Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Moški ki sponzorirate nas dekleta

Moški ki sponzorirate nas dekleta

Saj. Potencial je tisto. Več vredno, kot kupček. H potencialu spada še marsikaj, h kupčku le kupček.
Verjetno je kaj tudi prispevala nazaj, ali se motim?
Za prave zaj… Je značilno, da zelo malo in kmalu zahtevajo, tudi izsiljujejo.
Opažam pa, da so v večini slabiči, tudi moški in že zato potrebubejo močno zaledje, močan hrbet. Čeprav nežen ženski hrbet.
Saj se tu prej omenjena opisuje, kot, da je treba zanjo skrbeti.
Moške sponzoruše so isti. Hujši, kot otroci.
Verjetno je za moškega lažje. Pa še oče si bil, se niti ni toliko poznalo.

Hec je, da jih novi kmalu znogirajo, ja.
In, da si zatem trudijo priti nazaj.
Jim je potrebno porušiti most.

Ti ljudje imajo še mnoge druge primanjkljaje, denar je še najmanjši problem.[/quote]

Jah.. na začetku je bil njen prispevek skoraj 50{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}, kasneje, ko sta bila otroka tu in ko je posel stekel pa cca 20{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}. Čisto tipična sponzoruša ni bila, je pa sčasoma vse več zahtevala in se je pa ob ločitvi trdo pogajala. 😉 Zanimivo, da so bili tudi stiki otrok z mano eno od pogajalskih orodji. :))))[/quote]
Razmišljam, da so ti ljudje z napako, peavzaprav MOM, mejna osebnostna motnja. Ne poznam niti približno dovolj, da bi trdila, kaže pa mnogo indicev na to.
Pač, tudi moje izkušnje.
Bega me pomanjkanje oz. nič empatije, le lastna korist in antisocialnost, vzvišenost nad ljudmi.
Sociopati. Zelo inteligentni seveda.

Če je v tvojem prineru tako, si lahko vesel, da se je skenslala s tvojega vratu. Pač, govorim odkrito.

Saj. Potencial je tisto. Več vredno, kot kupček. H potencialu spada še marsikaj, h kupčku le kupček.
Verjetno je kaj tudi prispevala nazaj, ali se motim?
Za prave zaj… Je značilno, da zelo malo in kmalu zahtevajo, tudi izsiljujejo.
Opažam pa, da so v večini slabiči, tudi moški in že zato potrebubejo močno zaledje, močan hrbet. Čeprav nežen ženski hrbet.
Saj se tu prej omenjena opisuje, kot, da je treba zanjo skrbeti.
Moške sponzoruše so isti. Hujši, kot otroci.
Verjetno je za moškega lažje. Pa še oče si bil, se niti ni toliko poznalo.

Hec je, da jih novi kmalu znogirajo, ja.
In, da si zatem trudijo priti nazaj.
Jim je potrebno porušiti most.

Ti ljudje imajo še mnoge druge primanjkljaje, denar je še najmanjši problem.[/quote]

Jah.. na začetku je bil njen prispevek skoraj 50{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}, kasneje, ko sta bila otroka tu in ko je posel stekel pa cca 20{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}. Čisto tipična sponzoruša ni bila, je pa sčasoma vse več zahtevala in se je pa ob ločitvi trdo pogajala. 😉 Zanimivo, da so bili tudi stiki otrok z mano eno od pogajalskih orodji. :))))[/quote]

Hah, isto, sam da je tuki mož tak kot je bila tvoja, imam jaz v žlahti 🙂 najprej sta imela finance pol pol, potem pa skoz slabš, on je prenehal dajat, vse ona sama, on pa kakšn opomin ki ga žena dobi zarad neplačila plača, pa še tuki je kdaj problem. Res ne štekam tega.

