Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Mož me sili v službo

Mož me sili v službo

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno 8369, 24.11.2022 ob 19:59

Odgovor na objavo uporabnika
Gospodinja961, 30.11.2021 ob 12:35

Kaj naj storim, ker me mož kar naprej sili naj si že najdem službo? Sem mama trem otrokom, doma imamo njivo in nekaj kokoši. Enostavno si ne morem privoščiti službe, ker ne vem kdo bo potem podelal vse doma, razvažal otroke in vse kar paše k družinskemu življenju. Mož pravi, da ko si najdem službo, bomo pa za kdaj vskočit varuško in čistilko našli. Res mi ni jasna njegova računica, na koncu nas bodo več stale  pomočnice kot bom jaz zaslužila. Ne vidim se v službi, točno tako kot je je vredu. Otroci in naš dom me rabijo, ker je on v službi po cele dneve in tudi po več dni. Ko je doma ga ne obremenjujem z domačimi opravili, mi je dovolj, če se posveča otrokom. Morda sem tukaj naredila napako, ker nisva že od začetka imela dela razdeljenega na polovico in je to njemu španska vas, ker dejansko ne ve koliko je dela z otroci in hišo.

Oprostite gospa ampak poznam kar nekaj mamic, ki imajo najmanj po 3 pa tudi do 5.otrok in doma nimajo samo njivo in nekaj kokoši ampak konkretno kmetijo. Zjutraj vstajajo ob 4., da nahranijo goveda in ostale rejne in domače živali, nato otroke zvozijo po šolah, nekateri pa , ki imajo do 3.km do šole odidejo v šole sami peš.Same pa v službe. Res pa je, da nekih posebnih popoldanskih udejstvovanj otroci nimajo ampak pomagajo doma na kmetiji. Tile otroci bodo odrasli v delovne ljudi, ne pa v scartance in so ter bodo psihično zdravi, ker nimajo na razpolago cele dneve mobitele, pa računalnike pa ne vem kaj še vse kar otroke poneumlja in jim škodi. In te ženske kljub vsemu še vse gospodinjsko delo postorijo doma, pa še za kakšen krožek ročnih spretnosti najdejo čas. Čeprav od dveh, ki jih opisujem moža v službah z običajnim delovnim časom, druga dva pa furata mednarodni transport in sta med tednom odsotna. Vredne so vsega spoštovanja. Vi pa jamrate ob 3. otrocih, njivi in kokoših? Mož ima prav.

Kje pa je tu mož?

Res iz teh kmetij kjer očeta ni bilo blizu, mati pa v štali cele dneve, prihaja sam material za oženit. Zato pa se vse tepejo za kmečke sinove.

New Report

Close