Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek motoristi

motoristi

V mestecu je *zmeraj* moteče. Ne zadoščajo ceste izven naselij?

Z divjanjem v mestecu res nikogar ne ogrožaš?? Malce (ali pa niti ne samo malce) si dvoličen. Na dolgo in široko razlagaš o vseh krivicah, ki se vam godijo, potem pa ustreliš takšnega kozla. Ja bogi bogi motoristi, no, ko vas vaša strast sili v ogrožanje samih sebe, in to v majhnih mestecih. Prav smilite se mi. 🙂
[/quote]
Glasna voznja nikogar ne ogroza (kazen za preglasen motor brez db killerja je 400eur in jo policija kar uspesno kaznuje!), razen mogoce zivcnih nestrpnezev.

Nikjer nisem napisal, da divjam v naselju ali mestecu. Pravzaprav nikjer ne divjam. Varno, pa magari glasno prehitevanje zmedenega voznika, ki vozi 30, kjer je omejitev 50 ali 70 ni divjanje.

Dinamicna voznja ni divjanje.

In ne razlagam o krivicah ampak o dejstvih.

In zadnje, kar potrebujem v zivljenju je smiljenje osebe, kot si ti.

In s tem hkrati tudi zakljucujem debato z moje strani v tej temi. Sem povedal, kar sem mislil.


Glasna voznja nikogar ne ogroza (kazen za preglasen motor brez db killerja je 400eur in jo policija kar uspesno kaznuje!), razen mogoce zivcnih nestrpnezev.

Nikjer nisem napisal, da divjam v naselju ali mestecu. Pravzaprav nikjer ne divjam. Varno, pa magari glasno prehitevanje zmedenega voznika, ki vozi 30, kjer je omejitev 50 ali 70 ni divjanje.

Dinamicna voznja ni divjanje.

In ne razlagam o krivicah ampak o dejstvih.

In zadnje, kar potrebujem v zivljenju je smiljenje osebe, kot si ti.

In s tem hkrati tudi zakljucujem debato z moje strani v tej temi. Sem povedal, kar sem mislil.
[/quote]

Zdaj si pa do neba užaljen. Meni je to smešno, sori. 🙂

Ja, ropotanje po mestecu je izjemno moteče. Da ne govorim o tem, da vrhunec hitrosti med izvozom s parkirišča in krožiščem zagotovo precej preseže dovoljeno, kar lahko okvalificiramo kot divjanje. In če ravno takrat s pločnika skoči otrok ali žival?

Ne pravim, da to počnejo vsi, nikakor ne. Ampak ti si očitno med njimi, ko te moja ugotovitev tako peče. Tudi ti se malo poglej v ogledalu, pa zaradi tega ni treba biti užaljen. Tako kot nisem jaz, kadar se med motoristovim prehitevanjem umaknem na desno.

Zdaj si pa do neba užaljen. Meni je to smešno, sori. 🙂

Ja, ropotanje po mestecu je izjemno moteče. Da ne govorim o tem, da vrhunec hitrosti med izvozom s parkirišča in krožiščem zagotovo precej preseže dovoljeno, kar lahko okvalificiramo kot divjanje. In če ravno takrat s pločnika skoči otrok ali žival?

Ne pravim, da to počnejo vsi, nikakor ne. Ampak ti si očitno med njimi, ko te moja ugotovitev tako peče. Tudi ti se malo poglej v ogledalu, pa zaradi tega ni treba biti užaljen. Tako kot nisem jaz, kadar se med motoristovim prehitevanjem umaknem na desno.
[/quote]Ni potrebe da ga provociraš.
Opisal je svoje izkušnje pogled. Ti deluješ nestrpna. On pa motorist z dušo, kot motorist. Malo jih je potrebno tudi poznati in jih čuvati.

Avtomobilisti umirite se, Motoristi imamo pravico prehitevat kolono z zmerno hitrostjo, malo poglejte zakonodajo in tudi zgodilo se je meni osebno da v koloni in pri polni črti mi je policist z roko pokazal naj grem naprej in ko vozim avto se z veseljem umaknem motoristu. Najboljši avtomobilisti so pa ljubljančani center ker se večinoma umaknejo motoristom in najslabši pa so koprčani ki pa motoriste ovirajo pa še vsak drugi med vožnjo telefonira.

Poglejte si zakonodajo
https://zakonodaja.com/zakon/zprcp/53-clen-voznja-mimo

Ni potrebe da ga provociraš.
Opisal je svoje izkušnje pogled. Ti deluješ nestrpna. On pa motorist z dušo, kot motorist. Malo jih je potrebno tudi poznati in jih čuvati.
[/quote]

Jih zadosti cuvam in spostujem – mislim resno. Moja izkusnja pa je, da me nebrzdano postavljasko ropotanje po mestu blazno moti. To ni nestrpnost, dusa gor ali dol. On pa to zagovarja in je uzaljen. Otrocje. 🙂

Vožnja mimo in prehitevanje sta dva različna pojma…..in tudi vožnja mimo je le izjemoma in pod določenimi pogoji dovoljena….. Zal.

