Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Mulc viha nos nad rojstnodnevnim darilom

Mulc viha nos nad rojstnodnevnim darilom

Odgovor na objavo uporabnika
čak mal, 14.05.2022 ob 13:31

Zanimivo, da se vaši otročički s fakultetno izobrazbo vseh neumnosti sami lahko naučijo, koristnega pa nič.

Luzerji ki puščajo otroke v vzgojo ulici imajo pač otroke vzgojene na ulici. Kaj naj bi jih ulica učila….sesat in kruh pečt? Mislim kdo točno sedaj bi vse moral biti vzgled VAŠIM otrokom? Ulica, sosedje, sošolci, šole….vsi, samo VI ne očitno. Nobene odgovornosti ne nosite za to kakšni so vaši otroci izpadli. Nula. Niste imeli nobenega vpliva na to. Družba je odgovorna za VAŠE otroke in družba je popušila. Vam je dolžna opravičilo, ker ni vzgojila VAŠIH otrok.

Odgovor na objavo uporabnika
faks, 14.05.2022 ob 13:38

Luzerji ki puščajo otroke v vzgojo ulici imajo pač otroke vzgojene na ulici. Kaj naj bi jih ulica učila….sesat in kruh pečt? Mislim kdo točno sedaj bi vse moral biti vzgled VAŠIM otrokom? Ulica, sosedje, sošolci, šole….vsi, samo VI ne očitno. Nobene odgovornosti ne nosite za to kakšni so vaši otroci izpadli. Nula. Niste imeli nobenega vpliva na to. Družba je odgovorna za VAŠE otroke in družba je popušila. Vam je dolžna opravičilo, ker ni vzgojila VAŠIH otrok.

A bejž. A zdaj pa kar vsi živijo na ulici? In za sesalec prižgat res potrebujejo ure inštrukcij.

Prej ste ga pa razvajali do onemoglosti al kako? Mi smo grabli in okopavali že kot otroci. Če je dorasel v normalnega fanta te bo itak nekam poslal in ravno sedaj ne bo imel časa za tvoje kaprice.

Odgovor na objavo uporabnika
faks, 14.05.2022 ob 13:30

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno 4252, 14.05.2022 ob 13:20

Odgovor na objavo uporabnika
faks, 14.05.2022 ob 13:09

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno 4252, 14.05.2022 ob 12:59

Odgovor na objavo uporabnika
starši leta, 14.05.2022 ob 12:47

A sedaj je pa faks kriv da jo starši niso osnov za življenje navadili?

Resno, zakaj sploh imate otroke? Preživljat jih nočete, hočete da se sami (in zraven v žep seveda vse možne državne pomoči in olajšave pobašete), torej hočete še služit na njih. Vzgajat jih nočete, bi jih očitno morala šola in vsi ostali. Doma jih nočete gledat ker čudaško po 18ih letih nevzgajanja niso odgovorni, samostojni ljudje. Zakaj točno se razmnožujete? Aja pardon, se je kar zgodilo na eno pijano noč a?

 

Tudi faks je kriv, če učijo le o pravicah, na dolžnosti se pa pozablja. Tako je pač moderno.  ‘Ko je bogato obdobje le uživamo , ko pridejo problemi, so pa ‘ta stari’ dolžni skrbet za moje probleme, sam namreč nisem nič privarčeval. Nihče mi ni povedal, da je treba 😛 Seksam pa redno, čeprav mi nihče ni rekel, da moram…..:P’

Faks je tam za učiti mladino za poklic, ne za življenje. Za to imajo otroci starše. No naj bi jih imeli. Slovenski jih očitno nimajo. Slovenski starši pričakujejo da bo faks 19 letnike učil o obveznostih življenja. Pa hrenovke jih naučil kuhat.

Tudi za življenje, nadaljevanje tistega, kar so jih starši. Je pa res, da veliko staršev misli, da bodo njihovo vlogo prevzeli učitelji, profesorji. To je pa posledica razvajenosti, v smislu, če mi nismo imeli, pa naj imajo otroci, vse, brez truda.

