Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Mož mi je rekel, da je to neprimerno, da sem pol ure govorila z bivšim

Mož mi je rekel, da je to neprimerno, da sem pol ure govorila z bivšim

Skratka, poročena sem 11 let, imava tri otroke pod 9 let.
Pred kratkim me je poklical bivši, s katerim sem hodila 6 let v srednji šoli.
Poklical pa je zato, da bi me povabila na obletnico mature in res sva se začvekala ene pol ure.

Po klicu sem videla, da je mož slabe volje in ga vprašam kaj je. Rekel je, da se mu ne zdi primerno, da sem čvekala z njim pol ure in da sigurno ima bivši kakšne skrite namene.

Možu sem rekla, da pretirava in da imamo samo obletnico. To razmerje se je končalo že zdavnaj in ne razumem kaj ga tako matra.
A se vam tudi zdi, da pretirava ali jaz narobe dojemam?

 

Ni rečeno, da ima glih kakšne namene. Tvoj mož je vsekakor ljubosumen. Morda je začutil, da si imela po telefonu z bivšim drugačno energijo, kot jo imaš z njim. Je pa res odvisno od tega kakšna sta kot človeka, kakšno razmerje sta imela, na kakšen način sta se razšla itd. Običajno je pa res, da se ljudje razidejo, ker ne gredo skupaj in se njihove poti ločijo za trajno. S tega vidika je tako dolg pogovor redek in to se tvojemu možu zdi čudno, zato je sumničav.

kako bi se pa ti počutila, če bi on z bivšo čvekal pol ure? Samo to se vprašaj.

daj najprej obrni zgodbo, postavi sebe na njegovo mesto in njega na tvoje pa nam povej kako bi se počutila. potem pa gremo naprej.

normalna reakcija tipa, ko se ženska s katero živi v vezi pol ure pogovarja z bivšim tipom pred njim. To je preprosto za to varianto…, odjebi miška, nimaš pojma o kulturi in ritmu življenja.

A nisi ti za take stvari
Da potem zveza zazivi, ce se kuris z drugim.?
Se ti s katero kuris?
Ali si zvest moz.a si sploh porocen. Mas kaj otrok.
Katero bi nazgal,tlele gorih. A mery?
A nista vidva smerala ?
Mas katero ba lagru?

Meni pa ni nič čudno. S svojimi bivšimi sem se razšel zato, ker pač ni šlo, sem pa z vsemi v lepih odnosih, sploh s temi iz časov srednje šole. Ena se mi zdi še vedno lepa in bi jo prec vzel za svojo:)

Model, jaz se s tabo strinjam.

Žal pa si sedaj prilil olje na ogenj in vsulo se bo komentarjev v smislu: bivše na grmado, nimajo te kaj klicat, če se pogovarjaš z bivšim/o si varalica in imaš ziher nekaj za bregom itd…

To se bo v Sloveniji splačalo pisat čez kakih 40 let, ko pomre bivši – hejter generacija.


Tako tako popaj, nauči babšeta osnovnih manir.😁

Zakaj zastrupljate odnose z bivšimi? Meni tudi ne bi bilo všeč… ne gre se sploh za ljubosumje ampak spoštovanje partnerja. Vemo, da ti nisi mislila nič slabega in verjetno on tudi ne, a vseeno je grdo. Sprejmeš vabilo, hvala in nasvidenje.

Če bi moj kramljaj s svojo bivšo, mi tudi ne bi bilo ugodno. Bivša naj bo bivša in to je to. Se vidiš, se pozdraviš, si ok?, si ok, basta, gremo naprej.

