Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Moški imajo od zakona bistveno več koristi, kot ženske

Moški imajo od zakona bistveno več koristi, kot ženske

Hvala za to raziskavo. Bo prišla zelo prav, če bi kdaj katera slučajno dobila idejo, da bi se rada poročila. Do sedaj sem se vedno izgovarjal in izmuznil kot jegulja, da poroka nič ne pomeni in da je le brezvezen list paiprja.
Od danes naprej ji bom lahko znanstveno dokazal, da je to dobro za njeno zdravje. :-)))


Če je pošten do sebe in do drugih, ne sili v zvezo.
[/quote]
Potem je malo in manj poštenih žensk, saj so ženske po večini tiste, ki hočejo poroko.

Bolj je to ker ti ki lažje najdejo dobro partnerico in se poročijo, so bolj pri denarju, ponavadi bolj zdravi (bodisi genetsko bodisi furajo tak stil) in seveda taki imajo večjo možnost za daljše življenje.


Potem je malo in manj poštenih žensk, saj so ženske po večini tiste, ki hočejo poroko.
[/quote]
Kaj pa vem. Poznam samo take, ki so hotele poroko in take, ki je nočejo.;-)

Politicians should be replaced like diapers, often for the same reason Mark Twain

Tvoja raziskava ne pije vode….pojdi po pokopališčih in glej nagrobnike.

Tvoja raziskava ne pije vode….pojdi po pokopališčih in glej nagrobnike.
[/quote]

Rezultati moje raziskave kažejo na to, da večina vdov preživi svoje može.

Politicians should be replaced like diapers, often for the same reason Mark Twain

Rezultati moje raziskave kažejo na to, da večina vdov preživi svoje može.
[/quote]

Kar pa je že vredno nove raziskave. 🙂

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Rezultati moje raziskave kažejo na to, da večina vdov preživi svoje može.
[/quote]

Pa saj tista , ki ne preživi svojega moža, ne more biti vdova. 🙂

Jah s “tipčkom”, a ne ? :P. Saj to tudi že kar prakticirajo tudi pri nas. Potem pa otroke posvajajo, ali pa nadomestne mame, pa to. Vse iz “Merike” pride tudi k nam – z ene 15 letno zamudo 🙂
[/quote]

Za ene bi bilo bolje tako :))
Da je moški poročen z žensko, ampak da z njima biva še gospodinja, ki nudi servis takšen in drugačen po dnevnem in nočnem izboru :)))
Ženo bi razbremenila, moža pa tudi popestrila :))

😉


Večkrat sem slišala od žensk, da je mož fajn, skrben, dober, dobro zasluz edino pri seksu ji pa ni in pač mal stisne zobe tistih nekaj minut. Tako je bilo že od začetka, torej ni seks postal beden kasneje, beden je bil že skoz, so pa druge kvalitete prevladale in je bil primeren za zakon. Isto sem že slišala od moških, druge kvalitete so prevladal in je bila primerna za zakon, ampak seks mu pa ni …
Jaz vem da ga ne bi vzela če bi mi bil seks zanič pa da je cel od zlata. Hebat ga zakon je dolgotrajna stvar.
Za denar ga ne rabim, za otroke cuvat tud ne, za hišo mi postavit tud ne, da bi mi avto kupil tud ne. Da bi mi bil kolega tud ne itd…. Rabim ga za ljubezen, romantiko in seks :))
Če ni tega se ne bi poročila, vse ostalo se da skupaj gradit. Ljubezni, kemije in romantike pa se ne da ustvarit, če tega nikoli ni bilo.
[/quote]

Lepo si to povedala, tud jaz tako mislim. 😉

------------------------------------------------------------------------------------------------------- [i]Do what you can't.[/i]

Pa saj tista , ki ne preživi svojega moža, ne more biti vdova. 🙂
[/quote]
Sarkazem detektor ti je crknil…


Večkrat sem slišala od žensk, da je mož fajn, skrben, dober, dobro zasluz edino pri seksu ji pa ni in pač mal stisne zobe tistih nekaj minut. Tako je bilo že od začetka, torej ni seks postal beden kasneje, beden je bil že skoz, so pa druge kvalitete prevladale in je bil primeren za zakon. Isto sem že slišala od moških, druge kvalitete so prevladal in je bila primerna za zakon, ampak seks mu pa ni …
Jaz vem da ga ne bi vzela če bi mi bil seks zanič pa da je cel od zlata. Hebat ga zakon je dolgotrajna stvar.
Za denar ga ne rabim, za otroke cuvat tud ne, za hišo mi postavit tud ne, da bi mi avto kupil tud ne. Da bi mi bil kolega tud ne itd…. Rabim ga za ljubezen, romantiko in seks :))
Če ni tega se ne bi poročila, vse ostalo se da skupaj gradit. Ljubezni, kemije in romantike pa se ne da ustvarit, če tega nikoli ni bilo.
[/quote]