Potem predlagaš da vse fakultete dajo kot obvezen predmet “kako živeti”, ali kako točno naj bi to izgledalo? Vključimo kuhanje hrenovk k fiziki? Kaj pa fakultete, ki nimajo fizike? Vključimo kuhanje hrenovk v makro ekonomijo, trženje, informatiko….? In kaj točno bi ta kako živeti predmet vseboval? Kako ne umreti od lakote ali zastrupitve, če ste sirote in vas starši niso naučili priprave hrane? Kako obrisati pravilno rit? Kako zavezati čevlje? Kako se zaščititi, če želiš seksat, nočeš pa prevzeti odgovornosti za vzgojo otroka, ki si ga prostovoljno na svet spravil? Kako oddati otroka če se že zgodi v vzgojo ljudem, ki so na to celo pripravljeni in sposobni sprejeti to odgovornost?

Ne kako ziveti. Vezalke naj bi se naucil zavezat preden gres v solo. Vse je treba starosti primerno. Pred par leti mi je sodelavka rekla, da bi hci, 14 let rada pripeljala fanta domov. V hecu jo vprasam, ce zna ocvreti jajca. Pravi, ne. Odvrnem, dokler tega ne obvlada ji tudi fant ne pripada. Amen. Sam sem to znal, sicer mesana, ko sem sel v O S. Sem pa moski, ne pa 23spol 😛

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno 4252, 14.05.2022 ob 11:40

Odgovor na objavo uporabnika
pepsy, 14.05.2022 ob 11:21

spet ena sobotna zgodbica za kratki čas…

Po tvoje, verjetno še nisi slišal/a za grablje, kaj, da bi z njimi še  delal/a 😜

O dobro poznam vile in grablje, uporabljati pa sem jih začela že zdavnaj pred 18. letom!

Odgovor na objavo uporabnika
čak mal, 14.05.2022 ob 13:42

A bejž. A zdaj pa kar vsi živijo na ulici? In za sesalec prižgat res potrebujejo ure inštrukcij.

https://www.youtube.com/shorts/zyZgYrHt0YQ

 

Mene ni nihče učil rokovanja s pralnim strojem. Lepo sem vzel navodila, napolnil boben, vsul prašek in zagnal. Enako s kuhanjem: najdeš kakšen recept, vzameš sestavine in začneš. Normalen, opravilno sposoben človek si tako pomaga, samo vaši diplomirani, visoko izobraženi sončki pa ne. Za ta vaš cvet inteligence je to preveč zahtevno, morajo starši za ritjo stati in jih učiti vsega kot dojence, pa še ne znajo nič.

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno 5259, 14.05.2022 ob 13:44

Ne kako ziveti. Vezalke naj bi se naucil zavezat preden gres v solo. Vse je treba starosti primerno. Pred par leti mi je sodelavka rekla, da bi hci, 14 let rada pripeljala fanta domov. V hecu jo vprasam, ce zna ocvreti jajca. Pravi, ne. Odvrnem, dokler tega ne obvlada ji tudi fant ne pripada. Amen. Sam sem to znal, sicer mesana, ko sem sel v O S. Sem pa moski, ne pa 23spol 😛

Kaj življenjskega točno pa naj bi potem faks učil? Ker ne vem ampak jaz sem mislila da sem šla na fakulteto za znanje v smeri v kateri sem želela imeti poklic. Vzgojili so me starši preden sem prestopila vhod fakultete. Sem znala skuhati in se nahraniti, znala pospraviti in urediti svojo sobo in pomagati v gospodinjstvu ter na vrtu, znala zlikati in oprati svoja oblačila, znala poskrbeti in organizirati delo za šolo, znala najti študentsko delo da sem imela za priboljške ipd…..pač znala sem poskrbeti zase. In ja to so me naučili doma starši. Sem očitno imela srečo in sem imela starše, ki so vedeli kakšna je njihova vloga in kaj je njihovo delo. In ne niso me ure učili vžigati sesalec, so me učili z vzgledom v večini. In z pričakovanjem da sodelujem v družinskem življenju od malega, kamor pač ne spada samo uživanje. Po odhodu na fakulteto sem se vedno lahko obrnila na njih za nasvet. Vzgajali me pa takrat več niso, so svoje delo kar se tega tiče dovolj dobro opravili v dveh desetletjih prej. Najpomembnejša stvar ki so mi jo privzgojili je pa ODGOVORNOST. Tudi z vzgledom da, ne z besedami. Sem odraščala v družini kjer smo vsi imeli svoje odgovornosti. In mi je to samoumevno od nekdaj. Tako kot mi je bilo samoumevno ko sem odrasla da sem JAZ SAMA odgovorna zase. In tako kot je bilo mojim staršem samoumevno da ko sem bila otrok so bili ONI odgovorni zame. Očitno zelo redka lastnost. V izumiranju.

