Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Mož me sili v službo

Mož me sili v službo

Jaz sem doma, naredim vse, moža ni vsak dan do nekje osmih zvečer, dela tudi sobote, ima privat in res ogromno dela. JAz delam doma nekje 2-3 ure dnevno in zaslužim okoli jurja, se pravi nisem brez dohodka, ampak delam od doma, ne grem nikamor na lokacijo. No mož meni, da imam jaz ful časa, ker po njegovo delo 2-3 ure na dan in skrb za vse ostalo ni ne vem kaj..sam ne naredi nič, ok, res je da zasluži ogromno in jaz lahko svoj denar dam vse na stran, vse on plača in kupi, ampak sem sama za vse, od otrok, šola, dejavnosti, kar je za po hiši storit, vedno jaz rihtam delavce, mojstre,če je kakšno večje delo na hiši, rihtam dopuste, skrbim za oba avta, od tehničnega, servis, v glavnem ni da ni..Kot sem rekla, plača vse on, ampak jaz sem zaposlena cel dan..No in sem enkrat rekla, da grem moji mami malo na off, za 5 dni..Totalno je bil zgubljen, otroka sta seveda tako velika, da sta lahko čez dan tudi sama doma, ampak potem je videl, da je dela doma res ogromno in me je prosil, če lahko pridem kakšne dan prej nazaj..Seveda nisem prišla, še podaljšala sem za en dan..No potem je precej drugače gledal na moje (ne) delo.

Pa se dajta zmeniti drugače, vi prispevajte denar, delite stroke na pol on naj pa sorazmerno pomaga. Ker kolikor razumem je tak dogovor. On vse plača, vi delate. Dajta zamenjat, če je tak problem…

Odgovor na objavo uporabnika
še ena mamica treh otrok, 02.12.2021 ob 07:49

Imava tri otroke, tretji tudi malo nepiričakovan :).

Po izteku druge porodniške sem šla v novo službo, otroka v vrtec. Delala sem polni delovni čas in tudi še dodatni izpit, ki je bil kar težak. Ampak smo nekako sfurali. Po izteku tretje porodniške pa sem ponovno dobila novo službo, še mesec dni prej sem zaključila porodniško in šla v službo.

Je pa res, da moj namen nikoli ni bil ostati doma in skrbeti le za otroke in za gospodinjstvo.

Otroci so še mali, stari so 10, 7 in 3 leta. Starejša sta dopoldne v šoli, mali pa v vrtcu. Ker imamo hišo zraven tasta in tašče počakata tam, dokler mož in jaz ne prideva iz službe. Mlajšega zjutraj okrog 7.30 oddam v vrtcu, pobere pa ga mož, ki dela do 15. ure v bližini vrtca.

Popoldne delamo naloge, gremo ven, poleti na vrt…. Vikende smo prosti. Imamo pa poleg tega še malo kmetijo, večinoma pridelamo zase, več postorita tašča in tast, ki sta v penziji.

Otroke imam srčno rada, a si ne predtavljam da bi bila le doma, počutila bi se kot “služkinja”, ki je na voljo vsem. poleg tega, če imaš otroke potrebuješ nek dohodek, lahko pride tudi do kakšne družinske nesreče….

Poudarek: hiso imate zraven tašče in tasta, otroci vaju po šoli tam čakajo. Okrog hiše večino postorita tašča in tast.

 

 

Ja ene se znajdejo, hitro naštepajo tri otroke, in ostanejo doma. Mala kmetija. Mož dela v službi in doma na kmetiji, žena se ukvarja z otroki in puca. Dokler so  otroci majhni, človek razume, da je tako, ko pa odrastejo, mož še vedno v službi, dela popoldan na kmetiji, futra kokoši, žena pa še vedno doma in puca, in skuha kosilo za oba, otrok ni več doma. Ker ji je dolgčas, si omisli ljubimca/e, ki jo zadovolji z debelim…., saj ima spodaj vse raztegnjeno. Včasih še pes prav pride. Dece vlači in išče vsepovsod, mož pa dela cela dneve. Žena se znajde in še na zavodu je vse prepričala, da je nazaposljiva.  Dobr to, ali ne.  Kdo pravi, da pri nas ni Švice.

Po moje sta ene par pogovorov spustila, da je prišlo do tako različnih interesov. Za začetek, ti je povedal zakaj si želi, da greš v službo? Očitno denar ni problem!

Bolj grozno je,ko te mož sili,da ostani doma.

