Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Moški in gospodinjska opravila

Moški in gospodinjska opravila

Kako si porazdelite gospodinjska dela?

Spoznala sem ok moškega, ampak gospodinjska dela so mu pa tuja. Vajen je, da ženska kuha, čisti. To je bivša vse počela. Ona je bila doma, nič v službi, on pa opravljal še dodatno službo. Jaz pa seveda sem v službi in od moškega pričakujem, da bo tudi gospodinjil. Je kaj upanja, da se moški prilagodi, glede na to, da je 50+?

Tezko.

Mogoce bi razmislila v smeri, da je njegova dodatna sluzba namesto prispevka v obliki gospodinjskega dela? Potem ti bo mogoce lazje.

Tisto dodatno službo bo menda opustil. Upam. Drugače itak nima smisla, ker ne bi bila nič skupaj.

Mi ni problema; če zna dobro seksat, plesat,  prijet tudi  za kosilnico biti pošten in moralen – ne težim z gospodinjskimi opravili. So mi sprotno opravilo, nikoli mi niso bila odveč ali  trigger za teženje partnerju.

Midva imava razporejena, enkrat tedensko pride tudi čistilka.

Ampak mož je bil to vajen že od prej.

Moje mnenje je kompromis, torej gospa ki vama pride  počistit in občasni obroki v gostilni, ki jih plača on.

Druga možnost bi bila pa še prijateljstvo z uslugami. Živita vsak na svojem, skrbi vsak zase, skupaj pa preživljata lepe trenutke.

Predlagam da te zadeve razčistita čim prej.

Naj placuje cleaning lady 2x na teden, ce ne zna sam gospodinjit.

tukaj gor ni moških.

No, ja, mi na kraj pameti ne pride, da bi postala gospodinja moškemu. Niti me ne mika po gostilnah jesti.

Tako, da če se ne priuči, bo še naprej tako: jaz na svojem, on na svojem.

Skupno življenje naj bi pomenilo, da je obema bolje. Ne, da bi jaz postala gospodinja moškemu.

Odgovor na objavo uporabnika
negospodinja, 09.04.2023 ob 19:56

Kako si porazdelite gospodinjska dela?

Spoznala sem ok moškega, ampak gospodinjska dela so mu pa tuja. Vajen je, da ženska kuha, čisti. To je bivša vse počela. Ona je bila doma, nič v službi, on pa opravljal še dodatno službo. Jaz pa seveda sem v službi in od moškega pričakujem, da bo tudi gospodinjil. Je kaj upanja, da se moški prilagodi, glede na to, da je 50+?

A je to Desi? On je za visoko specializirano delitev dela na podlagi naravnih danosti a.k.a. trivialna dela, kot so gospodinjska, so za ženske. 🤣

Odgovor na objavo uporabnika
campari, 09.04.2023 ob 20:18

tukaj gor ni moških.

oja, so – alfa moški;  kot so BTDT in pa npr. Epic Fail,  pa potem še ostali, ki so  nealfe.

O ja,  najdejo se moski, ki za stedilnikom delajo prave cudeze.  Toda… ce mu v tem ne bos vsaj malo parirala,  kar pozabi na njega.  Zal,  taksno je zivljenje.

Ne, ni tip ala Desi, s takim, ki ne spoštuje žensk, ne bi imela opravka.

Tale moj je drugače garač, preveč. Glede na to, da je bila žena doma, je logično, da je gospodinjska dela pa vse okrog hiše ona opravila.

Jaz pa hodim v službo pa ne bi opravila vsa gospodinjska dela, še zanj.

Kar se čiščenja tiče, kar sem opazila, je pa on ok. Počisti za sabo. To je dober signal.

Če je tip ok, potem se pogovorita. Sesanje je eno tako opravilo, ki ga veliko moških posvoji. Pri kuhi je ponavadi tako – ali kuhaš ali pospraviš po jedi. Kopalnica je večinoma ženska domena, bi bilo pa fer, da moški vsaj generalno zdrgne wc. Itd…

Ja, je ok. Samo nikoli ni živel sam. Ali pač doma pri starših, potem z ženo. Zdaj z mamo in sestro. Zdaj recimo sestra vse kuha, pere… on pa jo finacira.

Odgovor na objavo uporabnika
Jsja, 10.04.2023 ob 09:29

Če je tip ok, potem se pogovorita. Sesanje je eno tako opravilo, ki ga veliko moških posvoji. Pri kuhi je ponavadi tako – ali kuhaš ali pospraviš po jedi. Kopalnica je večinoma ženska domena, bi bilo pa fer, da moški vsaj generalno zdrgne wc. Itd…

Moske so v vojski naucili zribat wc, zaradi daljsih rok je pri nas mozu dodeljeno tudi preoblacenje postelj, obesanje zaves, pomivanje okem, sesanje v polovicnem dometu in stroj za posodo (not/ven). Otrokom zlaganje suhega susila, brisanje pultov in mize, ostalo naredim jaz. Ne bi pa NIKOLI vec sla z nekim moskim v skupno gospodinjstvo, da se mi okol nog mota, preklada ali da je dan dolocen z njegovim razpolozenjem. Never ever.

