Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek MOški podaljšana služba, ženske pa niti ne?

MOški podaljšana služba, ženske pa niti ne?

Prav zanimivi ste. Tako ste prepricani, da je zivljenje kruto, da ste pripravljeni potolci vsakega, ki si vam drzne v obraz vreci, da je to samo zaradi vas samih. In zato pac imate taksne moze, kot jih imate.

V CV lahko napise veliko. Bila je od cistilke, kelnarce, pa do vodje prodaje za nemski trg v Sloveniji. Bila je od cistilke, do samostojne racunovodkinje v Nemciji. In mimogrede: sluzbo “oskrbovalke jusnih trgov” dobi jutri, ce samo pokaze interes. Sploh ce npr. izrazi interes v podjetju, kjer imajo izkusnje s sodelovanjem z njenim mozem, so ji vsa vrata odprta.

Kdo bi vzel zensko srednjih let, ki ima za seboj bogate izkusnje in si je vzela tri leta za oddih? Vsakdo, ki je kolikor toliko stratega in nekaj da na stabilnost svojih poslov. Ti mislis drugace?
[/quote]

To, o cem pises, je zelo lepo. In ce zakoncema tako ustreza, je odlicno.
Osebno pa mi je se vedno najbolj grozljivi scenarij, da edini ki dela, recimo ostane brez sluzbe.
Ampak ok…to so pac nepredvidljive situacije.

To, o cem pises, je zelo lepo. In ce zakoncema tako ustreza, je odlicno.
Osebno pa mi je se vedno najbolj grozljivi scenarij, da edini ki dela, recimo ostane brez sluzbe.
Ampak ok…to so pac nepredvidljive situacije.
[/quote]

Hja… vseh faktorjev rizika se ne da izkljuciti nikoli. Se spomnim, da sta se moja starsa v ’90-ih sprasevala podobno, ker sta delala, sicer v razlicnih krajih, a se vedno za istega delodajalca… 🙂

Se pac trudimo po najboljsih moceh “vkalkulirat riziko”. Ampak, cudna so pota gospodova… :-)))

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Ja, dokler bo službo iskala kot tvoja žena. Če bo kdaj iskala službo kot tvoja bivša žena, ji pa to, da je potencialni delodajalec poslovni partner njenega užaloščenega in užaljenega moža, ne bo ravno koristilo.

To je tisto, česar ti nočeš razumet ali priznat. Cel ta tvoj/vajin scenarij je super, dokler sta vidva skupaj. Se strinjam, zelo racionalno sta optimizirala delo, ki ga vajina družina opravi, in izkoristek, ki ga dobi ven.

Če se vama kaj zalomi (in statistično gledano možnost, da gresta narazen, je vsaj omembe vredna), bo pa ona takratko potegnila.

Hja, odličen potencial. Narediti ji otroke, poskrbeti, da bo brez službe in se sigurno ne bo ločila.
Kdo bi v službo vzel žensko srednjih let, ki bo pod delovne izkkušnje napisala: gospodinja?
Hja, za čistilko bi jo vzeli.
[/quote]
lej desi je en varnostnik v eni firmi, žena pa popoldne na črno puca.
noben z resnim delom v DE ne bi imel časa viset na monu cele dni.

Prav zanimivi ste. Tako ste prepricani, da je zivljenje kruto, da ste pripravljeni potolci vsakega, ki si vam drzne v obraz vreci, da je to samo zaradi vas samih. In zato pac imate taksne moze, kot jih imate.

V CV lahko napise veliko. Bila je od cistilke, kelnarce, pa do vodje prodaje za nemski trg v Sloveniji. Bila je od cistilke, do samostojne racunovodkinje v Nemciji. In mimogrede: sluzbo “oskrbovalke jusnih trgov” dobi jutri, ce samo pokaze interes. Sploh ce npr. izrazi interes v podjetju, kjer imajo izkusnje s sodelovanjem z njenim mozem, so ji vsa vrata odprta.

