Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek moževa sodelavka

moževa sodelavka

če je na to večerjo vabila samo sodelavce, se strinjam, da partnerji niso zraven, saj je večer verjetno namenjen druženju ljudi, ki se med sabo poznajo. ampak a se na slavje po poroki vabi samo sodelavce? ne vem, kakega sorodnika ali starše pa ta ženska tudi verjetno ima? v tem primeru pa recimo meni, kot povabljenki ne bi bilo všeč, če bi me povabila naj pridem brez partnerja in se takemu vabilu ne bi odzvala.

sstudentka napisal:

> če je na to večerjo vabila samo sodelavce, se strinjam, da
> partnerji niso zraven, saj je večer verjetno namenjen druženju
> ljudi, ki se med sabo poznajo. ampak a se na slavje po poroki
> vabi samo sodelavce? ne vem, kakega sorodnika ali starše pa ta
> ženska tudi verjetno ima? v tem primeru pa recimo meni, kot
> povabljenki ne bi bilo všeč, če bi me povabila naj pridem brez
> partnerja in se takemu vabilu ne bi odzvala.

:))
saj pa nikjer ne piše, da je povabila samo sodelavce, pa nikogar drugega. Napisala je samo, da je povabila samo sodelavce brez partnerjev, pa domnevam, da še vso ostalo žlahto in kolege.

Jaz sem prejela ravno tako vabilo, ko se je poročila moja bivša sošolka (sva bili kot rit in srajca v srednji šoli). Pa je bilo vabilo izrecno zame, brez tega, da je za spremljevalca (pa je vedela za mojega resnega fanta – cca.5 let).

Na vabilo nisem niti odgovorila (ja, sem se pač spustila na njen nivo bontona), si pa mislim, kako se je počutil moj partner ob tem, da ni povabljen (smo se vsi štirje-ona, njen bodoči mož, jaz in moj fant poznali med sabo).

Jaz živim s partnerjem (s katerim nisem poročena) in z otrokom. Skratka, če mi npr. bivša sošolka pošlje vabilo na poroko, mora napisati:

Draga Titička!

Bla, bla.

Vabilo velja še za tvojega partnerja Titička in za malega Titičkota, za papigo, psa, mačko, sosedo Micko, tvojo mamo, očeta in brata pa tole vabilo ne velja!

(A se tko napiše? Ne bi ga rada usrala pri bodočem pisanju vabil. In, če prejmem kakšno vabilo na poroko, moram vedeti, ali biti užaljena ali ne)

Ne, veliko pa pomeni, če napišeš: …vabim te, da se s partnerjem udeležita blabla, ki bo dne…

Če pa piše: vabim te, da se udeležiš….pa mene zagotovo ne bo. Ker imam fanta/zdaj moža, in tudi če ga ne poznaš, se spodobi, da se ga povabi skupaj z mano (to ne pomeni, da on pride, tudi če jaz ne morem!).

Seveda so na poroko lahko vabljeni tudi sodelavci, ni pa to zabava za sodalavce, vsaj jaz ločim ta dva pojma. Nisem se slišala, da bi kdo poroko (torej zabavo po obredu v soboto) imenoval zabava za sodelavce.

Ne, običajno se napiše: “Vabim vaju…” če pa vas je več pa: “Vabim vas…”

Ne gre za večerjo na dan xy, temveč na večerjo na dan poroke (običajni ljudje temu rečemo kar poroka).

Ej, mogoče pa se je tvoja sošolka samo narobe izrazila oziroma ne obvlada dvojine/množine!

New Report

Close