Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Na dopust brez otrok

Na dopust brez otrok

Jaz tudi desetletnikov nisem za tri teden potisnila nikomur, vseeno pa otrok pri desetih letih ve, da starši niso izginili, temveč so šli na dopust in se bodo vrnili. Zna šteti do 21 in lahko odšteva dneve do snidenja, lahko se z njimi pogovarja po viberju in skypu in prepozna njihovo sliko na zaslonu.
Enoletnika ne moreš potolažiti tako, da mu govoriš, da se bo mama kmalu vrnila, ker kot prvo, ne razume teh besed, kot drugo, ne razume še koncepta časa, kot tretje, ne razume, da se tako dolga odsotnost mame ne pomeni, da je nikoli več ne bo.
Ena te je dobro vprašala: zakaj potem enoletnika ne daš v šolo, na kolo, na smuči, na bus z malo drobiža v žepu?

Midva sva šla sama za 10 dni, otrok 4 leta, brez problema. 3 tedne pa je predolgo, za toliko časa ne bi šla.

Seveda, zakaj pa ne. Pri enem letu mu itak še ni nič jasno. Mogoče vaju bo kakšno uro ali dve pogrešal potem bo pa vse pozabil. Nobenih travm ne bo imel zaradi tega, v sirotišnici bo pa tudi dobro poskrbljeno za njega.

No, jaz bi tukaj imela več problemov s tem, kdo mi bo pazil otroka 3 tedne. Babice in dedki že lahko rečejo, da ni problema, da bodo zmogli, da z veseljem … Ampak ni rečeno, da so dejansko veseli, da bodo 24 ur na dan skrbeli za vnuka, da jim je to resnično v užitek … 3 tedne zna biti dolga.
Sicer pa zelo podpiram to, da si znajo starši vzeti tudi čas samo zase, vendar že nekajkrat na leto po en vikend odklopa zelo pomaga, da sta s partnerjem čisto sama, da vzdržujeta svojo ljubezen in povezanost.
In nikakor ne gre tukaj za to, da si omislimo otroke, potem pa ne zdržimo z njimi. Saj ne boš slaba mama, če priznaš, da potrebuješ kakšen dan ali dva frej, da si odpočiješ od zahtevnih otrok, da ne razmišljaš samo o tem, kaj vse moraš narediti za njih … Vsak bi si moral vzeti čas tudi zase, saj ni point življenja v tem, da živiš samo za otroke. Ampak nekaterim se to pač ne da dopovedat … na žalost …

Ja, nujno potrebno si je vzet čas za partnerja. Ampak sproti. Vsak dan po malo. Skupaj tri tedne enkrat na leto nima kakega posebnega efekta na skupnost.
Pustiti enoletnika za tri tedne pa se mi zdi čisti fašizem. Ko boš prišla te niti poznal ne bo več. Pa to govorim čisto resno. Sama sem šla pri drugem otroku pri njegovih 22 mesecih na službeno pot za 4 dni. Ko sem se vrnila me ni hotel niti pogledat. Kar jokat je začel in se obračat proč. Je trajalo kar kak dan, da me je spet sprejel. Potem pa je še lepo število mesecev preverjal, če mi lahko zaupa.
V bistvu ne morem razumet, da bi si katerakoli mama želela enoletnika pustiti samega 21 dni. Imeti otroka je življenjski projekt. Življenje staršev se z rojstvom za vedno spremeni.

Jaz tudi desetletnikov nisem za tri teden potisnila nikomur, vseeno pa otrok pri desetih letih ve, da starši niso izginili, temveč so šli na dopust in se bodo vrnili. Zna šteti do 21 in lahko odšteva dneve do snidenja, lahko se z njimi pogovarja po viberju in skypu in prepozna njihovo sliko na zaslonu.
Enoletnika ne moreš potolažiti tako, da mu govoriš, da se bo mama kmalu vrnila, ker kot prvo, ne razume teh besed, kot drugo, ne razume še koncepta časa, kot tretje, ne razume, da se tako dolga odsotnost mame ne pomeni, da je nikoli več ne bo.
Ena te je dobro vprašala: zakaj potem enoletnika ne daš v šolo, na kolo, na smuči, na bus z malo drobiža v žepu?
[/quote]

Še enkrat: moje vprašanje se ne dotika otrokove samostojnosti, ampak čisto osnovnega odnosa med starši in njim; govorim o ljubezni, skrbi, odgovornosti itd..

