Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Moški ali bi šli v razmerje z žensko, ki do 30ega še ni nič ustvarila in nima dohodka?

Moški ali bi šli v razmerje z žensko, ki do 30ega še ni nič ustvarila in nima dohodka?

Ženske, ki imajo danes 30 let ali malo več, povečini niso zaslužile 1.000 eur. Štartaj iz tega.

No če te tako moti da stanovanje kupita dva in želiš enega lastnika, (stanovala notri pa bosta dva ali ne?) potem računaj, da če samo en prišpara 10 eur na dan, kar je 300 eur mesečno, potem v osmih letih in pol sam z gotovino lahko kupi zgoraj omenjeno stanovanje v Cirkulanah.

In ker se da preživet s 500 euri, kar dokazujejo desettisoči, potem vse kar je več lahko tudi prišparaš za stanovanje, če ti je to prioriteta. In pri plači 1000 eur lahko prišparaš potem 500 eur. pri plači 800 eur, pa samo 300, kar še vedno pomeni, da si lahko SAM kupiš stanovanje, do 30 ali 31. leta.

Res, niso vsa stanovanja, 32 000 eur, pa tudi plača je lahko višja ali nižja od jurja, pa stroški so tudi lahko še precej nižji od računanih 500 eur, (npr. 100 soba + 150 hrana + 50 še kaj in pri jurja plači ostane 700). Uglavnem pa velja, da si nekdo, ki je v roku končal šolanje in se zaposlil, nekje do 30-ga lahko kupi stanovanje, ali pa je tam blizu – da vzame kredit še šteli nismo, če mu je to le prioriteta. (če sta dva toliko lažje), ali pa je vsaj tam zelo blizu.

Ampak danes večina mladini ni prioriteta stanovanje, kar jih poznam ves denar zapravijo za žure, obleke, počitnice, avto….. in ima pri 30-tih prišparano za stanovanje točno nula koma jozef.
Torej popolnoima nič. Vse sproti zagonijo, pol pa jamrajo da se ne da. Da bi kupili stanovanje se spomnijo šele potem, ko imajo nekaj otrok, ampak takrat je pa to težje, takrat ne ostane 500 eur od plače, tudi otroci so strošek.

megaboy, govorimo o 30-letnici, ki naj bi nekaj ustvarila in tako bila super, ne o paru.
In v Cirkulanah kupit stanovanje in se vozit kam na šiht?
Daj razmišljaj malo realno.


Pa štartej še ti iz tega, da povečini nimajo nujnih stroškov 500 eur, kot sem računal.

Pa da so povečini večji del obdobja od 21-ga do 30-ga bile v hotelu mama, kjer povečini niso plačevale nič ali malo, in jim je cela plača ostala. In bi jo čisto lahko namenile za stanovanjsko varčevanje.

Seveda če bi jim bila to prioriteta, amopak danes je mladim važnejše da gredo na počitnice v grčijo, vsak teden v diskoteko, pa še med tednom, cunje znanih blagovnih znamk, kak alko, čiki, z 10 let starim avtom za nekaj 100 eur se je pod častjo vozit in raje kupi avto za kolikor ima denarja, ….. potem pa jasno za stanovanje ni.

Evo na hitro, en party v tujini, iz slovenije na FB 90 prijavljenih, 140 maybe, Vsi pod 30 let, cena 350 avtobus ali 900 avion, + še €€€ kar tam zapravijo ……. kaj misliš koliko od udeležencev ima lastniško stanovanje???? Ali pa vsaj kaj privarčevanega za stanovanje?


Sem vedel da se boste na cirkulane vtaknili, zato sem napisal, da je to slučajno prvo kar se mi je odprlo.
Ampak če ti Cirkulane ne pašejo imaš pa še garsonjere
ruše za 31 m2 13900 eur
pobrežje 32 m2 18500 eur
tezno 32m2 23000
tržič 41m2 29000 eur
kamnik pod krimom 19 m2 19000
litija 25 m2 20 000
Lavrica 37 m2 35 000 …
in tako dalje.
Tisti c Cirkulanah se bo vozil na šiht v Curkulane, tisti iz ruš, pobrežja, teznega.. pa v Maribor, tisti iz Litije pa v Litiji ali pa mogoče v Ljubljani, saj tja vozi vlak.

