Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Mučenje v domu upokojencev Danice Vogrinec Maribor

Mučenje v domu upokojencev Danice Vogrinec Maribor

Bogve kakšni starši so bili.Nekateri med njimi tudi ničvredni.Pa žleht do svojih otrok.Zdaj jih lastni otroci ne povohajo.
Vse se vrača, vse se plača.

Ampak ti pa si res debil od ženske.
Imamo doma 90.letnico, že 10.let nepokretno. Kdaj se je nazadnje tuširala? Pred 10.leti. Se jo pa 1x na dan umiva z bombažnimi pleničkami. In verjetno ima bolj prijeten vonj kot ti.

Eni res flancate neumnosti. Se vidi, da nimate pojma o čem sploh debatirate in ste samo ovce, ki sledijo butastim pastirjem.
[/quote]

A dej? 1x na dan se jo umiva? Ne 1x na par tednov? In vem o čem govorimo. Če bi brala, bi to vedela.

Ja, ni čudno, da je, kot je, če vi, svetniki, ki se zavedate obupnih razmer, nič ne storite, ampak jih kar še naprej puščate v domovih, namesto da bi jih vzeli k sebi in jih rešili trpljenja.
[/quote]

Torej če želiš človeku dostojno oskrbo si že svetnik? Sem mislila, da te to naredi (samo) človeka.

Kaj ti je zmanjkalo tablet?

Avtorica, SRAM te je lahko. NE poslušaš, NE prebereš kar ti drugi napišejo. Recept zate je preprost. Pojdi en dan na obisk v Fom upokojencev. Kamirkoli. Veseli te bodo. Da si razširiš obzorje. Pogled iz zidov ven je drugačen kot od zunaj noter.
Smiliš se mi. Res te je lahko sram besed, neutemeljenih, žališ vse tiste, ki skrbijo v službi za starostnike. Za mamo sem skrbela 3 leta doma, vem kako je to. Ti veš?

https://youtu.be/6EbliLnjZEk

https://youtu.be/Ez1XvtyJnvg

Prevod, prosim!

Daj poglej naslov teme. Pogovarjamo se o domu Danice Vogrinec.
Ne bodi tak glupa ko avtorica.

Daj poglej naslov teme. Pogovarjamo se o domu Danice Vogrinec.
Ne bodi tak glupa ko avtorica.
[/quote]

Natolcevanje.

Moja mama je v domu že 5 let. Za dom se je odločila po smrti očeta, stara je 86 let je pokretna in ni dementna, ve vse in je v ustanovi, ki ima ločene oddelke, ker drugače ne bi bila tam, bi bila bodisi pri nas, ali pa pri sestri.
Obiske ima vsak dan, včasih več, osebje je super, mama se ima dobro. Ampak večkrat pa pravi, da je njen največji strah, da bo končala prek ceste, tam so nepokretni in dementni, ker pravi da tisto pa je pekel na zemlji in nihče nič ne more. Tam je hiralnica in od tam greš le v krsti.
Nimam rešitve, vem pa, da bom za mamo naredila vse kar bo v moji moči.

Natolcevanje.
[/quote]

In kaj? Zlorabe se dogajajo vsepovsod, ne glede koliko plačaš.

Sl9venske pa niso na filmu.

Da ne bi težili kako je to samo slovenski problem, v nemčiji pa imajo zasebne sestre in animatorje in dostojanstvo do groba in tralala.
Medtem Nemci hodijo v domove na Poljskem in Slovaškem, ker so njihovi predragi.

In ta famozni “terapija” je Haldol in Benadryl. ALI pa drugi antipsihotiki.

Domovi za ostarele so dandanes v bistvu hiralnice.
Dokler jim s strani države ne bo posvečeno vsaj toliko pozornosti kot npr. vrtcem, bo tako kot je ali še slabše.
In zakaj sem ji ne posveča toliko pozornosti kot vrtcem? Otroci so naša prihodnost, so cartkani in bodo (upamo?) nekoč skrbeli za nas.
Starci pa… no, starci so zgodovina, čas jih je povozil, družbi so zgolj strošek, družinam nadloga. Od njih si nihče ne more obetati več kakšne posebne koristi. Pravzaprav je največja korist od starcev njihova oporoka oz. smrt.
Današnja storilnostna družba, ki ji je edino merilo produktivnost in dobiček, v starejših pač ne vidi koristi. Njihove izkušnje so percepirane kot nerganje, njihova nerodnost kot nezmožnost za življenje, njihove bolezni kot breme okolici.

------------------------------------------------------------------------------------------------------- [i]Do what you can't.[/i]

Če so starši vzgojili svoje otroke v tem duhu, potem jim noben denar ne bo pomagal na stara leta.
Moja sta že pokojna, moževa mama še živi z nami, ker bi sama težko. Nam gre, včasih je malo neprijetno, ampak zavedam se, da je mama (ja tako ji pravim) že stara in da je malo žleht. Otroka, ki se osamosvajata, jo obožujeta, ker ju je pazila in nista poznala vrtca. Naša baca, kot jo kličeta je vedno prva, ko prideta domov in ona jima vedno da kak priboljšek, se malo pogovorijo in se vsi bolje počutijo.
NIKOLI nisem otrokoma govorila o najinih težavah, možu nikoli nisem rekla žal besede čez njo, ker sem tako vzgojena in ker tako vzgajam.
Medgeneracijsko sožitje je edina prava oblika življenja, ki zagotavlja kvalitetno življenje vseh generacij, pa rečite kar čete, in ko so nam to vzeli (podaljšali delovno dobo, izenačiili ženske z moškimi, v smislu, ženske imajo enako zavarovalno dobo……. nam v glavo vcepili, da moramo producirati, da bodo inštitucije poskrbele za neproduktivne,) družba razpada, nobena genaracija nima popolnoma nič od tega, razen kak procent priviligiranih.

Takih zgodb je očitno veliko. Povežite se in ukrepajte!
https://www.zdravo-slovenija.com/new-blog/2017/9/5/hia-groze-dom-starejih-v-mostah?fbclid=IwAR3PD6FpOC6xWqBB9jNUgme0JJOb5HHwRXf-EWMecBK0gML394O2wLKcyo0

Zakaj bi morala ona za direktorico? Zakaj izvorna direktorica ne bi opravljala svojega dela, kot ga mora?

Hiša Marije Pomočnice.

Odgovor na objavo uporabnika
Tonka151, 11.01.2022 ob 17:49

Zakaj bi morala ona za direktorico? Zakaj izvorna direktorica ne bi opravljala svojega dela, kot ga mora?

Zakaj vlečeš ven STARE TEME?

Ne reagirajo. Povezani so.

No,potem si vseved.

Še nikoli v 4 letih ni bilo v redu.

Mučijo jih

Imam vse dokaze!

    Pomisli,da vsi nimamo možnosti imeti doma.

    Plačamo pa veliko.

    Upam,da boš nekoč deležen te ,,oskrbe”!!!

    Verjamem  Videla sem

    Policija noče posredovati!

    New Report

    Close