Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek možev dopust, nega za otroka…?

možev dopust, nega za otroka…?

tako je

Kdo je rekel, da jaz ne obvladam posla? Če temu, kar delam, lahko rečeš posel. Biznis to absolutno ni. Opravljam intelektualno delo in nobenih delavcev nimam. Tudi zagustilo mi ni in z nobeno glavo ne rinem skozi noben zid. Imam pač naročila in imam roke, roke se trudim spoštovati in zato delam, ko moram delati. Noben podjetnik nisem. Če že hočeš vedeti, prevajam knjige. Delam tudi 16 ur na dan, če je treba oziroma ko je treba.[/quote]

Tudi če prevajaš knjige je to pač tvoj biznis, saj se preživljaš z njim, kaj ne?Ali delaš volantersko? Če opravljaš “intelektualno” delo, so ti pa taki izrazi menda tudi znani 🙂

Če imaš dela za več kot 8 ur, potem verjetno rabiš še koga zaposlit, v tvojem primeru opravljaš sama delo za dva delavca. Če pa ti to več pomeni, kot preživljanje časa s familijo ali prosti čas, potem se pa ne usajaj. Vse je tvoja odločitev![/quote]

Ti ne veš, kje živiš.

Nega za bolnega otroka se lahko koristi takrat, ko sta oba od staršev delata in zato nobeden od njiju ne more poskrbeti za otroka. Če eden od staršev ne dela, mora tisti od staršev, ki ne dela, poskrbeti za otroka. Saj ti je nekdo pred mano že citiral, kaj pravijo predpisi.[/quote]

Ni res! Oče je na dopustu, ne negi. V nasprotnem primeru mora vzet nego. Potem pa smo že na istem, kaj ne?? Kaj tebi ni jasno???

Nega za bolnega otroka se lahko koristi takrat, ko sta oba od staršev delata in zato nobeden od njiju ne more poskrbeti za otroka. Če eden od staršev ne dela, mora tisti od staršev, ki ne dela, poskrbeti za otroka. Saj ti je nekdo pred mano že citiral, kaj pravijo predpisi.[/quote]

Ni res! Oče je na dopustu, ne negi. V nasprotnem primeru mora vzet nego. Potem pa smo že na istem, kaj ne?? Kaj tebi ni jasno???[/quote]

Ne, nismo na istem.

Od kdaj je pa dopust namenjen negi otroka?

Dopust seveda ni namenjen negi otroka. Ampak nega otroka pa tudi ni namenjena tistim, ki imajo drugega zakonca na dopustu.

Naj dedec prekliče dopust, če ga lahko, pa zahteva nego otroka. Jo bo tudi brez problema dobil. Ne more pa eden od staršev smučati, drugi pa vleči bolniško. A je to tako težko Slovencu razumeti? Če je en starš doma oziroma ni v službi (ker je brezposeln, ker ima dopust, ker je na porodniški), drugi ne more dobiti nege. Če jo zdravnik da, če podpiše nego, je v prekršku in kaznovan. Če se starš zdravniku zlaže, je v prekršku starš in kaznovan.

Ajme kakšno dramo ste naredili iz tega! Avtorica, vajin otrok je zbolel, kaj bi res bila taka drama, če bi jutri namesto cel dan, pač nekaj ur možek blagovolil biti ob otroku, dokler se ti ne vrneš iz službe in bi pač svoje samske mirne dejavnosti počel celo soboto in nedeljo?

V čem je problem? zakaj goljufati in skrivati dejstva? saj je oče tudi starš, kaj ne? kaj če bi bil samski ali če bi bila ti samska pa bi bila sama za vse, kaj bi naredila, če bi morala nekaj narediti v miru? tega pač ne bi počela na ta točno določen dan, ampak pač drugič, kaj ne?

Iz izkušenj povem, sem bila oziroma sem še samska mama, brez staršev ali drugih sorodnikov v bližini, in če je otrok zbolel, sem tudi največkrat jemala kar dopust, nadrejena ni imela nikakršnega razumevanja za daljše odsotnosti, za bolniške za otroke in bolniške zaradi prehladov, poznam x primerov ljudi, ki vzamejo vsaj teden dni bolniške ker kihnejo 2x….