Ni potrebe da ga provociraš.
Opisal je svoje izkušnje pogled. Ti deluješ nestrpna. On pa motorist z dušo, kot motorist. Malo jih je potrebno tudi poznati in jih čuvati.
[/quote]
Naj najprej čuvajo sami sebe.
Napisal pa je en kup izgovorov in za pojmom dinamična vožnja se skriva nenehno kršenje CPP.

Srečujem vedno več normalnih. Še celo vedno več takih, ki se jim umikam na rob, oni pa kr ne gredo naprej 🙂

Nekaj je seveda tudi norcev vmes.

Tud jaz se motoristom vedno odmikam.
Sem pozorna na cesti sploh ko se začne sezona.
Nisem za motorje. Pri nas je moral motor od hiše.

Aja, ko smo že pri glasnih prdah. Brnenje po mestu res ni kaj hujšega, precej hujši so mulci na kroslah, ki vse gozdove razrijejo in vse živali preplašijo. Te, te bi bilo pa res treba namahat po nagi riti.

Kakšno umikanje na rob? Zakaj je to potrebno?

Ni potrebno. To je po želji. Stvar obzirnosti. Enako kot takrat, ko nasproti vidiš kolono, ki jo dela kolesar. Tudi takrat je umik na rob samo stvar kulture. Ni pa nobeno pravilo, nič bat. Še naprej lahko voziš enako egoistično in s plašnicami kot si do zdaj.

V čem je finta tega umikanja na rob?

Ni potrebno. To je po želji. Stvar obzirnosti. Enako kot takrat, ko nasproti vidiš kolono, ki jo dela kolesar. Tudi takrat je umik na rob samo stvar kulture. Ni pa nobeno pravilo, nič bat. Še naprej lahko voziš enako egoistično in s plašnicami kot si do zdaj.
[/quote]

Kdo pa je večji egoist od tistega zaradi katerega se morajo vsi odmikati ?

Kdo pa je večji egoist od tistega zaradi katerega se morajo vsi odmikati ?
[/quote]

Še 1x: ni potrebno. Stvar osebne odločitve.

Enako kot ni potrebno pomahat v zahvalo nekomu, ki se ti je umaknil ali šel rikverc na cesti, ki je preozka za srečanje. Res ni potrebno. Jaz se umaknem, potem se pa takšnim še zahvalim, ker so šli mimo. Pač.

Verjetno pa ne veš, da ima kolesar pravico peljati po cesti, če kolesarska steza ni prevozna.
To je pa izjemno pogosto, ker so na kolesarski pogosto avti, peščci, če pa ni nič od tega je pa pogsoto posuta s steklom.
In v vseh teh primerih ima kolesar pravico voziti po cesti.
Pametni to vedo, bedaki žal ne.


Glasna voznja nikogar ne ogroza (kazen za preglasen motor brez db killerja je 400eur in jo policija kar uspesno kaznuje!), razen mogoce zivcnih nestrpnezev.

Nikjer nisem napisal, da divjam v naselju ali mestecu. Pravzaprav nikjer ne divjam. Varno, pa magari glasno prehitevanje zmedenega voznika, ki vozi 30, kjer je omejitev 50 ali 70 ni divjanje.

Dinamicna voznja ni divjanje.

In ne razlagam o krivicah ampak o dejstvih.

In zadnje, kar potrebujem v zivljenju je smiljenje osebe, kot si ti.

In s tem hkrati tudi zakljucujem debato z moje strani v tej temi. Sem povedal, kar sem mislil.
[/quote]

Pa še kako ogroža ropot motorjev. Predvsem živali. Razen, če voziš samo po mestu, kjer ni divjih živali?
In ja, tudi ljudem je še kako moteče to ropotanje motorjev. Živalim pa ta ropot pogosto pomeni smrtno grožnjo.


Glasna voznja nikogar ne ogroza (kazen za preglasen motor brez db killerja je 400eur in jo policija kar uspesno kaznuje!), razen mogoce zivcnih nestrpnezev.

Nikjer nisem napisal, da divjam v naselju ali mestecu. Pravzaprav nikjer ne divjam. Varno, pa magari glasno prehitevanje zmedenega voznika, ki vozi 30, kjer je omejitev 50 ali 70 ni divjanje.

Dinamicna voznja ni divjanje.

In ne razlagam o krivicah ampak o dejstvih.