Kupijo jim samo cunjo iz Kika, potem so ti bogataši škrtuni. Sem mislila, da kakšno obleko, kakšne dražje firme. Cunjo iz Kika si lohk sama kupim, Kik je seveda poceni. 😉

Jah.. na začetku je bil njen prispevek skoraj 50{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}, kasneje, ko sta bila otroka tu in ko je posel stekel pa cca 20{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}. Čisto tipična sponzoruša ni bila, je pa sčasoma vse več zahtevala in se je pa ob ločitvi trdo pogajala. 😉 Zanimivo, da so bili tudi stiki otrok z mano eno od pogajalskih orodji. :))))[/quote]
Razmišljam, da so ti ljudje z napako, peavzaprav MOM, mejna osebnostna motnja. Ne poznam niti približno dovolj, da bi trdila, kaže pa mnogo indicev na to.
Pač, tudi moje izkušnje.
Bega me pomanjkanje oz. nič empatije, le lastna korist in antisocialnost, vzvišenost nad ljudmi.
Sociopati. Zelo inteligentni seveda.

Če je v tvojem prineru tako, si lahko vesel, da se je skenslala s tvojega vratu. Pač, govorim odkrito.[/quote]

Res je, po ločitvi oz. še vmes, ko sem čakal na sodišče sem prebral par knjig na to temo in je kazala kar nekaj teh znakov, a ne dovolj, da bi lahko rekel, da je MOM… Mogoče histrionična… Bi morala k psihiatru po diagnozo…
Ja, res sem vesel. Pol leta po razhodu sem imel 20 kil manj, počutje in psiha 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} bolje, skratka osvobojen.

Jah.. na začetku je bil njen prispevek skoraj 50{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}, kasneje, ko sta bila otroka tu in ko je posel stekel pa cca 20{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}. Čisto tipična sponzoruša ni bila, je pa sčasoma vse več zahtevala in se je pa ob ločitvi trdo pogajala. 😉 Zanimivo, da so bili tudi stiki otrok z mano eno od pogajalskih orodji. :))))[/quote]

Hah, isto, sam da je tuki mož tak kot je bila tvoja, imam jaz v žlahti 🙂 najprej sta imela finance pol pol, potem pa skoz slabš, on je prenehal dajat, vse ona sama, on pa kakšn opomin ki ga žena dobi zarad neplačila plača, pa še tuki je kdaj problem. Res ne štekam tega.[/quote]

Neodgovoren sponzoruš … 😉

Haha babetine a spet sebi lažete. Kajpak je zakon kot poslovna pogodba. Včasih se najprej zgodi ljubezen in potem poslovna pogodba. Včasih obratno kot piše zgoraj tisti prijazni sponzor. Najprej poslovna pogodba in pozneje ljubezen.
Kolikor od vas je pripravljeno imeti doma dedca ki je denarni luzer in nima nič, je pa sila prijazen in ljubec,razgledan, lep, dober očka in super v seksu? Kaj ste potem ve takemu možu? Ja sponzorke saj ga financirate. Če ga pa ne potem pa pač niste sponzorke ampak neumnice. Tako pravijo za moške, torej velja tudi za ženske.

Si pa res dober človek. Tvoja partnerka spoštuje predvsem tvoj denar. 😉
Ampak saj obadva iz te površinske veze nekaj dobita. 😉 Ona denar, materialne dobrine ti pa seks.[/quote]
V zmoti si. Ženska je seksualno zrela šele po tridesetih. Pri petindvajsetih šele socialno.
Ona je šele otroček z lepim teleščkom, ki ga on rabi za razkazovanje v javnosti, sebi in bivši, kakšen kerlc je.
Folk se mu pa za hrbtom reži in ga pomiluje.
Vsaka deklica, ki se sponzorira na tak način, ima zelo slabo samopodobo in v bistvu težek karakter, ker je bila že od malega zlorabljana, ne pa zdravljena teh zlorab.
Takle ata s tošeljnom je le kompenzacija za njene neuresničene ambicije, za katere bi morala sama krepko pljuniti v roke in delati na sebi.
In za sebe.
Česar pa slabiči ne počno.
Vedno najdejo nekoga, ki jim bo krojil življenje. Kot je trenutno njega.
Če ji kaj ne bo pasalo, bo pa izsiljevala.
Iz tega pa ti ljudje kmalu diplomirajo.
V kratkem tudi doktorirajo.