Težko je ljudem dopovedat, da je treba živeti Z otrokom, ne ZA otroka. Samo tako bo postal samostojen. Sicer pa je trenutni generaciji malčkov to tako ali tako usojeno: oče potiska voziček po parku, otroka niti ne pogleda, ne utegne, ker ves čas drsa po telefonu. Mamica na drugi strani ceste isto. Pred kafičem sedijo tri mamice, otročki čebljajo, one pa niti ena z drugo ne, spet vse drsajo po telefonu. Pride očka z malima dvema pred prehod, pripelje avto, na srečo pravočasno zavira, očka šele takrat dvigne pogled iznad telefona in opazi triletnika sredi ceste…
Odraščajo ob starših, a sami.
Morda je vseeno bolje, da gresta kam, četudi za dlje, se imata lepo in se vrneta polna energije, kot pa vsakodnevno odrivanje, ker je vse drugo bolj pomembno. Predvsem tisto, kar se dogaja na FB.

Sedaj za 3 tedene, drugo leto isto in tako naprej.
In potem se vprašajo tam pri 60+ de jih ne obiščejo niti za praznikea li pa v bolnišnici.

Draga moja, ne moreš primerjat eno-letnika in 10-letnika. Pa povem ti, da bi ti tudi 10-letnik verjetno zameril, če bi šla na 3-tedenski dopust, njega bi pa pustila doma. Eno-letnik pa bi ti “zameril” drugače. Jaz smatram tako dolgo dobo že praktično za zapustitev otroka. Jaz mislim, da vikend paket za sebe je čisto dovolj, da se partnerja povežeta, za to ne rabita treh tednov.
P.s. Jaz sem bila malo več kot eno leto stara, ko sem dobila neko bulo pod pazduho in sem bla operirana in sem morala nekaj dni ostati v bolnici. Starši so mi povedali, da ko so prišli na obisk, sem se v stran obrnila, tako sem jim zamerila, da so me pustili tam samo. Je res, da je to popolnoma drugačna situacija, kot pustiti otroka v varstvu osebe, ki jo otrok pozna in ima rad, poanta tega je, da tudi tako majhen otrok ve, da je bil puščen.


Ja, če si se guzila potem je tvoja odgovornost da svoje froce tudi skrbiš. Od svoje mame si še kako odvisna ko je treba otroke vštulit, ko pa je jo je treba obiskat kvečjemu vsaj za Božič pa od tebe ne duha ne sluha.

Težko je ljudem dopovedat, da je treba živeti Z otrokom, ne ZA otroka. Samo tako bo postal samostojen. Sicer pa je trenutni generaciji malčkov to tako ali tako usojeno: oče potiska voziček po parku, otroka niti ne pogleda, ne utegne, ker ves čas drsa po telefonu. Mamica na drugi strani ceste isto. Pred kafičem sedijo tri mamice, otročki čebljajo, one pa niti ena z drugo ne, spet vse drsajo po telefonu. Pride očka z malima dvema pred prehod, pripelje avto, na srečo pravočasno zavira, očka šele takrat dvigne pogled iznad telefona in opazi triletnika sredi ceste…
Odraščajo ob starših, a sami.
Predvsem tisto, kar se dogaja na FB.
[/quote]
Morda je vseeno bolje, da gresta kam, četudi za dlje, se imata lepo in se vrneta polna energije, kot pa vsakodnevno odrivanje, ker je vse drugo bolj pomembno.

starša morata najti drugačen način, da si nafilata energijo, ne tak, da za en mesec otroku spizidta izpred nosa. ker mu bosta na tak način povzročila dolgoročne travme. menda jima to ni v interesu, ali pač?

Verjetno si še brez otrok, ane?
Ma ne gre, da se enoletnik zaveda časa, gre za to, da se meni iskreno sploh ne da it tako dolgo stran od njega..
Hormoni, nekatere tudi dojijo ali ravno končujejo z dojenjem, vse je še povezano in nori…
Enostavno je interes popolnoma drugje..pri otroku, bit z njim, čutit ga, vohat ga..
Pa osebno zelo rada in precej potujem, sem..že pred otrokoma, zdaj z njima (sicer smo omejeni na šol.počitnice), včasih tudi brez njiju.
A ti povem, tudi zdaj, ko sta že pred puberteto, mi je hudo it nekam brez njih za več kot en teden, če grem (max 12dni) se pogrešamo, zelo..

Ne, ne bi. In tudi nisem. Niti za manj časa. Max 5 dni za 10. obletnico poroke.

Glede na to, da tuhtasš o 21ih dnevih sklepam, da je tale otročiček že mnogokrat bil brez vaju po več dni. Imam prav?