Odgovor na objavo uporabnika
Gospodinja961, 30.11.2021 ob 12:35

Kaj naj storim, ker me mož kar naprej sili naj si že najdem službo? Sem mama trem otrokom, doma imamo njivo in nekaj kokoši. Enostavno si ne morem privoščiti službe, ker ne vem kdo bo potem podelal vse doma, razvažal otroke in vse kar paše k družinskemu življenju. Mož pravi, da ko si najdem službo, bomo pa za kdaj vskočit varuško in čistilko našli. Res mi ni jasna njegova računica, na koncu nas bodo več stale  pomočnice kot bom jaz zaslužila. Ne vidim se v službi, točno tako kot je je vredu. Otroci in naš dom me rabijo, ker je on v službi po cele dneve in tudi po več dni. Ko je doma ga ne obremenjujem z domačimi opravili, mi je dovolj, če se posveča otrokom. Morda sem tukaj naredila napako, ker nisva že od začetka imela dela razdeljenega na polovico in je to njemu španska vas, ker dejansko ne ve koliko je dela z otroci in hišo.

Če doma vse podelaš sama, in si prava dedinicija hišne gospodinje, potem potrebe po službi res ni, oziroma bo v primeru, da se spraviš v sluzbo, potrebno veliko preorganizacije, kar pomeni, da bo tudi mož po sluzbi moral prevzeti 50% hišnih opravil.

Če tega ni pripravljen postorito, ne it delat, sicer pa brez strahu

Mislim, da tule manjka bistven podatek – zakaj te sili v službo.

 

Jaz sem šla lepo v službo. Domov sem hodila enako kot mož po 18:00. Prinesla sem k hiši enako denarja kot mož (čeprav sem delala samo 8 ur, ostalo sem frjuksala okoli). Ko se je mož začel pritoževat, sem mu lepo rekla, da prvih 10 let je on tako delal, sedaj pa bom jaz. Pika šlus.

Jaz imam 5 otrok..oba v sluzbi na dve smeni..vseee sfuram brez pomicnice,gospodinje…ajaa pa se to imomo kmetijo zraven z 20mi kravami plus obdelovalno povrsino..stara sem 28let..moj pa 32..in nama super laufa in ful srecni vsi sano volja in pridnost more bit,je pa res da nisem zjamrana zenska😉

Si pozabila povedat, da na kmetiji živita še tast in tašča in še kak brat je ostal doma za hlapca?

Nič kaj veliko ne dobiš od države, če partner hodi v službo. Morata biti oba brezposelna, da lahko životariš….

Imam 3 otroke, psa in moza, hiso in kredit, nimam pa tasce ali mame v blizini in vse zivljenje hodim v sluzbo, za voznjo porabim 2 uri na dan, popoldan imam taxi sluzbo za otroke. Bila sem par mesecev na bolniski in je bilo res fino, dovolj casa za kuhanje, pospravljanje, zase in za otroke, pes je bil veliko zunaj…, ampak si ne predstavljam, da bi ostala doma in bi bilo vse financno breme na mozu… Pac nimas doma vse v nulo, pa nimas otrok 100% pod kontrolo, treba je biti organiziran, discipliniran, pa gre.

Ce se ti zdi da se ti dela krivica, pa pojdi ti v sluzbo, prevzemi financno breme nase, pa naj moz obdeluje zemljo in se igra z otroci…

 

A preden si imela otroke si pa delala? Je bil vajin dogovor, da ne boš delala ali si se sama odločila? Kaj pa ko otroci zrastejo? Boš brez prihodkov, raznoraznih olajšav in doklad in brez delovnih izkušenj in težko zaposljiva? Otroci z leti postanejo samostojni in lahko veliko pomagajo pri gospodinjstvu. Sicer so pa med tednom v šoli?

Dobro premisli. Mogoče si za začetek najdeš 4 urni delavnik.

Upam, da te ima mož vsaj zaposleno in ti tečejo leta za penzijo.

To je pa žal stvar dogovora. Imam tudi kolegico doma z dvema otrokoma, pa ima enega težjih faksov končanega, pa njen ni bogat oz. niso. Sta se tako dogovorila. In ker je doma veliko dela, jo jaz čisto podpiram. Sama ne bi mogla, bi se počutila nekoristno. Čeprav je tudi to služba 15 ur na dan.