Zelo podobna povezava/navezava je bila med psihiatroma Jung/Freud s skupno pacientko, kasneje kolegico.
Tko, info za malce popestritve.[/quote]

Sem tridesetletnica, torej sem že seksualno zrela po tvoji teoriji. 😉 Tole bi se strinjala s tabo, da so te sponzoruše večinoma čustvene invalidke s težkim karakterjem in vse dosežejo z izsiljevanjem.
S seksualnim izsiljevanjem, če smo specifični. Tudi ta moja bivša kolegica ustreza temu opisu. Očitno ima ženska daddy issues in v vsakem moškem išče očeta, ki jo bo zalagal z denarjem in materialnimi dobrinami. 😉 Kot ji je njen oče v otroštvu vse kupil, tako sedaj pričakuje od partnerjev.
Sem slišala za Freuda in Junga in njunega preučevanja pacientke Sabine Spielrein. Poznam Freudovo zlogasno psihoanalizo. Drugače je o Freudu in Jungu in tej njuni pacientki dober film A dangerous method. 😉


V zmoti si. Ženska je seksualno zrela šele po tridesetih. Pri petindvajsetih šele socialno.
Ona je šele otroček z lepim teleščkom, ki ga on rabi za razkazovanje v javnosti, sebi in bivši, kakšen kerlc je.
Folk se mu pa za hrbtom reži in ga pomiluje.
Vsaka deklica, ki se sponzorira na tak način, ima zelo slabo samopodobo in v bistvu težek karakter, ker je bila že od malega zlorabljana, ne pa zdravljena teh zlorab.
Takle ata s tošeljnom je le kompenzacija za njene neuresničene ambicije, za katere bi morala sama krepko pljuniti v roke in delati na sebi.
In za sebe.
Česar pa slabiči ne počno.
Vedno najdejo nekoga, ki jim bo krojil življenje. Kot je trenutno njega.
Če ji kaj ne bo pasalo, bo pa izsiljevala.
Iz tega pa ti ljudje kmalu diplomirajo.
V kratkem tudi doktorirajo.

Zelo podobna povezava/navezava je bila med psihiatroma Jung/Freud s skupno pacientko, kasneje kolegico.
Tko, info za malce popestritve.[/quote]

Sem tridesetletnica, torej sem že seksualno zrela po tvoji teoriji. 😉 Tole bi se strinjala s tabo, da so te sponzoruše večinoma čustvene invalidke s težkim karakterjem in vse dosežejo z izsiljevanjem.
S seksualnim izsiljevanjem, če smo specifični. Tudi ta moja bivša kolegica ustreza temu opisu. Očitno ima ženska daddy issues in v vsakem moškem išče očeta, ki jo bo zalagal z denarjem in materialnimi dobrinami. 😉 Kot ji je njen oče v otroštvu vse kupil, tako sedaj pričakuje od partnerjev.
Sem slišala za Freuda in Junga in njunega preučevanja pacientke Sabine Spielrein. Poznam Freudovo zlogasno psihoanalizo. Drugače je o Freudu in Jungu in tej njuni pacientki dober film A dangerous method. ;)[/quote]

Ko se boš sama odločila za odkritje svoje ženstvenosti, prave, prvinske, kn s partnerjem, ki si ga boš ti izbrala, ne on tebe določil, boš vedela.
Ter ga v miru poiskala, brez ihte. Samo odpri se. In miruj. Ostalo vse naredi narava.
Zavedati se moraš, da so tvoje dosedanje izkušnje učenje, ki ti je bilo dano. Iz tega potegnk kar največ.
Sploh iz grdih izkušenj.
Vedeti moraš, da si unikat.
Dokler boš hlepela za tem, da boš podobna neki drugi, ne boš našla svoje prave ženskosti.
Ti si ti. Bodi ti. Ti sama si najlepša in najboljša. Imej se rada.
Če se nimaš, če se ne spoštuješ, te drugi ne morejo niti eno, niti drugo.

V srcu si dobra. Tega nima vsak.
Le sebi se ne posvečaš.
To spremeni na sebi.