A nisi ti za take stvari
Da potem zveza zazivi, ce se kuris z drugim.?
Se ti s katero kuris?
Ali si zvest moz.a si sploh porocen. Mas kaj otrok.
Katero bi nazgal,tlele gorih. A mery?
A nista vidva smerala ?
Mas katero ba lagru?
[/quote]

ne ne ne to pa ne, grupni sex mi nikoli ni šel, obožujem vzdihovanje ženske samo zaradi moje bližine. Pri takih stvareh moreš bit egoist..
Z Mery se pa ni za zajebavat, njen tip je stalno v formi, ima fitnes studi doma, jst imam pa svoje… žute minute kar se kondicije tiče zadnje čase, hehe.. …

ne ne ne to pa ne, grupni sex mi nikoli ni šel, obožujem vzdihovanje ženske samo zaradi moje bližine. Pri takih stvareh moreš bit egoist..
Z Mery se pa ni za zajebavat, njen tip je stalno v formi, ima fitnes studi doma, jst imam pa svoje… žute minute kar se kondicije tiče zadnje čase, hehe.. …
[/quote]
Bivsi mafijozo.press.☺︎︎

Kaj je nespoštljivega do sedanjega partnerja pri tem, če se z bivšo/im po x letih pol ure pogovarjaš po telefonu?

Kadar je pretekli odnos resnično predelan, potem ni več nobenih reakcij v zvezi z bivšimi. Nanj gledaš kot na še enega človeka, ki si ga v življenju srečal, oziroma z njim nekaj doživel, sedaj pa je takratni tip odnosa preteklost. Vljudno je, da rečeš besedo ali dve. Tule ne razumem, kaj nekatere pri tem ogroža?

Meni vsi alarmi svetijo v obratni situaciji: da nekdo še po x letih bivšega šinfa ali pa bi ga razstavil na koščke, če ga sreča, meče dol telefone, itd…

Meni se ne zdi nič čudno ali neprimerno, razumem pa, da je dec ljubosumen. Pa pretirava tudi.

Kaj je nespoštljivega do sedanjega partnerja pri tem, če se z bivšo/im po x letih pol ure pogovarjaš po telefonu?

Kadar je pretekli odnos resnično predelan, potem ni več nobenih reakcij v zvezi z bivšimi. Nanj gledaš kot na še enega človeka, ki si ga v življenju srečal, oziroma z njim nekaj doživel, sedaj pa je takratni tip odnosa preteklost. Vljudno je, da rečeš besedo ali dve. Tule ne razumem, kaj nekatere pri tem ogroža?

Meni vsi alarmi svetijo v obratni situaciji: da nekdo še po x letih bivšega šinfa ali pa bi ga razstavil na koščke, če ga sreča, meče dol telefone, itd…
[/quote]

Tega se je dejansko za bat … nepredelanega odnosa še po x letih, ne pa pol ure kramljanja po telefonu in obujanja spominov na srednjo šolo.
Zelo bi me motilo, če bi bil moj partner tako nesamozavesten, da bi se počutil ogroženega že samo zaradi enega telefonskega klica.

Ti narobe dojemaš. Z bivšimi samo “Živjo, zdravo” in “No, se vidimo”.

Kaj je nespoštljivega do sedanjega partnerja pri tem, če se z bivšo/im po x letih pol ure pogovarjaš po telefonu?

Kadar je pretekli odnos resnično predelan, potem ni več nobenih reakcij v zvezi z bivšimi. Nanj gledaš kot na še enega človeka, ki si ga v življenju srečal, oziroma z njim nekaj doživel, sedaj pa je takratni tip odnosa preteklost. Vljudno je, da rečeš besedo ali dve. Tule ne razumem, kaj nekatere pri tem ogroža?

Meni vsi alarmi svetijo v obratni situaciji: da nekdo še po x letih bivšega šinfa ali pa bi ga razstavil na koščke, če ga sreča, meče dol telefone, itd…
[/quote]

Je treba znat izbirat svoje bitke..zaščitit čustva partnerja, ne delati kar ga jezi..sta dolgo skupaj, bi morala vedeti, da mu ne bo prav in bo jezen. Kaj ji je bilo tega treba? Bivši je bivši,pika. Za njegova čustva, če bi ga na hitro odslovila, ji ne bi smelo biti mar … in narediti bi morala kar je prav.

To kar pišeš v drugem delu se popolnoma strinjam, je pa druga skrajnost. Bivši nimajo prostora v novi zvezi. Zato se ne le obrne list, začne nov odstavek, ampak odpre nova knjiga.