Vsak zase ve, kaj mu je v odnosu pomembno. Kar je tebi dovolj ali edino, kar rabiš, drugemu morda ni. Zato namenoma ne pišem receptov, se mi pa osebno tvoj pogled zdi hladno materialistično-storitveni (denar, čuvanje otrok, hiša, avto, seks…), čeprav ne gre za finančno kalkulacijo. Kaj bo, če mu nekoč odpove in od njega ne bo več koristi? Konec velike ljubezni? Tako da neke velike razlike med tabo in ženskami/moškimi, ki jih omenjaš kot svoj protipol na načelni ravni ne vidim. Je pač neka kalkulacija, za katero upaš, da se ti bo izšla, ker so moški tako zelo simpl in ne rabijo veliko, zato je najbolje, da tudi ti ne.

Tudi, če je seks sprva zanič (in dokler se dva še ne poznata dovolj dobro, se “lovita”), se dva, ki sta lahko tudi še kako drugače intimna, ne samo genitalno, lahko pogovorita, kaj komu in kako paše. In bosta zato imela boljši seks in trdnejši odnos. Slab seks imajo ljudje, ki niso sposobni prave komunikacije, empatije in pristnih čustev. A to na zakonski status ne vpliva.

Vsak zase ve, kaj mu je v odnosu pomembno. Kar je tebi dovolj ali edino, kar rabiš, drugemu morda ni. Zato namenoma ne pišem receptov, se mi pa osebno tvoj pogled zdi hladno materialistično-storitveni (denar, čuvanje otrok, hiša, avto, seks…), čeprav ne gre za finančno kalkulacijo. Kaj bo, če mu nekoč odpove in od njega ne bo več koristi? Konec velike ljubezni? Tako da neke velike razlike med tabo in ženskami/moškimi, ki jih omenjaš kot svoj protipol na načelni ravni ne vidim. Je pač neka kalkulacija, za katero upaš, da se ti bo izšla, ker so moški tako zelo simpl in ne rabijo veliko, zato je najbolje, da tudi ti ne.

Tudi, če je seks sprva zanič (in dokler se dva še ne poznata dovolj dobro, se “lovita”), se dva, ki sta lahko tudi še kako drugače intimna, ne samo genitalno, lahko pogovorita, kaj komu in kako paše. In bosta zato imela boljši seks in trdnejši odnos. Slab seks imajo ljudje, ki niso sposobni prave komunikacije, empatije in pristnih čustev. A to na zakonski status ne vpliva.
[/quote]

Kakorkoli. Naši partnerski odnosi TEMELJIJO na spolnosti. Sicer bi moški živeli s kolegi s katerimi hodijo na nogometne tekme, ženske pa se svojimi frendicami.

------------------------------------------------------------------------------------------------------- [i]Do what you can't.[/i]

Kakorkoli. Naši partnerski odnosi TEMELJIJO na spolnosti. Sicer bi moški živeli s kolegi s katerimi hodijo na nogometne tekme, ženske pa se svojimi frendicami.
[/quote]

Nauči se brati. V nobenem postu nisem zanikala pomena spolnosti v odnosu (prej obratno) in napisala, da bi dva morala živeti kot cimra oz. celo zgolj v družbi svojega spola, to so tvoje nebuloze. Seks je temelj odnosa, ampak ni edini, sicer je tudi tvoj redni obisk prostitutke lahko partnerska zveza. Kar je zate v spolnosti dovolj, drugemu morda ni. Imaš pač (za moje pojme) zelo zreducirano predstavo o spolnosti, a – kakorkoli – važno je, da si vsak najde partnerja, s katerim je kompatibilen.

Vsak zase ve, kaj mu je v odnosu pomembno. Kar je tebi dovolj ali edino, kar rabiš, drugemu morda ni. Zato namenoma ne pišem receptov, se mi pa osebno tvoj pogled zdi hladno materialistično-storitveni (denar, čuvanje otrok, hiša, avto, seks…), čeprav ne gre za finančno kalkulacijo. Kaj bo, če mu nekoč odpove in od njega ne bo več koristi? Konec velike ljubezni? Tako da neke velike razlike med tabo in ženskami/moškimi, ki jih omenjaš kot svoj protipol na načelni ravni ne vidim. Je pač neka kalkulacija, za katero upaš, da se ti bo izšla, ker so moški tako zelo simpl in ne rabijo veliko, zato je najbolje, da tudi ti ne.