Samo razmišljam na glas. Recimo, da si je mož nekako privoščil teden smučanja. Zakaj ne, tudi moj gre kam kdaj z družbo brez mene. In je zdaj nekje v tujini, kjer bi ostal recimo do nedelje. Ker je tako planirano in plačano, ker je pač že tam in ker bi bilo najmanj NESMISELNO, če ne že BEDASTO, da vse skupaj skensla in prihiti nazaj zato, da se bo šel nego za en dan !?

Pa kaj smo dejansko v tej naši državi postali res zahrbtni, foušljivi, privoščljivi, zoprni… a ne znamo več ljudem privoščiti ?

Avtorica, jaz bi šla mirno jutri do zdravnice in če bi mi postavili vprašanje, bi rekla, da je mož v tujini in da nista planirala bolezni otroka.

verjemi, da sem tudi jaz v privatništvu in zeloooo malo ljudi poznam, ki bi kot lastniki delali le 7 ur na dan – če gre za pošteno poslovanje, seveda
ki bi redno izplačevali delavce
jim redno izplačevali regrese in božičnice
ki bi se posmehovali drugim, ki tega ne zmorejo

tako da, želim vse dobro tvojemu gospodu sp, predvsem pa mu želim, da bi se njegovi ženi dvignil IQ skladno s položajem, ki ga zaseda.[/quote]

Dobro napisano.

In seveda si nekdo, ki mu ni bilo nikoli v življenju treba samemu skrbeti za to, da je imel dovolj posla in s tem v idealnem primeru tudi denarja, popolnoma nepredstavljivo, da se dela takrat, ko je delo, in ne samo čepi na delovnem mestu zgolj zato, ker se je treba štempljat ob prihodu in odhodu.

Si prebrala, kar je napisala? Mož je še doma, ni v tujini. In nima plačanega enega tedna smučanja, nekam gre za en dan.

Nismo zahrbtni, foušljivi, privoščljivi, zoprni, samo siti smo goljufanja, čez glavo smo siti goljufanja. Toliko se piše o goljufanju na vrhu, politika, gospodarstveniki, ampak ni pa dovolj napisanega o tem, kako in koliko goljufa povprečen mali Slovenec, pa kako se povprečnemu malemu Slovencu zdi sprejemljivo, da se goljufa.

Pravila so takšna, so takšna z razlogom. Če razmisliš, ti je jasno, zakaj so pravila takšna. Ampak ti samo razmišljaš, kolikokrat si pa ti tako goljufala, zato zagovarjaš tuje goljufije, tiste, ki tega ne delajo pa zmerjaš s fovšljivci.

Če ti rečem, da ne ne iti oropati pumpe, boš tudi napisala, da sem ti samo fovš denarja, ki ga boš tam nakradla?

Celoten mon odseva zgoraj napisane lastnosti in je vseeno, če je mož doma ali je že šel.
Jaz sem privat in ne goljufam. Toliko v vednost. In nikar mi ne soli pameti o gospodarstvu in politiki te države.
In mi na pamet ne pade kraja, niti sem o njej pisala. šššccccc

Privat si, ne goljufaš, ker bi sebe goljufala. Druge pa ni probem goljufat, a ne?

Draga moja, jaz sem s.p. Ob 5.30 sem vstala in od 6.00 že sedim za računalnikom in delam. Bom s pavzo za kosilo in mogoče sprehodom z otroki delala najmanj do 22.00, verjetno pa do polnoči. Ker delo mora biti opravljeno. Pol meseca doma, tega se mi, ki si moramo sami plačevati prispevke in jih nimamo od kod plačati, če pol meseca ne delamo nič, ne počnemo.[/quote]

In kdo te sili imeti SP, če ne obvladaš posla???

Glej ni vsak za furat biznis, prej si boš priznala, manj žrtev bo.

