Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Mož se obnaša kot blazen

Mož se obnaša kot blazen

Sem v obdobju življenja, ki je za žensko načeloma eno najlepših v življenju, meni pa žal ne bo ostalo samo v lepem spominu, saj se mož obnaša, kot da je blazen. Noseča sem, zdaj sem v šestem mesecu. Nosečnost poteka v redu, otroček je zdrav, z mojim mentalnim zdravjem pa morda kmalu ne bo več vse okej. Mož mi skoz diha za ovratnik: ali jemljem vitamine, ali jem dovolj zelenjave, ne smem na kolo, še sprehodi so zanj skoraj preveč, skoraj zahteva, naj vzamem bolniško, da ne bi hodila v službo, ker se pač nikoli ne ve, kaj gre lahko narobe, z mano je na vseh pregledih in tam dobesedno mori zdravnike, zahteva podrobno razlago vseh ultrazvočnih posnetkov ter izvidov krvi in urina – pa še potem vse to preveri na spletu, ampak saj veste, kaj vse tam človek najde, ko najmanj potrebuje. In to ne vpliva dobro nanj. Moja ginekologinja postane vidno slabe volje, ko ga zagleda, se mi zdi, da me morda kar prehitro pregleda, da se le znebi mojega moža. Morala sem na vse mogoče preiskave, ker sem na začetku tridesetih, sva jih plačala, pa še ni pomirjen. Ima namreč sestro, ki se je rodila duševno prizadeta, in ga je strah, da bi se enako zgodilo z njegovim otrokom. Mene seveda s tem duši, mori in neznansko obremenjuje, nikakor ga ne morem pomiriti, mi lahko kaj predlagate?

Hej.
Najprej čestitke. Sama sem rodila en mesec nazaj. Moj mož je bil super, izpolnil je vsako mojo željo in niti malo mi ni težil. Porod je potekal ok in dete je zelo mirno, pridno. Je bila pa obratna zgodba pri priajteljici. Njen je bil isti kot tvoj. Tezil ji je ker je jedla banano in jogurt, ker si je nalakirala nohte itd.. zato sta se prepirala in bila je pod konstantnim stresom. Dete se je rodilo prezgodaj in je sedaj cisto ne- mirno, jokavo. Pa je ta moja prijateljica zivela ekstremno zdravo. Ni vse v temu kaj fizicno delamo zase oz kaj dajemo vase. Ogromno je v nasem psihicnem poctuju. Ali se bodoca mami veliko smeje, je sproscena, nezna do sebe in drugi do nje… to zelo vpliva na samo nosecnost, porod in otrocka. Veliko bolj kot to, ali vsake toliko pojes kaksen burger. Povej mozu to in naj ti neha tezit. Srecno

Povej mu, da je zdaj z otrok9m in tabo vse OK.

Da pa te spravlja v depresijo s tem obnašanjem…in prav to…se lahko pozna na otroku!!! Morda se bo tip streznil.

Povej mu, da se moraš ti dobro počutiti da se bo otrok lepo razvijal…potem pa reči, da bi šla malo na morje, pa da ti noge zmasirajte…počasi, počasi…da spremijas…da ne bo tako obsesiven…pa še na kakšno meditacijo pojdita…pa solo za starše…

    Kupi mu knjigo: Življenje je Tvoje od Luis L. Hay. Jaz nisem šla nikamor. Čez 30. Moj mož nikoli z mano. Vse je bilo o. K.

Zase vzami to bolj pozitivno, kot eno veliko priliko za razvajat.Zdaj ti je to motece in te psihicno utruja.

Zazeli si kaj naj ti vse postreze,kaj skup pocnita za dobro pocutje vas-obrnite recimo v to varianto.

Srecno

 

Sočustvujem s tabo. Jaz imam tako mamo. Mislila sem, da se mi bo zmešalo.

 

New Report

Close