Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Moški in gospodinjska opravila

Moški in gospodinjska opravila

@Anonimno519:

Skupaj sva 13 let.

Sem napisal, denarja je imela več ona, ko sva začela. Kar se tiče njenega izgleda – mene so vedno privlačile precej mlajše. Nisem pa neumen. Lahko bi si danes brez problema našel 20 let mlajšo, pa ne da bi se hvalil, ampak me osvajajo. Nimam pleše, nimam trebuha, sem fit, predvsem pa razgledan in komonikativen. Ampak 20 let mlajša – pomeni nov otrok. Zakaj? Zaradi pol let maraton sexa, potem pa je isto kot z bivšo ženo. Hvala – ne? Varam ne, ker se mi upira, da bi bila ženska z mano zaradi denarja (pač prostitutka), če že – naj bo zaradi karizme.

Se pa MOČNO strinjam s tabo, da je čas da jo malo razbremenim – ampak taki smo moški – če nas ženske preveč razvajate, niti ne pomislimo, da se brcnemo v rit kar se tiče gospodinjstva. Tako da ja – 1x na teden pomijem posodo ali kaj podobnega.

In ja – prav imaš glede otrok – moji starši so že preveč v letih, da bi skrbeli, tako da bi to padlo name. Ufff…ja…priznam bi bila kriza. Nisem sploh o tem razmišljal.

Verjetno bi si našel še eno, ki bi bila podobna moji zdajšnji. Vem pa da je danes, ko so vse na telefonih, instagramih in ne vem kaj še – to skoraj misija nemogoče. Morda kje na kmetih?

Pomiješ posodo? A nimate pomivalca. Pri vsem vajinem denarju ji vsaj zrihtaj/plačaj čistilko 1x tedensko.

 

Baba bo rintala še par let, potem bodo deca prišli v puberteto, baba bo 40+ in se ji bo sfecljalo, najela bo garsonjero v vukojebini, froci ne bodo hoteli tja in boš lepo sam z 2 pubertetnikoma. Videno pri sosedih. Tam sta sicer 2 pubertetnika in 1 2 letnik. Baba odišla in pride tu in tam si po deco in jih pelje na kak izlet. Prespijo pri njen ne, ker kao nima prostora v svoji garsonjeri.

Odgovor na objavo uporabnika
GOODLIFE, 16.04.2024 ob 09:03

@Anonimno519:

Skupaj sva 13 let.

Sem napisal, denarja je imela več ona, ko sva začela. Kar se tiče njenega izgleda – mene so vedno privlačile precej mlajše. Nisem pa neumen. Lahko bi si danes brez problema našel 20 let mlajšo, pa ne da bi se hvalil, ampak me osvajajo. Nimam pleše, nimam trebuha, sem fit, predvsem pa razgledan in komonikativen. Ampak 20 let mlajša – pomeni nov otrok. Zakaj? Zaradi pol let maraton sexa, potem pa je isto kot z bivšo ženo. Hvala – ne? Varam ne, ker se mi upira, da bi bila ženska z mano zaradi denarja (pač prostitutka), če že – naj bo zaradi karizme.

Se pa MOČNO strinjam s tabo, da je čas da jo malo razbremenim – ampak taki smo moški – če nas ženske preveč razvajate, niti ne pomislimo, da se brcnemo v rit kar se tiče gospodinjstva. Tako da ja – 1x na teden pomijem posodo ali kaj podobnega.

In ja – prav imaš glede otrok – moji starši so že preveč v letih, da bi skrbeli, tako da bi to padlo name. Ufff…ja…priznam bi bila kriza. Nisem sploh o tem razmišljal.

Verjetno bi si našel še eno, ki bi bila podobna moji zdajšnji. Vem pa da je danes, ko so vse na telefonih, instagramih in ne vem kaj še – to skoraj misija nemogoče. Morda kje na kmetih?

Napisal si samo, da je iz premožnejše družine, kar še ne pomeni, da je tudi ona premožnejša od tebe. Premoženje njenih staršev pač ni njeno premoženje in še nikjer ni zagotovljeno, da tudi kdaj bo. Prav tako niso vsi premožnejši starši taki, da bi svoje potomce razvajali vsepovprek, imaš dosti takih, ki so zelo škrti in tudi takih, ki bi sicer z veseljem izpolnili vse želje svojih otrok, a jih ne, zaradi tega, ker otroke učijo finančne pismenosti in tega, da lagodno življenje ni samoumevno, ampak se je za to potrebno potruditi.

Pa se ti žena nič ne smili, ko vsa bremena padejo nanjo in jo utrudijo, medtem ko ti počivaš in počneš stvari, ki te sproščajo? Nimaš sramu in slabe vesti? Ne me narobe razumeti, ker to ni osebni napad nate, ampak res ne razumem, kako je lahko človek tak do nekoga, ki naj bi ga imel rad. Jaz vem, da ne bi mogla gledati partnerja, kako bi bil za vsa opravila sam, medtem ko bi se jaz relaxirala. Ok, v tvojem primeru zastopim edino, če je ona brezposelna in ima vlogo gospodinje. V kolikor pa hodita oba v službo pa pač ne in lahko rečem le, da imaš ZLATO ženo, ki večno to ne bo, ker bo slej kot prej preobremenjena in enostavno tega ne bo več shendlala, niti ne bo imela volje pedenati starega dedca, kar čez deset let vsekakor boš.

Upam, da si ji vsaj povedal, ko sta delala na otroku, da se zate s tem ne bo nič spremenilo in boš še naprej živel kot razvajen najstnik, nanjo pa bodo padla vsa bremena in obveznosti do otrok in gospodinjstva.

Brez zamere, prosim. Na tvoj iskren zapis, ki ga, mimogrede, zelo cenim, nisem mogla drugače kot, da tudi sama iskreno povem svoj pogled na vajino situacijo.

 

@Anonimno519:

lepo si zapisala in zamislil sem se. Pri 50-ih res živim kot najstnik. Problem je, ker uživam vsak dan na polno. Saj – kdo pa ne bi v moji koži:). Služba mi je hobi in delam 2 uri na dan, 2 uri se ukvarjam s športom, 3 ure igram igre na računalniku, 2 uri delam na osebni rasti in izobraževanju. Pa še malo z malima brcam žogo. Dejansko živim(v)a bolj na izi.

Ja, sicer sem parkrat omenil, da plačam čistilko, pa ni nekaj hotela slišat (noče, da ji tuja oseba štefnari po gospodinjstvu). Niti noče da zapravljam denar oz. je rekla da ji ga potem raje njej dam.

Ampak kot rečeno – bom vzel na znanje in se bolj potrudil. Ker vem, da lahko hitro mine…

Moja uživa v kuhanju, čiščenju in delu z otroci. Zakaj bi ji potem to odvzel?

Moška perspektiva.

Mam zeno ki je lene narave, no kuk casa se je vprasanje.

Hodim v sluzbo se zraven delam.

In tako z gospodinjskimi opravili. Ce mas 3 ali 4 sobno stanovanje, ce sproti pucas in peres nimas vec kot 2 uri, ma kaksni 2 uri, za vikend, da mas vse generalno scisceno.

Tako da gospodinjska dela so precenjena.

Sam zivim ze od 15 leta dalje, tako da res ne rabim zenske da mi pamet soli in jamra kuk ma dela doma.

Tok z moje perspektive.

Zame moški, ki opravlja gospodinjska opravila NI pravi moški!

Sploh ne bi prenesla, da se vmešava v moja gospodinjska dela.

Moški naj ostane moški in ne copata!

New Report

Close