Ja, če si se guzila potem je tvoja odgovornost da svoje froce tudi skrbiš. Od svoje mame si še kako odvisna ko je treba otroke vštulit, ko pa je jo je treba obiskat kvečjemu vsaj za Božič pa od tebe ne duha ne sluha.
[/quote]

Aja? Jaz imam mojo mamo po kapi doma že več kot 10 let. V bolnici so rekli, da ni šans, da bi zanjo doma skrbela, ker je imela sondo za hranjenje. Pa sem! Previjam, umivam, hranim.

Kaj pa ti za tvojo delaš?

Samo, ker bi ji dala otroka za dalj časa še ne pomeni, da jo izkoriščam. Ne boš verjela, smo družine, ki sodelujemo. Moja tašča meni otroke pazi, jaz pa njej pomagam.

Aja? Jaz imam mojo mamo po kapi doma že več kot 10 let. V bolnici so rekli, da ni šans, da bi zanjo doma skrbela, ker je imela sondo za hranjenje. Pa sem! Previjam, umivam, hranim.

Kaj pa ti za tvojo delaš?

Samo, ker bi ji dala otroka za dalj časa še ne pomeni, da jo izkoriščam. Ne boš verjela, smo družine, ki sodelujemo. Moja tašča meni otroke pazi, jaz pa njej pomagam.
[/quote]

In ti boš nekomu pametovala, medtem ko svojo mater vlačiš za sabo? Zdaj pa sodeluješ z družino, drugim pa očitaš, da imajo otroke okrog sebe in si želijo otrokove bližine. Zdaj se pa odloči kaj bi rada.

In ti boš nekomu pametovala, medtem ko svojo mater vlačiš za sabo? Zdaj pa sodeluješ z družino, drugim pa očitaš, da imajo otroke okrog sebe in si želijo otrokove bližine. Zdaj se pa odloči kaj bi rada.
[/quote]
Mora pa biti tvoj partner impoteten, ko gleda svojo ženo in taščo v razvaljenem stanju, in ti boš govorila drugim da se ločujejo. ojoj.

Daj otroka čimprej v posvojitev! Sploh ni debate ali da ali ne. Jasno, da ne! Otrok ne more biti toliko časa brez mame. Ne tako majhen. In glavno vprašanje: ti ga 3 tedne ne bi nič pogrešala??? Nisi M od mame!!!
In vsi vi, ki jo zagovarjate: ni vam pomoči!

In ti boš nekomu pametovala, medtem ko svojo mater vlačiš za sabo? Zdaj pa sodeluješ z družino, drugim pa očitaš, da imajo otroke okrog sebe in si želijo otrokove bližine. Zdaj se pa odloči kaj bi rada.
[/quote]

Kam vlačim svojo mamo?
In se opravičujem, ampak nobenemu ne očitam, da si želi bližino otroka. A to, da samo za to, ker gre starš za nekaj časa na dopust, enkrat v letu ali v več letih, se napihujete, da kaj je sploh imel otroka, to pa je bolano!!!


Mora pa biti tvoj partner impoteten, ko gleda svojo ženo in taščo v razvaljenem stanju, in ti boš govorila drugim da se ločujejo. ojoj.
[/quote]

V razvaljenem stanju? :-)))))

Po komu pa to sodiš? Po tebi? :-))

Samo, ker skrbiš za svoje starše si ti in tvoji starši razvaljeni? :-)))

Sem mami prebrala, še ona se reži.

Kam vlačim svojo mamo?
In se opravičujem, ampak nobenemu ne očitam, da si želi bližino otroka. A to, da samo za to, ker gre starš za nekaj časa na dopust, enkrat v letu ali v več letih, se napihujete, da kaj je sploh imel otroka, to pa je bolano!!!
[/quote]

Pustiti enoletnika in iti na tri TEDENSKI DOPUST JE BOLANO!!!!!! v resnici se človek vpraša, zakaj ga je sploh imel, če mu je že po prvem letu tako žal za minulim življenjem, da otroka ne more sestaviti skupaj z lifestilom, ki ga fura. Kot je ena zgoraj napisala – žal, ampak nista s od starša in ne m od mame in ne o od očeta. Navadna sebičneža sta. In ubogi otrok.