Ja, saj mene je zanimalo za tiste, ki niso bili v hotelu mama.

Hja, jaz imam službo v Ljubljani in nič od zgoraj naštetega mi ne pride v poštev. Kvadrature, ki si jih navedel, cene tudi, so pa take, da če temu rečeš “nekaj ustvarjenega”… Govorimo o ženski, ki naj bi nekaj ustvarila in bi jo kot takšno nek moški izbral. Ko bi eno od teh lukenj prodala, bo pa imela za pokazat kaj? Ker dva v takem težko živita, ne?

Ja saj sem ti že nekajkrat odgovoril. Vprašanje je bilo kako priti do strehe nad glavo do 30.ga leta.
Takšni, ki ne stanujejo v hotelu mama, si lahko najamejo sobo (vključno z stroški) to znese 100 – 150 eur, hrana jih pride 150 eur, recimo recimo še kaj 50 eur, Moraš bit zaposlen in kar od plače ostane privarčuješ za stanovanje, Se odpoveš potovanjem, žurom, dragem avtu, cigaretom……
S povprečno plačo, 1000 eur in tudi še manj, si stanovanje lahko kupiš do 30-ga leta.

Ja koliko pa ti misliš, da znašajo minimalni nujni stroški, za samsko osebo, na mesec?
Koliko soba (vključno s stroški elektrike, gretja, komunale), koliko hrana…..

Aha, zato ljudje na socialni jamrajo, ja…


Še enkrat, kako si lahko nekdo ki ni v mama hotelu kupi stanovanje do 30.ga leta.
Če končaš faks v roku, se potem takoj zaposliš in delaš za za eno povprečno plačo, najameš poceni sobico, varčuješ pri hrani stroških in se odpoveš ne nujno potrebnim stvarem, in ostanek eur od plače šparaš za stanovanje, potem ga do 30-ga leta lahko kupiš.

Če pa študij vlečeš tja do 30.ga leta, delaš priložnostno prek študenta, hodiš na počitnice v grčijo, žuraš vsak teden, si privoščiš alkohol, kavice, ješ v restavracijah, kupuješ oblačila znanih znamk……. skratka spičiš vse sproti, potem pa pač do lastniškega stanovanja pač ne moreš. Če pa naštepaš še kakšnega mulca, potem pa lahko samo jamraš po socialni.

In ni jih malo, ki s 500 euri preživijo ne samo sebe ampak še koga zraven, torej je minimum stroškov še precej pod prej omenjenih 500 eur, vse kar je več pa lahko prišparaš za stanovanje, seveda če ti je to prioriteta. .

Berem izlive modrosti propadlih študentov kateri so videli 5 celin probali vse, ko je pa čas za delo in vse kar paše zraven se pa nič ne da ! Pa se da midva sva si uredila življenje do takrat,pri mojih 33-teih sva kupila že vikend, pa sva vse kar sva skupaj spravila zaslužila sama, je pa res da je žena večkrat rekla ko sem prihajal domov ob polnoči in vstajal ob pol petih da se še skregati ne moreva ker me nič ne vidi.

Brezmožganski tepci, še nikoli nisi slišal za ljubezen… pejte desci v p.m in tam ostanite… Samo keš, keš, keš, kot kakšne keš pičkke ste. Pa plačaj za fuuuk. Pa vsak dan plačuje pri cipah. Tepec.

Bravo! 😉
[/quote]

Pa glih babe ste glede tega najbolj glasne ko je treba kritizirat zakaj dotični primerek ni za vas dovolj dober.

Na vašem mestu bi bil raje tiho.

