Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Mož me vara s študentko

Mož me vara s študentko

Redki so moški ki si dejansko ne želijo otrok.

Zato pa je tako zelo pomembno, da ima vsak svoj poklic in je finančno neodvisen od drugega. Sama tudi poznam situacijo, mož dela, je prof. na fakulteti, zena doma, Imata dva otroka. Žena se je pač žrtvovala za družino, on za kariero. Če imaš primerno izobrazbo, ne bo težav, da se osamosvojiš. Sicer pa se mi zdi zgodba malo za lase privlečena. Kako si lahko vlagala v stanovanje, z opremo in popravili, če si brez dohodka, ti je verjetno mož dajal žepnino in si iz tega kupovala stvari in krila mojstre, ki so popravljali kaj po stanovanju? Ker si doma, v brezdelju , si se malo polenila, zato tudi nisi več zanimiva.

Samo glede pravopisa. Ne verjamem ti. Tisti, ki tukaj pišejo polpismeno, so v resnici polpismeni. Pogovrni jezik je samo izgovor za njihovo neznanje. Tisti, ki zna pisat pravilno, pač piše pravilno, ker kako drugače sploh ne zna :-pp
Glede stanovanja, če je bilo kupljeno pred poroko, je NJEGOVO! Pozam take, ki dale niso nič, vzeti hočejo pa vse.[/quote]

Glede na tvoje pisanje in pisanje avtorice, se mi močno dozdeva, da je veliko bolj pametna kot ti.
Kaj misliš, nekdo, ki piše slovnično pravilno, da je po defektu zaradi tega pameten, izobražen, pomemben, radodaren, dober, lep, zabaven, bogat in itd…..da ima hišo, stanovanje, službo, družino, psa, mačka…….če nekdo ne piše slovnično pravilno, ne pomeni, da ni pismen. Pa saj brez veze tu na monu kaj razlagati.

Pojdi do odvetnika in skupaj uredita, kar je najboljše za tebe, da boš najboljše, kar je možno prišla finančno skozi. Ostalo itak ni več pomembno.


Ali pa bo tako kot Drago Ocvirk, profesor na teološki pri 60+ našel drugo študentko 🙂

Si kaj drugega pričakovala? Oprosti, ampak da si brez službe in da te mož preživlja iz dneva v dan,… malo too much. In pa, potemtakem je tudi on financiral vsa potovanja okoli sveta. Kaj bo s tako ženo, ki je nonstop doma in ne prinaša k hiši denarja, ni otrok? Realno poglej, bi imela takega dedca doma? Ki nič ne dela in je brezposeln? Nisem prepričana, da bi ga prenašala, zatorej zakaj bi on tebe moral????

Prvo se ženska pusti financirat možu, niti otrok nima z njim, potem pa še nos viha, ker si je tip privoščil ljubico.

Si ti malo skregana z belim kruhom, bi rada bila sveža brezposelna ločenka?

Si pa še ti poišči DIPL. 22 letnika……

Žal mi je, da se ti je to zgodilo. A življenje je življenje, prinese marsikaj in to pač moramo nekako preživeti…

Prvo se sprijazni s tem, da je tvoj mož našel drugo, s katero se očitno bolj ujame. Ne krivi nje, še manj jo črni, kajti ona očitno ni v vezi in ona te ni prevarala. Če ne bi bila ona, bi bila mogoče katera druga. Mogoče isto mlajša, mogoče tvojih let, mogoče celo starejša.. A ona ti ga ni speljala, sam se je tako odločil. Če se ni in če ga je ta študentka “prisilila” v zvezo (kar ga najbrž ni), potem se vprašaj, ali si želiš biti s takim človekom?!?!?!?!

Torej, izključi njo iz te svoje zgodbe, iz svojega gneva. Ne prelagaj krivde, odgovornosti nanjo in delaj moža lepega. Ker točno to počneš, ona je nesramna, vidva sta pa žrtev. Ne, ni tako. Mož se je tako odločil. MOž je tisti, na katerega moraš biti jezna, če že.

Glede premoženjskih zadev so ti razložili, pojdi do odvetnika. Pa začni se postavljati na svoje noge, tako čustveno kot finančno. Če rabiš pomoč, si jo poišči. A ne nosi teh zamer v sebi, ker škodujejo samo tebi! Če hočeš začeti na novo, se boš tega morala enostavno znebiti, boš to morala preseči. Le tako boš lahko ponovno srečna.

Mislim, da je ženska napisala, da je bilo pol stanovanja odplačanega v zakonu in ta polovica je skupno premoženje.

Če jaz danes kupim stanovanje, jutri pa se poročim. Glejmo teoretično. Včeraj pa sem na banki dobila posojilo za 150.000 evrov, ki ga bom odplačevala 30 let. Če se po 31 letih zakona ločim, bo pol stanovanja dobil mož, čeprav sem ga kupila pred poroko.

VSE ČESTITKE TVOJEMU BIVŠEMU MOŽU! SPRIJAZNI SE S TEM, DA JE TVOJ BIVŠI CAR!