Razmišljam, da so ti ljudje z napako, peavzaprav MOM, mejna osebnostna motnja. Ne poznam niti približno dovolj, da bi trdila, kaže pa mnogo indicev na to.
Pač, tudi moje izkušnje.
Bega me pomanjkanje oz. nič empatije, le lastna korist in antisocialnost, vzvišenost nad ljudmi.
Sociopati. Zelo inteligentni seveda.

Če je v tvojem prineru tako, si lahko vesel, da se je skenslala s tvojega vratu. Pač, govorim odkrito.[/quote]

Res je, po ločitvi oz. še vmes, ko sem čakal na sodišče sem prebral par knjig na to temo in je kazala kar nekaj teh znakov, a ne dovolj, da bi lahko rekel, da je MOM… Mogoče histrionična… Bi morala k psihiatru po diagnozo…
Ja, res sem vesel. Pol leta po razhodu sem imel 20 kil manj, počutje in psiha 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} bolje, skratka osvobojen.[/quote]

Mislim, da se pogovarjamo o primerih, kjer se le plačuje, daje, nič se pa ne vrača, razen gole prisotnosti nekoga, ki naj bi bil plačan za to.
Ok.
V sponzorski vezi je to razumljivo.
V partnerski skupnosti to ni niti razumljivo, niti sprejemljivo.
Zakaj?
Grda resnica hoče vreči v en koš.

Ker so v partnerskih zvezah prisotna močna čustva. Od pripadnosti, ljubezni, do blaženosti.
Za kar se denar ne more trošiti. Ker so nekupljiva.

Kako se take zveze lahko sprevržejo v koristolovske, je doživelo že mnogo zvez, partnerstev, partnerjev, ki so doživeli soočenje s patološkim bolnikom, ki se razkrije šele čez čas, ko je že čvrsto usidran v tej zvezi.
Ko maske padejo.

Maske pa padejo, ko je izziv situacije tolikšen, da ji patološki bolnik ni kos, se počuti ogrožen in takrat pokaže svoj pravi obraz.

Tega je preveč v naši družbi. In o tem se premalo ve, skoraj nič ne govori.

Mislim pa punce dejte si že nehat zatiskat oči…Vsako žensko, ki jo vprašaš po partnerju odgovori želim si uspešnega partnerja..Kaj pa pomeni uspešen partner?Nevem nazadnje ko sem jaz gledal si pod tem ne predstavljam človeka, ki prejema socialno vsak mesec.V to definicijo tudi težko uvrščam Slovenca z povprečno plačo..Vas povsem razumem, da je to tako imate to že v genih da iščete partnerja ki vas bo obvaroval in ponudil čim lažje preživetje, danes se to pač vse zrihta z debelimi denarnicami (no ne seveda vse je pa pomemben del)In ne mi lagat da ko iščete potencijalne partnerje za družino na to negledate.Sedaj je pa vprašanje ali tudi to pomeni sponzoruša ali samo narava ženske.

Ne bi vedela. 🙂 Roman Vodeb je izjavil, da so sponzoruše ali keš p***e normalne, feministke ali moškinje pa niso. S to njegovo izjavo se ne strinjam, pri določenih izjavah ima tudi kaj prav.

Smo ti že odgovorili.
Sponzorstva potekajo brez čustev.

Normalne zveze bazirajo na vzajemnih čustvih.
Dalje, oba partnerja prispevata po svojih vlogah, ne le materialno.
Take skupnosti se stkejo tudi zaradi medsebojnega spoštovanja, zaradi varnosti obeh in ostalih članov.

Česar pri sponzorskih vezah ni!


Razmišljam, da so ti ljudje z napako, peavzaprav MOM, mejna osebnostna motnja. Ne poznam niti približno dovolj, da bi trdila, kaže pa mnogo indicev na to.
Pač, tudi moje izkušnje.
Bega me pomanjkanje oz. nič empatije, le lastna korist in antisocialnost, vzvišenost nad ljudmi.
Sociopati. Zelo inteligentni seveda.