Ni cudno da moza nikoli ni doma, ce pa mora zasluziti placo za dva. Kako sploh lahko zivite z eno slovensko placo?

mož ima prav. nekega dne bojo tudi otroci odrasli in takrat bo veliko težje dobiti službo. Pa pomislite tudi na to, da če se kdaj razideta, boste odvisni od tega, kaj vam bo on hotel dat. To, da dobite polovico, je samo v teoriji, v praksi se morate za svoj delež tožit 15 let, ko plačate še odvetnika, vam ne ostane skoraj nič.

Če ne boste vedno pri roki, bodo tudi otroci bolj samostojni, navaditi se bodo morali kaj pospraviti za sabo in pomagati pri gospodinjskih opravilih.

Vem za tak  primer, najprej se žena ni spravila nikamor in se valjala cele dneve doma medtem ko je mož garal cele dneve, potem se ji je pridružila še hčerka, da je imela družbo in kar en dan je bilo možu dovolj in je odšel na “lepše” ….. in prav mu dam.

Spokaj za 5 dni nekam….on naj si pa vzame dopust pa naj te zamenja v vsem.se urnik mu napis pa se kej dodaj

Mene osebno bi zanimal razlog zakaj, če sta se odločila preden sta ustvarila družino da bosta imela ureditev ki jo imata. Kar predvidevam da sta se. Če se pa nista in si se ti sama odločila, se pa vprašaj kaj je to zaen zakon. Človek se mogoče počuti preveč obremenjenega z odgovornostjo, ker edini nosi denar k hiši. Lahko ima res kje ogledano drugačno življenje in želi da si preskrbljena. Lahko je miljon stvari. Vajin zakon je ne naš. Z njim moraš govoriti. Kot žena pač ni tvoja glavna naloga rihtanje kur in njive, ampak biti tim s svojim možem. Si malo pozabila na to?

To je zato ker tvoj dedc pojma nima kako je sfurat tri otroke, skuhat, pospravit itd. No, da o njivi ne govorim.

Predlagam da si tvoj moz vzame 4 dni dopusta kk bo obsegal tako dneve v tednou in en dan v vikendu, zato da bo videl kako je. Naj bo sam s otroci da to dozivi. In se njivo naj predela. Ti pa pojdi v toplice. Sama ali s kolegico z mozgani na off. Si zasluzis.

 

Sej to. Mogoče si pa on želi, postoriti karkoli doma pa ne more, ker mu ne dovoliš. Pojdi v službo.

Oprostite gospa ampak poznam kar nekaj mamic, ki imajo najmanj po 3 pa tudi do 5.otrok in doma nimajo samo njivo in nekaj kokoši ampak konkretno kmetijo. Zjutraj vstajajo ob 4., da nahranijo goveda in ostale rejne in domače živali, nato otroke zvozijo po šolah, nekateri pa , ki imajo do 3.km do šole odidejo v šole sami peš.Same pa v službe. Res pa je, da nekih posebnih popoldanskih udejstvovanj otroci nimajo ampak pomagajo doma na kmetiji. Tile otroci bodo odrasli v delovne ljudi, ne pa v scartance in so ter bodo psihično zdravi, ker nimajo na razpolago cele dneve mobitele, pa računalnike pa ne vem kaj še vse kar otroke poneumlja in jim škodi. In te ženske kljub vsemu še vse gospodinjsko delo postorijo doma, pa še za kakšen krožek ročnih spretnosti najdejo čas. Čeprav od dveh, ki jih opisujem moža v službah z običajnim delovnim časom, druga dva pa furata mednarodni transport in sta med tednom odsotna. Vredne so vsega spoštovanja. Vi pa jamrate ob 3. otrocih, njivi in kokoših? Mož ima prav.

Odgovor na objavo uporabnika
Luc569, 02.12.2021 ob 14:52

Jaz imam 5 otrok..oba v sluzbi na dve smeni..vseee sfuram brez pomicnice,gospodinje…ajaa pa se to imomo kmetijo zraven z 20mi kravami plus obdelovalno povrsino..stara sem 28let..moj pa 32..in nama super laufa in ful srecni vsi sano volja in pridnost more bit,je pa res da nisem zjamrana zenska😉

Bravo. Ste delovni in razumni. Nekateri drugi pa bi samo jamrali in jim je vse pretežko.

Danes je žal tako, da se od ženske pričakuje preveč…v službo obvezno, delo doma pa itak opravi ženska (gospodinjstvo in otroci) in še kaj. Bognedaj, da pride kakšna tašča na obisk pa vidi sinkoja, da poprime za kakšno delo doma ali počuva otroke…je itak najbolj bogi. Ko pa ženska vse to počne v malo bolj zahtevni obliki pa je to itak normalno…nič takšnega.

New Report

Close