povem, da je moj prvi ip se vedno v tej bazi podatkov MON ki avtomaticno izvede blokado ko dobi signal v svojo crno bazo IPjev, da nekdo hoce nekaj objavit iz tega IP. In ce nebi bil ta IP se pred novo objavo (novim soglasjem) shranjen na crnem seznamu, do blokade sploh nebi prislo, tako da vem da se ni nic izbrisalo (od prej) tudi ce dam novo soglasje, saj bi mogla bit med izbrisom in novo objavo ta baza mojeega IPja prazna.

Al če mu zamnjkuje mailov in IP-jev, treba človeka razumet. On pravi to, da bi morali brisat blokiran IP, ko ne piše več pod njim in na nek način ima celo prav, podatki se smejo hranit le toliko časa, dokler se potrebujejo, ker ni šlo za osebne podatke s strnijanjem do preklica. Ta stvar okoli osebnih podatkov je precej obširna in marsikje si tudi stroka ni enotna, kaj pomeni kaj dejansko.

Sicer multinični ste tako posebni patroni, resen forum bi to vse zradiral in zahteval registracijo.

Ja ves sej probam tu pa tam iz blokiranega ipja objavit kak random stavek toliko da bi videl ce objavljanje deluje
[/quote]

No, ob tem pa podeliš novo soglasje. Ker to počneš, se bo vsako tvoje jamranje jemalo manj resno.

Nisi še odgovoril na vprašanje:
SI PODAL ZAHTEVEK ZA IZBRIS IN PREKLIC UPORABE SVOJIH OSEBNIH PODATKOV? (na pravi naslov?)

Dam se en zanimiv primer na mizo.
Lastnik stanovanja odda najemniku stanovanje. Na neki tocki zeli lastnik najemnika iz stanovanja zabrisat ven,ker mu najemnik pac ne placuje. Ce lastnik ne ubere sodne poti in najemnika vrze ven samovoljno, s tem pride do motenja posesti in zakon pravi, da:

Sodišče daje varstvo glede na zadnje stanje posesti in nastalo motenje. Pri tem se ne upoštevata pravica do posesti in dobrovernost posestnika

Po domače, ali je najemnik legalen ali ne, ali plačuje ali ne. Samovolja je prepovedana in se vselej kaznuje tako, da se vrne posest tistemu, ki mu je bila protipravno/samovoljno odvzeta.

Zanimivo je glede interneta. Uporabnik si na tuji spletni strani ustvari uporabniski profil. Na tak nacin v prenesenem pomenu pride do nekega virtualnega najemnega razmerja. Zgodi se, da lastniki veckrat iz upravicenih/neupravicenih razlogov brisejo racune/profile svojih “najemnikov”, s cimer je ocitno da se posluzujejo samovolje, saj si pravico do odvzema osebnih podatkov uporabnika vzamejo v svoje roke in takorekoc najemnika “izselijo”.

Kaj je posest. Posest je, zakon pravi, tole:

Posest je neposredna dejanska oblast nad stvarjo (neposredna posest).

(2)Posest ima tudi tisti, ki izvršuje dejansko oblast nad stvarjo prek koga drugega, ki ima neposredno posest iz kakršnegakoli pravnega naslova (posredna posest)

Kaj je stvar? Zakon pravi:

(1)Stvar je samostojen telesni predmet, ki ga človek lahko obvladuje.

(2)Za stvar se štejejo tudi različne oblike energije in valovanja, ki jih človek lahko obvladuje.

Da zaključim. Stvar je tudi “različne oblike energije in valovanja, ki jih človek lahko obvladuje” ali po domace povedano tudi digitalni informacijski podatki ki tvorijo uporabniski profil.

Ob vsem tem se zastavlja vprasanje za bodocnost, ali moderatorji s tem, ko v vlogi sodnika in tozilca brisejo profile, dejansko protipravno motijo posest uporabnikov s tem, ko jih prisilno izselijo brez posredovanja sodisca.

To bo se zanimivo.


Očitno je da o varovanju osebnih podatkov ne veš nič. Pravilnik je zelo obširen in kompliciran, namreč se ravno letos s tem ukvarjamo v službi in primerjava s klobasami, ki se jih ti greš, ni na mestu. Tako da najprej se pouči o celotnem pravilniku in potem blodi, ne kar s tem začet, kar ti misliš, ne? Ker tega v pravilniku ni, kaj ti misliš, veš?

Ja sem ga dal. Glej moj prvi post v tej temi.
Objqbil sem ga forumu upravitelja mojih podatkov, slednji pa se je tudi pofockal v tej temi, tako da ni dvoma, da je s tematiko in zahtevo bil seznanjen.

Ja sem ga dal. Glej moj prvi post v tej temi.
Objqbil sem ga forumu upravitelja mojih podatkov, slednji pa se je tudi pofockal v tej temi, tako da ni dvoma, da je s tematiko in zahtevo bil seznanjen.
[/quote]
Na prejšnji strani so ti napisali naslov, kamor je potrebno poslati zahtevek.

Al če mu zamnjkuje mailov in IP-jev, treba človeka razumet. On pravi to, da bi morali brisat blokiran IP, ko ne piše več pod njim in na nek način ima celo prav, podatki se smejo hranit le toliko časa, dokler se potrebujejo, ker ni šlo za osebne podatke s strnijanjem do preklica. Ta stvar okoli osebnih podatkov je precej obširna in marsikje si tudi stroka ni enotna, kaj pomeni kaj dejansko.