Če je v tvojem prineru tako, si lahko vesel, da se je skenslala s tvojega vratu. Pač, govorim odkrito.[/quote]

Res je, po ločitvi oz. še vmes, ko sem čakal na sodišče sem prebral par knjig na to temo in je kazala kar nekaj teh znakov, a ne dovolj, da bi lahko rekel, da je MOM… Mogoče histrionična… Bi morala k psihiatru po diagnozo…
Ja, res sem vesel. Pol leta po razhodu sem imel 20 kil manj, počutje in psiha 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} bolje, skratka osvobojen.[/quote]

Praviš, vedno bolj zahtevna. Nisi ji dajal dovolj? Ja, v finančnem smislu že, tega vse več in več, ne pa v dajanju lastne energije. In zaradi tega je bila vse bolj nezafovoljna Se motim?
Ti izžet, energetsko in čustveno, zatekel si se v delo, ki te je “reševalo”.
Zato tudi nezdravo pridobivanje teže.

Ljudje se podzavestno spravimo v stanje, da se pogršamo, da nam da okolica mir…
Da nas ne bi več sesala, izžemala…
Pa naj se zgodi, kar se ima zgoditi…

Kaj pa je zate sploh sponziruša oz kdo? Ker jaz tud kr neki takih poznam. Mislm da jih je kr precej, sploh med mlajšimi.[/quote]

Sponzoruša po moji definiciji bi bila ženska, ki jo preživlja mož/ partner, ob tem, da je bil tak dogovor že na začetku in se oba s tem strinjata. Torej, da bo on služil dovolj denarja za oba in ju oba preživljal. (ona je lahko doma, lahko pa tudi ne, vendar je njen denar samo njen). Zaslužiti mora dovolj da si lahko omislijo gospodinjsko pomočnico oz. da ji pri tem pomaga sam, saj če ženska sama opravi večino gospodinjskih opravil, je s tem preživljanje že vsaj delno odplačala.

Ena možnost pa bi bila tudi, da mu je “samo” ljubica, ki pa ji kupuje zares drage in vredne reči: stanovanje, novo hišo, dober avto, ipd. Skratka, da jo v večji meri preživlja “sponzor”.

Takšnih žensk sama ne poznam, verjamem, da obstajajo, a jih po moje ni veliko. Jih je sicer dosti, ki zaslužijo manj kot partner, a v skupno blagajno prispevajo enako ali pa v zameno opravijo večino gospodinjskih del. (tudi to je namreč neke vrste služba). Poznam pa vsaj 2 moška, ki sta se preselila k svoji ženski, ne delata, tudi doma ne postorita nič, skratka se šlepata in sta moške sponzoruše. Se mi zdi, da se v fazi zaljubljenosti ženske vedejo veliko bolj neracionalno. Moški so bolj preračunljivi, vedno gledajo “daj- dam” ali pa samo “daj”.

Hah, isto, sam da je tuki mož tak kot je bila tvoja, imam jaz v žlahti 🙂 najprej sta imela finance pol pol, potem pa skoz slabš, on je prenehal dajat, vse ona sama, on pa kakšn opomin ki ga žena dobi zarad neplačila plača, pa še tuki je kdaj problem. Res ne štekam tega.[/quote]

Neodgovoren sponzoruš … ;)[/quote]

Jap :)))

Res je, po ločitvi oz. še vmes, ko sem čakal na sodišče sem prebral par knjig na to temo in je kazala kar nekaj teh znakov, a ne dovolj, da bi lahko rekel, da je MOM… Mogoče histrionična… Bi morala k psihiatru po diagnozo…
Ja, res sem vesel. Pol leta po razhodu sem imel 20 kil manj, počutje in psiha 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} bolje, skratka osvobojen.[/quote]

Praviš, vedno bolj zahtevna. Nisi ji dajal dovolj? Ja, v finančnem smislu že, tega vse več in več, ne pa v dajanju lastne energije. In zaradi tega je bila vse bolj nezafovoljna Se motim?
Ti izžet, energetsko in čustveno, zatekel si se v delo, ki te je “reševalo”.
Zato tudi nezdravo pridobivanje teže.