    Odgovor na objavo uporabnika
    faks, 14.05.2022 ob 13:56

    Kaj življenjskega točno pa naj bi potem faks učil? Ker ne vem ampak jaz sem mislila da sem šla na fakulteto za znanje v smeri v kateri sem želela imeti poklic. Vzgojili so me starši preden sem prestopila vhod fakultete. Sem znala skuhati in se nahraniti, znala pospraviti in urediti svojo sobo in pomagati v gospodinjstvu ter na vrtu, znala zlikati in oprati svoja oblačila, znala poskrbeti in organizirati delo za šolo, znala najti študentsko delo da sem imela za priboljške ipd…..pač znala sem poskrbeti zase. In ja to so me naučili doma starši. Sem očitno imela srečo in sem imela starše, ki so vedeli kakšna je njihova vloga in kaj je njihovo delo. In ne niso me ure učili vžigati sesalec, so me učili z vzgledom v večini. In z pričakovanjem da sodelujem v družinskem življenju od malega, kamor pač ne spada samo uživanje. Po odhodu na fakulteto sem se vedno lahko obrnila na njih za nasvet. Vzgajali me pa takrat več niso, so svoje delo kar se tega tiče dovolj dobro opravili v dveh desetletjih prej. Najpomembnejša stvar ki so mi jo privzgojili je pa ODGOVORNOST. Tudi z vzgledom da, ne z besedami. Sem odraščala v družini kjer smo vsi imeli svoje odgovornosti. In mi je to samoumevno od nekdaj. Tako kot mi je bilo samoumevno ko sem odrasla da sem JAZ SAMA odgovorna zase. In tako kot je bilo mojim staršem samoumevno da ko sem bila otrok so bili ONI odgovorni zame. Očitno zelo redka lastnost. V izumiranju.

Odgovor na objavo uporabnika
čak mal, 14.05.2022 ob 13:51

Mene ni nihče učil rokovanja s pralnim strojem. Lepo sem vzel navodila, napolnil boben, vsul prašek in zagnal. Enako s kuhanjem: najdeš kakšen recept, vzameš sestavine in začneš. Normalen, opravilno sposoben človek si tako pomaga, samo vaši diplomirani, visoko izobraženi sončki pa ne. Za ta vaš cvet inteligence je to preveč zahtevno, morajo starši za ritjo stati in jih učiti vsega kot dojence, pa še ne znajo nič.

👍

Kot sem ze napisal, vse casu primerno. Ne bom se dajal s tabo, omenil sem ti vezalke,jajca, zdaj ti dodam le se odstranjevanje pisoarjev, ce se prav spomnim na FDV, ce se prav spomnim, ne ucimo se le pri piflanju pri ucnih urah,  tudi pri dejanjih👍 Cao😘

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno 5259, 14.05.2022 ob 14:05

    👍

    Kot sem ze napisal, vse casu primerno. Ne bom se dajal s tabo, omenil sem ti vezalke,jajca, zdaj ti dodam le se odstranjevanje pisoarjev, ce se prav spomnim na FDV, ce se prav spomnim, ne ucimo se le pri piflanju pri ucnih urah,  tudi pri dejanjih👍 Cao😘

      Preklopil sem na mobilca, namenjeno je faks, se opravicujem🤫

    Ja, saj res, kako pa naj se otrok pri tridesetih nauči delati s tako zapleteno tehnologijo kot so šporget, pralni stroj in sesalec, če ga starši niso poučili? Na faksu tega niso jemali.