Kdo bi vzel zensko srednjih let, ki ima za seboj bogate izkusnje in si je vzela tri leta za oddih? Vsakdo, ki je kolikor toliko stratega in nekaj da na stabilnost svojih poslov. Ti mislis drugace?
[/quote]

Moje življenje ni prav nič kruto.
Ampak zdaj si pa res zmišljuješ. Enkrat je tvoja žena ultra zaposlena in kup služb, samo malo oddiha si je vzela. Drugič je pa vzdrževana gospodinja?
Dejstvo je, da žensko, ki je več let doma, v neko zahtevno službo ne bodo vzeli. Lahko gre pa za kelnarco ali pa čistilko, to pa ja.


lej desi je en varnostnik v eni firmi, žena pa popoldne na črno puca.
noben z resnim delom v DE ne bi imel časa viset na monu cele dni.
[/quote]

Hja, bi znalo biti res.
Kdor toliko previsi na monu, neke resne službe res nima.
Sploh pa menda naj bi živel v Nemčiji, visi pa na slovenskih forumih? Po narodnosti pa je Srb ali Črnogorc ali nekaj takega?
Res ni nobene logike v tem.

In cisto mimogrede… to je zenski pristop. Ce mu nastavim in zanosim, ga bom vezala nase. Moski ne razmisljamo na ta nacin. To bi bolo dobro, da dojames, sicer se znas v zivljenju posteno opeci.
[/quote]

Veš kaj, poznam ogromno samohranilk. Moškega otrok niti pod razno ne priveže na žensko. Pač ona zanosi in kaj potem? Se moški pač ne sekira. Če mu ni do skrbi za otroka, odpeketa. Velikokrat videno.

Velikokrat slišano tudi to, da je moški izjavil drugemu moškemu, da naj čimprej ženski naredi otroke, da ne bo kam po svoje šla.

Aja, na našem koncu je vse več Albancev. Ata gazda, hodi v službo za minimalca. Ženska ne zna nič slovensko, doma gospodinja, mati. Še k zdravniku ne more sama, gre kak otrok zraven, da ji prevede , kar je zdravnik povedal.
Idealne ženske: povsem odvisna od moškega. Ne zna jezika, financ nima, v tujem okolju, kjer se mogoče komu smili. Spoštovanja pa ni deležna, ker jo imajo ljudje za neumnico in lenobo. V resnici je pa ena uboga reva, privezana na moža.

Desi je s tem, da je bil varnostnik na eni firmi (in se grebel za nocne) zbral denar za izredni studij in si je v nocni krajsal cas z branjem literature, ter si omogocil veliko prostega casa ob studiju ob delu. Temu se rece optimizacija. Danes je za taksne pristope k optimizaciji solidno placan. Vidis, tudi varnostnik se lahko izplaca biti. 😉

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Desi je s tem, da je bil varnostnik na eni firmi (in se grebel za nocne) zbral denar za izredni studij in si je v nocni krajsal cas z branjem literature, ter si omogocil veliko prostega casa ob studiju ob delu. Temu se rece optimizacija. Danes je za taksne pristope k optimizaciji solidno placan. Vidis, tudi varnostnik se lahko izplaca biti. 😉
[/quote]

Zanimiva služba, da ti plačajo v Nemčiji, da visiš na slovenskih forumih, kjer čvekaš :).

Še vedno pa nisi odgovoril na vprašanje zakaj ti ni ok, da je ženska v službi pa moški ostane doma za gospodinjca?

Veš kaj, poznam ogromno samohranilk. Moškega otrok niti pod razno ne priveže na žensko. Pač ona zanosi in kaj potem? Se moški pač ne sekira. Če mu ni do skrbi za otroka, odpeketa. Velikokrat videno.

Velikokrat slišano tudi to, da je moški izjavil drugemu moškemu, da naj čimprej ženski naredi otroke, da ne bo kam po svoje šla.

Aja, na našem koncu je vse več Albancev. Ata gazda, hodi v službo za minimalca. Ženska ne zna nič slovensko, doma gospodinja, mati. Še k zdravniku ne more sama, gre kak otrok zraven, da ji prevede , kar je zdravnik povedal.
Idealne ženske: povsem odvisna od moškega. Ne zna jezika, financ nima, v tujem okolju, kjer se mogoče komu smili. Spoštovanja pa ni deležna, ker jo imajo ljudje za neumnico in lenobo. V resnici je pa ena uboga reva, privezana na moža.
[/quote]

Ne metat vsega v isti kos.
Pri Albancih to ni stvar proste izbire zenske, tako mora biti. To je del njihove kulture.
Druga zgodba je, ko se zenska prostovoljno odloci, da je doma.