Ta gospodinjska dela so full precenjena. Sem moški in ob vseh aparatih in možnostih, jih spraviš na minimum.  Sem pa opazil , da so pri njih ženske neorganizirane in jih tudi opravljajo, bolj na langsam. Jaz naprime stanovanje posesam v 10 min. , partnerica rabi tam 40 min.  Ali kosilo, jaz naredim plan za cel teden naprej in grem 1 krat po nakupu v trgovino  in kruh v pekarni vsak drugi dan.

Odgovor na objavo uporabnika
Ja, 10.04.2023 ob 09:38

Ta gospodinjska dela so full precenjena. Sem moški in ob vseh aparatih in možnostih, jih spraviš na minimum.  Sem pa opazil , da so pri njih ženske neorganizirane in jih tudi opravljajo, bolj na langsam. Jaz naprime stanovanje posesam v 10 min. , partnerica rabi tam 40 min.  Ali kosilo, jaz naredim plan za cel teden naprej in grem 1 krat po nakupu v trgovino  in kruh v pekarni vsak drugi dan.

Vsak drug dan v pekarno? Zakaj pa tako pogosto? Jaz grem po nakupih enkrat na teden ali pa enkrat na dva tedna in takrat kupim kruh. Ne bi hodila vsak drug dan po kruh.

Spet ena glupa fake tema zdolgočasenih pajčevinark.

Odgovor na objavo uporabnika
negospodinja, 10.04.2023 ob 09:19

Ne, ni tip ala Desi, s takim, ki ne spoštuje žensk, ne bi imela opravka.

Tale moj je drugače garač, preveč. Glede na to, da je bila žena doma, je logično, da je gospodinjska dela pa vse okrog hiše ona opravila.

Jaz pa hodim v službo pa ne bi opravila vsa gospodinjska dela, še zanj.

Kar se čiščenja tiče, kar sem opazila, je pa on ok. Počisti za sabo. To je dober signal.

To je za moje pojme larifari. Tip, ki dela dve službi, nima pa za gospodinjsko pomočnico, ima dve službi zato, da ni doma. Tak ne bo nikoli pustil druge službe in nikoli ne bo spucal kopalnice.

Razumem, da je torej ločen. Je svojo bivšo izplačal za službo, ki jo je opravljala bi gospodinjstvu 12, 13, 14 ur na dan? Tudi po temu ga povprašaj, da boš razumela več o njem.

 

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno 1067, 10.04.2023 ob 10:01

To je za moje pojme larifari. Tip, ki dela dve službi, nima pa za gospodinjsko pomočnico, ima dve službi zato, da ni doma. Tak ne bo nikoli pustil druge službe in nikoli ne bo spucal kopalnice.

Razumem, da je torej ločen. Je svojo bivšo izplačal za službo, ki jo je opravljala bi gospodinjstvu 12, 13, 14 ur na dan? Tudi po temu ga povprašaj, da boš razumela več o njem.

 

Za bivšo mora plačeveti preživnino ali kako se to reče. Otroci so odrasli, zanje ne. Za bivšo pa ja.

Pa od kje ti 12, 13, 14 ur na dan? Saj pa nista imela kmetije. Samo hišo in vrt. Od kje ti, da je potem toliko dela? Bivša ne hodi in ni hodila v službo.

 

12, 13, 14 ur na dan je mišljeno, ker v gospodinjska dela šteje predvsem visenje na internetu in pisanje po forumih.

pokaži mu, kako daš perilo v stroj, sušilec, kako se lika. Kopalnica vzame 15min na teden. Kupita irobota za sesanje in moker sesalnik/ parni.

Mikrofirbra za prah in površine. Par tednov si vzami čas, da naredita skupaj, nato si razdelita.

Ostane le še kuha- kakšna jajca že zna narediti, če vidiš da mu popolnoma nič ne gre, naj pomaga- reže zelenjavo, nato pospravi posodo po kosilu.

Vsega se lahko naučiš, če si želiš, ti pa le pogumno v skupno življenje.

Ja ja, ti ga boš spremenila, zagotovo. Bivša je zihr bivša čist brez razloga oziroma on revček nima nič pri tem, a ne? Drugače, če je zanj skrbela najprej mama, pol bivša, zdaj pa spet mama in sestra… A je opravilno nesposoben? Imaš kakšne prikrite neuresničene želje po otroku? Če ja, super. Ker moški tole ni.

 

Odgovor na objavo uporabnika
negospodinja, 10.04.2023 ob 10:12

Pa od kje ti 12, 13, 14 ur na dan? Saj pa nista imela kmetije. Samo hišo in vrt. Od kje ti, da je potem toliko dela? Bivša ne hodi in ni hodila v službo.

 

Če praviš da bivša ni veliko delala ker ni toliko dela, zakaj potem ti jamraš? Zavihaj rokave pa akcija. A to pa ne?

New Report

Close