Tudi, če je seks sprva zanič (in dokler se dva še ne poznata dovolj dobro, se “lovita”), se dva, ki sta lahko tudi še kako drugače intimna, ne samo genitalno, lahko pogovorita, kaj komu in kako paše. In bosta zato imela boljši seks in trdnejši odnos. Slab seks imajo ljudje, ki niso sposobni prave komunikacije, empatije in pristnih čustev. A to na zakonski status ne vpliva.
[/quote]
Napisala sem svoje mnenje in nisem dala receptov, ker se zavedam, da smo razlicni
Spustila si ljubezen in romantiko ki sem jo omenila.:)) Ni samo seks ampak vse troje mora bit. Vsaj zame. Drugi imajo pa po svoje in prav je tako, če jim tako paše. Jaz priznam da sem se poročila tudi zaradi seksa. :))
Sem imela srečo da sva se ujela, če se ne bi bi pa iskala toliko časa, da bi našla tisto kar iščem. Ne bi se kar tako poročila radi reda in da imam nekoga samo zato ker je dober. Dobrih imam jaz cel kup okoli sebe (starši, sorodniki, prijatelji itd) . Ker iščemo tisto česar nam fali in ne obratno. Meni ni falila hisa, avto in kolegica za ceblanje, niti skrbnik, ampak tisto kar ti ne more dati nihče drug kot moški torej mosko žensko ljubezen in seks. Vse ostalo sem jaz že imela.
Imela skrbne starše, prijateljice, sorodnike, zabavo. Itd… No nisem pa imela moškega takega, ki meni odgovorja dokler nisem spoznala moža… 🙂
Ne primerjaj zdaj kaj bi bilo če kdo zboli. Logično da bi bila tam zanj saj sva poročena in ga imam rada, ma kaj rada ljubim ga globoko. Če ne drugega bi pa od spominov živela mišljeno v nematerjalnem smislu seveda, od česa boš pa živel če niti nimaš spomina na seks,ljubezen- če tega nikoli ni bilo, tudi spomina ne more bit. 🙂

Nauči se brati. V nobenem postu nisem zanikala pomena spolnosti v odnosu (prej obratno) in napisala, da bi dva morala živeti kot cimra oz. celo zgolj v družbi svojega spola, to so tvoje nebuloze. Seks je temelj odnosa, ampak ni edini, sicer je tudi tvoj redni obisk prostitutke lahko partnerska zveza. Kar je zate v spolnosti dovolj, drugemu morda ni. Imaš pač (za moje pojme) zelo zreducirano predstavo o spolnosti, a – kakorkoli – važno je, da si vsak najde partnerja, s katerim je kompatibilen.
[/quote]

Dobro znam brati, ne skrbi.
Mi pa gre na živce, ko nekateri tako radi izpostavljate, da seks ni vse. Da smo skupaj tudi ali predvsem zaradi drugih reči, razumevanja… itd. Seveda, vse ostalo je nadgradnja, ki dela odnos in življenje lepo. Ampak dejstvo je, da smo moški in ženske skupaj zaradi seksa, ne zaradi nedeljskih sprehodov.

------------------------------------------------------------------------------------------------------- [i]Do what you can't.[/i]

Se strinjam, da sta seks in privlačnost med partnerjema pomembna, v bistvu sta res temelj takega razmerja. Ampak, če skupaj živiš in funkcioniraš kot par/družina, leta in desetletja, je potrebno na tem temelju postaviti še marsikaj drugega…kje smo še do strehe….In seveda vse to vzdrževati, ker se medsebojno prepleta in vpliva.

Enkrat, v visoki starosti, pa par tudi neha seksati, če ju je najbolj povezoval zgolj seks (in če sta s tem uspela dofurat tako daleč), kaj se zgodi potem? A si gre zato tolko starejših parov na živce drug drugemu? Ravno to sem zdaj en dan premišljevala 😉

Koristi v odnosu…kak “recept” je fajn upoštevat, ampak tudi jaz jih ne nameravam delit. Če imaš nekoga rad, je korist že v tem, da imaš lahko to osebo ob sebi. Če koristi iščeš v drugih rečeh…, pa tudi dvomim, da je višina koristi odvisna od spola.