Moje življenje ni prav nič kruto.
Ampak zdaj si pa res zmišljuješ. Enkrat je tvoja žena ultra zaposlena in kup služb, samo malo oddiha si je vzela. Drugič je pa vzdrževana gospodinja?
Dejstvo je, da žensko, ki je več let doma, v neko zahtevno službo ne bodo vzeli. Lahko gre pa za kelnarco ali pa čistilko, to pa ja.
[/quote]

Ne vem sicer, zakaj je to zdaj naenkrat tako pomembno, ampak… Januarja 2016 se nama je rodila tretja hci. Oktobra 2015 je pocasi zapuscala eno sluzbo za drugo (delala je kot racunovodkinja za vec narocnikov in za enega narocnika kot racunovdkinja in dispecerka v odpremi blaga). V Nemciji ima zenska pravico biti na porodniski tri leta in odlocila se je, da bi to pravico izkoristila. Jaz sem jo pri tem podprl. (Da ne bo pomote: porodniska ni placana tri leta, le v delovno dobo se ji steje)

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Kdo pravi, da mi ni OK? Pri nama je celo nekaj casa (okoli leto in pol) bilo tako. Ona je hodila v sluzbo, jaz pa sem delal doma (v smislu gospodinjstva) in od doma (v smislu dela za trg).

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Ce zelis, da te vpeljem, te z veseljem. Vse kar se od tebe pricakuje je za ca. 120 k evrov (ali vec) trznega produkta na leto ali vec. Kako, kdaj,… je povsem tvoja stvar. Ostane ti ca. 45 – 55{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} ustvarjenega prometa.

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Ne metat vsega v isti kos.
Pri Albancih to ni stvar proste izbire zenske, tako mora biti. To je del njihove kulture.
Druga zgodba je, ko se zenska prostovoljno odloci, da je doma.
[/quote]

Moja soseda se je prostovoljno odločila, da bo doma. Hvalila je svojega moža kako je fajn in kako prijazen in kaj vse jih je nosil. Ponosno je razkazovala prstan, ko se je poročila. Tako prijazen je bil, da ji je predlagal, da dediščino svojega očeta prepusti svojemu bratu, da bo on (mož) skrbel zanjo (ona je res dala vse bratu in ostala brez vsega).
No prišel je otrok, stvari so postale vse slabše in slabše. Prišel je še en otrok in stvari so postale kastrofalne. Hotela je v službo, je ni dobila. Hotela je stran, ni šlo, ker ni imela denarja. On je videl, da ima oblast nad njo, vse večkrat jo je premlatil. In tako je šlo skozi leta. Ko je umrl, so se ji odprla nebesa, prvič v življenju je bila svobodna (dobila je pa penzijo po možu).
Pa še kar nekaj takih primerov poznam. Prej ves sladek, potem pa obrat. Služb niso dobile, imetja niso imele, torej kaj so hotele?
Pa vse vedo povedat, da je bil moški na začetku krasen in da so prostoovljno ostale doma. Slovenke.

Ce zelis, da te vpeljem, te z veseljem. Vse kar se od tebe pricakuje je za ca. 120 k evrov (ali vec) trznega produkta na leto ali vec. Kako, kdaj,… je povsem tvoja stvar. Ostane ti ca. 45 – 55{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} ustvarjenega prometa.
[/quote]

Mi na kraj pameti ne pade se zapletati s šovinisti.
Zdaj se ti malo zmeden. Enkrat pišeš, da je tvoja žena vzdrževana gospodinja. Drugič je pa biznis woman, ki je trenutno na porodniški?
Daj se ti odloči. Ker je ogromna razlika med žensko na porodniški ali pa žensko, ki je doma gospodinja, ker ni nikoli hodila v službo oz. pač že več let ne hodi v službo, ker se je tako odločila.
Veš ženska, če je na porodniški, se še ne smatra, da je zdaj neka gospodinja brez službe.

Kdo pravi, da mi ni OK? Pri nama je celo nekaj casa (okoli leto in pol) bilo tako. Ona je hodila v sluzbo, jaz pa sem delal doma (v smislu gospodinjstva) in od doma (v smislu dela za trg).
[/quote]

Hja, delajo ljudje od doma. Samo jaz te nisem spraševala tega.
Mene zanima zakaj ti ne bi bil čisto navaden gospodinjec brez lastnih dohodkov? Ti pa začneš o tem kako si od doma delal.