Sicer multinični ste tako posebni patroni, resen forum bi to vse zradiral in zahteval registracijo.
[/quote]

Povedano zelo na kratko, MON je resil problem neregistriranih nickov tako, da je zacel obdelovat njihove osebne podatke (IP) na poseben nacin za poseben namen, kar pa lahko pocne samo toliko casa, dokler mu imetnik IP stevilke tega ne preklice in prepove. V tem primeru ga je dolzan upravitelj iz teh baz podatkov izbrisat in se zato temu uporabniki ob naslednji objavi mebi smela vec prikazati (avtomaticno) prepoved objavljelanja, ker njegove ip stevilke pred oddajo objave ni bilo vec v tej bazi blokiranih IPjev. Tja bi lahko prisla spet samo tako, ce bi jo moderator se enkrat vnesel v ta seznam, ampak bi potem spet prislo do preklica in izbrisa in ta zacaran krog naprej.

MON je mal izkrivil rabo osebnih podatkov z namenom, da bi nekako onemogocil neregistrirane uporabnike, ampak je mogel zato s posebnim namenom uporabiti osebne podatke teh posameznikov, cesar pa brez soglasja ne sme poceti.

Ne da se mi vec. Bom vidu jutr kako bo.

Povedano zelo na kratko, MON je resil problem neregistriranih nickov tako, da je zacel obdelovat njihove osebne podatke (IP) na poseben nacin za poseben namen, kar pa lahko pocne samo toliko casa, dokler mu imetnik IP stevilke tega ne preklice in prepove. V tem primeru ga je dolzan upravitelj iz teh baz podatkov izbrisat in se zato temu uporabniki ob naslednji objavi mebi smela vec prikazati (avtomaticno) prepoved objavljelanja, ker njegove ip stevilke pred oddajo objave ni bilo vec v tej bazi blokiranih IPjev. Tja bi lahko prisla spet samo tako, ce bi jo moderator se enkrat vnesel v ta seznam, ampak bi potem spet prislo do preklica in izbrisa in ta zacaran krog naprej.

MON je mal izkrivil rabo osebnih podatkov z namenom, da bi nekako onemogocil neregistrirane uporabnike, ampak je mogel zato s posebnim namenom uporabiti osebne podatke teh posameznikov, cesar pa brez soglasja ne sme poceti.

Ne da se mi vec. Bom vidu jutr kako bo.
[/quote]
Ne bo tako, ker vsak IP ni osebni podatek in če ga ti spreminjaš, zagotovo ni. Ne vem , če si ti pisal kot praviš informacijski pooblaščenki? Objavi tu odgovor, ki ga dobiš. Po mojem to gre tako, da prvič ne gre za osebni podatek, ker uporabljaš gibljive IP-je ali se celo greš skrivanja teh preko tujih strežnikov, drugič pa pred tem prevlada zaščita proti neprimernim in morda celo sovražnim objavam.

Beri:
https://mon-forum-azure.over.net/forum5/viewtopic.php?f=151&t=9100839&view=unread
https://med.over.net/forum5/viewtopic.php?f=151&t=9129215
https://med.over.net/forum5/viewtopic.php?f=151&t=9320007
http://shrani.si/f/38/ez/4U1gz9Nj/zajeta-slika.png
https://www.cvek123.com/ali-so-me-na-mon-u-blokirali.html
https://med.over.net/forum5/viewtopic.php?f=151&t=9610940
[/quote]
Hude drame. Sem šele pri drugi epizodi, a se mi že zdi rahlo tragikomično. Upam tudi na spodoben deus ex machina moment. 🙂


Hude drame. Sem šele pri drugi epizodi, a se mi že zdi rahlo tragikomično. Upam tudi na spodoben deus ex machina moment. 🙂
[/quote]

Tabuljše so pobrisane 😉


Pa tudi če jih, ti podatki nikomur ne koristijo. Tisti, ki ima kaj za skriti, se bo že skril. IP in lokacija ne izdata ničesar. Ni nujno, da je naročnik isti kot uporabnik. Tisti, ki ne želi govoriti bo molčal. Ožica Onvak, ni nujno Ožica Onvak.
Navedel si nekaj imen, ki “naj bi” zbirali podatke o soforumaših. Kakšno korist imajo dejansko od teh podatkov? Nobene, razen zadovoljiti radovednost.
[/quote]
Navedel sem nekaj imen tistih, ki so podatke javno oblavili tukaj!
Toliko, da bova natančna!


Pa tudi če jih, ti podatki nikomur ne koristijo. Tisti, ki ima kaj za skriti, se bo že skril. IP in lokacija ne izdata ničesar. Ni nujno, da je naročnik isti kot uporabnik. Tisti, ki ne želi govoriti bo molčal. Ožica Onvak, ni nujno Ožica Onvak.
Navedel si nekaj imen, ki “naj bi” zbirali podatke o soforumaših. Kakšno korist imajo dejansko od teh podatkov? Nobene, razen zadovoljiti radovednost.
[/quote]
Navedel sem nekaj imen tistih, ki so podatke javno oblavili tukaj!
Toliko, da bova natančna!

New Report

Close