In zadnje, kar potrebujem v zivljenju je smiljenje osebe, kot si ti.

In s tem hkrati tudi zakljucujem debato z moje strani v tej temi. Sem povedal, kar sem mislil.
[/quote]

Kolega, hrup je med največjimi in najbolj motečimi onesnaževalci.

Torej, po tvojem, zelo veliko motoristov vozi korektno in zelo veliko voznikov katastrofalno … Potem pa svizec zavije čokolado v folijo. Si kdaj razmišljal, zakaj ste motoristi tako ranljivi? Ne? Potem je skrajni čas, da začneš. Prav gotovo ne zato, ker bi vas vozniki spregledali, ko vozite 50 km skozi naselje in 130 po AC, prehitevate po pravilih in prilagajte vožnjo razmeram.
Imam kolega motorista, ki je imel že en kup hudih nesreč z motorjem – za vse je bil kriv popolnoma sam in to tudi odkrito pove. Če bi vozil samo z malo več pameti, bi se večini izognil. Ga je pa vse skupaj izučilo vsaj toliko, da v mestu vozi po predpisih in obzirno do drugih ljudi.
Kaj je obzirnost? Sem šla po lokalni cesti na sprehod z dojenčkom. Za mano je prišel motorist na krosli. In kaj je naredil? Ugasnil motor in ga potiskal mimo naju. To je obzirnost, ker se zaveda, kako glasno vozilo ima. Bil je mlad fant, po mojem še 20 let ne star. Uči se od takih! Da taka starina, kot si ti, uživa v nabijanju na semaforju in trdi, da to ni nič? Vidiš, zato ste tako nepriljubljeni.
Kje živiš, da ti pridem malo turirat z avtom tam okrog dveh ponoči? Saj te ne moti ali pač? Tebi je to prijeten zvok, si rekel.

Moj partner je motorist in včasih greva skupaj kam. In vidi čudo, ker on vozi obzirno, se mu avtomobili umikajo. Ravno pred kratkim na eni skoraj gozdni poti, se je avto umaknil na izogibališče, da naju je spustil mimo. Tudi na cesti se avti večinoma umikajo proti desni, če le ne izsiljuješ, ampak počakaš, da te zaznajo. Večina ljudi te skuša spustiti naprej. Mogoče imaš slabe izkušnje zato, ker se blesavo obnašaš v prometu. Razmisli.

No, gospod, ki jih spoštujete zelo malo, da vas vprašam, kakšen poseben zakon pa mislite, da imate avtomobilisti, ko mi zapenjate za rit in trobite in krilite, da naj se s sportakom umaknem na rob razrite ceste ali kar na bankino? Tokrat imam v mislih picikl s tanko cestno gumo, ki ni za vožnjo niti po naših kolesarskih stezah, niti po bankini in niti po robu večine vozišč. Ker sem oboje, oziroma vse troje, kolesarka, motoristka in avtomobilistka, vam lahko iz prve roke povem, da je med šoferji štirinožcev mnogo več nestrpnosti in netolerance kot med dvokolesniki. Tudi takšnih, ki si domišljate, da če srečate vozilo, počasnejše od vašega, da bi ga lahko kar malo zrinili in porinili na stran, kletvice so včasih neverjetne. Pa nikoli ne vozim globje v cesti kot je to pač potrebno, da se ne razbijem na jamah ob robu voznega pasu.

Pohvala in hvala punci, ki piše, kako bi lahko ravnal vsak voznik avtomobila pri srečanju z motorjem. To ne stane nič in s tem voznik avtomobila ne bo ogrožan, razen, če trpi njegov ego. Kdor je na motorju, se zaveda večje ranljivosti v prometu, brez skrbi, brez tega, da nam nervozneži hočete to posebej dokazati.
Pa še na tisto pred mejo…. ni zakon, ni pravilo, je pa obči zdrav razum, da bo šel motorist v stoječi koloni mimo. To je samozaščitno ravnanje, v vročem soncu v ledru in v čeladi lahko pride zelo hitro do vročinskega udara, slabosti, posledično padca. Tega seveda prevelik ego s klimo v prsa ne bo dojel. Res bo potrebno narediti kaj tudi na tem področju. Združenja motoristov, AMZS, šole varne vožnje ipd. bi prav gotovo lahko vplivali na večjo ozaveščenost o tej nevarnosti, ker čeprav zagovarjam vožnjo po cestah, kjer je možno odviti na stranpot in se razhladiti v senci, na avtocestah in na mejnih prehodih to praviloma ni možno. Ne gre za nikakršno vrivanje, bilo bi prav, moralo bi biti, da se naredi koridor za motoriste. Zaradi mene lahko samo do osenčene mejne hiše, pa četudi pol tam čakamo za prehod, ker povsem nemogoče je eno uro stati na razbeljenem soncu. Ne eno uro, pet minut je preveč!
Malce več strpnosti ne bo škodilo. Tisti, ki pa gredo na cesti preko meje vsakega spoštovanja drugih udeležencev, pa ni važno, ali ima pod ritjo motor ali pa bemfla, ki stegne vse, kar je manjše od njega. Tisti, ki to je, bo to počel in izživljal, ne glede na stroj, ki ga vozi. S takšnimi dvokolesniki in štirikolesniki imamo pa mi vsi težave, tudi motoristi.
[/quote]