Moja soseda se je prostovoljno odločila, da bo doma. Hvalila je svojega moža kako je fajn in kako prijazen in kaj vse jih je nosil. Ponosno je razkazovala prstan, ko se je poročila. Tako prijazen je bil, da ji je predlagal, da dediščino svojega očeta prepusti svojemu bratu, da bo on (mož) skrbel zanjo (ona je res dala vse bratu in ostala brez vsega).
No prišel je otrok, stvari so postale vse slabše in slabše. Prišel je še en otrok in stvari so postale kastrofalne. Hotela je v službo, je ni dobila. Hotela je stran, ni šlo, ker ni imela denarja. On je videl, da ima oblast nad njo, vse večkrat jo je premlatil. In tako je šlo skozi leta. Ko je umrl, so se ji odprla nebesa, prvič v življenju je bila svobodna (dobila je pa penzijo po možu).
Pa še kar nekaj takih primerov poznam. Prej ves sladek, potem pa obrat. Služb niso dobile, imetja niso imele, torej kaj so hotele?
Pa vse vedo povedat, da je bil moški na začetku krasen in da so prostoovljno ostale doma. Slovenke.
[/quote]

Verjamem, da obstajajo tudi taksni primeri. Ni moj namen pametovati, se najmanj pa obsojati odlocitve drugih.
Ampak v omenjem primeru se mi zdi, da gre prej za nezdrave odnose med zakoncema. Opozorilni znaki so vedno, tudi na zacetku, le da jih clovek ne vidi ali jih ne zeli videti.

Verjamem, da obstajajo tudi taksni primeri. Ni moj namen pametovati, se najmanj pa obsojati odlocitve drugih.
Ampak v omenjem primeru se mi zdi, da gre prej za nezdrave odnose med zakoncema. Opozorilni znaki so vedno, tudi na zacetku, le da jih clovek ne vidi ali jih ne zeli videti.
[/quote]

Jaz ogromno takih primerov poznam. So pa to zdaj ženske 60+. Pod 40 poznam le eno (pa se ji godi zelo slabo, čeprav je bilo na začetku vse rožnato). Večinoma nič vredne, delale bolj kot mož (garanje doma na kmetiji), mož ji vpričo obiskov zabrusi, da žre za njegov denar, marsikatera tepena, če je moški varal, si niso mogle kaj…
Tiste, ki pa so imele službo in se zakon ni izšel, so pa se lahko ločile.
Mlajše generacije žensk smo videle pri starejših, da je izjemno pomembno imeti svoje finance.

Jaz ogromno takih primerov poznam. So pa to zdaj ženske 60+. Pod 40 poznam le eno (pa se ji godi zelo slabo, čeprav je bilo na začetku vse rožnato). Večinoma nič vredne, delale bolj kot mož (garanje doma na kmetiji), mož ji vpričo obiskov zabrusi, da žre za njegov denar, marsikatera tepena, če je moški varal, si niso mogle kaj…
Tiste, ki pa so imele službo in se zakon ni izšel, so pa se lahko ločile.
Mlajše generacije žensk smo videle pri starejših, da je izjemno pomembno imeti svoje finance.
[/quote]

Financna neodvisnost je dobrodosla v vseh pogledih.
Ni sploh nujno, da doloceni neprimerni izpadi (zres za moj denar) se zgodijo na relaciji moz-zena. Lahko se komot zgodijo (in se dogajajo) na vseh drugih sorodstvenih relacijah, ko se zivi pod eno streho.
V vsakem primeru, tisti ki to izjavi, samo pokaze, da ne pozna pravila lepega obnasanja, se najmanj pa da spostuje drugo stran. Na nek nacin zeli pokazati svojo superiornost.
In se zopet vracamo v sfero zdravih (predvsem korektnih) odnosov.

Logično imam podaljšano službo, če moram še ljubico odpravit. Potem komaj domov k ženi.