Kam vlačim svojo mamo?
In se opravičujem, ampak nobenemu ne očitam, da si želi bližino otroka. A to, da samo za to, ker gre starš za nekaj časa na dopust, enkrat v letu ali v več letih, se napihujete, da kaj je sploh imel otroka, to pa je bolano!!!
[/quote]
Otrok ima eno leto, kaj tebi ni jasno. Pa tudi, če je otrok nekoliko starejši, ne moreš kar tako za tri tedne stran. Saj tako je počela moja babica, mamo je puščala tašči, potem pa je imela ljubosumne izpade, ker ima hči raje babico kot lastno mater. Otrok dobre ve, kdaj je staršem odveč. Ko si enkrat mati, si vedno mati in ne moreš vzeti dopust od materinstva, sploh dokler je otrok majhen. Saj se vid da imate nekatere raje penis kot svoje otroke.

V razvaljenem stanju? :-)))))

Po komu pa to sodiš? Po tebi? :-))

Samo, ker skrbiš za svoje starše si ti in tvoji starši razvaljeni? :-)))

Sem mami prebrala, še ona se reži.
[/quote]
Ja sama si rekla, da previjaš in hraniš svojo tastaro, mar nisi. Verjetno ni kot iz škatlice.


Ja sama si rekla, da previjaš in hraniš svojo tastaro, mar nisi. Verjetno ni kot iz škatlice.
[/quote]

:-)))) Pa kake imate. Kaj pa ti misliš? Samo ker ne moreš z rokam nič, pa si v plenicah, da si zanemarjen? Zavaljen? :-)))) Jao, jao….

Za vse ostale pa, od treh tednov dopusta. AMpak res, samo od treh tednov dopusta, nihče ne bo imel večje travme. Ne govorimo o tem, da to počenjata skoz, ne govorimo o tem, da sta naveličana otroka. Morda sta dobila enkratno priložnost, da jima nekdo plača karte za v Avstralijo. Ja, pa kako neumna bi pa bila, če ne bi šla! Če otroka pustita v dobrih rokah, se ni kaj za šopiriti.

In res je, mama si in si to skoz. Kar pa ne pomeni, da imaš svoje piščeta skoz pod kiklo. Lepo vas prosim, tukaj trobezlate, ko da je otroka zapustila.

:-)))) Pa kake imate. Kaj pa ti misliš? Samo ker ne moreš z rokam nič, pa si v plenicah, da si zanemarjen? Zavaljen? :-)))) Jao, jao….

Za vse ostale pa, od treh tednov dopusta. AMpak res, samo od treh tednov dopusta, nihče ne bo imel večje travme. Ne govorimo o tem, da to počenjata skoz, ne govorimo o tem, da sta naveličana otroka. Morda sta dobila enkratno priložnost, da jima nekdo plača karte za v Avstralijo. Ja, pa kako neumna bi pa bila, če ne bi šla! Če otroka pustita v dobrih rokah, se ni kaj za šopiriti.

In res je, mama si in si to skoz. Kar pa ne pomeni, da imaš svoje piščeta skoz pod kiklo. Lepo vas prosim, tukaj trobezlate, ko da je otroka zapustila.
[/quote]

Jaz recimo pri enem letu ne bi šla in otroka pustila. Ne v Ameriko, ne v Avstralijo, ne na luno. Tudi med mojimi prijatelji ni nikogar, ki bi to naredil.
Imam otroke, ki sem jim bila mama, ko je bil za to čas, zdaj jim pa dovolim, da po svoje preživijo božični večer. Razumemo se pa super.

:-)))) Pa kake imate. Kaj pa ti misliš? Samo ker ne moreš z rokam nič, pa si v plenicah, da si zanemarjen? Zavaljen? :-)))) Jao, jao….

Za vse ostale pa, od treh tednov dopusta. AMpak res, samo od treh tednov dopusta, nihče ne bo imel večje travme. Ne govorimo o tem, da to počenjata skoz, ne govorimo o tem, da sta naveličana otroka. Morda sta dobila enkratno priložnost, da jima nekdo plača karte za v Avstralijo. Ja, pa kako neumna bi pa bila, če ne bi šla! Če otroka pustita v dobrih rokah, se ni kaj za šopiriti.

In res je, mama si in si to skoz. Kar pa ne pomeni, da imaš svoje piščeta skoz pod kiklo. Lepo vas prosim, tukaj trobezlate, ko da je otroka zapustila.
[/quote]

Je*ote Avstralija…neumna bi bila, če ne bi šla in doma pustila otroka????? Kako si glupa!
Kaj če se otroku kaj zgodi v tem času….karkoli, in ne moreš biti ob njem?!
Še ena, ki ne bi smela imeti otrok! Dokler imaš tako majhne otroke, nimaš kaj sanjat potovanj v dvoje.

New Report

Close