Verjemi, govorim iz izkušenj. Moj mož ima SP, dela max 7 ur na dan, vsi delavci dobijo redne plače, regrese, božičnice. Sam pravi, ko mu bo 1. zagustilo, da ne bo mogel izplačat plač, bo firmo zaprl.
In to je velik problem malih slovenskih podjetnikov, ker rinejo z glavo skozi zid.[/quote]

Morda bi se zamislila in dojela, da opravljamo s.p.- ji in d.o.o.- ji različna opravila.

Ali naj nekdo, ki ima zidarstvo ob 14 uri pusti gradbišče in gre domov, poleti sredi najlepšega vremena?

Ali pa urejanje okolja, naj neha kositi, obrezovati živo mejo, ker je ura že 14?

Drug dan pa napovedan dež, delo pa mora biti narejeno, ker naročnik tako zahteva.

Tudi gospa, ki prevaja, ima verjetno kakšen rok za oddati gradivo, zato pa dela ves dan.

Časi so takšni, da je potrebno delati, ko je delo.

Verjemi, da tvoj mož ne bo zaprl s.p. ko se bo mu prvič kaj zalomilo, ampak bo poskušal rešavati

situacijo z vsemi svojimi močmi. Verjamem tudi, da pošteno dela.

Ne bodi tako prepričana v svoj prav, danes so takšni časi, da lahko hitro pride kaj nepredvidenega.

Tudi če imaš pogodbe za nedoločen čas, tudi tista firme s katerim imaš pogodbe so lahko hitro žrtev

recesije ali spremenjenih pogojev na trgu.

Morda bi razumela, da se vsak danes bori za svoj kos kruha ter spoštovala ljudi, ki so sploh še

pripravljeni delati. Verjemi, da noben s.p. ali d.o.o. ne zapade v krizo ker bi tako hoteli, ampak ker so ga

v to prisilile razmere na trgu.

Spremembe so stalnica v današnjem svetu.

_________________ [sub]Življenje je prekratko, da bi ga jemali resno[/sub]

Dejte nehat zdaj sp-ji in vsak po svoje jamrat in se držite teme.

Še nikoli v 15ih letih me pediater ni vprašal al dal za podpisat kaj dela mož. In men bi bilo škoda dat dopust zaradi nege.
Pa ni važno, kako komu paše bit doma…pri bolanem otroku je prav užitek vsem.

začuda, tudi mene ni nikoli pediater vprašal, ali je mož doma ali na dopustu ali karkoli. Sicer ne pomnim, da bi kdaj bil mož na dopustu, ko sem jaz imela nego za otroka, ampak ne bom dala roke v ogenj. Niti pomislila ne bi takrat (otroci so že veliki), da bi bilo treba povedat zdravniku, kaj dela mož. Je pa res, da če bi bil mož doma, jaz najbrž ne bi vzela nege, če nič drugega, se takoj pozna pri plači.

Če je človek zaposlen, mu ni treba koristit dopusta za nego bolnega otroka.
Ne očetu in ne materi. Če ostane oče doma, mora pediater njemu napisat nego.
Ne glede na to, da ima sicer dopust.

se strinjam. Pediater ne vidi ali ima mož dopust. Če bi imel bolniško bi videli na ZZZS in bi zavrnili. Dopusta pa ni videti nikjer in lahko ti zato mirno koristiš nego. Brez slabe vesti.

okej, ampak če tega ne poveš pediatru, on pa ne vpraša, kdo je v prekršku? Po zgornjih navedbah očitno oseba, ki uveljavlja nego, ne zdravnik:

Podatke o teh okoliščinah mora osebnemu zdravniku posredovati zavarovanec, ki uveljavlja pravico do nege.

Torej zdravnik ni odgovoren, zato seveda niti ne vpraša, ker ga ne zanima, če bo zavarovanec plačal kazen. Pa je dejansko kdo moral plačat kazen, ker je zamolčal “okoliščine” oz. ni vedel, da jih je treba povedat? Poznate koga? Jaz nikogar.

Sam ene ste res ubrisane do konca. Se nikoli me nihce ni vprasal pri pediatru ali je moz doma ali dela, ampak samo ce jaz rabim nego.

