Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Na FB objavil posnetek na katerem nekoga skoraj do smrti pretepe

Na FB objavil posnetek na katerem nekoga skoraj do smrti pretepe

Ne začenjaj. Nekje se vsako opravičevanje konča. Že nastavljaš podlago za to, da bo na koncu izpadel še revež. Pa koga sploh briga, kaj je doživel! Tega, kar je naredil svojemu prijatelju, JE NEOPRAVIČLJIVO![/quote]

Kakšno opravičevanje? Dejstvo je, da je razvoj takih disocialnih osebnosti v veliki večini res posledica travm / zanemarjanja / nasilja / zlorab / … / v zgodnjem razvoju.

Tvoja poboldana trditev pa samo kaže na to, kako ozkogledna si. Jaz večkrat pomislim, kako srečna sem lahko, da sem se rodila in odrasla v urejeni družini, z ljubečimi odnosi in ravno pravimi avtoritetami, marsikdo pa nima take sreče. Tega namreč ne izbereš. Genetika in okolje – 50-50, če ne še celo več na strani okolja.

Ja, mene zanima, kaj se je dogajalo v življenju problematičnih oseb, storilcev kaznivih dejanj, psihiatričnim bolnikom. Na žalost se je dejanje zgodilo, nihče nikogar ne opravičuje, tudi jaz bi prisodila storilcema najvišjo kazen. Hkrati pa bi rada, da se stori čim več v smeri, da se kaj takega ne ponavlja.

Saj sem tudi jaz razmišljala podobno kot ti, dokler nisem slišala profesorice sociologije v srednji šoli: “Ko morilec nekoga umori, ga družba ozmerja, mu prisodi smrtno kazen, kje pa je bila ista družba 20 let nazaj, ko je bodoči morilec živel pri mami odvisnici in nasilnem očetu?”

Se strinjam. Treba je preprečevati vzroke:

– čedalje večja toleranca do marginalcev (cigani = jugosi, vzhodnaki = azilanti, pedri = pedofili, pretepači = pritepenci z juga ali njihovi potomci, nezmožni integracije, skopuhi = bančniki, narkomani = kadilci, narcisi = politiki, pijanci = impotentneži in mamini sinčki, ljubosumneži = emocionalno nezreli = pasjeljubci, zakreditiranci = tajkuni, …)

Pa kdo normalen dovoli “Parado ponosa”?

Ne glede na vzroke vse zgoraj naštete lepo prepeljati na nek otok v Gvajani ali med piranhe ali med amazonke.

Ste gledali film Metulj? Deliverence? Tako bodo potem živeli ti pedri…

Olovec je pa tipični mamin sinček. Župnik jima je uredil bivališče, pa imate vedno toliko čez duhovnike ….

P.S. a je kej narobe ce se mi zdi deliverance (1972) je super film…

Jaz sem pa pogledala fb profil od tega fanta, ki je umrl. Mislim, da smo ostali Slovenci (civili nam menda pravijo) s tem dobili malo boljši vpogled v način življenja in razmišljanje romov. Ne rečem, da so vsi taki, je pa to en tak primer. Pa da se razumemo, NIHČE si ne zasluži take smrti.

Očitno so se tile ukvarjali s pasjimi borbami, najbrž tudi s preprodajo teh psov.

Lahko si sami pogledate in si ustvarite sliko

https://www.facebook.com/profile.php?id=100006169849049&fref=ts

Kako naj najstniku razložim to nasilje? Ta posnetek so si ogledali vsi v njegovem razredu (14-letniki). Te dni se pogovarjajo samo še o tem, opažam pa, da je zelo zamišljen in prizadet. Ste se doma pogovarjali o tem?

O tem sem razmišljala, pa nimam otrok ampak po mojem je ravno največ mgledalcev bilo najstnikov in tudi mlajših otrok.

Jaz sem pa pogledala fb profil od tega fanta, ki je umrl. Mislim, da smo ostali Slovenci (civili nam menda pravijo) s tem dobili malo boljši vpogled v način življenja in razmišljanje romov. Ne rečem, da so vsi taki, je pa to en tak primer. Pa da se razumemo, NIHČE si ne zasluži take smrti.

Očitno so se tile ukvarjali s pasjimi borbami, najbrž tudi s preprodajo teh psov.

Lahko si sami pogledate in si ustvarite sliko

https://www.facebook.com/profile.php?id=100006169849049&fref=ts%5B/quote%5D

Ne vem po čem sklepaš, da se je ukvarjal s pasjimi boji.
Jaz sem si ustvarila sliko, da so mu bili pri srcu psi (mogoče tudi pitbuli), kar seveda nič ne pomeni in audiji 🙂


Najverjetneje pri svoji mamici nevedoč za tega “morilca”. Pa tudi, če take ljudi poznaš, kaj pa lahko storiš? Moraš bit že res blizu dogajanja, da vidiš, kaj se dogaja za štirimi zidovi.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

“Te ljudje so iz romskega naselja, rečejo jim beli ci*gani. Pri tej bajti je baje sam alkohol pa ku*rbanje tako pri materi kot pri sinovoma zato je tudi oče odšel in ima novo familijo
Brati je, da so ti trije pretepači ustrahovali celo vas in se znašali nad starejšimi pa ni noben upal nič rečti.”
Škoda, ker ne bodo dobili prave kazni, ali pa sploh nobene, kot tista dva v Ljubljani.