Ufff, svaka ti čast, resno. Na ta način tega jaz ne bi mogel. Predpostavljajmo, da odnos med mano in partnerko štima, spoštovanje dogovorjenih vrednot – in jaz se tega držim. In da v takem partnerka “skoči” na klic bivšega izpred x let – resnično se ne bi počutil odgovornega za zaščito njenih čustev.

Seveda bi se lotil tega nežno, ji odgovoril na vprašanja, jo poizkusil pomiriti, da je vse ok. Vprašanje pa je, če to sploh lahko storim… Ker če iz vsega kar dajem tega ne čuti že sama jih ni besed, da jo pomirijo. Potem smo pa hitro pri tem, da to vodi do nehotene kontrole. In vprašanja in dvomi se pričnejo ponavljati, odnos se začne podirati.

Ne gre se za kontrolo, ampak spoštovanje. Kot pri manirah. Veš kaj je prav in kaj ni ravno pp bontonu kajne? Pa lahko narediš tudi drugače in bo vseeno prav nekaterim. Moraš ga poznati. Vedeti kje je njegova meja in jo spoštovati. Verjetno tudi tega moža od avtorice ni zmotil “le klic” ampak predvidevam da dolg klepet, morda se je obnašala kako kar je v njem vzbudilo tako reakcijo, ne vem. Premalo je zapisala. Jaz mislim, da noben zdrav par nima težave z ljubosumjem, če drug drugega spoštujeta in vesta kje so meje. Če (kot ti praviš) dajeta drug drugemu dovolj varnosti in ljubezni, da ni razlogov za dvom.

Jaz mislim, pa naj me avtorica popravi, če se motim..da je tu šlo za nekaj drugega. Morda nam ni povedala vsega. Kot je nekdo sklepal prej, lahko se je zelo hihitavo obnašala, “flirtala”, bila vsa rdeča v obraz in v nebesih ob tem pogovoru… potem se človek že vpraša, če je res vse v redu 🙂

Samo ugibam, če sem pa kaj trofnila bom vesela njenega odziva xD pomeni da moj 6. čut še deluje… he he

Se strinjam, a spoštovanje mora biti obojestransko. Kar vključuje tudi zaupanje iz strani partnerja, dokler ga z nečim resnično ne poškoduješ.

Seveda je možno tudi to, kar pišeš – ne poznamo njegovega dela zgodbe.

“Kar vključuje tudi zaupanje iz strani partnerja, dokler ga z nečim resnično ne poškoduješ.”
Absolutno DA.

Ne gre se za kontrolo, ampak spoštovanje. Kot pri manirah. Veš kaj je prav in kaj ni ravno pp bontonu kajne? Pa lahko narediš tudi drugače in bo vseeno prav nekaterim. Moraš ga poznati. Vedeti kje je njegova meja in jo spoštovati. Verjetno tudi tega moža od avtorice ni zmotil “le klic” ampak predvidevam da dolg klepet, morda se je obnašala kako kar je v njem vzbudilo tako reakcijo, ne vem. Premalo je zapisala. Jaz mislim, da noben zdrav par nima težave z ljubosumjem, če drug drugega spoštujeta in vesta kje so meje. Če (kot ti praviš) dajeta drug drugemu dovolj varnosti in ljubezni, da ni razlogov za dvom.

Jaz mislim, pa naj me avtorica popravi, če se motim..da je tu šlo za nekaj drugega. Morda nam ni povedala vsega. Kot je nekdo sklepal prej, lahko se je zelo hihitavo obnašala, “flirtala”, bila vsa rdeča v obraz in v nebesih ob tem pogovoru… potem se človek že vpraša, če je res vse v redu 🙂

Samo ugibam, če sem pa kaj trofnila bom vesela njenega odziva xD pomeni da moj 6. čut še deluje… he he
[/quote]