Ljudje se podzavestno spravimo v stanje, da se pogršamo, da nam da okolica mir…
Da nas ne bi več sesala, izžemala…
Pa naj se zgodi, kar se ima zgoditi…[/quote]

Ja. Tako nekako to gre. Definitvno ji nisem dal dovolj, ker karkoli bi ji dal, bi naslednji dan želela še več, enkrat pač vse skupaj poči, dvigneš roke in poveš, tako ne gre več naprej. Ona pokima in si za tvojim hrbtom najde drugega. :)))))

Praviš, vedno bolj zahtevna. Nisi ji dajal dovolj? Ja, v finančnem smislu že, tega vse več in več, ne pa v dajanju lastne energije. In zaradi tega je bila vse bolj nezafovoljna Se motim?
Ti izžet, energetsko in čustveno, zatekel si se v delo, ki te je “reševalo”.
Zato tudi nezdravo pridobivanje teže.

Ljudje se podzavestno spravimo v stanje, da se pogršamo, da nam da okolica mir…
Da nas ne bi več sesala, izžemala…
Pa naj se zgodi, kar se ima zgoditi…[/quote]

Ja. Tako nekako to gre. Definitvno ji nisem dal dovolj, ker karkoli bi ji dal, bi naslednji dan želela še več, enkrat pač vse skupaj poči, dvigneš roke in poveš, tako ne gre več naprej. Ona pokima in si za tvojim hrbtom najde drugega. :)))))[/quote]

Ja. Vendar ne le denarja. Predvsem človeka duševno in čustveno tako izmozgajo, da je le še lupina. Senca samega sebe.
A ti si rekel, da ne moreš več?
In to je tiho požrla in šla na drugega?
Brez drugačne reakcije? Koliko časa je trajalo, da si je omislila drugega, nič skrivanja in izgovori, čudnih razlag?

Luzerja oz tazga ki nima nič, ne bi imela.
Bi pa imela tazga, s katerim bom lahk živela tud ko bom imela familijo tako, kot živim dans ko sm še brez otrok. Skratka brez kakšnega odrekanja, ker tega nism navajena. Zato pričakujm od njega da zasluž približn tolk kot zaslužm sama, tud če kaj manj me ne bi motil, sam da se men navade ne sprenenijo. Se prav zdaj kupm kar rabm, to pričakujm tud potem, zdaj grem lahk vn jest, to pričakujm tud potem, zdaj grem lahk na kakšna potovanja, to pričakujm tud potem, zdaj grem mesečno h frizerju, to pričakujm tud potem….dobr če se odrečm kakšnem izhodu ali potovanju ni panike, sam ne pa da zdaj enga najdm pa se morm odrečt cel kup stvarem, da ne morm več nikamor. Če pa zasluž še več, pa tolk boljš 🙂
Seveda me mora pa tud spoštovat, mi zaupat, enako pa jaz njega. Da bi bila pa zdaj z enim sam zato ker je polhn denarja, a sama do njega ne čutm nič, to pa ne hvala, sm pa v tem primeru raj samska.

Ja. Tako nekako to gre. Definitvno ji nisem dal dovolj, ker karkoli bi ji dal, bi naslednji dan želela še več, enkrat pač vse skupaj poči, dvigneš roke in poveš, tako ne gre več naprej. Ona pokima in si za tvojim hrbtom najde drugega. :)))))[/quote]

Ja. Vendar ne le denarja. Predvsem človeka duševno in čustveno tako izmozgajo, da je le še lupina. Senca samega sebe.
A ti si rekel, da ne moreš več?
In to je tiho požrla in šla na drugega?
Brez drugačne reakcije? Koliko časa je trajalo, da si je omislila drugega, nič skrivanja in izgovori, čudnih razlag?[/quote]

Jaz nisem rekel direktno, da ne morem več, ampak sem začel bolj zdravo živeti. Nisem več jedel raznih vrst knedljev, nisem več jedel pretežno krompirja z mesom, ampak več zelenjave. Začel sem se spet ukvarjat s hobiji, ki so mi nekdaj veliko pomenili. Tudi ona se je lotila nekih športov in nekaj reči sva celo počela skupaj. Vmes pa si je za mojim hrbtom poiskala drugega. Ko sem na koncu naredil analizo je vse skupaj izgledalo precej dobr premišljeno…

Kaj pa je zate sploh sponziruša oz kdo? Ker jaz tud kr neki takih poznam. Mislm da jih je kr precej, sploh med mlajšimi.[/quote]

Sponzoruša po moji definiciji bi bila ženska, ki jo preživlja mož/ partner, ob tem, da je bil tak dogovor že na začetku in se oba s tem strinjata. Torej, da bo on služil dovolj denarja za oba in ju oba preživljal. (ona je lahko doma, lahko pa tudi ne, vendar je njen denar samo njen). Zaslužiti mora dovolj da si lahko omislijo gospodinjsko pomočnico oz. da ji pri tem pomaga sam, saj če ženska sama opravi večino gospodinjskih opravil, je s tem preživljanje že vsaj delno odplačala.