Kaj točno te ovira, da ne predlagaš koridorja za motoriste? A je to premalo možato zate? Saj pismen menda si? Ali bi po tvojem to morali narediti vozniki avtomobilov ali kolesarji? Dajte še kako pametno pobudo od sebe, ne samo takih, kako naj drugi pazimo na vas in se vam umikamo, ko divjate.

Samo psa sem peljala ven lulat, pa je padel mimo neki motorist sigurno vsaj sto na uro. Ob pol treh popoldne, kar gost promet, omejitev je pa 50.
Ko ga bo pa nekdo nasadil, ker bo predvideval, da gre samo 70, ne celih sto, bo pa spet voznik kriv, ne motorist.

Prav zanimivo brati.

V bistvu mi je vseeno, koliko motoristi želite kršiti predpise, kako so vam vsi prepočasni in ah in sploh ste bogi z vso to opremo. Dejstvo je, da se mi niti malo ne zasmili nasajen motorist. Vedno mi odzvanjajo te vaše besede: Pa smo samo, ker je bilo tako počasno, ap ne moremo 50 na uro peljati, če vse kaže, da bi lahko več in bla, bla, bla.
Vsakemu se kdaj zdi, da je omejitev brezvezna. Pa kljub temu se je treba pač držati. Če nočeš, nosiš posledice sam. Pri motorjih je to pogosto smrt.

Kaj točno te ovira, da ne predlagaš koridorja za motoriste? A je to premalo možato zate? Saj pismen menda si? Ali bi po tvojem to morali narediti vozniki avtomobilov ali kolesarji? Dajte še kako pametno pobudo od sebe, ne samo takih, kako naj drugi pazimo na vas in se vam umikamo, ko divjate.
[/quote]

Pismena sem… za razliko od tebe, ki ti bralna zmožnost očitno peša. In ne rabi bit možato, ker je v ledru. V bistvu je bilo glasno razmišljanje, da bi lahko združenja peljala to iniciativo naprej, ni bilo preloženo na tebe. Kar se druge vrste pobud tiče, pa vendar, vsak človek, če je človek, bo pazil na soljudi okoli sebe. Jaz jih, pa nima veze, ali sem na biciklu, v avtu ali na motorju. Se umikam, dajem prednost, ustavim tudi promet, da gre kdo varno preko prehoda, čeprav bi čakal na prosto cesto, obvozim lužo, čeprav moram zato upočasniti ali celo ustaviti, da ne stuširam pešca, odstranim steklenico ali glaževino z bankine, na kateri gre kolesarska guma, če imam možnost, odstranim namerno in nenamerno naložene veje na gozdni poti… Ni mi težko, ne pričakujem niti hvala, ampak ga velikokrat vseeno dobim. Tudi na motorju srečujem ljudi, ki me pozdravijo in prijazno spustijo naprej, le da je teh vse manj. Stvar osebne kulture je, kak udeleženec prometa si ti sam. Tvoje, ne moje. Stvar osebnega dojemanja je tudi, če si rečeš, da so vsi motoristi barabe na cesti. Zame niso, niti vsi motoristi in niti vsi vozniki avtomobilov. Je pa takih dovolj na obeh straneh, kljub vsemu pa zato jaz ne bom drugačna. Še naprej bom na vsak način spoštovala ostale udeležence v prometu, in čeprav bom kdaj stegnila mimo vas, to ne pomeni, da od vas pričakujem, da skačete desno, bom pa hvaležna vsakemu, ki bo nakazal z umikom, da ga lahko varno prehitim.
Lep pozdrav in veliko varnih kilometrov vsem

V celi temi še nisem prebral dobrega argumenta od motoristov. Zakaj moramo ostali paziti na vas? Vozite po pravilih in pazite sami nase in vas bomo pravočasno opazili.

Najbolj na podnu je komentar enega “motorista” glede njihovih vročih oblačil.

Bom kar jas.
Svoj komentar sem sicer oddala kašno stran nazaj.
Zakaj moramo vozniki avtomobilov paziti na motoriste sprašujete?

Ni tako.

Najprej pazimo nase. Podarjamo življenje sebi in njim.

New Report

Close