    Odgovor na objavo uporabnika
    Anonimno 8450, 14.05.2022 ob 11:04

    Za osemnajsti rojstni dan je dobil motiko in grablje. Sem mu lepo razložila: Zdaj si polnoleten, otroštva je konec, konec ujčkanja, dobil si orodje, s katerim boš pomagal na vrtu, okoli hiše, kar bo treba, po koncu četrtega letnika se boš zaposlil, plačal vsak mesec najemnino in delež tekočih stroškov. Po službi, ko bo doma vse narejeno, lahko tudi študiraš na svoje stroške tisto družboslovje ali karkoli že. Jaz s tem nimam nič. Ne bom te pa futrala do tridesetega leta v mama hotelu, da boš bluzil na faksu, potem pa se pritoževal, da si s to diplomo ne najdeš nobene službe. Pri nas se ne gremo teh modernih permisivnih fint za luftarje, pri nas doma je trdo delo, varčevanje in odrekanje. Če kaj ne paše – tam so vrata!

     

    Bravo avtorica! Tako se to dela.

    Odgovor na objavo uporabnika
    Anonimno 6582, 14.05.2022 ob 14:13

    Ja, saj res, kako pa naj se otrok pri tridesetih nauči delati s tako zapleteno tehnologijo kot so šporget, pralni stroj in sesalec, če ga starši niso poučili? Na faksu tega niso jemali.

    👍

    Edini mladostniki, ki pojma nimajo kako se kaj skuha in kako se posesa so tisti, katerih starši doma tega niso delali. Ker je nemogoče, da živiš 18 let v družini kjer se redno kuha, kjer se redno čisti, kjer se živi normalno družinsko življenje pa ne veš kako živeti svojega. Ne nobenega učenja ne rabijo otroci za veliko teh stvari. Rabijo pa vzgled, torej videti kako starši živijo in sodelovati v vsakdanjem življenju. Če tvoj otrok pri 18ih ne ve da je potrebno preštrihati vrt če želiš da kaj zraste, če ne ve za kaj se sesalec uporablja, če ne ve da je treba cunje oprat da niso umazane, če ne zna zavreti vode, si pač 18 let otroke držala ali nekje zaprte, ali zabubljene pred tv in računalnikom ali pa jih je vzgajala ulica. Ker je nemogoče da so 18 let aktivno sodelovali v družinskem življenju, pri 18ih pa niso znali jajca skuhat. In takim noben faks ne more pomagat. Vam pa tudi ne, če mislite da je faks kriv za to da ste vzgojili ljudi nesposobne sami zase poskrbet. Vzgled vleče. Verjetno res boli če gledaš svoje potomce pa vidiš svoj odsev v ogledalu.

     

    Ko bi toliko energije vložili v vzgojo svojih otrok kot jo vložite v to da njih (in vse ostale) krivite za to da ne znajo svojih osnovnih življenjskih potreb zadovoljiti, bi mogoče celo kakšen od vaših otrok ne šel po vaših življenjskih poteh in postal totalni luzer, ki celo življenje za svoj manjko krivi vse razen sebe. Kar se Janezek nauči (doma) to Janezek zna. In igrati žrtev je očitno zelo popularna vloga v življenju slovencev.

    Odgovor na objavo uporabnika
    faks, 14.05.2022 ob 14:32

    Edini mladostniki, ki pojma nimajo kako se kaj skuha in kako se posesa so tisti, katerih starši doma tega niso delali. Ker je nemogoče, da živiš 18 let v družini kjer se redno kuha, kjer se redno čisti, kjer se živi normalno družinsko življenje pa ne veš kako živeti svojega. Ne nobenega učenja ne rabijo otroci za veliko teh stvari. Rabijo pa vzgled, torej videti kako starši živijo in sodelovati v vsakdanjem življenju. Če tvoj otrok pri 18ih ne ve da je potrebno preštrihati vrt če želiš da kaj zraste, če ne ve za kaj se sesalec uporablja, če ne ve da je treba cunje oprat da niso umazane, če ne zna zavreti vode, si pač 18 let otroke držala ali nekje zaprte, ali zabubljene pred tv in računalnikom ali pa jih je vzgajala ulica. Ker je nemogoče da so 18 let aktivno sodelovali v družinskem življenju, pri 18ih pa niso znali jajca skuhat. In takim noben faks ne more pomagat. Vam pa tudi ne, če mislite da je faks kriv za to da ste vzgojili ljudi nesposobne sami zase poskrbet. Vzgled vleče. Verjetno res boli če gledaš svoje potomce pa vidiš svoj odsev v ogledalu.

     

    A računalnike in telefone drkat se pa lahko sami naučijo? Tam pa ne potrebujejo vzgoje staršev.