Ena možnost pa bi bila tudi, da mu je “samo” ljubica, ki pa ji kupuje zares drage in vredne reči: stanovanje, novo hišo, dober avto, ipd. Skratka, da jo v večji meri preživlja “sponzor”.

Takšnih žensk sama ne poznam, verjamem, da obstajajo, a jih po moje ni veliko. Jih je sicer dosti, ki zaslužijo manj kot partner, a v skupno blagajno prispevajo enako ali pa v zameno opravijo večino gospodinjskih del. (tudi to je namreč neke vrste služba). Poznam pa vsaj 2 moška, ki sta se preselila k svoji ženski, ne delata, tudi doma ne postorita nič, skratka se šlepata in sta moške sponzoruše. Se mi zdi, da se v fazi zaljubljenosti ženske vedejo veliko bolj neracionalno. Moški so bolj preračunljivi, vedno gledajo “daj- dam” ali pa samo “daj”.[/quote]

Ja, se strinjam, ampak sponzoruše so tud vse tiste, ki iščejo sam take tipe ki že neki imajo npr ki imajo denar, ki imajo hišo, ki imajo avto….takih pa je med mladimi puncami zdaj kr velik, vsaj v Lj jih poznam cel kup. Skratka ni jim važn a kaj čutijo do njega ali ne, važn da ima tip denar, ga MORA imet.
Zato pravim je več vrst sponzoruš, ni to sam ena mlada ki išče stare desce.

Smo ti že odgovorili.
Sponzorstva potekajo brez čustev.

Normalne zveze bazirajo na vzajemnih čustvih.
Dalje, oba partnerja prispevata po svojih vlogah, ne le materialno.
Take skupnosti se stkejo tudi zaradi medsebojnega spoštovanja, zaradi varnosti obeh in ostalih članov.

Česar pri sponzorskih vezah ni![/quote]
Kak ne. Vsak prispeva svoj delež. A sponzoruše ne morejo biti matere, žene, gospodinje itd.. Kaj dela sponzoruše drugače od druge ženske ki kao ni sponzoruša?

Luzerja oz tazga ki nima nič, ne bi imela.
Bi pa imela tazga, s katerim bom lahk živela tud ko bom imela familijo tako, kot živim dans ko sm še brez otrok. Skratka brez kakšnega odrekanja, ker tega nism navajena. Zato pričakujm od njega da zasluž približn tolk kot zaslužm sama, tud če kaj manj me ne bi motil, sam da se men navade ne sprenenijo. Se prav zdaj kupm kar rabm, to pričakujm tud potem, zdaj grem lahk vn jest, to pričakujm tud potem, zdaj grem lahk na kakšna potovanja, to pričakujm tud potem, zdaj grem mesečno h frizerju, to pričakujm tud potem….dobr če se odrečm kakšnem izhodu ali potovanju ni panike, sam ne pa da zdaj enga najdm pa se morm odrečt cel kup stvarem, da ne morm več nikamor. Če pa zasluž še več, pa tolk boljš 🙂
Seveda me mora pa tud spoštovat, mi zaupat, enako pa jaz njega. Da bi bila pa zdaj z enim sam zato ker je polhn denarja, a sama do njega ne čutm nič, to pa ne hvala, sm pa v tem primeru raj samska.[/quote]
Nisem tebe mislila pod babetina. Babetine so herojske super mone visoko moralne in neoporečne nikoli materjalistke. Bog ne daj da ji mož kupi prstan za Jurja ona pa že ni sponzoruša tak prstan je za njo žalitev.
Ti si mlado dekle in dekle na mestu. Samo tako naprej.
Ne nasedaj jim. One bi tud pa jih noben noce ali ne more obdarovat v tem je problem.