Sreča v starosti je, če obema enakomerno usiha spolna želja in zmogljivost – sicer res lahko pride do zamer, poniževanja, zlobe… Velikokrat sem že bil priča grdega ravnanja žene z ostarelim in senilnim možem. Takrat vse zamere dolgega partnerstva pridejo na plan v najslabši obliki.

------------------------------------------------------------------------------------------------------- [i]Do what you can't.[/i]

Sreča v starosti je, če obema enakomerno usiha spolna želja in zmogljivost – sicer res lahko pride do zamer, poniževanja, zlobe… Velikokrat sem že bil priča grdega ravnanja žene z ostarelim in senilnim možem. Takrat vse zamere dolgega partnerstva pridejo na plan v najslabši obliki.
[/quote]

Res, nekatere je kar težko gledat, kako si najedata. Seks je pomemben in vpliva tudi na te stvari. Ne vem pa, če vpliva samo dokler spolna želja je, ali tudi potem, ko usahne, ni to več to, ker ni seksa.

Koristi od zakona je imel moski morda v preteklosti sedaj, ko ste zenske razvajene v tri PM nima cisto nobene koristi. Tudi sam zakon izhaja demografsko gledano iz cisto drugacnih razlogov kot si ga zenske razlagate danes.
Moski ima od zakona koristi samo tri. Otroci, gospodinjsko pomoc in vec ali manj reden seks. Moski vedno lahko in vedno bo prezivel sam, zenska ne more biti sama 4 minute. Da bi se pa sedaj porocil, zato, da poslusam razvajeno dekle in njeno jamranje in kako mora biti enakopravna in njene pravice pa hvala lepa.
Grem proti 40 letu, bil porocen in nikoli vec. Imam svoj biznis, svoje konjicke, svojo bajto, svojo gospodinjsko pomocnico, svoj mir. Od zensk imam svoj krog prijateljic, ki se vec ali manj menjava in izkljucno za seks ali biznis druzenja. Vse so stare pod 28 let.
Vsi srecni, vsi zadovoljni.

Dobro znam brati, ne skrbi.
Mi pa gre na živce, ko nekateri tako radi izpostavljate, da seks ni vse. Da smo skupaj tudi ali predvsem zaradi drugih reči, razumevanja… itd. Seveda, vse ostalo je nadgradnja, ki dela odnos in življenje lepo. Ampak dejstvo je, da smo moški in ženske skupaj zaradi seksa, ne zaradi nedeljskih sprehodov.
[/quote]

za nekaj časa, dokler se ne izkaže, da te kompatibilnosti sploh ni bilo.

za nekaj časa, dokler se ne izkaže, da te kompatibilnosti sploh ni bilo.
[/quote]

boleče očitno je, da ti manjka dotikov, ljubezni…
—-
Kompatibilnost ni nekaj, kar nekega dne “odkriješ”, da ne obstaja, da je ni (bilo), ampak je nekaj, k čemur si dva partnerja prizadevata. Ni je več, ko si dva nehata prizadevati zanjo (in začneta iskati “razloge”, izgovore, da se razideta).

Če ti koncentracija zdrži dobrih 20 min:

https://youtu.be/-EvvPZFdjyk

Če imaš od twitterja zjeebano: Love is a skill, and it’s a skill that needs to be learned. And it’s a skill that our society refuses to consider as a skill. We are meant to always just follow our feelings… […] Compatibility is an achievement of love…

boleče očitno je, da ti manjka dotikov, ljubezni…
—-
Kompatibilnost ni nekaj, kar nekega dne “odkriješ”, da ne obstaja, da je ni (bilo), ampak je nekaj, k čemur si dva partnerja prizadevata. Ni je več, ko si dva nehata prizadevati zanjo (in začneta iskati “razloge”, izgovore, da se razideta).

Če ti koncentracija zdrži dobrih 20 min:

https://youtu.be/-EvvPZFdjyk

Če imaš od twitterja zjeebano: Love is a skill, and it’s a skill that needs to be learned. And it’s a skill that our society refuses to consider as a skill. We are meant to always just follow our feelings… […] Compatibility is an achievement of love…
[/quote]

V vezi ze dvajset let?

V vezi ze dvajset let?
[/quote]
Toliko ravno ne… je tudi ne merim v času 😉

https://youtu.be/A2r6cna-KRE


Toliko ravno ne… je tudi ne merim v času 😉

https://youtu.be/A2r6cna-KRE
[/quote]

Tudi jaz je ne merim v casu. Se pa potrudim, da traja vsaj dve ure.

New Report

Close