To, kar ti opisuješ, ni spoštovanje, temveč hoja po prstih. Nasilnež ima tudi svojo mejo in če je žena dovolj pohlevna, jih ne faše.
Ti zdaj trdiš, da recimo psihopatsko obarvanemu partnerju, narcisu in mimozi, ne smemo nikoli ničesar očitati – spoštujemo njegove meje – ker sicer doživi čustveni izpad.
Poleg tega naj tudi druga stran pokaže malo spoštovanja do ženine želje, da poklepeta z bivšim, s katerim že 15 let nima nič več, je pa nekoč bil zelo pomemben del njenega življenja. Kar se tega tiče – da si priznaš, da so te bivši partnerji oblikovali, navsezadnje je ob njem iz deklice zrasla v žensko – je to znak zrelosti. Enako velja za nove partnerje. Pretekle izkušnje nosimo vse življenje s seboj. Ti lahko bivše ignoriraš, kolikor hočeš, ne moreš pa na ta način izbrisati njihovega vpliva. Tako se obnašajo samo popolnoma negotovi, nesamozavestni moški, tako rekoč pičkice.

Pa še to: tole o skritih namenih bivšega (ali koga drugega, saj ni važno), je pa naravnost poniževalno. Kot da je vse odvisno samo od tipa, ženska pri tem sploh nima prava glasanja. Če ima on slabe namene, bo ona podlegla, ker je pač ženska (ali zakaj točno???).
Zelo bi bila jezna na partnerja, če bi mi pripisoval takšno šibkost – da mi moški samo malo pomiga in sem že vsa vlažna. Halo. In kaj to potem pove o njem?

To, kar ti opisuješ, ni spoštovanje, temveč hoja po prstih. Nasilnež ima tudi svojo mejo in če je žena dovolj pohlevna, jih ne faše.
Ti zdaj trdiš, da recimo psihopatsko obarvanemu partnerju, narcisu in mimozi, ne smemo nikoli ničesar očitati – spoštujemo njegove meje – ker sicer doživi čustveni izpad.
Poleg tega naj tudi druga stran pokaže malo spoštovanja do ženine želje, da poklepeta z bivšim, s katerim že 15 let nima nič več, je pa nekoč bil zelo pomemben del njenega življenja. Kar se tega tiče – da si priznaš, da so te bivši partnerji oblikovali, navsezadnje je ob njem iz deklice zrasla v žensko – je to znak zrelosti. Enako velja za nove partnerje. Pretekle izkušnje nosimo vse življenje s seboj. Ti lahko bivše ignoriraš, kolikor hočeš, ne moreš pa na ta način izbrisati njihovega vpliva. Tako se obnašajo samo popolnoma negotovi, nesamozavestni moški, tako rekoč pičkice.
[/quote]
Ne. Mislim, da vem kako izgleda hoja po prstih. Ko imaš nekoga res rad, ne želiš, da bi tvoje obnašanje negativno (sploh po nepotrebnem) vplivalo nanj. Se ne kregaš za vsako figo. Ne rečeš, kar veš da ga bo prizadelo ali se bo užalil, bil slabe volje potem. Četudi tega ne bo povedal. Ker ga poznaš in zakaj bi potem nalašč drocal tam, kjer bo bolelo njega? Tega nikoli nisem razumela. Bolj mi to deluje kot “problem” v zvezi. Eno je nedolžno, igrivo nagajanje, malo provociraš, se pohecaš, da se oba na koncu nasmejita…prenkaš ga pa ga poškropiš malo z vodo ipd. Drugo je tikat v bodisi rane iz preteklosti, trigerje, nekaj kar ni potrebno, izzivat in ga delat ljubosumnega po nepotrebnem. Ne vem. Mene bi motilo, da moj partner bivši reče rožica, bombonček ali kaj takega, tudi če je minilo 50 let od njune zveze, da hodita na kavice in govorita ure in ure po telefonu npr. Kapiraš? Spoštuješ njegovo preteklost, a ko se začne le-ta prepletati s sedanjostjo… ne vidim smisla v takem obnašanju. Jaz tega nobenemu partnerju ne bi delala, ne glede na to kaj in kdaj sem imela s kom, ta zgodba je zame končana in je ne želim v nobeni obliki v svoji sedanjosti. Pika. No, takšna sem pač jaz. Ne pomeni, da je to prav 🙂

New Report

Close