Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek MOški podaljšana služba, ženske pa niti ne?

MOški podaljšana služba, ženske pa niti ne?

Ce si privoscim malo krutosti: oba gledava isto stvarnost okoli sebe. Jaz pravim, da se da na nek dolocen nacin “zasluziti kruha” za ducat ljudi. Jaz pravim, da sem v stanju naredit “sto cukov”. Itd. Ti pravis, da se ne da, da ni moznosti, itd. In oba imava prav. Vsak zase. 😉
[/quote]

Ja, saj ti verjamem, da dobiš za visenje na monu 100 jurjev.

Ja, saj ti verjamem, da dobiš za visenje na monu 100 jurjev.
[/quote]

Evo, posebej zate. 😉

[img]http://datacenter.pjdatasoft.de:82/content/images/sc.png[/img]

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Evo, posebej zate. 😉

[img]http://datacenter.pjdatasoft.de:82/content/images/sc.png[/img]
[/quote]

???????????
Ne vem kaj bi želel povedat.
Jaz tem imam pač za enega brezposelnega, ki pač visi na monu cele dneve.

Saj to sem zapisal. Oba imava prav. Vsak zase. 😉

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Nisem napisala, da sta za isto delo plačana manj, temveč da moški zasedajo boljša delovna mesta. Tudi to, da gre več moških študirat elektrotehniko, ker z očeti že kot majhni skupaj šraufajo in se igrajo štromarje, medtem ko deklice pomivajo po tleh in pometajo stopnice ali pazijo na mlajše otroke, je del tega istega problema. Pa ne razumet narobe: ne grejo študirat elektrotehnike le zaradi otroške igre, a celotna vzgoja celo življenje jih vodi k temu, da lahko razmišljajo o tej možnosti, medtem ko ženske običajno nanjo niti ne pomislijo niti jim je ne predlaga nobena svetovalna delavka na šoli. Začaran krog.
[/quote]
Ni res. V Svedski, kot najbolj feminizirani druzbi, se je pokazalo, da bolj ko imajo puncke in fanje svobodno izbiro, da se obnasajo po “mosko” ali “zensko”, vecje so razlike.

Ali, ce povem drugace, s forsiranjem tega, da se deklice sili proti elektrotehniki, jih bo res tam vec pristalo. Ce pa se punckam in fantkom pusti, da se igrajo s cemer jih je volje, studirajo kar jih je volja, gre na elektrotehniko se manj deklet.

Saj moski tega ne zamudijo. Kot receno… Ne poznam nobenega moskega, ki bi ne poskrbel zase. Ne poznam nobenega primera, da bi se premozna in samostojna zenska porocila z maminim sinckom, ki ne zna ocvret jajc in pospravit stanovanja.

Bi morda znal biti problem v tem, da morda zenske naredijo moske taksne? Ali pak, da si izbirajo moske, ki ustrezajo njihovi stereotipni predstavi?
[/quote]
Se nisi slisal za hipergamijo? Zakaj pa mislis, da je tvoja s tabo? 😀


Se nisi slisal za hipergamijo? Zakaj pa mislis, da je tvoja s tabo? 😀
[/quote]

Domisljam si, da iz ljubezni. :-))

Midva sva oba iz t.i. delavskega sloja. Noben od naju ni tozadevno nicesar profitiral. Vse neuspehe in uspehe sva si zakuhala sama, v skupnem zivljenju.

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

[img]https://pics.me.me/he-asked-why-the-house-isnt-clean-since-im-home-4869236.png[/img]

He he… dobra.

Sicer pa lepo predstavi past (propagande), v katero se jih veliko ujame.

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Domisljam si, da iz ljubezni. :-))

Midva sva oba iz t.i. delavskega sloja. Noben od naju ni tozadevno nicesar profitiral. Vse neuspehe in uspehe sva si zakuhala sama, v skupnem zivljenju.
[/quote]
Izhajas iz sebe. 😀

Pa saj je bolje, da se ne poglabljas v mentalni sklop zenske. Vsaj ne srednje steze. Morebiti pa se tudi na dolge dobro iztece.

V sluzbo hodimo sklepat posle, ne prijateljstev. Zategadelj moje reference ne izgubijo na vrednosti, niti ce bi se razsla. Ce bi se razsla, bi bila priblizno na istem. Morda ona malenkost na boljsem, saj je stanovanje v njeni lasti, ze s tem, da bi jo moral izplacati za polovico hise pa bi bila preskrbljena vsaj nekaj let (ce bi se vedno zelela nosit Manolo Blahnik in Andrea Conti cevlje, Versacejeva in Armanijeva oblacila, itd.), ce ne kar za celo zivljenje (ce bi se odlocila za “skromnejse zivljenje”). S svojimi znanji in referencami ji tudi sluzbe ne bi bilo tezko dobiti,… Ce bi bili otroci se mladoletni, bi dobivala prezivnino. Za vsa “vzdrzevana leta” ima pokrito delovno dobo s faktorjem 1,5 (torej po osnovi, ki velja za ena in pol kratnik povprecne nemske place)… Tako da res ne vem, kaj vraga se vam zdi taksen problem z materialnega vidika. Sploh pa sem mnenja, da je materialni vidik pri vsemu skupaj se najmanj bistven. Veliko bolj se mi zdi pomembno, da se ljubiva, spostujeva in eden dugega podpirava in spodbujeva pri uresnicevanju sanj, zelja, ciljev, vizij, … in da se moreva eden na drugega zanesti, v prepricanju, da je vredno podariti svoj cas tudi v dobrobit drugega, saj veva oba, da bi drugi ravnal enako, ko bi se izkazala potreba.