Financna neodvisnost je dobrodosla v vseh pogledih.
Ni sploh nujno, da doloceni neprimerni izpadi (zres za moj denar) se zgodijo na relaciji moz-zena. Lahko se komot zgodijo (in se dogajajo) na vseh drugih sorodstvenih relacijah, ko se zivi pod eno streho.
V vsakem primeru, tisti ki to izjavi, samo pokaze, da ne pozna pravila lepega obnasanja, se najmanj pa da spostuje drugo stran. Na nek nacin zeli pokazati svojo superiornost.
In se zopet vracamo v sfero zdravih (predvsem korektnih) odnosov.
[/quote]

Hja, ampak, če imaš svoj denar (no ja, če je to minimalc, je kljub službi vseeno zelo težko) se lahko losaš takega človeka pa naj bo to mož ali kdo drug in greš na svoje živet.
Dejstvo je, da večina žensk, ki mora prenašati nasilje ali psihično ali fizično ali oboje, nima spodobnih financ. Ali je brez službe ali pa ima tako bedno plačo pa še kake dolgove, da se ne more losat moža.
Ne bom rekla, da niso primeri, da je ona finačno samostojna, da ima spodobno plačo, da se ne zgodi, da bi jo mož nabutal. So tudi taki primeri. Eno celo poznam. Ampak se je ločila. Če ne bi imela svoje službe, bi težko zapustila moža.
Je pa vsekakor, da na začetku so vsi oh in sploh fajni in prepričani, da so se prav odločili, ko so se poročili. (Čeprav včasih že na začetku vsi ostali vidijo, da ni tako)

Mi na kraj pameti ne pade se zapletati s šovinisti.
Zdaj se ti malo zmeden. Enkrat pišeš, da je tvoja žena vzdrževana gospodinja. Drugič je pa biznis woman, ki je trenutno na porodniški?
Daj se ti odloči. Ker je ogromna razlika med žensko na porodniški ali pa žensko, ki je doma gospodinja, ker ni nikoli hodila v službo oz. pač že več let ne hodi v službo, ker se je tako odločila.
Veš ženska, če je na porodniški, se še ne smatra, da je zdaj neka gospodinja brez službe.
[/quote]

Jaz sem v svojem pisanju konsistenten. Kako ti interpretiras prebrano, pa je stvar tvojega dojemanja, na kar jaz nimam vpliva. In ne… ni nobene razlike, koliko casa je zenska/moski doma. Ce nekoga nekaj veseli, bo vedno ohranjal nivo vescine v tem. Tudi gospodinja lahko v prostem casu prostovoljno vodi racunovodsvto za kljekljarsko drustvo, ali za tai bo skupino, ce karikiram. In se marsikaj. Vse je stvar volje.

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Hja, delajo ljudje od doma. Samo jaz te nisem spraševala tega.
Mene zanima zakaj ti ne bi bil čisto navaden gospodinjec brez lastnih dohodkov? Ti pa začneš o tem kako si od doma delal.
[/quote]

Glej… poskusam drzati rdeco nit. Ti si pisala o kmetu, ki pridela krompir, podre smreko ali dve, pomolze kravo,… vse to se da ovrednotiti v denarju. Jaz sem pac kot gospodinjec v prostem casu napisal kako resitev in jo prodal. In tudi to se da ovrednotiti v denarju.

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Oh ja, te tvoje fore nimajo ne repa ne glave Desi.

Očistno nisi kaj prida iskal službe. No ti povem kako je pri nas. Delodajalce zanima CV in delovne izkušnje. In hudičevo malo ti bo pomagalo, če oni zahtevajo 10 let delovnih izkušenj, ti pa navedeš, da si 10 let kot gospodinjec doma vodil računovodstvo. Niti do razgovora ne boš prišel, ker te bodo takoj izločili kot nekoga, ki nima osnovnih pogojev.

Taka je realnost.

In ja, takoj začneš mešat hruške in jabolka. Če imaš ti nek s.p. ali kaj si ti imel, ko si delal od doma, je to pač kot, da si bile zaposlen. In ti bodo šteli kot delovne izkušnje. Če boš napisal, da si doma molzel krave, ti ne bo kaj prida pomagalo pri iskanju službe. Tudi likanje srajc ti ne bo pomagalo, da bi očaral delodajalca.

Glede na tvoje poste, nepoznavanje relanosti, nepoznavanje kako delodajalci iščejo kandidate oz. kaj od njih pričakujejo, kaže na to, da si verjetno nekdo, ki ima malce preveč časa, ker je brezposeln in pa malo fantazira.
Niti pod razno ne daješ vtisa nekoga, ki si sam služi denar.

Ce si privoscim malo krutosti: oba gledava isto stvarnost okoli sebe. Jaz pravim, da se da na nek dolocen nacin “zasluziti kruha” za ducat ljudi. Jaz pravim, da sem v stanju naredit “sto cukov”. Itd. Ti pravis, da se ne da, da ni moznosti, itd. In oba imava prav. Vsak zase. 😉

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

New Report

Close