Smo ti že odgovorili.
Sponzorstva potekajo brez čustev.

Normalne zveze bazirajo na vzajemnih čustvih.
Dalje, oba partnerja prispevata po svojih vlogah, ne le materialno.
Take skupnosti se stkejo tudi zaradi medsebojnega spoštovanja, zaradi varnosti obeh in ostalih članov.

Česar pri sponzorskih vezah ni![/quote]
Kak ne. Vsak prispeva svoj delež. A sponzoruše ne morejo biti matere, žene, gospodinje itd.. Kaj dela sponzoruše drugače od druge ženske ki kao ni sponzoruša?[/quote]

1.Sponzoruša NI enakopraven partner. Je le plačana lutka, da odigra svojo vlogo, za katero sta se s sponzorjem zmenila.
2.Med njima NI čustev.
3. Dogovorov se oba držita, ker imata oba od tega korist.
4. Sponzoruše naj ne bi zanosile. Tak je dogovor. Ker se splnzor ne želi zapletati z zakonom, ali pa je še v njem. Večina se tega drži.

Pri mladih parih, ki naj bi bazirali na kešu, ni tako. Punca zanosi, ker želi stabilnost.
Sicer pa, koliko je mladih in finančno dobrostoječih moških?
Takih mogoče, ki jih starši sponzorirajo.
Zanje pa velja, da bodo zelo hitro morali zavihati rokave.
Bolj malo nič dela in veliko jela- življenja na veliki nogi na tuj račun.
Prej ali slej veliko dela, ali pa culica in cesta.

Ja. Vendar ne le denarja. Predvsem človeka duševno in čustveno tako izmozgajo, da je le še lupina. Senca samega sebe.
A ti si rekel, da ne moreš več?
In to je tiho požrla in šla na drugega?
Brez drugačne reakcije? Koliko časa je trajalo, da si je omislila drugega, nič skrivanja in izgovori, čudnih razlag?[/quote]

Jaz nisem rekel direktno, da ne morem več, ampak sem začel bolj zdravo živeti. Nisem več jedel raznih vrst knedljev, nisem več jedel pretežno krompirja z mesom, ampak več zelenjave. Začel sem se spet ukvarjat s hobiji, ki so mi nekdaj veliko pomenili. Tudi ona se je lotila nekih športov in nekaj reči sva celo počela skupaj. Vmes pa si je za mojim hrbtom poiskala drugega. Ko sem na koncu naredil analizo je vse skupaj izgledalo precej dobr premišljeno…[/quote]

Želela sel te vprašat, če si se ji še posvečal čustveno, psihično ali ni več šlo?
No, če govoriš, da si korenito spremenil način življenja, si bil precej na dnu.
In pri tvoji ponovni rehabiliraciji, ti je pomagala, vzpodbujala, stala ob strani?
Te že prej posvarila, da nezdravo živiš, da se boš sesul?

Kakšna je dejanska razlika med žensko a ki je z moškim zaradi denarja torej sponzoruše in žensko b ji ne z moškim zaradi denarja torej veza ki temelji na denarju?
Je ni. Sponzoruše lahko sveto obljubi da ne bo zanosila ampak če vseeno zanosi je otrok tu. Ve kar nekaj lapate ampak kot si rekla življenje je nepredvidljivo. Kje piše da se moški sponzor ne bo res zaljubil v sponzorušo ali ona vanj? Vidiš kako ste kratki. Kaj v tem primeru? Prekineta biznis?
Kje piše da bo večno ostal zaljubljen z ne sponzorušo? Jo večno ljubil in bil poročen z njo? Ko sešteješ večina ko mine ljubezen ostajajo skupaj zaradi denarja. Kaj so potem ti pari?
Sponzorji in sponzoruše in nič drugega. V resnici se ne prenašajo ampak denar je pa le denar. Torej kako se razlikuje 25 letnica od 50 letnice ki ostaja s tipom zaradi denarja že vrsto let čeprav nimata več nič skupnega?

New Report

Close