No jaz sem ena tistih, ki je bila pri 30ih doma pri starših. Obnovila sem sicer del hiše, da sem imela svojo dnevno s kuhinjo, to je bilo pa to. Preusmerila sem se v študiju in sem zgubila kakšno leto. Ves ta čas sem delala. Študirat sem šla, da bi končno delala kar me veseli in ne da bi za vedno zaglavila v proizvodnji. Bivši me je pustil, ker ni razumel zakaj vlagam v tist brezvezen študij. Dosegla sem kar sem si zadala. Danes pri 38ih imam svoj posel, dobro mi gre in imam moža in dva otroka. Moža sem spoznala, ko sem brezplačno opravljala pripravništvo (zraven pa delala, da sem se preživela), torej takrat, ko sem imela najmanj. Danes zaslužim cca 3x toliko kot bi, če bi se odpovedala sanjam. Pa še uživam v svojem delu. Tako da, dragi moji, če ne zmorete biti z nekom, ki v določenem obdobju nima, vam ni treba biti niti takrat, ko ima.

V današnjih cajtih je že jackpot dobit vsaj kokr tolk normalno babo, kaj šele da bi razmišljal kaj ima za pokazat od šole, službe, nekretnine , premičnine itd…

Saj pa še lahko veliko ustvari in se dokaže v materinstvu in godpodinjstvu. Če zna dobro kuhat, kaj si še lahko želiš boljšega od ženske? 😀

[i]Mojega hudiča sem prodal svoji duši.[/i]

Sem moški in se povsem strinjam.

Vsi bi radi prišli na že urejeno. Da bi pa sami pripomogli pa ne. Češ dober/a si šele ko boš zrihtal to in ono… sam kaj ko potem tvojih žuljev tak nikoli ne ceni. Imam podobno izkušnjo.

Vsi bi danes nekaj na instant. Ko sem študiral sem bil sicer dokaj pri denarju a sem bil nezanimiv ker sem bil pač “molj za knjigo” zdaj ko se mi odpirajo službene poti pa glej ga zlomka…

Nisem bil zanimiv ker sem se raje posvečal gradnji prihodnosti kot zabavanju z drugimi. Itak vsi mnenja da se morjo zdj znoret bla bla… jaz v očeh drugih luzer ki ga ni bilo vredno pozdravit. Doštudiral pred vsemi si za začetek uredil šiht, bivanje … kar naenkrat me spet vsi poznajo. Ja kao. Prej nobenega ni brigalo za kaj sem se trudil zdaj bi se pa vsi nekaj slinili.

Klt ste rekli. Če prej niso mogli bit zraven tudi zdaj ne rabibijo.

Točno tko 🙂

Saj v Sloveniji skoraj nobena ženska ni sposobna se odselit od mame drugače, kot da se preseli k tipu s stanovanjem. Potem so pa še vse pametne, da so na svojem. Pri tridesetih, ko je ločitev, gredo pa z mularijo nazaj k staršem.

Blagor tisti ki je šla mimo tebe …

Poznam kar nekaj zensk, ki so med 35 in 40, pa res niso ustvarile nic – imajo le polne omare oblek in cevljev.

Bi, zakaj ne bi.., važno, da bi bila psihofizično zdrava z dobrim geštelom in predvidljivim obnašanjem. Mislim, da bi bilo s takšno žensko v bistvu pravi užitek živet, ker bi med drugim tudi spoštovala tisto, kar ji nudiš, torej neko eksistenco.
No, keč je v tem, da bi znal človek prej na lotu zadel, kot to dobil, hehe. Pišem po spominu, ko sem iskal v tistih letih in je pač bila takšna situacija s temi zadevami.

Me zanima kaj bi pisale če bi spola v temi zamenjali. Verjetno bi moške popljuvale, se jim izognile v širokem loku in jih označile za mamine sinkote. Kaj pa drugega

Bi, in sicer samo v spolno razmerje.
Razmerje bi postalo čustveno, in posledično ekonomsko, samo pod pogojem, da ženska prinese na mizo vsaj približno enako, kot jaz.

Ti si pa očitno, kot rečejo, po župi priplaval. Haha, sem se pa nasmejal. 🙂

New Report

Close