Kaka polovica odplačanega kredita za stanovanje? Mar ne vidiš, da piše, da je mož stanovanje kupil pred poroko. Če imaš račune, da si vlagala v stanovanje, lahko kaj dobiš drugače pa ne moreš zahtevati ničesar, ker je stanovanje imel že pred poroko s tabo in ga nista kupila skupaj.

Sprijazni se, da boš ostala sama brez vsega.
Kaj prida od njega, če ima dobrega odvetnika, ne boš dobila.
S službo pa pri tvojih letih in v teh časih ne bo nič, pri toliko brezposelnih mlajših. Še posebej ko si bila toliko časa out, te je čas povozil, pa še zdravje ti ne bo dopuščalo kaj veliko. Zdaj po vsem tem bo še slabše.
Žal si zelo slabo zastavila življenje že na začetku. Moški na koncu vedno hočejo otroke in jih lahko imajo tudi pri 60, ženske pa ne. Mislim, da se je tvoj mož v vseh letih dovolj namučil ob tebi in da ima končno pravico imeti eno srečno družinico in zadihati s polnimi pljuči.
Razmerje s polnoletnimi osebami ni kaznivo. Pri nas je imel profesor razmerje z učenko-najstnico, pa se mu ni zgodilo nič. Se je pa poročil z njo in sta še vedno skupaj (že 30 let).
Življenje pač piše zgodbe vseh vrst. Nikoli se mu ne smemo brezskrbno prepustiti, ker nas vedno prinese okoli. Žal. V tvoji koži zdaj ne bo lepo.

Pravo bogastvo in inteligenca bivata v srcu in ne v glavi…se ne čudim, da še nikoli nisi slišal…

…ti pa njegovo popolno nasprotje…

Pravo bogastvo in inteligenca bivata v srcu in ne v glavi…se ne čudim, da še nikoli nisi slišal…[/quote]

Oh ja. Inteligenca biva tudi v zadnjici, ki je avtorica zadnjih 7 let očitno ni kaj prida premikala.
V možu se je nabirala jeza nanjo in na njeno lenobo (pardon, bolezen). Nič čudnega, da je ob prvi priložnosti padel na bolj perspektivno. Slučaj je, da je študentka, lahko bi bila sodelavka ali fizioterapetvka ali prodajalka kruha. Problem je vsekakor nastal že prej, v zakonu. Skozi čvrsti zid se tudi miš ne prebije.
Nasvet za avtorico: veliko lahko izgubiš, zato moraš biti taktična. Ne prepiraj se z njim, ne išči vzrokov in krivde. Bodi razumevajoča, sprejmi dejstvo, da je vajin zakon končan. Zagotoviti moraš pogoje za miren in kulturen pogovor, z jezo ne boš nič dosegla. Pomembno je, da se toliko umiri, da se bo pripravljen s teboj pogajati o malo boljših pogojih zate.
Ti pa začni iskati službo ali zaposlitev, “bolezen” gor ali dol. Dejstvo je, da te je (vsaj) zadnjih 7 let živel on, zdaj bo pa treba zavihati rokave.

Samo glede pravopisa. Ne verjamem ti. Tisti, ki tukaj pišejo polpismeno, so v resnici polpismeni. Pogovrni jezik je samo izgovor za njihovo neznanje. Tisti, ki zna pisat pravilno, pač piše pravilno, ker kako drugače sploh ne zna :-pp
Glede stanovanja, če je bilo kupljeno pred poroko, je NJEGOVO! Pozam take, ki dale niso nič, vzeti hočejo pa vse.[/quote]

Glede na tvoje pisanje in pisanje avtorice, se mi močno dozdeva, da je veliko bolj pametna kot ti.
Kaj misliš, nekdo, ki piše slovnično pravilno, da je po defektu zaradi tega pameten, izobražen, pomemben, radodaren, dober, lep, zabaven, bogat in itd…..da ima hišo, stanovanje, službo, družino, psa, mačka…….če nekdo ne piše slovnično pravilno, ne pomeni, da ni pismen. Pa saj brez veze tu na monu kaj razlagati.

Pojdi do odvetnika in skupaj uredita, kar je najboljše za tebe, da boš najboljše, kar je možno prišla finančno skozi. Ostalo itak ni več pomembno.[/quote]

Avtorica vsekakor ni ne dobra, ne radodarna, še manj pa poštena.
Če prav vidim, želi dobiti stanovanje, za katerega ni prispevala niti centa. Sama trdi, da so ga financirali njegovi starši ter on sam.Torej, kje je njena dobrota ter radodarnost?
Bodi raje tiho in se ne smeši več z njeno obrambo!