    Odgovor na objavo uporabnika
    Anonimno 3030, 14.05.2022 ob 15:20

    A računalnike in telefone drkat se pa lahko sami naučijo? Tam pa ne potrebujejo vzgoje staršev.

    Imaš prav. Otroci sploh ne rabijo staršev. So najbolj nepomembne osebe v njihovem življenju. Nimajo nobenega vpliva ne odgovornosti za svoj podmladek. Njihovo delo se konča ko se france zvali iz micke in ko micka rodi.

    Odgovor na objavo uporabnika
    faks, 14.05.2022 ob 15:30

    Imaš prav. Otroci sploh ne rabijo staršev. So najbolj nepomembne osebe v njihovem življenju. Nimajo nobenega vpliva ne odgovornosti za svoj podmladek. Njihovo delo se konča ko se france zvali iz micke in ko micka rodi.

    A sta ti tvoja razložila, kako gre France na Micko?

    Vzor vleče.

    Še nikoli srečala 18 letnika, ki cele dneve visi na telefonu in ne zna jajca si ocvret, ki bi do takrat odraščal v družini kjer so vsi imeli svoje odgovornosti, pospravljali, kuhali, delali na vrtu in na splošno živeli kot odgovorna družina ter z vzorom vzgajali svoje otroke in jim s tem priučili osnovne življenjske navade. Bi se upala staviti, da ne obstaja 18 letnik, ki je teden preden je dopolnil 18 let vse to počel s svojimi starši, ko je odbila polnoč in je dosegel 18 let je pa pozabil na vse in se za 24/7 zabubil v telefon, pa še kakšnega spohal sproti.

    Odgovor na objavo uporabnika
    Anonimno 3030, 14.05.2022 ob 15:35

    A sta ti tvoja razložila, kako gre France na Micko?

    Pa v bistvu sta mi res :). Del vzgoje je tudi otrokom pojasniti spolnost in vse z njo povezano.

    Kaj so pa tebi starši privzgojili, razen ekstremen odpor do kakršne koli odgovornosti v življenju? Ali si se to sam navadil, pa sta tvoja starša v resnici zelo odgovorna človeka, ti si pa čudežno postal oseba, ki išče izgovore za to da so njegovi potomci nezmožni odraslega življenja? Seveda nisi imel nič pri tem, sami so krivi za to.

    Očitno vas je tukaj polno s posebnimi potrebami, ki vas morajo stari še danes za rokico vodit skozi življenje.

    Čisto pravilno, s tem da če se mulc rad uči, je vsaj nekoliko dober v šoli, naj gre študirat, pa naj še dela zraven malo, kolikor mu čas dopušča. Če pa ne, naj pa gre delat in pomaga doma.

    Ja- avtor faks- imaš prav, da bi morali imeti predmet namenjen vsakdanjemu preživetju, ampak že v osnovni šoli, no , saj imajo nekakšno gospodinjstvo…manjka bančništvo, ravnanje z denarjem, osnove kreditov, bančnega poslovanja, ekonomika gospodinjstva, priprava osnovnih obrokov, bonton, osnove partnerskih odnosov , spolnosti, starševstva in še kaj, začeti bi bilo fajn že v prvem razredu, primerno starosti in nadgrajevati, ne bi bilo ocenjeno , vseeno pa obvezno, šli bi na teren, v realno življenje, …kakšna fajn mladina bi prišla ven iz tega….

    Za avtorja tega posta.

    Najbolj normalno razmišljanje daleč naokoli. Bravo avtor! Nobenega zavijanja v vato. Avtoriteta. Ja, avtoriteta, ki jo mularija tako zelo rabi! Pa odgovornost. Odgovornost za stroške, za hrano,…itd…. Nič ni samoumevno. Naj se mulci naučijo življenja! Ne bo nič narobe.

    Tako so mene učili. Takoj ko sem bil polnoleten. Lahko rečem samo, HVALA.

    ja, že osnovnošolske naučit položnico napisat , varčevanje, krediti, nabava živil in sestava obrokov , partnerski odnosi, s tem bi se marsikaj preprečilo, razmišljanja s svojo glavo,… tudi vaja imet lutko dojenčka in za en dan in skrbet za njega in še kaj , ampak kaj , ko ni interesa in jim je lažje, da se vzgoji tepčke, ki jih je zlahka manipulirat.

    New Report

    Close