Diskriminacija gor ali dol, zdi se mi prav, da bi se povedalo, da to so romi, cigani ali kakor jim rečete. Ker vidim, da se zdaj predvsem najstniki bojijo, da se to dogaja kar povsod, da te takole nabunka kdor koli ima 5 minut časa.

To je njihova kultura, ki je mi ne razumemo ali jo bolj težko razumemo, lahko pa zdaj malo bolje razumemo, kako živijo okoliški prebivalci, s čim vse se spopadajo tamkajšnji policisti, zakaj hodijo reševalci v ta naselja v neprebojnih jopičih.

kolikor se lahko prebere iz profila so bili kolegi in samo pili…zdej če piješ tolko šmarnice, ti itak že možgani propadajo..zelo primitiven folk, se že po mami vidi..in ja, nekaj o psih tudi pišejo…mogoče so res kaki boji..itak je pa ta folk s temi psi meni čuden..gledam tu dva blizu mene jih šetata..vsak svojega pitbulla na špagi, pa oba kapuce in očala, sploh ne veš, kaj je to za en folk.

Pit bull, pitbul, bulpit, pitbull, bullpit in se te variacije ne pomeni psov, ampak pomeni pit bolj ali bolj pit. In ko so si slike pitbulov lepili, je to tudi pomenilo, da pijejo. Pse so imeli pa drugačne. Alkohol jim je žal ubil še tistih nekaj delujočih možganskih celic.

Primitivni, neumni in zapiti. Žalostno, ampak takšnih fantov je v Sloveniji ogromno.

Pitbul v njihovem jeziku pomeni piti bolj.
In bulpit pomeni bolj piti.

Nima zveze s psi, ampak z alkoholom. To je bilo non stop koma pijano, vključno z žrtvijo.

Kakšni cigani se tukaj omenjajo? Gre povsem očitno za lepo čistokrvne klene slovenske fante. Žrtev naj bi celo nekaj časa živela pri ciganih, ki nudijo dom njegovemu očetu, ampak nobeden od teh treh ni cigan.

To so beli cigani, kak “užitek” je živeti med njimi, si lahko preberete tukaj. Samo naši mediji tega ne smejo objaviti, kim bo takoj kaka organizacija kot je amnesti int. skočila za vrat.

http://www.dolenjskilist.si/2016/11/07/164963/novice/dolenjska/Zaradi_tezav_z_Romi_so_se_nekateri_ze_odselili/

Pa komentarje tudi preberite.

Je težko priznati, da gre za klene slovenske fante. Martin Kovač. Je lahko to še bolj slovensko? Andrej Cekuta? Slovenski ime in priimek. In Aleš Olovec. In takšne fante najdeš skoraj v vsaki slovenski vasi. So tudi oni vsi beli cigani? White trash temu rečejo Američani. Tipični hillbillyji.

Žogica, sicer brišeš teme, ki jih ni treba.
ZBRIŠI OZ ZAKLENI TOLE TEMO, KOMENTARJI NE VODIJO NIKAMOR.
BODI KORISTNA TAM, KJER JE TO RES POTREBNO.

A je žogurina ključar, edina kompetentna za upravljanje? Ni. Torej? Lahko temo prijaviš, pa se bodo sami odločili.

A lahko nehaš tečnariti s temi belimi cigani? Ti si en bel cigan.

Najprej si poglej na zemljevidu domovanja morilcev, pa potem pametuj, OK?

TAKO KOT JE BIL SLOVENC MORILEC POSILJEVALEC PLUT, PA SERIJSKI MORILEC POSILJEVALEC TROBEC, ALI PA ZLOČINKA PROTI PRAVICAM DELAVCEV, HILDA, PA VSI OSTALI, KI SO ŠE VEDNO SLOVENCI, SO PA KRIMINALCI IN NI JIH MALO, VSE VEČ JIH JE.

Zakaj link do dogodka na 4. strani še vedno zbrisan!?

‘še NI zbrisan!!?’


Zato ker ga nihče ni prijavil – niti ti ne.
Vseeno lepo, da si opozoril/a na to, da sem ga lahko jaz. Zdaj pa lahko preverjaš odzivnost moderatorjev…

_____________________________________________________________________________________________________________ V hitlerjanskih zadnjih sobah gostiln spet udarjajo drug po drugem, ti majhni rodovi na povodcih...


Zato ker ga nihče ni prijavil – niti ti ne.
Vseeno lepo, da si opozoril/a na to, da sem ga lahko jaz. Zdaj pa lahko preverjaš odzivnost moderatorjev…[/quote]

Glede na to, da se je po forumu brisalo tudi brez prijav kaj manjšega in glede na ta primer, res ne bi človek menil, da kdo tu ne bil bolj pozoren.
Sem pa današnjem vprašanju prijavila to tu, predno na pamet govoriš.

New Report

Close