Nekako mi postaja jasno, da sem tudi sama na nek način odgovorna za nastalo situacijo. Zadnja leta nisem bila več taka, kot na začetku zakona. Če dobo pomislim je bilo tudi v teh dveh letih, kar me vara z njo precej indikarorjev, da mi ni več zvest, vendar sem jih jaz nekako prezrla. Ves čas je hodil na neka izobraževanja v tujino in tudi seminarjev je bilo veliko več kot prejšnja leta. Zdaj vem, da je bil takrat z njo. Včasih sva na take stvari hodila midva, skupaj. Če sem popolnoma iskrena me zadnje obdobje sploh ni motilo, da je hodil “sam”, brez mene. Očitno me je varal, ker sem mu to sama dopustila, torej sem tudi sama kriva. Danes zjutraj, ko sem se nekako pomirila sem začela tudi pakirat svoje stvari, takoj ko bo mogoče bom šla k svojim staršem, on ima namreč že pogodbo z najemniki in se moram do 15.6. odselit. Tako ali tako je v takšni situaciji nevzdržno z njim bit pod eno streho. Včeraj sem napisala tudi CV in bom v ponedeljek začela pošiljat okrog, da se postavim na svoje noge. Hvala vsem za vzpodbudne in za kritične komentarje, tudi v slednjih je nekaj resnice.

A niso pred nekaj leti uzakonili preživnine, če je partner brezposeln?

On pravi, da lahko dokaže, da je kredit plačeval le on s svojega računa. Kar je sicer tudi res in mu tu ne oporekam. Je pa tudi res, da sva živela kot zakonca in da sem zato jaz več prispevala pri drugih stvareh (položnice, potovanja ipd.). Hvala za vse nasvete. Najbrž je res pametno, da si poiščem odvetnika..[/quote]

Nima veze kdo je plačeval s katerega računa, tudi moj brat je odplačeval kredit, pa ga je žena zapustila in ga zdaj terja za polovico odplačanega kredita v času skupne veze (na istem naslovu, ker niti poročena nista bila). In je zaslužila v 5 letih 11.000 €.

No ona dva do tožbe nista prišla, ker je moj brat dobričina in naivec in ji bo plačal tako da najame nov kredit. Ampak je odvetnik rekel, da ima ona pravico terjat, pa čeprav je bila vmes brezposelna. Morda bi se znesek malo korigiral, a plačati mora vseeno.

Avtorica, upam da tukaj potegneš kratko.

Edino pravilno bi bilo. Možu pa vso srečo, vidim da se mu je lajf že obrnil na bolje z mlajšo punco

On pravi, da lahko dokaže, da je kredit plačeval le on s svojega računa. Kar je sicer tudi res in mu tu ne oporekam. Je pa tudi res, da sva živela kot zakonca in da sem zato jaz več prispevala pri drugih stvareh (položnice, potovanja ipd.). Hvala za vse nasvete. Najbrž je res pametno, da si poiščem odvetnika..[/quote]

Nima veze kdo je plačeval s katerega računa, tudi moj brat je odplačeval kredit, pa ga je žena zapustila in ga zdaj terja za polovico odplačanega kredita v času skupne veze (na istem naslovu, ker niti poročena nista bila). In je zaslužila v 5 letih 11.000 €.

No ona dva do tožbe nista prišla, ker je moj brat dobričina in naivec in ji bo plačal tako da najame nov kredit. Ampak je odvetnik rekel, da ima ona pravico terjat, pa čeprav je bila vmes brezposelna. Morda bi se znesek malo korigiral, a plačati mora vseeno.[/quote]

Tvoj brat je ebdak in naivnež.

če je kredit najet pred zvezo, je stanovanje celo od tistega, ki je kredit najel.

Avtorica izpostavi ga javno ker te je tako ponizal…lahko iz tega iztrzis veliko ne boj sene more te vreci iz stanovanja ce si tam prijavljena. In se.ti dolzan je zate skrbeti ce ne vrjames se obrni na policijo…moji starsi so imeli isti primer mam ni mogla cisto nic…oce je lahko bil tam kolkikor dolgo je hotel pa se poloznic ni rabil placevat pa je imel sluzbo….stanovanje je bilo pisano na mamo. Res ne pusti se ker te ne mmore vreci ven plus tega sem prepricama da te bo mogel prezivljat in varal te je v casu zakona ce sta cerkveno porocena bo na sodiscu potegnil kratko.

ja kakšno vezo pa ima varanje in cerkvena poroka z ločitvijo? Eni živite v drugih cajtih..

Avtorica, upam da tukaj potegneš kratko.

Edino pravilno bi bilo.

Kako lahko nekomu, ki ga niti ne poznaš, želiš nekaj slabega??

Avtorica, tebi pa, upoštevaj nekaj dobrih nasvetov, ki si jih dobila tule.
Težko bo, pa vendarle bo potrebno narediti korak naprej. Upam, da imaš koga, ki ti bo pomagal prebroditi situacijo.
Dobra volja, prijatelji, pozitivno razmišljanje….počasi se bo vse uredilo. Pa srečno!

današnje ženske ste res gnile tja v možgane… a to iz vas govori drek? A si red domišljte, da je on dolžan njej plačevat preživnino samo zato ker je gnila lena da si ni poiskala službe ker ji je bilo fletno tako.

Zdaj se ji ta lenoba maščuje in hoče preživnino. Poznam dva taka primera žensk in na obeh primerih sta ženski potegnili kratko, eno je še sodnica nadrla češ kaj si pa domišlja.

LENUHI babji!!! edino pravilno da je desc najdu drugo. Še več naj bo takih in še več takih lenuhov naj ostane samih.

New Report

Close