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «


Izhajas iz sebe. 😀

Pa saj je bolje, da se ne poglabljas v mentalni sklop zenske. Vsaj ne srednje steze. Morebiti pa se tudi na dolge dobro iztece.
[/quote]

Imas prav. Nismo tu zato, da bi razumeli zenske, temvec zato, da jih ljubimo.

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Se mi zdi,da veliko ljudi uporablja službo kot izgovor, da jim ni treba biti doma. Eni zato ker so sami, drugi zato, ker ne prenašajo partnerjev, tretji pa se s tem ognejo vsem odgovornostim in organizaciji, ki pridejo skupaj z družino.
Poznam ženske in moške, ki so se zgovarjali na službo, zato, da so se ognili družinskim / partnerskim komplikacijam.

Že včasih, ko grem po službi na kak drink, pa slišiš koga pri sosednji mizi, ki se pogovarja po telefonu v stilu “ej, zdele še ne morem priti domov, imam še nekaj v službi za narediti”. Pa sedi s sodelavci/frendi…na pivu.

Al pa res visijo takrat v sluzbi ker jim manjka ur,ki so jih pusnili med enourno malico in dveh pol urnih pavzah za kafe. Sam,da imajo opravicilo pred delom doma.

Tudi jaz delam že skoraj po cele dneve. Zadnje čase imamo eno ekstra naročilo v službi, projekt bo trajal še najmanj do konca leta. Zaradi tega projekta delamo (po novem) že od lanskega decembra od 6h zjutraj do 4h popoldan in zraven še vse sobote do 3h popoldan. Sicer je plača res dokaj ok, če tudi bi mogla biti veliko boljša. Žena, ki je doma na porodniškem, sicer brezposelna (izgubila šiht v javni upravi, ko je povedala da je noseča – Patologija lj), doma cele dneve. Sicer pa tudi, ko še je delala, je delala samo od 6h do 2h ali pa 1h popoldan.

Jaz sem ogromno let delal po terenu po tujini, zato me podaljšan delovnik sploh ne moti, saj smo tam delali od ponedeljka do sobote od 6h zjutraj do 7h zvečer, zato mi je ta delovnik po 10 ur dnevno še najmanjši problem, mi pa vseeno ni všeč, ker za uro ali dve dlje sem tam dobil enkrat ali pa dvakrat večjo plačo, kar pa me že zelo moti.

NAJBOLJ od vsega pa me v današnjih časih DOBESEDNO razpizdi dejstvo, da kurčevo nafto dražijo tak da popizdiš! Naj nam znižajo minimalca! Nafto naj podražijo na najmanj 1,30 ali več, pa bomo počasi v službo hodili peš! Presneta banda lopovska! Kaj si država misli, da denar serjemo?! Švabi in jodlarji zaslužijo nejmanj 1x ali večkrat od slovencev pa imajo nafto po 1,05 in redko do 1,20eur!

Al pa res visijo takrat v sluzbi ker jim manjka ur,ki so jih pusnili med enourno malico in dveh pol urnih pavzah za kafe. Sam,da imajo opravicilo pred delom doma.
[/quote]

Ma ne vem če je takih veliko, tist tip iz lokala v mojem primeru, že ni tak. Pri sodelavkah in sodelavcih pa tudi vidim, slišim, kok časa so na malicah in kaj govorijo partnerjem po telefonih. Bi si človek mislil, da bodo malo bolj…privatni v takih pogovorih. Pa jim je očitno vseeno. Npr kolega, katerega sem po takem pogovoru z ženo vprašala, zakaj ji je rekel, da je v službi, če to ni res, je odgovoril, da je s takim odgovorom manj komplikacij. Ne rabi kaj veliko razlagati.

Nekako nočejo domov. Kot, da jim dom ni več ljubo in varno okolje. To se mi zdi hudo. Da bi se morala lastnega doma, partnerja izogibat…S tako zvezo raje zaključim in živim v miru naprej v domu, ki mi je ljub.

Imas prav. Nismo tu zato, da bi razumeli zenske, temvec zato, da jih ljubimo.
[/quote]
Jaz, od kar zenske razumem, se za zivo glavo vec ne bi pravno-formalno vezal + kup drugih zadev. Za moske v tvoji situaciji pa je na nek nacin bolje, da ne veste tega kar jaz ze dolgo vem. Pregloboko si zagazil. Preostane ti le upanje in delo v smeri, da vlak ne iztiri. Kar ce do tega pride… boze mili. Good luck man

Besede zensk je treba jemati kot obcutke, stavke kot strahove, ki te obcutke porajajo, zato je treba vse skupaj vedno jemati v prenesenem pomenu. 😉

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Edino prav. Moški mora delat in prinest plačo domov da družina lahko spodobno živi. Ženske imamo že z otroci in bajto dost dela.


!

New Report

Close