Normalno, da pojdi ti na nego. Kaksna goljufija neki, saj ste vsi ze malo paranoicni.

To, da zakonov ne poznaš, ne pomeni, da zato ne plačaš kazni. Zakon imaš citiran. Celo v postu pred tvojim je krepko tiskano tisto, kar je v tem zakonu pomembno. Namreč, da si dolžna podatke o tem posredovati zdravniku. Kazen za to, da tega ne narediš, je visoka. In samo zato, ker tega nisi vedela, se še ne boš izognila kazni. Zakonodaja je v tem zelo jasna. Čisto verjetno je seveda, da je ne bodo dobili, ker je bodo preverjali. Če hoče tvegati, naj tvega.

Ce je partner v delovnem razmerju in na dopustu, je ta placan, potem je to normalen sluzbeni dan, in to je vse, kar zavod zanima.

Briga dohtarja, če si ti v prekršku. Eni zdravniki povedo, drugi ne. In če imaš neupravičeno nego, si v prekršku ti, ker nisi podatkov posredovala zdravniku. Dajte si prebrat kakšen zakon, no. Saj so na spletu.

Dopust je dopust, bolniška pa bolniška. Tako si mislim jaz, ne vem pa, kako je pravno to porihtano. Meni je bilo vedno tako hudo, ko sem bila sama bolna med porodniško in sem mogla poleg tega, da sem komaj živela, skrbeti še za manjhnega dojenčka. Najhujši dnevi. In še zdaj ne razumem, kako da mož recimo takrat ni mogel dobiti bolniške “zame”. Ker sem jo res rabila in ne dobila.

In tako vidim tudi v tem primeru. Mož je vzel dopust, naj si spočije. Če je otrok bolan, pa naj eden od staršev dobi bolniško. Tako bi bilo prav.

Ce je partner v delovnem razmerju in na dopustu, je ta placan, potem je to normalen sluzbeni dan, in to je vse, kar zavod zanima.[/quote]

Tako je. Mešate različne situacije med seboj. Državo zanima, da ne plačuje dvem osebam hkrati odsotnosti od dela in nikjer ne omenja letnega dopusta za nego otroka. Letni dopust nam država omogoča s povsem drugačnim namenom.

Poleg vseh zakonov, pravil in omejitev pa omogočajo tudi izjeme. Sama sem bila celo nosečnost na bolniški in v tem času je bil mož s sinom v bolnici in potem na negi. Vse odobreno iz strani zzzs. Če je en starš toliko bolan, da ne more skrbeti še za bolanega otroka ali ima kakšne drugačne zadržke potem zzzs odobri nego za otroka brez posebnih težav. Je pa potrebno dvignit slušalko in se posvetovati.

Ce je partner v delovnem razmerju in na dopustu, je ta placan, potem je to normalen sluzbeni dan, in to je vse, kar zavod zanima.[/quote]

To, da si na dopustu, je normalen deloven dan? A res zavoda ne zanima, da je en starš doma in bi lahko otroka čuval, pa gre raje smučat? Kaj vse mi v tej državi plačujemo? Zgoraj ste se na S.P.-je spravile. Včeraj sem brala intervju z enim kirurgom. Ta človek je javno v intervjuju povedal, da S.P.-ji po operacijah množično že naslednji dan začnejo z delom, čeprav bi morali vsaj en teden počivati, ljudje pa naslednji dan na delo in to je slabo. To je ena skrajnost slovenske države, sužnji, ki prerezani delajo, ker drugače ne morejo preživeti. Druga skrajnost pa je jemanje bolniške, čeprav po bolniški ni nobene potrebe (razen ta, da mora fotr nujno na smučanje). Zato ker je v državi tako, ker eni vedo, kako težko je zaslužiti denar, kako težko plačevati prispevke, drugi pa imajo službo jovo za gotovo, jih nič ne briga, zato pa bo šlo vse k vragu. Ja, eni bolniške ne vzamejo prerezani, drugi pa jo jemljejo za brez veze in kakor se piše zgoraj brez vsake slabe vesti.

New Report

Close